Dodaj do ulubionych

Homeopatia. Powtórzymy najważniejsze zasady

14.10.10, 17:45
Homeopatia jest metodą leczniczą, która zajmuje się całym człowiekiem, rozpatrując wszystkie jego dolegliwości i choroby. Lek homeopatyczny pobudza naturalne siły uzdrawiające naszego organizmu, powodując - w zależnosci od rodzaju i zaawansowania chorób pacjenta - wyleczenie, poprawę stanu zdrowia, lub przynajmniej ulgę w cierpieniu.

Homeopatia opiera się na hipotezie Hipokratesa, że podobne leczy się podobnym (łac. similia similibus curentur).

Na przełomie XVIII i XIX wieku metoda została rozwinięta przez niemieckiego lekarza i farmaceutę Samuela Hahnemanna i od tego czasu nieprzerwanie, z rosnącą popularnością praktykowana jest przez lekarzy na całym świecie.

Homeopatia, jako specjalna forma leczenia, opiera się na czterech podstawowych zasadach:

Lek homeopatyczny jest substancją naturalną (pochodzi ze świata roślin, minerałów, zwierząt oraz chorobowo zmienionych tkanek lub wydzielin), przygotowaną w pewien ściśle określony sposób i wypróbowaną w swoim działaniu na zdrowym człowieku (w tzw. homeopatycznej próbie lekowej).
Lek homeopatyczny podawany jest pacjentowi zgodnie z zasadą podobieństwa, po przeprowadzeniu szczegółowego, indywidualnego wywiadu lekarskiego z uwzględnieniem cech, upodobań i nawyków pacjenta koniecznych dla wyboru leku.
Pacjentowi podawany jest wyłącznie jeden lek na raz.
Stosuje się najmniejszą dawkę leku i obserwuje się jej działanie.

dzieki Katarzynie Bross-Walderdorff, wzialem tekst z jej strony

www.homeopatia-klasyczna.pl/index.php?p=o_homeopatii
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka