Dodaj do ulubionych

Czy są srodki homeopatyczne na raka??

24.02.11, 23:32
Czy sa środki homeopatyczne na raka??
Obserwuj wątek
    • dds6 Re: Czy są srodki homeopatyczne na raka?? 25.02.11, 10:06
      Tu masz ciekawy artykuł o leczeniu nowotworów poprzez homeopatię.
      Wszystko zależy od stadium. Artykuł rozsądnie napisany moim zdaniem.
      Podstawą jest jednak trafienie na lekarza znającego się na rzeczy. Nic na własną rękę.

homeopathy.inbaltimore.org/ramakrishnan1.html
    • idonea Re: Czy są srodki homeopatyczne na raka?? 01.03.11, 06:33
      Podawane jest remedium konstytucyjne na przemian z nosodem (np. carcinosin przy raku piersi) lub remedium wspomagającym dany organ (np. Aloe przy raku jelita) Stosowane są niskie potencje często powtarzane lub 200c z wody plusowane (metoda Ramakrishnana).
      • idonea Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 01.03.11, 18:40
        Ale mu nie pomogło.

Rak to sprawa indywidualna i terapia też powinna być dobierana indywidualnie. Sugestia, że wszyscy mają "profilaktycznie" jeść pestki moreli by się zabezpieczyć wydaje się podejrzana. Do końca życia to brać?
        Z tego opisu, jeśli mu wierzyć wynika, że laetrile działa na podobnej zasadzie jak chemioterapia. Innymi słowy brzmi jak leczenie cyjankiem, a nie jak naturalna terapia.
        • wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 01.03.11, 21:54
          W homeopatii diagnoza alopatyczna nie ma decydujacego znaczenia dla wyboru leku. Diagnoza raka daje lekarzu homeopacie bardzo malo informacji dla wyboru leku. Maja znaczenie symptomy, objawy u pacjenta.

Dlatego pytanie autora watku nie ma sensu. Nie ma w homeopatii jakegos ogulnego leku "na raka"
            • wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 08:03
              idonea napisała:

> Ale problem jest z tym, że rak w początkowym stadium nie ma żadnych objawów (no
              > chyba że na skórze). Więc trzeba podziękować "alopatom" za nowoczesną diagnost
              > ykę, która pozwala zajrzeć do środka człowieka, zobaczyć te zmiany i wcześnie
              > zareagować.

Ta "nowoczesna diagnostyka" nie taka skuteczna jak wam sie wydaje. Razem z ta cala onkologja z jej barbarzynskimi sriedniowiecznymi sposobami, ktore radczej niszcza a nie lecza tych ludzi
            • m.war Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 10:50
              idonea podziękuj alopatom za to, że dzięki ich metodom "leczenia" doprowadzają ludzi do raka a potem dzięki nowoczesnym metodom diagnozują go i leczą. rozumiesz? najpierw truje się pacjenta, doprowadza go do toksemii, która dalej powoduje raka. potem "nowocześnie" się go diagnozuje i nowocześnie leczy.
              • idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 17:41
                Ludzi doprowadza się do raka? Czy to jakaś nowa teoria spiskowa o której dotąd nie słyszłałam?
                W ostatnim roku zmarły na raka 3 znajome osoby. Nie były niczym zatruwane, zdrowa dieta, zdrowy tryb życia z mnóstwem ruchu, praca, żadnych dolegliwości. Nagle pojawia się ból i okazuje się, że to 4 stadium, z przerzutami w całym ciele.
                Poważnie radzicie Panowie nie chodzić na kontrole do ginekologa, nie robić po 50-tce kolonoskopii, nie badać krwi ani w ogóle niczego, bo to nas "zatruwa"? I do dentysty też nie, bo wszystko załatwimy homeopatią?

• idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 18:23
                    Mamy nowoczesną diagnostykę ale jak ktoś nie chodzi do lekarza to jakbysmy jej nie mieli.
                    Rak trzustki, rak płuc, guz mózgu - w tych rejonach nie ma nawet możliwości wykrycia wczesnego stadium, chyba że przypadkiem, przy jakichś innych badaniach. Bo jak już są objawy i ból to jest już właściwie stan beznadziejny.
                      • idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 20:40
                        Ludzie chorowali na raka jeszcze przed antybiotykami. Jest wiele czynników, na przykład emocjonalnych, ktoś powiedzmy dusi w sobie stresy albo jakieś traumy z dzieciństwa. Jest kwestia podatności dziedzicznej. Nie można wszystkiego zwalać na farmakologię. Nie mam żadnych danych o tym, że osoby, które zmarły, miały w ogóle jakieś wcześniejsze problemy zdrowotne, brali antybiotyki czy cokolwiek. To byli stosunkowo młodzi, wysportowani faceci nie pieszczący się ze sobą. Tu gdzie mieszkam, odwrotnie niż w Polsce, nie lata się do lekarza z każdym katarem, bo wizyty są potwornie drogie i tylko częściowo pokrywane z ubezpieczenia. Bardzo wiele osób w ogóle nie ma ubezpieczenia i korzysta tylko z metod alternatywnych, a i tym zdarza się zachorować na raka.
                        • wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 22:23
                          idonea napisała:

> Ludzie chorowali na raka jeszcze przed antybiotykami. Jest wiele czynników, na
                          > przykład emocjonalnych, ktoś powiedzmy dusi w sobie stresy albo jakieś traumy z
                          > dzieciństwa.

no ta bajeczke ze te choroby "od stresow" to juz slyszelismy

i choroby serca i krazenia, i rak, i galopujaca cukrzyca u dzieci, autyzm zwiekszony kilkakrotnie, to wszystko "od stresu". Tylko to nieprawda
                          • idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 23:19
                            wiktor.online napisał:

> idonea napisała:
                            >
                            > > Ludzie chorowali na raka jeszcze przed antybiotykami. Jest wiele czynnikó
                            > w, na
                            > > przykład emocjonalnych, ktoś powiedzmy dusi w sobie stresy albo jakieś tr
                            > aumy z
                            > > dzieciństwa.
                            >
                            > no ta bajeczke ze te choroby "od stresow" to juz slyszelismy

Nie moge uwierzyć, że jesteś zwolennikiem homeopatii. Na samej górze repertoryzacji pisze się przyczynę, a to może być szok emocjonalny, zazdrość, śmierć w rodzinie, mnóstwo możliwości. Tak, jedną z przyczyn może być "stłumienie" symptomów przez alopatię, ale to jedno.
                            >
                            > i choroby serca i krazenia, i rak, i galopujaca cukrzyca u dzieci, autyzm zwiek
                            > szony kilkakrotnie, to wszystko "od stresu". Tylko to nieprawda

Nie wypowiadałam się o tych chorobach.
                        • zbyszekdziopa Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 03.03.11, 09:58
                          No fakt, nie można. Ale jakoś tak się dziwnie składa, że wszystkie medykamenty i suplementy przyczyniają się do tego w trójnasób. (szkoda, że nie masz żadnych danych na temat zdrowia tych niby zdrowych supermenów, czy to aby nie amerykanie? Podobno łykają suplementy i przeróżne medykamenty bez opamiętania, prawieże jak narkomani, mam rację?)
                          • idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 03.03.11, 16:51
                            Amerykanie to 300 milionów ludzi. Są tacy, co łykają suplementy, i tacy co nie łykają. Ja osobiście nie znam żadnych łykaczy. Etos Amerykanina-pioniera to kowboj, który nie pieści się ze sobą, a do lekarza idzie leczyć ranę postrzałową z pojedynku. Albo ciężko pracujący Purytanin, dla którego choroba to kara za grzechy.
                            Polecam fragment westernu - bójka, po której John Wayne zaprasza obecnych do apteczki po dawkę Arniki.
                            • zbyszekdziopa Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 03:38
                              idonea napisała:
                              > Amerykanie to 300 milionów ludzi. Są tacy, co łykają suplementy, i tacy co nie
                              > łykają. Ja osobiście nie znam żadnych łykaczy. Etos Amerykanina-pioniera to kow
                              > boj, który nie pieści się ze sobą, a do lekarza idzie leczyć ranę postrzałową z
                              > pojedynku. Albo ciężko pracujący Purytanin, dla którego choroba to kara za grz
                              > echy.
                              > Polecam fragment westernu
                              > ]- bójka, po której John Wayne zaprasza obecnych do apteczki po >dawkę Arniki.

No to, prawie tak samo jak u nas, z tą tylko różnicą, że filmy napewno robią o niebo lepsze od nas. Obu aktorów bardzo lubię, może trochę bardziej Stevena McQueena ale nie wiedziałem, że John Wayne był propagatorem homeopatii i że korzystał z usług homeoapty. Czy korzystał w realu, czy tylko na planie filmowym?
                              (p.s. iodoneo, herosów ci u nas pod dostatkiem w realu, nie trzeba ich szukać w Ameryce)
                              • akownik Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 06:06
                                Czy zauważyliście jak bardzo odbiegliście od tematu wątku? Że jego autor ani razu (po założeniu wątku) już nic nie napisał?
                                Ja na tytułowe pytanie tego wątku odpowiem tak: Są leki homeopatyczne, które warto astosować w przypadku nowotworu. Homeopatia ma wiele pozytywnych doświadczeń w tej kwestii. Jest na ten temat literatura homeopatyczna opisująca wyniki takich prób.
                                To prawda, że w homeopatii dobiera się lek na podstawie objawów. Jednakże nawet w repertoriach takich takich jak Synthesis 9.1 czy autorstwa Robina Murphy są po prostu podane leki w dziale Cancer. Także Vithoulkas dostrzega potrzebę by w repertorich podawać nazy chorób według klasyfikacji alopatów i wymienić moliwe do zastosowania leki (bez podawania potencji).
                                • zbyszekdziopa Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 10:19
                                  akownik napisał:

> Czy zauważyliście jak bardzo odbiegliście od tematu wątku? Że jego autor ani ra
                                  > zu (po założeniu wątku) już nic nie napisał?
                                  > Ja na tytułowe pytanie tego wątku odpowiem tak: Są leki homeopatyczne, które wa
                                  > rto astosować w przypadku nowotworu. Homeopatia ma wiele pozytywnych doświadcze
                                  > ń w tej kwestii. Jest na ten temat literatura homeopatyczna opisująca wyniki ta
                                  > kich prób.
                                  > To prawda, że w homeopatii dobiera się lek na podstawie objawów. Jednakże nawet
                                  > w repertoriach takich takich jak Synthesis 9.1 czy autorstwa Robina Murphy są
                                  > po prostu podane leki w dziale Cancer. Także Vithoulkas dostrzega potrzebę by
                                  > w repertorich podawać nazy chorób według klasyfikacji alopatów i wymienić moliw
                                  > e do zastosowania leki (bez podawania potencji).

akowniku, odkryłeś Amerykę po raz drugi. Winszuję i czekam na kolejne odkrycia i rewelacje.
                                  • wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 10:35
                                    Kiedys mialem zaszczyt konsultowac posla sejmu RP. :) Wlasnie z problemem wysieku w kolanie. Oczewiscie posel przed tym byl konsultowany w Edinburgu (wasi poslowie tez lubia leczyc sie zagranica) gdzie jemu wlazli do tego kolana z punkcja i artroskopia i spaprali to kolano. Okazalo sie ze jegomosc posel RP ma dne moczanowa (podagre) z lokalizacja procesu stawowego w kolanie i wlazic do tego kolana z punkcja bylo bez sensu a wystarczylo bylo bym wysluchac charakterystyczne skargi i zrobic analize krwi na kwas moczowy

• wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 10:58
                                        kownik napisał:

> Dobrze by było Wiktorze by zbyszekdziopa zrozumiał o czym piszemy. Chwilowo na
                                        > to się nie zanosi, niestety. Ale z czasem...Kto wie? Ja trzymam kciuki za to by
                                        > ten czas był jak najkrótszy.

Zrozumie, oczewiscie, nawet nie watpie. Dlatego tutaj piszemy, zeby wytlumaczyc rozne rzeczy zwiazane z medycyna, mianowicie z homeopatia
                                      • zbyszekdziopa Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 04.03.11, 19:14
                                        akownik napisał:
                                        > Dobrze by było Wiktorze by zbyszekdziopa zrozumiał o czym piszemy. Chwilowo na
                                        > to się nie zanosi, niestety. Ale z czasem...Kto wie? Ja trzymam kciuki za to by
                                        > ten czas był jak najkrótszy.

:D, napewno z dużym powodzeniem i skutecznie można leczyć homeopatycznie raka i inne groźne oraz nieuleczalne przez medycynę akademicką choroby. Homeopatia daje radę i leczy, co do tego nie ma żadnych wątpliwości.Tak piszom, lekarze-homeopaci praktycy, po naszemu fachowcy od leczenia homeopatycznego. Z jednym wyjątkiem, że mój staw kolanowy, może zoperować i naprawić baaardzo ale to baaardzo dobry chirurg-ortopeda-tramatolog. Innymi słowy; chirurg-czarodziej. Nie homeopata i nie lek homeopatyczny, nawet simillimum nie da rady, jestem om tym głęmboko przekonany.

• zbyszekdziopa Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 05.03.11, 03:37
                                          ...zagalopowałem siem trochem w poprzednim poście i winien jestem małe sprostowanie, ot i proszę; simillimum uleczy moje (i nie tylko moje) nastawienie-ogląd do rzeczywistości i do sprawy (np. mojej odrazy-wstrętu do zabiegów chirurgicznych). Pokaże mi i wszystkim tym, którzy takie simillimum otrzymają rzeczy-sprawy w innym świetle, co by znaczyło po naszemu tyle, że nie taki diabeł straszny jak go malują, a choroba-niedomaganie wcale nie musi oznaczać końca świata dla człowieka chorego i zdrowego też, bo młodzi supermeni też nagle umierają z "niewiadomych przyczyn".
                                          Homoion+pathein, znaczy tyle co: leczy i wywabia od choroby cierpiącego-chorego człowieka.

• wiktor.online Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 19:52
                      idonea napisała:

> Mamy nowoczesną diagnostykę ale jak ktoś nie chodzi do lekarza to jakbysmy jej
                      > nie mieli.

No to co ta "nowoczesna diagnostyka" warta?

Pojdz w do szpitalu onkologicznego i zobacz co tam sie dzieje. Po tym swoich sloganow o "nowoczesna diagnostyka" nie bedziesz tutaj... pisac
                      • idonea Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 02.03.11, 20:31
                        Na onkologię trafiają osoby już z diagnozą raka, a ja mówię o badaniach podstawowych, takich jak cytologia i kolonoskopia. Oczywiście jak ktoś w ogóle bojkotuje lekarzy to nic mu nowoczesne metody nie pomogą, pomogą komuś, kto się pofatyguje na badanie.
                        Jeśli jest wykryte wczesne stadium jest szansa na lepsze wyniki leczenia, w tym homeopatycznego.
                        A na onkologii byłam. To było już sporo czasu temu, nie wyglądało to tak strasznie. Teraz mieszkam poza Polską, więc się nie wypowiadam.
                  • black_halo Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 30.07.11, 18:23
                    raka wcale nie jest wiecej. to znaczy bo ogolnie jako ludzie sie starzejemy, zyjemy dluzej a wiek to glowny faktor ryzyka przy jakichkolwiek nowotworach. dalej idzie palenie, azbest, brudne jedzenie a na koniec niezdrowa dieta i tryb zycia.

po drugie raka nie jest wiecej tylko czesciej sie go diagnozuje. kiedys, kiedys czlowiek sie starzal, slabl i umieral, moze nawet cos niecos go bolalo, mniej lub bardziej ale po prostu przyjmowalo sie to za normalne poza momentami gdy guzy byl wyczuwalny lub widoczny. no i to sie nazywalo smiercia z przyczyn naturalnych czyli starzenia sie. dochodza rowniez czynniki genetyczne i takie tam rozne ale nie zgodze sie, ze raka jest wiecej. zreszta nowotwory ma prawie kazdy, ja np. mialam torbiel galaretowata a mam tez pod pacha tluszczaka czy jak to sie nazywa. lagodny to lagodny ale podobne rzeczy ma kazdy.
                    • akownik Re: Próbował tej terapii aktor Steve McQueen 16.08.11, 16:18
                      Homeopatia ma leki, które okazują się pomocne w leczeniu nowotworów.
                      Wiek nie jest "głównym faktorem ryzyka przy jakichkolwiek nowotworach".
                      W podręcznikach dla studentów medycyny napisane jest, że tkanka nowotworowa żywi się węglowodanami. Szkoda, że nikt nie wyciąga z tego żadnych wniosków.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka