Dodaj do ulubionych

Wyjazd na Wielką Fatre

IP: *.internetdsl.tpnet.pl 09.03.06, 16:00
Witam
Zamierzam jechać na pare dni w kwietniu może maju na Słowacje. Najpierw na
Wielki Chocz aby wreszcie po 2 nieudanych wyjściach zdobyć ten szczyt a
potem pochodzić troche po Wielkij Fatrze. Jest to prawie ostatnie z tych
większych pasm górskich na Słowacji w którym jeszcze nie byłem(jeszcze kiedyś
w Zachodnie Tatry musze się wybrać)ale pokolei.
Dlatego chciałem coś się dowiedzieć na ten temat:
gdzie warto pójść?
co tam jest warte zobaczenia zwiedzenia?
które wybrać ciekawe szlaki?
Niestety szukając po stronach www niewiele się dowiedziałem a tu moze się
ktoś trafi co tam był i co mógł by polecić.

Z góry dzięki za info a osobiście mogę coś opowiedzieć, polecić na temat
Sulowskich Wierchów, Słowackiego Raju, Małej Fatry, Nizkich i Wysokich Tatr
na Słowacji
Obserwuj wątek
    • Gość: Opty Re: Wyjazd na Wielką Fatre IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.06, 11:28
      www.slowackie.pl/region/content-pl-dmenuis1andregionis5andIDis1-galeria-zdjec.html

Osobiście nie byłam, chociaż rejon bardzo interesujący.
      Będąc w Małej Fatrze od kogoś usłyszałam,że szlaki są zalesione, mało widoków i
      słaba infrastruktura. No ale to było kilka lat temu. Patrząc na zdjęcia wcale
      nie jest wszystko zalesione :) Chętnie poczytam jak opiszesz swoją wędrówkę w
      Velkiej Fatrze.
      pozdr.
      • Gość: Kriss_K2 Re: Wyjazd na Wielką Fatre IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.06, 17:19
        Dzieki Opty
        Fajne fotki
        Opiosze na pewno jak wróze tylko ze tak planuje dopiero wyjazd nie wczesniej
        jak w polowie kwietnia - sprawy na studiach musze zakonczyc
        Co do Małej Fatry jezdze co roku albo chociaz przejeżdzam tamtedy Od poczatku
        jezdzilem do Terchovej i racja w 1997 roku to byla wiocha (2 hotele 2 knajpy -
        speluny, 1 Potrawiny otwarte do 18) Ale z roku na rok sie zmienialo tak jak i
        ceny które rosły. Byyłem ostatnio tam 12 lutego wracając z D. Kubina
        zachaczylem o Terchove żeby odwiedzic znajome z tamtąd z którymi mam dobry
        koleżenski kontakt. No i widac ze z roku na rok przybywa pensjonatów hoteli
        hostincow. Szczegolnie noca wszystko jest oswietlone i weselej nie tak jak
        przed 8 laty.
        A co do gór zakochałem sie od pierwszego spojzenia jak sie to mówi. Piekne i
        jeszcze raz piekne a zalesione hm w Europie wszystko jest zalesione mniej
        wiecej do 1000-1300mnpm A wychodzac wyzej odsłania sie widok zza drzew krzaków
        kosówki. I te formy skalne (Mnich - dolina Vrata,Diery, Zbójnickie chodniki itd
        itd.) Zobaczyłem tam chyba wszystko co mozna było i latem i zimą 4 lata wakacje
        i ferie zimowe spedzalem tam po 5 do 10 dni.
        A jak ktos przebywa tylko na dole w knajpach i chotelu to rzeczywiscie nic nie
        widzi.
        Dzieki jeszcze raz za stronkr i czekam na dalsze informacje
        co do WIELKIEJ FATRY
      • Gość: Kriss_K@ do Opty sprostowanie IP: *.internetdsl.tpnet.pl 10.03.06, 17:31
        Ups żle na szybko odczytałem twoją wiadomość. Chodzi o to zalesienie na
        Wielkiej Fatrze a nie na Małej.
        To całkiem możliwe choć czytalem gdzies ze Wielka Fatra jrst troche podobna do
        Bieszczad na szytach piekne hale. A infrastruktura mała to nic nawet dobrze jak
        dla mnie lubie dzikie rejony gdzie nie ma tłumów i wszystkiego co temu
        toważyszy.
        dziena jeszcze raz
    • Gość: Opty Re: Wyjazd na Wielką Fatre IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 11.03.06, 19:32
      Tak, Mała Fatra jest wdzięczna do chodzenia, ja nocowałam w Stefanowej, bliżej
      gór, prawie pod ulubionym Wlk Rozsutcem.
      Na tych zdjęciach z Wielkiej Fatry właśnie widać piękne "połoniny", więc może
      to porównanie do Bieszczad jest całkiem udane:)
      Zazdroszczę, że możesz jechać w innych miesiącach niż letnie (inaczej niż ja),
      także spokojnie poczekam na twoją relację, sama jestem ciekawa jak tam jest.
      pozdr.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka