Dodaj do ulubionych

katar u dzieci -3 tygodnie??

26.11.10, 18:40
Moi synowie-5lat i roczek od 2 tygodni mają ropny,zielony katar i kaszel.

Starszy-od jakiegoś czasu po różnych lekach homeo -odkrztusza ale katar nie ustępuje.Wydzielina jest baardzo gęsta,rano -zatkany mocno nos,nic nie leci,po chwili wydzielina zbita w kulki i zgniłozielona.
W dzień lepiej ale też zielono.Dostawał hepar 30 z wody.Wczoraj homeo kazała zmienić na silicea 30.Po jednym dniu-nic nie jest lepiej.

Młodszy nieco lepszy-wciąż na hepar sulphur 30 z wody i coccus cacti 30-kaszle mało już.

Ostatnia infekcja była taka sama-trwała przeszło 3 tygodnie.
No ludzie ile może trwać katar??
Mam już dość wycierania nosów.
Lekarka chyba bierze nas na przetrzymanie.
Co myślicie?
Obserwuj wątek
    • wiola1234 Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 27.11.10, 14:52
      Mojemu 4 miesiecznemu synkowi ostatnio na taki katar pomogla silicea comp. Wali, w poczatkowej fazie dawalam co 2 godz po 3 kulki na zmiane z bronchi plantago tez Wali + Pulmo w ampulkach tez Wala + oklepywanie pleckow + woda morska do noska i czeste odciaganie glutow by na ucho nie poszlo. Sam katar trwal u niego 2,5 tyg.
      • renste Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 27.11.10, 18:38
        Pulmo i bronchi-są na kaszel:).
        Silicea comp.muszę sobie kupić bo dużo dobrego słyszałam:).
        teraz to trzeba z Niemiec sprowadzić znów:(.

Na szczęście chłopaki jakoś trochę wydobrzały. Kaszlą zdecydowanie mniej,wydzieliny też mniej.
        Powinno być ok.
        • wiola1234 Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 29.11.10, 12:49
          Bronchi Plantago i pulmo ogolnie sa na oskrzela i pluca by nie bylo jakiegos zapalenia, moj synek troszke pokaszliwal bo wydzielina mu splywala po gardle i dostal to wlasnie zapobiegawczo. Silicea wali polecam naprawde bardzo dobra, a jeszcze lepsze sa czopki dla dzieci silicea, jak dla mnie rewelka w poczatkowym okresie infekcji. Jak jestes z Wawy to teraz zakupy w niemieckiej aptece robi Ela. Pozdrawiam
    • elaelisheva Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 29.11.10, 13:18
      Napiszę ogólnie - przyczyna kataru (i pochodnych) przeważnie tkwi w jelitach...
      Generalnie trzeba odstawić nabiał, jajka, i inne jedzonka "zaśluzowujące". No i przeważnie na samym początku tych infekcji "siedzi" jakiś problem jelitowy - nietolerancja czegoś, jakieś zatrucie pokarmowe, które pozostawiło ślady itd itp.
      Renste, jeśli nie jesteś z Wa-wy i chcesz dołączyć do zakupów, to nie ma sprawy, tyle tylko, że dojdzie koszt wysyłki w Polsce...
      Pozdrawiam Ela
      • monika78kr Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 29.11.10, 22:42
        elaelisheva napisała:

> Napiszę ogólnie - przyczyna kataru (i pochodnych) przeważnie tkwi w jelitach...

Tak, to prawda, ale czy nie kazda infekcja ma takie zrodlo? A takie katary nawracajace, czeste to dr Nehring okreslila u mojego dziecka jako "zespol cieknacego jelita". Kazdy katar zaczyna se u nas luzniejsza kupa, a jak mala byla mlodsza to ulaniem. Ale nadal nie wiem co uczula moje dziecko - je to samo co w lecie, a wtedy kataru nie ma przez rowne 2-3 miesiace. Przez reszte roku dziecko sie meczy.
      • renste Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 03.12.10, 13:32
        Nasza dr mówi,że kalium stłumi katar w zatokach i wylezie gdzie indziej.Żeby się przemęczyć-dostalismy dalej notakehl,mucedokehl,konstytucję 200-z wody-lycopodium i sanukehl spoth czy podobnie-nie mam pod ręką ,żeby sprawdzić.
        Poooowoli jest lepiej:)).jeszcze dwa tygodnie i będzie po sprawie o ile średni nie złapie nowego kataru od małego-bo zaczęliśmy nową infekcję wczoraj:((.
        I na dodatek kot nam się kończy:((((.
        Jak nie urok to...
    • katarekaspirator Re: katar u dzieci -3 tygodnie?? 18.01.19, 10:38
      Jeśli u dziecka występuje gęsty katar, to poza lekami, które zaleca pediatra, ważna jest też tzw. higiena nosa, czyli systematyczne odciąganie kataru u dzieci. Jeśli jest on gęsty, to bardzo przydatna jest Metoda 3 Kroków, która ułatwi oczyszczenie noska u dziecka, szczegóły na temat Metody dostępne są na naszej stronie: katarek.pl/metoda-3-krokow/

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka