Dodaj do ulubionych

Cukrzyca i otylość u dzieci

22.10.10, 07:22
Co to jest w ogóle ta cukrzyca i jak się ją w ogóle leczy homepatycznie czy tradycyjnie?
Obserwuj wątek
  • dr_martenslive77 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 22.10.10, 22:56
   Odpowiadając na pytanie co to jest cukrzyca
   "Gdy pierwsi lekarze stwierdzili, że mocz osób z cukrzycą jest słodki, łacińskie słowo „mellitus (słodki jak miód) zostało wprowadzone do terminologii. Minęło przeszło 3000 lat zanim wykazano, że słodki smak pochodził od glukozy. Dopiero w 1921 roku wprowadzono do leczenia cukrzycy pierwszy, spełniający wymogi kliniczne preparat insuliny.

   Cukrzyca jest więc wspólną nazwą choroby dotyczącej wielu schorzeń o różnej przyczynie, ale bardzo podobnych następstwach, które łączy jeden wspólny element, mianowicie zaburzona, nieprawidłowa gospodarka węglowodanowa. "
   źródło:
   www.cukrzyca.sos.pl/Pages/Info/Cukrzyca/Ogolne.aspx?ID=1#1
   możesz też przeczytać
   pl.wikipedia.org/wiki/Cukrzyca
  • esencja48 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 23.10.10, 17:09
   Cukrzyca to choroba metaboliczna.Polega na nieprawidłowej przemianie cukrów w naszym organizmie,a główną rolę w tym procesie odgrywa insulina tj.hormon wydzielany przez trzustkę.Mówimy o niej wtedy,gdy trzustka jej nie produkuje.Cukrzyca u dzieci może ujawnić się po każdej chorobie,zwłaszcza po infekcji wirusowej,pod wpływem stresu lub bez konkretnej przyczyny.Choroba zazwyczaj zaczyna się nagle i bardzo szybko się rozwija.Otyłość więc,nie jest bezpośrednią przyczyną,chociaż w leczeniu nadwaga nie pomaga i w leczeniu niezbędna jest dieta z ograniczoną zawartością tłuszczów zwierzęcych i węglowodanów.
   • wiktor.online Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 23.10.10, 18:05
    Uwazam, ale to moja prywatna opinia, ze epidemia (!) cukrzycy u dzieci jest jatrogenna, czyli wywolana przec alopatyczne leczenie. Skutek powszechnego stosowania antybiotykow i sterydow u dzieci bez potrzeby. Czyli kiedy kazdy drobny katarek i kaszelek jest leczony poteznymi antybiotykami i sterydami. Ubocznym skutkem tego jest epidemia cukrzycy u dzieci.
    • krystynam48 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 23.10.10, 21:34
     Na pewno antybiotyki stosowane prawie przy każdej chorobie dziecka swoje robią.Jednak do przyczyn zachorowań na tak dużą skalę należy również zaliczyć styl życia jaki obecnie prowadzimy.Dzieci dużo czasu spędzają przed telewizorem i komputerem.Brak im aktywności ruchowej i odpowiedniej diety.Jedzą za dużo za tłusto i za słodko.To wszystko prowadzi prostą drogą do cukrzycy.Leczenie cukrzycy u dzieci polega na podawaniu insuliny,a więc baedzo ważna jest edukacja zdrowotna dziecka i rodzinny.Polecam cenne informacje:www.cukrzyca.sos.pl
     • wiktor.online Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 23.10.10, 21:49
      automaty dla sprzedania slodyczy stoja w korytarzu szkoly gdzie sie uczy wasze dziecko?

      dzieci nie jedza sniadania w domu a jedza batoniki z automatu w szkole popijajac koka-kola czy pepsi

      po tym dostaja z tego szluzy, kaszlaja, maja rope w gardle, ida do lekarza, ktory jak ten automat podaje antybiotyk i steryd wziewny, absolutnie nie myslac skad ta choroba, bo po co myslec? Mysliacych lekarzy Izba lekarzy nie lubi i sciga. Lepej byc debilem i nie wychylac sie

     • zofia481 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 23.10.10, 22:06
      Ważne jest,by rozpoznać cukrzycę jak najszybciej,gdyż najczęściej początkowo cukrzyca mylona jest z infekcją i podajemy dziecku właśnie antybiotyk.Jeżeli więc mama zauważy,że z dzieckiem dzieje się coś niepokojącego,powinna prosić pediatrę o skierowanie na dodatkowe badania.Co może wzbudzić niepokój rodzica? - dziecko chudnie mimo,że ma apetyt,jest ospałe,szybko się męczy,pije więcej niż zwykle.Leczenie cukrzycy polega na podawaniu insuliny,odpowiednej diecie oraz stałym kontrolowaniu poziomu cukru we krwi.Polecam cenne informacje na temat cukrzycy.www.cukrzyca.sos.pl
   • dr_martenslive77 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 18.11.10, 21:42
    Z moje strony taka ciekawostka, którą dzisiaj przeczytałem
    "Dieta niemowląt może mieć wpływ na wystąpienie cukrzycy typu 1 u dzieci genetyczne predysponowanych do tej choroby.
    Na łamach czasopisma New England Journal of Medicine opublikowano badanie, do którego włączono 230 niemowląt, w których rodzinie wystąpiła cukrzyc typu 1 oraz w wykonanych badaniach genetycznych stwierdzo..." www.facebook.com/?ref=logo#!/pages/cukrzycasospl/122739124450417
  • zbyszekdziopa Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 27.10.10, 02:23
   HOMEOPATYCZNE PODEJŚCIE DO LECZENIA CUKRZYCY
   W dzisiejszych czasach jest wiele chorób, w odniesieniu do których ludzie uznają wyższość leczenia homeopatycznego. Wśród nich znajdujemy takie stany, jak; nawracające przeziębienia, astma, choroby skóry, zaburzenia reumatyczne, itp..

   O innych ludzie sądzą, że nowoczesna medycyna jest wobec nich skuteczniejsza. Jedną z takich chorób jest cukrzyca. W tym rozdziale chciałbym podzielić się z wami pewnymi spostrzeżeniami odnośnie cukrzycy; jakie jest stanowisko nowoczesnej medycyny wobec tej choroby i jak odmienne jest podejście homeopatii. Używam cukrzycy jako przykładu pokazującego różnicę między tymi systemami w podejściu do patologii.
   Przestarzała idea
   Jeżeli zapytamy allopatycznego lekarza ogólnego, czym jest cukrzyca, powie, że jest to podwyższenie poziomu cukru we krwi spowodowane deficytem insuliny w organizmie.
   Następnie wyjaśni, że insulinę produkuje narząd zwany trzustką. Kiedy spożywamy różne węglowodany, takie jak ryż, cukier czy skrobia, są one trawione w jelitach i rozkładane do glukozy. Glukoza jest absorbowana przez system krwionośny i roznoszona do różnych części ciała. Glukoza jest źródłem energii dla organów i komórek ciała, lecz aby mogła dotrzeć do komórek, niezbędna jest insulina. Jeśli poziom insuliny jest zbyt niski, glukoza nie może przedostawać się do komórek w odpowiedniej ilości. Pozostaje wowczas we krwi, gdzie jej poziom rośnie. Kiedy poziom glukozy we krwi przekracza 180 mg/dl, nerki otrzymują sygnał do wydalenia nadmiaru cukru i wtedy znajdujemy go w moczu.

   Przestarzała teoria głosiła, że cukrzyca jest przede wszystkim chorobą trzustki, gdyż podstawowym problemem jest deficyt insuliny. W związku z tym leczenie polegało na kontrolowaniu poziomu cukru we krwi. Normalny -waha się pomiędzy 80 a 120 mg/dl. Przeważający pogląd głosi, że poziom cukru we krwi musi być ściśle kontrolowany. Kontrola ta, zgodnie z tym, co jest powszechnie uznawane, może być prowadzona na trzy sposoby:
   1. Dieta. Diabetykom zaleca się dietę ubogą w skrobię, jako przeciwwagę w stosunku do niedoboru insuliny; bez ryżu, bez ziemniaków i bez cukru.
   2. Tabletki. Kiedy zastosowanie diety okazuje się nieskuteczne, podawane są tabletki doustne, których zadaniem jest obniżenie poziomu cukru we krwi.
   3. Insulina. Kiedy tabletki także okazują się nieskuteczne, zaleca się podawanie insuliny w iniekcjach pod ścisłą kontrolą.
   Zmiany w punkcie widzenia
   Jak wspomniałem, powszechnie uważa się, że cukrzyca jest spowodowana niedoborem insuliny. Tak twierdzono do czasu wynalezienia metod dokładnego oznaczania jej poziomu we krwi. Kiedy je wynaleziono (np. badanie radioimunologiczne) badaczy spotkała wielka niespodzianka; w większości przypadków cukrzycy poziom insuliny we krwi był normalny, a niekiedy nawet podwyższony. W związku z tym cukrzyca została podzielona na dwa typy:
   1. Typ I, w którym występuje niedobór insuliny. Jest to cukrzyca młodzieńcza, która najczęściej pojawia się w młodym wieku,
   2. Typ II, w którym poziom insuliny jest normalny. To cukrzyca wieku dojrzałego, która pojawia się zwykle po trzydziestym roku życia lub później.
   W odniesieniu do cukrzycy typu II -ponieważ w wiekszości przypadków nie stwierdzono deficytu insuliny - zasugerowano, że prawdopodobnie występuje defekt w transporcie insuliny do tkanek, spowodowany spadkiem ilości receptorów insulinowych. Ale jest to wciąż jeszcze tylko spekulacja.
   Bardzo znamienne odkrycie
   Pierwszą rzeczą, którą lekarz zaleca diabetykowi, jest ścisła kontrola cukru we krwi. Lekarz mówi;
   ,,Jeżeli nie będziesz kontrolował cukru we krwi, rozwiną się powikłania". Jedynym ostrym powikłaniem wysokiego poziomu cukru we krwi jest śpiączka. Zwróćmy uwagę, co mówi Harrison (Podręcznik medycyny). ,,Pacjenci cierpiący na cukrzycę typu II nie rozwijają śpiączki kretokwaśniczej, lecz śpiączkę hyperosmolarną, do której dochodzi na skutek podwyższenia poziomu cukru we krwi w granicach 1000 do 1600 mg/dl. Stąd u dorosłych chorujących na cukrzycę typu II bardzo rzadko dochodzi do śpiączki. W cukrzycy młodzieńczej może z kolei dojść do śpiączki przy krótkotrwałym obniżeniu poziomu insuliny. Nawet w tych przypadkach wypadki śmierci spowodowane śpiączką stanowią tylko 1% pacjentów prawidłowo leczonych."
   Tak więc diabetolodzy nie martwia się z powodu śpiączki. To czego obawiają się, to przewlekłe powikłania cukrzycy. Mogą to być zmiany w siatkówce (retinopatia), zmiany w nerkach (nefropatia), zmiany w nerwach (neuropatia) i zmiany w sercu (niedokrwienna choroba serca). Podstawową przyczyną tych powikłań są zmiany w naczyniach kwionośnych, do których dochodzi w przebiegu cukrzycy. Określa się je mianem mikroangiopatii, a ich nasilenie ocenia się na podstawie grubości błony podstawowej kapilar.
   Pozwala to przypuszczać, że przyczyną tych zmian jest wysoki poziom cukru we krwi. Dlatego sądzi się, że poprzez kontrolę poziomu cukru we krwi można powstrzymać rozwój zmian. Jednak pewne znaczące odkrycia obaliły tę teorię. Pierwszego z nich dokonał sławny diabetolog Siperstein.
   Siperstein stwierdził, że zmiany mikroangiopatyczne pojawiają się jeszcze za nim podniesie się poziom cukru. Siperstein mierzył grubość nabłonka potencjalnych diabetyków, to jest ludzi, u których występuje duże prawdopodobieństwo rozwoju podwyższonego poziomu cukru po przekroczeniu 35-40 roku życia. Stwierdził, że grubość ich błony podstawowej jest zwiększona na długo przed wystąpieniem podwyższonego cukru.
   Znamienność tego odkrycia
   Odkrycie Spiersteina świadczy o tym, że mikroangiopatia pojawia się na długo przed wzrostem poziomu cukru we krwi. Siperstein doszedł do wniosku, że być może mikroangiopatia jest podstawowym problemem cukrzyków, a podwyższenie poziomu cukru we krwi jest jedynie komplikacją mikroangiopatii. Pytanie, co było pierwsze; mikroangiopatia czy problemy z poziomem cukru, jest jak pytanie, co bylo pierwsze; kura czy jajko. Kwestia ta jest gorąco dyskutowana w światowych kręgach diabetologów. Przede wszystkim chodzi o znalezienie odpowiedzi na pytanie, czy komplikacje takie jak retinopatia, nefropatia i choroby serca, są spowodowane podwyższeniem poziomu cukru we krwi czy nie.
   Inni naukowcy rozpoczęli zbieranie materiału dowodowego przemawiającego za tym, że kontrola cukru we krwi może nie mieć związku z powyższymi zmianami. Na przykład Knowles stwierdził, że u dużej liczby młodocianych diabetyków doszło do takich samych powikłań niezależnie od tego, czy należeli oni do grupy z cukrzycą wyrównaną czy do grupy z cukrzycą niewyrównaną.
   Stwierdzono ponadto, że u pewnych określonych ras powikłania są bardziej lub mniej podobne, pomimo tego, że poziom cukru się waha. Także u diabetycznych bliźniąt dochodzi do niemal identycznych powikłań, chciaż poziom cukru może być u nich całkowicie odmienny. Oznaczo to, że powikłania te są prawdopodobnie dziedziczone, niezależnie od poziomu cukru, a kontrola poziomu cukru we krwi nie ma na nie większego wpływu. Powszechnie wiadomo, że zmiany rozwijają się u diabetyków pomimo niej. Jedyne, co diabetolodzy mogą powiedzieć to to, że kontrolowanie poziomu cukru opóźnia tempo rozwoju zmian, ale i to nie jest pewne.
   • zbyszekdziopa Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 27.10.10, 02:28
    cdn. Dieta
    Rozważmy teraz różne sposoby obniżenia poziomu cukru we krwi diabetyków. Pierwszym z nich jest dieta. Początkowo lekarze zalecali typową dietę cukrzycową z obniżoną ilością węglowodanów. W momencie, w którym dochodzi do stwierdzenia podwyższonego poziomu cukru we krwi, zaleca się wykluczenie z diety ryżu, ziemniaków i cukru.
    Obecnie stwierdzono, że u cukrzyków przestrzegających tej typowej diety występuje najwyższy poziom chorób serca na świecie, podczas gdy cukrzycy - Afrykanie czy Azjaci, którzy nigdy w życiu nie widzieli dietetyka czy nawet lekarza, niezmiernie rzadko zapadają na chorobę wieńcową. Oznacza to, że dieta, której celem jest zapobieżenie chorobom serca, powoduje je.
    Stwierdzono, że w przypadku ludzi cierpiących na cukrzycę typu II, dzałanie lecznicze ma redukcja wagi. W związku z tym człowiek cierpiący na cukrzycę powinien przestrzegać ścisłej diety.
    Konieczne jest ograniczenie całkowitej liczby kalorii.
    Tabletki przeciwcukrzycowe
    Kolejną metodą kontroli poziomu cukru we krwi jest stosowanie doustnych leków przeciwcukrzycowych. Tabletki te były przedmiotem prób klinicznych w USA. Wydziały medycyny wiadących amerkańskich uniwersytetów utworzyły uniwersytecką grupę programu diabetycznego. W ciągu 8 lat, 205 pacjentom podawano placebo i 205 pacjentom pigułki. Stwierdzono, że wśród tych, którym podawano pigułki, ataki serca występowały 3 razy częściej niż u tych, którzy otrzymywali placebo. Uznano, że poziom cukru musi być kontrolowany, w przeciwnym razie doprowadzi do ataków serca, okazało się jednak, że wszystkie tabletki, które kontrolują poziom cukru, powodują ataki serca. To tak, jakby powiedzieć, że ,,że tabletki przeciwcukrzycowe kontrolują poziom cukru, ale zabijają pacjenta". U.G.P.D. zaleciła wprowadzenie czasowego zakazu stosowania niektórych pigułek. Większość autorytetów zaleca unikanie pigułek, przepisując je wyłącznie wtedy, gdy dieta zawodzi i gdy niemożliwa jest terapia insulinowa.
    Czy insulina jest ostatnim słowem?
    Rozpatrzmy teraz najbardziej dramatyczną metodę leczenia cukrzycy, tj. terapię insulinową.
    W organizmie człowieka insulina jest produkowana przez trzustkę, kiedy poziom cukru we krwi wzrasta jak po posiłku, wówczas dochodzi do zwiększonego wydzielania insuliny. Zapobiega to stanom hypoglikemi i hyperglikemi. Obecnie w insulinoterapii cukrzycy takie dokładne dostosowanie poziomu insuliny do poziomu cukru nie jest możliwe. W związku z tym zdarzają się okresy hypoglikemi i hyperglikemi. Hypoglikemia może doprowadzić, do trwałych neurologicznych uszkodzeń, może też być przyczyną śpiączki i śmierci. Może też spowodować efekt somogyi, który prowadzi do rozwoju jeszcze silniejszej hyperglikemi.
    Jest dyskusyjne, czy wysoki poziom cukru (ale niższy od poziomu powodującego śpiączkę) może powodować komplikacje. Jednak nie ulega wątpliwości, że niski poziom cukru jest bardzo niebezpieczny. Dlatego coraz mniej lekarzy opowiada się za ścisłą kontrolą poziomu cukru we krwi.
    Insulinę otrzymuje się z trzustek świń i owiec. Jest więc białkiem obcogatunkowym dla organizmu człowieka i w związku z tym może powodować powikłania immunologiczne. Poza tym zawiera różnorodne zanieczyszczenia, które moga być przyczyną specyficznych dla nich efektów ubocznych.
    Cynk, który jest stosowany w procesie przygotowania insuliny, zgodnie z wiedzą Homeopatyczną może być przyczyną rozwoju charakterystycznej dla niego symptomatologii.
    Hyperinsulinemia (wysoki poziom insuliny we krwi) jest uznana za przyczynę zmian naczyniowych.
    Podejrzewa się też, że niektóre z naczyniowych powikłań cukrzycy mogą być spowodowane terapią insulinową.
    (Insulina była pierwszym lekiem wytworzonym metodami inżynierii genetycznej (została zaakceptowana do stosowania u ludzi w 1982). Obecnie do produkcji insuliny wykorzystuje się bakterie Escherichia coli, którym wszczepia się gen ludzkiej insuliny. Hodowle bakteryjne syntetyzują ludzką insulinę, którą następnie oczyszcza się i wykorzystuje do produkcji leków).
    Co to jest cukrzyca?
    Czy cukrzyca jest to podwyższony poziom cukru we krwi lub zmiany naczyniowe?
    Co jest przyczyną, a co jest skutkiem? Co powoduje cukrzycę? Czy jest to choroba wrodzona?
    Czy jest spowodowana niedoborem insuliny? Jaka powinna być dieta?
    Czy tabletki przeciwcukrzycowe powinny być dozwolone czy też zakazane?
    Czy terapia insulinowa jest tak dramatyczna, jak to przedstawiono?

    To problemy, przed którymi stoją dzisiaj diabetolodzy. Wspaniały Joslin -pionier wśród diabetologów stwierdził, że w rzeczywistości nie potrafimy nawet odpowiedzieć na pytanie:
    ,,Co to jest cukrzyca?"
    W celu zrozumienia tego pytania rozpatrzmy kilka faktów.
    Wśród Indian rasy Pima w USA cukrzyca jest chorobą pospolitą, natomiast ataki serca występują niezwykle rzadko. Równocześnie w tym samym kraju 75% diabetyków umiera z powodu zawałów serca.
    Indianie Natalowie i czarnoskórzy mieszkańcy Afryki Południowej mają podobną dietę z przestrzeganiem odpowiedniej porcji węglowodanów, białek i tłuszczów, lecz naczyniowe komplikacje, rzadkie w Afryce Południowej, są powszechne wśród Indian.
    W związku z tym możemy stwierdzić, że cukrzyca Indian Pima jest różna od cukrzycy Amerykanów i różna od cukrzycy czrnoskórych mieszkańców Afryki Południowej.

    Cukrzyca nie jest jedną chorobą, lecz jest ona różna u różnych pacjentów.

    Nawet w końcowym stadium śpiączki cukrzycowej możemy stwierdzić, że każdy cukrzyk inaczej odpowiada na terapię.

    Cukrzyca jest różna u każdego pacjenta. Przyczyny są różne. Skutki są różne. Przebieg jest różny.
    Stąd także leczenie musi być odmienne w każdym indywidualnym przypadku.
    Ograniczenia leczenia alloptycznego
    Autorytety w dziedzinie diabetologii zdaja sobie sprawę z tego, że poziom insuliny u wielu diabetyków typu II jest normalny. Przypuszczają, że być może przyczyną problemu jest uszkodzenie działania receptorów insulinowych w komórkach, ale nie udało sie znaleźć żadnego sposobu na poprawienie ich funkcji. Skoro wiadomo, że tabletki przeciwcukrzycowe przynoszą więcej szkody niż pożytku, zwrócono się z powrotem w kierunku terapii insulinowej, ale odkryto, że nie da się perfekcyjnie kontrolować poziomu insuliny, oraz że insulina wywołuje efekty uboczne. Ostatecznie, po wielu wysiłkach, kiedy lekarze są w stanie kontrolować poziom cukru, stwierdzili, że wszystkie przewlekłe zmiany u cukrzyków rozwijaja się pomimo tej kontroli !

    p.s. to ten Dr."dzikus z Indii" tak napisał w swojej książce wyd.1991roku
  • ewa33a Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 30.10.10, 22:29
   mój syn z cukrzycą typ I ( choruje od 11 lat) leczony oczywiscie insuliną, jest prowadzony od 5 lat przez homeopatę ( znaną na forum) i mamy naprawde rewelacyjne wyniki.
   To ze homeopatia nie wyleczy cukrzycy insulinozaleźnej to jasne ale potrafi cudnie wspomóc organizm. Dzięki kulkom mój ( przeciwnik homeo) syn przestał zapadać na anginy, nie wziął ani jednego antybiotyku ( przedtem nawet 2 x w miesiącu zazywał), skończyły się problemy skórne, także te spowodwane przez plastry z wkłuć infuzyjnych.

   a hemoglobina glikolowana - 6.2
   • wiktor.online Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 31.10.10, 12:50
    ewa33a napisała:

    > syn przestał zapad
    > ać na anginy, nie wziął ani jednego antybiotyku ( przedtem nawet 2 x w miesiąc
    > u zazywał)

    ewa33a, nieudolne leczenie tych angin antybiotykami i problemow skornych sterydami przez alopatow, to jest przyczyna cukrzycy u Twojego dziecka

    pisalem o tym na tym forum juz i to co Ty piszesz to jeszcze raz podtwierdza


  • ewa33a Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 07.11.10, 19:07
   wiktor
   syn zachorował na cukrzycę 3 tygodnie po szczepieniu, myślę że oprócz wspomnianych powodów wystapienia cukrzycy, szczepionka dołożyla swoje 3 gorsze.

   od wystąpienia choroby nie szczepiłam syna ale 2 lata temu dostał szczepionkę p-żółtaczce. To co działo się z chłopakiem przez kilka miesięcy od podania szczepionki , spowodowało ze nawet najbardziej zatwardziali zwolennicy szczepień byli zdziwieni.
  • kamusi1 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 19.11.10, 03:36
   cukrzyce leczy sie roznymi lekami, sam wiesz najlepiej jakimi i po co ale cukrzyce mozna wyleczyc samemu tylko trzeba szczyla wziac na diete co jest raczej trudne skoro szesciolatek dzisiaj wtraja wiecej niz mala krowka.
  • pulsmed2018 Re: Cukrzyca i otylość u dzieci 08.11.18, 14:53
   Szpital Pulsmed w ramach Kliniki Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych (ADSC), prowadzi badania oraz wykorzystuje komórki macierzyste pozyskane z tkanki tłuszczowej w leczeniu wielu schorzeń zwyrodnieniowych oraz medycynie naprawczej i regeneracyjnej między innymi w leczeniu niegojących się ran i owrzodzeń żylakowych lub niedokrwiennych w przebiegu miażdżycy i cukrzycy (tzw. stopa cukrzycowa)
   Pulsmed Spółka z o.o.
   Klinika Transplantacji Tkanki Tłuszczowej i Komórek Macierzystych
   ul. Polskiej Organizacji Wojskowej 26
   90-248 Łódź
   tel.: (+48) 42 633 32 75
   faks: (+48) 42 633 32 65
   email: komorkimacierzyste@pulsmed.com.pl

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka