Dodaj do ulubionych

czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej

31.07.10, 19:47

Witam. Poproszę o pomoc. Wybieramy się do Szklarskiej Poręby i chcielibyśmy zwiedzić niemiecką i czeską stronę tych okolic. Może przekroczyć granicę w Jakuszycach i przejechać Czechy , następnie przekroczyć granicę w Sieniawce i co tu zwiedzać, co warto zobaczyć? Liczę na Waszą pomoc. pozdrawiam (w necie szukam i nic mi nie wpada ciekawego)
Obserwuj wątek
  • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 02.08.10, 17:35
   Atrakcji po obu stronach granicy jest bardzo dużo (więcej niż po polskiej stronie). Tuż za granicą z Niemcami znajdują się Góry Żytawskie - jedno z najatrakcyjniejszych pasm górskich Sudetów. Warto przejechać się kolejką wąskotorową do Oybinu lub Jonsdorfu, zwiedzić ruiny zamku i klasztoru na górze Oybin, obejrzeć panoramę Gór Łużyckich z wieży widokowej na górze Hvozd/Hochwald czy wspiąć się na skalną grań Nonnenfelsen. Z innych atrakcji po niemieckiej stronie warto wymienić klasztor Marienthal, starówki w Görlitz, Żytawie, Budziszynie czy Löbau, liczne wieże widokowe na Pogórzu Łużyckim (z uważaną za najpiękniejszą w całych Sudetach wieżą koło Löbau, park (m.in. dinozaurów) w Kleinwelce, a nieco dalej na północ - wpisany na listę UNESCO Park Mużakowski. Atrakcji oczywiście jest dużo więcej.

   Po czeskiej stronie nie można pominąć pięknego Liberca z wjazdem kolejką linową na górę Ještěd, zamku we Frýdlancie, bazyliki w Hejnicach czy zamku Trosky w Czeskim Raju. Polecam też obejrzenie mamucich skoczni w Harrachovie, przejazd koleją zębatą z Tanvaldu do Harrachova, Riegrovą stezkę koło Semil, skalne miasto Prachovske skaly (i w ogóle cały Czeski Raj), górę Ořešník i skały Frýdlantské cimbuří koło Hejnic, zamek Hrubý Rohozec w Turnovie oraz zamek Sychrov, rezerwat budownictwa wiejskiego Trávníky w Železným Brodzie, piękną miejscowość Jizerkę w Górach Izerskich z unikatowymi torfowiskami i bazaltowym nekiem Bukovec oraz mnóstwo innych miejsc i obiektów. Dla każdego coś miłego, nawet tydzień nie starczy, żeby poznać wszystkie atrakcje Kraju Libereckiego.
    • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 09.08.10, 21:35
     Tak, do Liberca powinnaś bez problemu dojechać (nie słyszałem, żeby to miasto ucierpiało), ale tylko od strony Jakuszyc. Nie radzę zapuszczać się dalej na zachód i północ, tam jest ponoć jeszcze większy sajgon niż w Bogatyni. Dla bezpieczeństwa proponuję jeszcze odczekać kilka dni, a także poszperać trochę w lokalnych czeskich serwisach internetowych, żeby się zorientować, jaka jest sytuacja.

     W zamian proponuję górę Ještěd koło Liberca (weź lornetkę - być może dostrzeżesz z wierzchołka nowe jezioro, jakie powstało na dnie odkrywki węgla brunatnego w Turoszowie ;)), Czeski Raj i pogranicze czeskich Karkonoszy i Gór Izerskich. Tereny nie mniej ciekawe, z pewnością jest co zwiedzać.
     • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 09.08.10, 22:00
      Dodam jeszcze, że w pierwszym moim poście zapomniałem wspomnieć o jeszcze jednej dużej atrakcji turystycznej polsko-czesko-niemieckiego pogranicza - Bogatyni. Jest to miasto, w którym znajduje się największy w Polsce zespół regionalnej architektury drewnianej i największe zachowane skupisko domów przysłupowych. Szkoda, że wiele z tych unikatowych zabytków zniszczyła powódź. To miasto już nigdy nie będzie takie samo, jak dawniej.
    • patapi Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 11.08.10, 11:47
     Serdeczne dzięki za pomoc w opracowaniu trasy! Szklarska Poręba to dla mnie podróż sentymentalna - kiedyś bywało sę w Bazie pod Ponurą Małpą na Giełdzie Piosenki.... to były czasy !!!!!!!!!!!!
     Moja rodzina będzie tam po raz pierwszy pozdrawiam . po powrocie obiecuję zdać relację. pozdrawiam
      • patapi Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 26.08.10, 10:05
       Witam. Wróciliśmy ze Szklarskiej Poręby. Jesteśmy bardzo zadowoleni z pobytu w Orlej Skale, jedzenie super - tęsknię za smakiem naleśników z bananami i czekoladą.... Odpuściliśmy sobie Niemcy ze względu na powódź. W Szklarskiej zjeżdzaliśmy na alpine coaster; naszym zdaniem zbyt monotona w porównaniu do kolejki w Bałtowie. Podziwialiśmy wodospady a na wyciąg wybraliśmy się do Harrahova - wspaniałe widoki z Ćartovej Hory i na górze goracy napój do wyboru w cenie wjazdu. Wyciąg wprawdzie 4 osobowy ale pozwalali wsiadać tylko po 2 osoby pomimo moich protestów. Na dole jazda quadami uwielbiana przez dzieci. Zjeżdżaliśmy też bobovką ,ale to nam nie przypadło do gustu. Bardzo podobał nam się IQpark w Babilonie w Libercu, natomiast aqua park całkowita porażka - Np. dlatego, że tam gdzie są maleńkie zjeżdżalnie(4) spodziewać się można bezpiecznego "lądowania" .... a tam nie ma gruntu dla mnie. Dobrze, że byłam tam ja z dzieckiem a nie dziecko samo wrrr. Taka nieprzewidywalność dla nas była zniechęcająca. Rury mogą być, ale i tak nie przebiją Druskiennik!
       Podobał nam się zabytkowy Dom zdrojowy w Swieradowie Zdroju i wspaniała kolejka gondolowa najnowocześniejsza w Polsce.
       Już planujemy wakacje na 2011! pozdrawiam
       Zapomniałam o sztolni w Kowarach - trafilismy na kiepskiego przewodnika - ogólnie słaba, spodziewaliśmy się wszystkiego co jest związane z tematyką jadrowo - uranowo - radonową a tam tego mało. Były natomiast rybki w akwraium i tematyka zielarstwa. Nie polecam.
       Polecam ewenement w Karpaczu gdzie samochód jedzie sam pod górę czy to przodem czy to tyłem . Cały wyjazd bardzo nanam się udał i jesteśmy super zadowoleni.pozdrawiam
       • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 26.08.10, 13:28
        patapi napisała:

        > Polecam ewenement w Karpaczu gdzie samochód jedzie sam pod górę czy to przodem czy to tyłem.

        To nie jest żaden ewenement, tylko czyste złudzenie, na które łapią się jedynie cepry z miasta, które bywają w górach tylko od święta. Po prostu droga, mimo że prowadzi w górę doliny, lekko obniża się po zboczu. Stąd wydaje się, że samochód jedzie sam pod górę. Praw fizyki nie przeskoczysz, nawet w górach.
           • patapi Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 26.08.10, 18:56
            Witam. bobovka to coś podobnego do rollercoaster bo są wózki w które się siada i jest się wciąganym do góry a później sie zjeżdża. Na bobowce zjeżdża się nieprzypiętym żadnymi pasami bezpieczeństwa (na rollercoaster są pasy) i jedzie się w takiej rynnie blaszanej (na rollercoaster jedzie się po szynach). Liberec nam nie przypadł do gustu: brak oznakowania kierującego do Aquaparku; zmarnowaliśmy sporo czsu jedżąc koło niego i nie mogąc znależć parkingu dodatkowo zauważyliśmy gwoździa w oponie przed samym wejsciem do Babilonu! po wyjściu szukaliśmy najbliższego wulkanizatora i nie mieliśmy nastroju do zwiedzania. poza tym droga z LIberca była w remoncie i kiepska była to jazda. chętnie tam wrócimy. Cieszę się ,że moja relacja też się może przydać bo ja opracowując trasę pod kątem mojej rodziny czerpię informacje (ukłony dla rumcajsa!) z forum i internetu . pozdrawiam
            • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 26.08.10, 19:34
             patapi napisała:

             > Liberec
             > nam nie przypadł do gustu: brak oznakowania kierującego do Aquaparku; zmarnowal
             > iśmy sporo czsu jedżąc koło niego i nie mogąc znależć parkingu dodatkowo zauważ
             > yliśmy gwoździa w oponie przed samym wejsciem do Babilonu! po wyjściu szukaliśm
             > y najbliższego wulkanizatora i nie mieliśmy nastroju do zwiedzania. poza tym dr
             > oga z LIberca była w remoncie i kiepska była to jazda.

             Zacznijmy może od tego, że Ty Liberca nie widziałaś. Ty byłaś tylko tam, gdzie jeździ tzw. miastowy plebs (za przeproszeniem) z mało wyrafinowanym gustem. Czyli centrum rozrywkowe Babilon, po południu jakiś obiad w knajpie i nic więcej.

             Liberec to jedno z najpiękniejszych miast w północnych Czechach, malowniczo położone i z wieloma cennymi zabytkami. Dziwi mnie, jak można tam jechać z drugiego krańca Polski i jedyne, co zobaczyć, to nieco większy basen, jaki bez trudu można znaleźć w każdym większym mieście w Polsce. Szkoda, że jeszcze nie zwiedziliście miejscowych hipermarketów... ;)
              • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 02:05
               A co to za problemy uniemożliwiły wam zwiedzenie Liberca? Gwóźdź w oponie czy może kilka kilometrów remontowanej drogi? O gustach jak najbardziej się dyskutuje, bo one wiele mówią o człowieku. Myślę, że to właśnie gusta a nie remont na drodze najbardziej przeszkodziły wam w zobaczeniu czegoś naprawdę nowego i wartego widzenia, a zamiast tego zachwycaliście się kawałkiem szosy w dół czy aquaparkiem.
        • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 26.08.10, 22:42
         rumcajs.68 napisał:
         > patapi napisała:
         >
         > > Polecam ewenement w Karpaczu gdzie samochód jedzie sam pod
         górę czy to
         > przodem czy to tyłem.

         >
         > To nie jest żaden ewenement, tylko czyste złudzenie, na które
         łapią się jedynie
         > cepry z miasta, które bywają w górach tylko od święta. Po prostu
         droga, mimo ż
         > e prowadzi w górę doliny, lekko obniża się po zboczu. Stąd wydaje
         się, że samoc
         > hód jedzie sam pod górę. Praw fizyki nie przeskoczysz, nawet w
         górach.

         To nie tak do końca rumcajsie.68. To nie złudzenie. Złudzenie jest
         wtedy kiedy coś się wydaje a się nie dzieje. Nie wiem o jakie
         zjawisko chodzi w Karpaczu ale np. na górze Żar (Beskid Żywiecki,
         k/Międzybrodzie) chodzi własnie o czyste prawa fizyki. I samochód
         jedzie sam pod górę, mimo nachylenia zjazdu jakichś dwudziestu paru
         stopni. Piłka sama toczy się pod górę w podskokach i wiele różnych
         innych przedmiotów np. puszka z piwem ;) Wiem, przeżyłam, widziałam.
         Głowa potem boli straszliwie ale fakt jest niezaprzeczalny. Zdaje
         się, że tam jakieś siły pompujące wode na górę Żar działają alem nie
         fachowiec tylko naoczny obserwator.
         • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 02:27
          weekenda napisała:

          > To nie tak do końca rumcajsie.68. To nie złudzenie. Złudzenie jest
          > wtedy kiedy coś się wydaje a się nie dzieje.

          No właśnie dokładnie tak jest. Wydaje się, że samochód jedzie sam pod górę, a w rzeczywistości tak się nie dzieje, bo samochód nie jedzie pod górę, tylko w dół.

          > Nie wiem o jakie
          > zjawisko chodzi w Karpaczu ale np. na górze Żar (Beskid Żywiecki,
          > k/Międzybrodzie) chodzi własnie o czyste prawa fizyki. I samochód
          > jedzie sam pod górę, mimo nachylenia zjazdu jakichś dwudziestu paru
          > stopni. Piłka sama toczy się pod górę w podskokach i wiele różnych
          > innych przedmiotów np. puszka z piwem ;) Wiem, przeżyłam, widziałam.
          > Głowa potem boli straszliwie ale fakt jest niezaprzeczalny. Zdaje
          > się, że tam jakieś siły pompujące wode na górę Żar działają alem nie
          > fachowiec tylko naoczny obserwator.

          Ło matko, nie przypuszczałem, że takie bzdury przeczytam na dobranoc. Po pierwsze: góra Żar leży w Beskidzie Małym, a nie Żywieckim. Po drugie: wiesz, jakie to jest nachylenie "dwadzieścia parę stopni"??? Prawdopodobnie nawet terenówką z napędem na cztery koła nie podjechałabyś pod taką górę, a Ty piszesz, że samochód czy piłka same się toczą w górę. Po trzecie: "zaburzenie grawitacji" na górze Żar jest dokładnie takim samym złudzeniem, jak to w Karpaczu. Zresztą jest wiele takich "atrakcji" w Polsce (żadne z nich nie jest prawdziwe, bo nie może takie być), choć te dwa są najsłynniejsze. Po czwarte: wyjaśnij mi, proszę, jakie to są te "czyste prawa fizyki", o których piszesz, a które mają odpowiadać za to, że samochód jedzie sam pod górę. A po piąte (to taki żarcik na dobranoc, mam nadzieję, że nie wytniesz): chyba lepiej byłoby, żebyś nie brała ze sobą w góry tych puszek z piwem, bo kiedyś jeszcze yeti zobaczysz, a nawet jak nie, to przynajmniej nie będzie Cię boleć głowa.
          • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 04:46
           I jeszcze mały dowód dla naiwnych. Widać wyraźnie, że wspinająca się serpentynami szosa na górę Żar nie prowadzi konsekwentnie cały czas pod górę, tylko za każdą lewoskrętną serpentyną opada w dół na odcinku stu kilkudziesięciu metrów. Tu właśnie znajdują się miejsca pozornego zaburzenia grawitacji - wspinając się na wierzchołek góry, nie spodziewamy się, że droga na krótkich odcinkach może prowadzić w dół.
           • patapi Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 13:00
            "weekenda napisała: i znów jesteś wobec mnie niegrzeczny i chamski"
            nie tylko wobec Ciebie ... a tak fajnie sie wymieniało doświadczenia teraz pozostał niedosyt, na tym poziomie ja dyskutować nie będę musi sobie znaleźć innych interlokutorów.
            "jedź w góry i poszukaj pokory a znajdziesz bankowo" też tego życzę temu Panu.
            pozdrawiam weekenda
            >
            • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 14:00
             Ależ ja nadal doskonale się bawię (nie napiszę czym, bo znowu wylejecie na mnie kubeł pomyj). Z tą "wymianą doświadczeń" to też chyba coś nie tak, bo - z tego, co zauważyłem - nie widziałaś ani jednej atrakcji turystycznej, jakie wymieniłem. W góry jeżdżę od wielu, wielu lat i pokory nie znalazłem. Być może więc rację ma Weekenda, że tylko ona właściwie odbiera góry (przepraszam, Góry. Ech ten mój brak pokory...), co więcej, tylko ona w nie jeździ, a wszystkim innym tylko wydaje się, że tam byli...
             • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 17:53
              rumcajs.68 napisał:

              > z tego, co zauważyłem - nie widziałaś ani jednej atrakcji
              turystycznej, jakie wymieniłem.

              To nie sztuka wpisać w gógle, klinknąć enter i przepisywać. Naprawdę.

              > W góry jeżdżę od wielu, wielu lat i pokory nie znalazłem.

              Tiaaaa... gdybyś jeździł w góry to byś wiedział dlaczego tak wielu
              mówi o pokorze.
              • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 18:41
               weekenda napisała:

               > To nie sztuka wpisać w gógle, klinknąć enter i przepisywać. Naprawdę.

               To nie sztuka szkalować kogoś fałszywymi oszczerstwami, sztuka te oskarżenia udowodnić. Naprawdę. Co do przepisywania, szkoda, że Ci nawet to nie wychodzi, skoro nie potrafisz napisać bez błędu ortograficznego nazwy najpopularniejszej wyszukiwarki.

               > Tiaaaa... gdybyś jeździł w góry to byś wiedział dlaczego tak wielu
               > mówi o pokorze.


               Tiaaa... Z tego, co widzę, to tylko Ty klepiesz to jak mantrę wobec różnych osób. Nawet nie widzisz, jak kiczowate są Twoje natchnione wypowiedzi na temat gór (sorry, Gór).
           • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 13:25
            weekenda napisała:

            > pojedź a się przekonasz. po prostu.

            Ale po co? Tam wcale nie trzeba jechać, bo już na mapie widać jak na dłoni, że to kompletna bzdura. Powiem więcej: mam nadzieję, że po zapoznaniu się z moim dowodem przynajmniej niektórzy pójdą po rozum do głowy i zdrowo się uśmieją z tej "atrakcji", jaką miejscowi fundują niedzielnym turystom.

            > i znów jesteś wobec mnie niegrzeczny i chamski. jak zwykle. potrzebę
            > taką masz? jedź w góry i poszukaj pokory a znajdziesz bankowo


            Mylisz się: nie jestem niegrzeczny i chamski wobec Ciebie, a wobec bzdur, które piszesz. Ty oczywiście lubisz używać takich erystycznych argumentów, ale to zasadnicza różnica. Gdzie się podziała Twoja odpowiedzialność za słowo?

            A propos tych puszek z piwem: wyjaśnij proszę w takim razie, skąd się tam wzięły? Ktoś zgubił? Zostawił? Z pewnością sama doskonale wiesz, że jeśli się "gubi" takie rzeczy, to co najwyżej puste.
            • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 17:49
             rumcajs.68 napisał:

             >> Ale po co? Tam wcale nie trzeba jechać, bo już na mapie widać jak
             na dłoni, że to kompletna bzdura. Powiem więcej: mam nadzieję, że po
             zapoznaniu się z moim dowodem przynajmniej niektórzy pójdą po rozum
             do głowy i zdrowo się uśmieją z tej "atrakcji", jaką miejscowi
             fundują niedzielnym turystom.


             Póki co to Ty się przyznajesz do bycia niedzielnym turytą. Ja tam
             byłam kilkakrotnie. Pojedź to się dowiesz o czym ludzie piszą. Jesli
             staniesz na tej górze i zobaczysz te stopnie pochyłości to będziesz
             wiedział. Góry to nie internet. Po prostu tam pojedź.

             >
             >Mylisz się: nie jestem niegrzeczny i chamski wobec Ciebie, a
             wobec bzdur, które piszesz.

             Jesteś. Wiem, że tego nie widzisz jaki jestes niegrzeczny i chamski.
             Życie Ciebie tego kiedyś nauczy. Oby nie za późno. A ja nie piszę
             bzdur.

             > A propos tych puszek z piwem: wyjaśnij proszę w takim
             razie, skąd się tam wzięły? Ktoś zgubił? Zostawił? Z pewnością sama
             doskonale wiesz, że jeśli się "gubi" takie rzeczy, to co najwyżej
             puste.

             Nie wiesz co wiem a czego nie (na szczęście). Jesli jest to dla
             Ciebie takie istotne: nie byłam tam sama. Wiele osób tam przyjeżdża
             aby zaobserwować to niezwykłe zjawisko. I jedni z takich ciekawych
             kładli puszki z piwem i potem za nimi biegli pod górę. Mam nadzieję,
             ze zaspokoiłam Twoją ciekawość. Ja tylko jechałam pod gorę
             samochodem z wyłączonym silnikiem na luzie. A jechałam bardzo długo,
             kilkaset metrów pokonując wiele zakrętów. Wystarczy tam pojechać.
             Naprawdę. W necie nie wszystkie informacje są prawdziwe.
             • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 19:09
              weekenda napisała:

              > Póki co to Ty się przyznajesz do bycia niedzielnym turytą. Ja tam
              > byłam kilkakrotnie. Pojedź to się dowiesz o czym ludzie piszą. Jesli
              > staniesz na tej górze i zobaczysz te stopnie pochyłości to będziesz
              > wiedział.

              No jasne, już widzę te dwadzieścia kilka stopni nachylenia, które pokonują pod górę samochody na luzie, puszki z piwem itp. Ludzie potrafią nawet najgłupsze rzeczy wypisywać, czego najlepszą próbkę dałaś Ty. Podpowiem Ci więc, że średnie nachylenie kolejki linowo-terenowej na Żar (która prowadzi prosto pod stok, a nie - jak szosa - serpentynami) wynosi zaledwie około 12 stopni. Ubolewam, że Tobie bardziej trafiają do przekonania ludzkie ploty niż twarde fakty z mapy. Wydaje mi się jednak, że odpowiedzialność za słowo, o której tak trąbisz na wszystkie strony, każe - przynajmniej publicznie - posługiwać się źródłami tego drugiego rodzaju.

              Wielokrotnie przejeżdżałem na rowerze przez miejsce "zaburzenia grawitacji" w Karpaczu, na wiele lat, zanim zasłynęło ono jako "atrakcja turystyczna" i nigdy nie widziałem ani nie odczuwałem tam nic, co by uzasadniało późniejszą "sławę" tego miejsca.

              > Jesteś. Wiem, że tego nie widzisz jaki jestes niegrzeczny i chamski.
              > Życie Ciebie tego kiedyś nauczy. Oby nie za późno.

              I znowu odezwała się Weekenda-moralizatorka.

              > A ja nie piszę bzdur.

              No jasne, Ty nigdy. Dlatego Żar od dzisiaj leży w Beskidzie Żywieckim, szosa na Żar ma nachylenie ponad 20 stopni, a "zaburzenie grawitacji" na tej szosie jest zgodne z prawami fizyki (jakimi, to już nie potrafiłaś wyjaśnić).

              > Nie wiesz co wiem a czego nie (na szczęście). Jesli jest to dla
              > Ciebie takie istotne: nie byłam tam sama. Wiele osób tam przyjeżdża
              > aby zaobserwować to niezwykłe zjawisko. I jedni z takich ciekawych
              > kładli puszki z piwem i potem za nimi biegli pod górę. Mam nadzieję,
              > ze zaspokoiłam Twoją ciekawość. Ja tylko jechałam pod gorę
              > samochodem z wyłączonym silnikiem na luzie. A jechałam bardzo długo,
              > kilkaset metrów pokonując wiele zakrętów. Wystarczy tam pojechać.
              > Naprawdę. W necie nie wszystkie informacje są prawdziwe.

              I może jeszcze wjechałaś w ten sposób na sam wierzchołek góry? Kobieto, weź sobie pierwszą z brzegu mapę turystyczną Beskidu Małego, prześledź nachylenie tej drogi na całej długości, a sama się przekonasz, że piszesz głupoty (o ile potrafisz czytać mapy). Poza tym wjazd samochodem na Żar jest zabroniony.
              • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 19:14
               rumcajs.68 napisał:
               Poza tym wjazd samochodem na Żar jest zabroniony

               Tak samo jak zabroniłeś wjazdu samochodem do lasów państwowych :D

               Ubawiłeś mnie dlatego się odezwałam. Szkoda mi na Ciebie prądu. Bez
               odbioru dzieciaku.

               ps. w góglach naprawdę jesteś niezły :D
               • rumcajs.68 Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 19:28
                weekenda napisała:

                > Tak samo jak zabroniłeś wjazdu samochodem do lasów państwowych :D

                A co, nadal upierasz się, że wjazd samochodem do lasu jest dozwolony, pomimo paragrafów, które Ci zacytowałem?

                > Ubawiłeś mnie dlatego się odezwałam. Szkoda mi na Ciebie prądu. Bez
                > odbioru dzieciaku.

                Dzieciakiem jest ten, kto ignoruje fakty i dowody, a zamiast tego stroi fochy, bo racja musi być po jego stronie. Niestety, ale to Ty nie dorosłaś do tej dyskusji.
                • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 19:35
                 Art. 29. 1. Ruch pojazdem silnikowym, zaprzęgowym i motorowerem w
                 lesie dozwolony jest jedynie drogami publicznymi, natomiast drogami
                 leśnymi jest dozwolony tylko wtedy, gdy są one oznakowane
                 drogowskazami dopuszczającymi ruch po tych drogach. Nie dotyczy to
                 inwalidów poruszających się pojazdami przystosowanymi do ich potrzeb

                 2. Postój pojazdów, o których mowa w ust. 1, na drogach leśnych jest
                 dozwolony wyłącznie w miejscach oznakowanych.
                  • weekenda Re: czeskie i niemieckie okolice Szklarskiej 27.08.10, 20:19
                   masz rumcajsie.68 kłopot z rozumieniem tekstu. Nie rozumiesz co jest
                   napisane ale wyczytujesz to co chcesz wyczytać.

                   Najpierw piszesz, że na górę Zar jest zakaz wjazdu, potem sam
                   zamieszczasz filmik, na którym jeżdża samochody, na innym filmie
                   jest normalna droga ze znakami drogowymi i toczy się na niej
                   normalny ruch drogowy... cos jest nie tak z Twoją logiką. Uważasz,
                   że do lasów państwowych nie wolno wjeżdżać, mimo, że przepisy na to
                   zezwalają a nawet wyznaczają miejsca do parkowania - zastanów się co
                   ty wypisujesz.

                   Jesteś niewiarygodny
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka