Dodaj do ulubionych

Ostre konsultacje na forum homeopatycznym

21.10.10, 13:10
Nic nie proponuje na razie tylko podaje watek do dyskusji. Oczewiscie podaje to dla normalnych uzutkownikow, a nie trolli

Codziennie na tym forum beda prosby o pomocy w ostrych sytuacjach, zwlaszcza u dzieci. Wiadomo ze najlepej to konsultacja homeopaty w realu i trzeba to proponowac, jak ja zrobilem naprzyklad tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,19760,117811291,117811291,5_cio_miesieczne_dziecko_poczatki_choroby.html

Ale czasami bywa i tak ze naprawde nie ma mozliwosci u tej osoby, co prosi o pomocy na tym forum, takej konsultacji w realu. Co mozemy zrobic? Mozemo zimno poradzic zawolac lekarza dodomu albo pogotowie i nie zawracac nam tutaj glowe. Ale nie kazda goraczka i kaszel wymaga pogotowia i nie kazda osoba chce wolac pogotowie i lekarza dodomu i wlasnie dlatego (!!!) m.innymi prosi o pomocy na forum.

Jak to robia na innych forumach homeopatycznych?

Na forum przyklejone kwestionariusz na ostre przypadki i kaszel. Pacjent to wypelnia, ktos z lekarzy na forum podejmuje decyzie i przepisuje lek. Po tym ten lekarz obserwuje jak tam idzie dalej, bo pacjent odpisuje o stanie i zmianach.

No taka propozycja. Moge to na tym forum poprowadzic, czyli napisac te kwestionariuszy, przywlec do tego polskich homeopatow, zeby dolaczyli sie i tak dalej

Dla trolli radze popatrczyc w gore i przeczytac tam:

Forum nie zastępuje lekarza. Czytasz prywatne opinie użytkowników.

Czyli kazdy kto w tym uczestnicze to rozumie
Obserwuj wątek
    • zbyszekdziopa Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 07:15
      do wiktor.online

Ostre konsultacje na forum homeopatycznym
      wiktor.online 21.10.10, 13:10 Odpowiedz
      Nic nie proponuje na razie tylko podaje watek do dyskusji. Oczewiscie podaje to dla normalnych uzutkownikow, a nie trolli
      Codziennie na tym forum beda prosby o pomocy w ostrych sytuacjach, zwlaszcza u dzieci. Wiadomo ze najlepej to konsultacja homeopaty w realu i trzeba to proponowac, jak ja zrobilem naprzyklad tutaj forum.gazeta.pl/forum/w,19760,117811291,117811291,5_cio_miesieczne_dziecko_poczatki_choroby.html
      Ale czasami bywa i tak ze naprawde nie ma mozliwosci u tej osoby, co prosi o pomocy na tym forum, takej konsultacji w realu. Co mozemy zrobic? Mozemo zimno poradzic zawolac lekarza dodomu albo pogotowie i nie zawracac nam tutaj glowe. Ale nie kazda goraczka i kaszel wymaga pogotowia i nie kazda osoba chce wolac pogotowie i lekarza dodomu i wlasnie dlatego (!!!) m.innymi prosi o pomocy na forum.
      Jak to robia na innych forumach homeopatycznych?
      Na forum przyklejone kwestionariusz na ostre przypadki i kaszel. Pacjent to wypelnia, ktos z lekarzy na forum podejmuje decyzie i przepisuje lek. Po tym ten lekarz obserwuje jak tam idzie dalej, bo pacjent odpisuje o stanie i zmianach.
      No taka propozycja. Moge to na tym forum poprowadzic, czyli napisac te kwestionariuszy, przywlec do tego polskich homeopatow, zeby dolaczyli sie i tak dalej
      Dla trolli radze popatrczyc w gore i przeczytac tam:
      Forum nie zastępuje lekarza. Czytasz prywatne opinie użytkowników.
      Czyli kazdy kto w tym uczestnicze to rozumie

Nie wim czy każdy,moge odpowiedzieć tylko za siebie.

A czy te doktory,pokażą się szerokiej publiczności np.; swoje papiery udostępnią czy oni mogą tak robić,swoją fotkę zamieszczą na forum itd.,żeby było wiadomo o kogo chodzi.
      Jeśli tak,to ja jestem za. Lepszy rydz, niż nic.
      Czy jest nadzieja,że się wyrobisz z tą ankietą do Świąt Bożego Narodzenia?
      • wiktor.online Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 11:00
        zbyszekdziopa napisał:

> A czy te doktory,pokażą się szerokiej publiczności np.; swoje papiery udostępni
        > ą czy oni mogą tak robić,swoją fotkę zamieszczą na forum itd.,żeby było wiadomo
        > o kogo chodzi.

A czy "te doktory" moze jeszcze musza zaplacic za mozliwosc konsultacij na tym forum? Czy cos jeszcze musza tutaj udowodniac czy zrobic? No nie. Zadnych wymog, zadnych udowodnien, dyplomow, nazwisk, nomerow itd. "Forum nie zastępuje lekarza. Czytasz prywatne opinie użytkowników" i to wszystko.
        • zbyszekdziopa Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 13:53
          wiktor.online napisał:
          > A czy "te doktory" moze jeszcze musza zaplacic za mozliwosc >konsultacij na tym forum?

No,nie. Bo, wtedy żaden doktor nie przyjdzie na to forum udzielać porad.
          A czas to pieniądz,jak mówi stare porzekadło.
          Kiedy będą dobrze radzić,zapłata sam do nich przyjdzie i sława też.

>Czy cos jeszcze musza tutaj udowodniac czy zrobic? No nie. Zadnych wymog, zadnych udowodnien, >dyplomow, nazwisk, nomerow itd.

Nie musieliby, ale powinni by,bo czegóż mieliby się wstydzić. Swojej wiedzy?
          Powinni się poczuwać do odpowiedzialności,bo przecież podczas występowania ostrych procesów chorobowych, naprawdę nie ma żartów. Mam spore doświadczenie na tym polu (przechodzenia- pokonywania procesów ostrych oczywiście).

>"Forum nie zastępuje lekarza. Czytasz prywatne opinie >użytkowników" i to wszystko.

I co teraz z tym fantem zrobić. Intencje miałeś dobre. Już za sam pomysł należą Ci się podziękowania.
          Ja uważam,że paragraf należy zmienić. Ludziom, szczególnie dzieciom i ich rodzicom należy pomagać, na ile jest to tylko możliwe.

(p.s. ja w czasach swojego dzieciństwa nie mogłem liczyć na taką pomoc)

A tak wiktorze przy okazji zapytam.
          To badanie EBM,ma jakiekolwiek zastosowanie w Homeopatii?
          • wiktor.online Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 17:30
            zbyszekdziopa, uwazam ze na forum prywatna informacja o uzytkowniku nie moze byc umieszczana. Zadna przyczyna nie moze to usprawiedliwic. Uzutkownik moze sam ta informacja o sobie podac na forum, ale to juz robi na swoja odpowiadalnosc. Ale jesli ktos podaje czyjes nazwisko, mejsce zamieszkania itd bez zgody tego uzytkownika to skandal. Od razy ban na dlugi czas. I administracja forum, moderatorzy forum musza taka ochrone prywatnej informacji uzytkowniku gwarantowac.

Dla tego jestem przeciw wymog do kogokolwieg zeby bylo podane nazwisko, mejsce pracy itd. To niedopuszczalne. I nie chodzi tutaj o "wstydzic sie" jak piszesz.

Ja jestem tutaj ze swojej dobrej woli i z najlepszymi intencjami. Proponuje pomoc. Ale nie musze nikomu nic udowodniac czy prosic. Chcesz porady? Prosze bardzo, ja ją dam. Ale prosze odpowiedzialnosc i ryzyko zostawic u siebie i mnie tego nie narzucac. Czyli odpowiedzialnosc i ryzyko ma ten, ktory prosi o porade. Tak to jest

Ja pracuje na zamknietym platnym forum. Rejestracja i zalozenie 1 watku kosztuje 10$. Tam ja jeszcze musze podac swoje dane. Na otwartym forum nie powinien tego robic
            • zbyszekdziopa Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 18:50
              wiktorze.online,

a więc Twoją intencją jest udzielać porad,na które użytkownicy powinni patrzeć z przymrużeniem oka. Znaczy się, nie należy ich brać serio.
              I słusznie,jest to zgodne z literą prawa i duchem tego forum, i duchem homeopatii.

A ja znalazłem jeszcze coś takiego w polskim necie;

Odpowiedzialny za strone:

Poradnia Homeopatyczna "Homeopaci.pl"
              Remigiusz Catewicz
              Ul. Osiedle Polne 8A
              83-221 Osiek
              Tel.: 058 / 732 7362

Jak widzisz, można.
                • zbyszekdziopa Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 23.10.10, 00:11
                  beba2 napisała:
                  > Zbyszek, ale nie chciałbyś, zaręczam ci, być leczonym przez tego >pana. Ani w realu, ani przez net. Bywał tu kiedyś na forum. Lekarzem >nie jest.

Bebo, on zamysł miał dobry i być może,że jest dobry.
                  Ale czy nasze pomysły-zamysły mają jakąś wartość i czy są użyteczne, pokaże praktyka. On sam wie najlepiej jak ta metoda się sprawdza w praktyce. Liczyłem na niego jak na Zawiszę, a on mnie zawiódł.
                  A żeby mieć co reportoryzować.trzeba najpierw przeprowadzić rzetelny wywiad z pacjentem. Bez tego,ani rusz. Tu ma rację i wie o czym pisze pan Remigiusz. Chciał dobrze,ale nie wyszło.
              • wiktor.online Re: Ostre konsultacje na forum homeopatycznym 22.10.10, 21:04
                zbyszekdziopa napisał:

> wiktorze.online,
                >
                > a więc Twoją intencją jest udzielać porad,na które użytkownicy powinni patrzeć
                > z przymrużeniem oka. Znaczy się, nie należy ich brać serio

No wiesz na poczatku tak moze byc. Ale pozdniej to przymrużenie oka jakos znika. Normalna sprawa. Reputacje trzeba zarobic

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka