Dodaj do ulubionych

Czy łatwo wejść na Krzyżne??

30.08.02, 14:33
Czy szlak na Krzyżne jest łatwy? Chcę iść sama w kierunku Doliny Pięciu
Stawów - czy są łańcuchy, drabinki - czy widać przepaść pod sobą??
Jakie szczyty w Tatrach są łatwe do zdobycia? (byłam na Kościelcu, Czerwonych
Wierchach, Giewoncie..)
Obserwuj wątek
    • Gość: Doris Re: Czy łatwo wejść na Krzyżne?? IP: 195.94.218.* 30.08.02, 15:04
      Kościelec nie jest już taki łatwy, więc Krzyżne spokojnie (na pewno z przełęczy
      w stronę Pięciu Stawów). Niezłe widoki są ze Świnicy-poczytaj w wątku o Orlej
      Perci; jeśli w tą i z powrotem z Kasprowego-to jest tylko mały łańcuch przed
      samym szczytem, jeśli chciałabyś iść dalej to już więcej łańcuchów i klamerki-
      taka "młodzieżowa" trasa.
      Nie jest zbyt trudno wejść na Skrajny Granat ale w tą i z powrotem tą samą
      trasą! Inaczej czeka Cię troche niespodzianek.
      Na Kozi Wierch-wejście od Doliny Pięciu Stawów z powrotem tą samą drogą!-powód
      j.w.
      Możesz wejść na Szpiglasową Przełęcz-ładne widoki.
      W Tatrach Zachodnich można przejść chyba wszystko bez większych kłopotów. Jeśli
      odedzwie się tu ktoś kto chodził po Zachodnich to możesz go zapytać o Wołowiec,
      Starobociański Wierch i Ornak bo ja się wybierałam ale nie starczyło mi czasu.
      • exfan Re: Czy łatwo wejść na Krzyżne?? 02.09.02, 14:48
        > Nie jest zbyt trudno wejść na Skrajny Granat ale w tą i z powrotem tą samą
        > trasą! Inaczej czeka Cię troche niespodzianek.

Czy mozna sie zapytac o jakich niespodziankach mowisz???? Bylem rok temu na granatach i mnie 'nie milo' zaskoczyly. Naczytalem sie ze jest to 'gorny stopien turystycznego wtajemniczenia' (przewodnik J.Nyki), a tam trudnosci podobne jak na Koscielcu (moze troche tylko expozycja wieksza). W porownaniu z Kozim od Koziej przeleczy, czy nawet Zawratem od Gasiennicowej to spacerek...
        Ale widoki sa trzeba przyznac przepyszne.
      • Gość: Bruno Re: Czy łatwo wejść na Krzyżne?? IP: 217.98.124.* 02.09.02, 20:08
        W Zachodnich świetna ale długa ok. 9-10h jest trasa Dol. Starorobociańską na
        Starorobociański, Jarząbczy, Wołowiec i zejście przez Wyżnią Chochołowską lub
        przez Grzesia do Dol. Chochołowskiej. Piękne widoki gwarantowane jeżeli tylko
        kondycja pozwoli, jeżeli nie, to jest wariant zejścia przez Czubik. Trudności
        tylko kondycyjne. Ornak jest też OK tak samo jak Czerwone Wierchy, Dol.
        Tomanowa, Dol. Małej Łąki. Można też wyjść na Błyszcz a z niego na Bystrą
        (wypatrując filanców bo to nielegalne). Zatrzymać się można w Chochołowskiej
        lub w Kościeliskiej.
        pozdrawiam.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka