Dodaj do ulubionych

Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoże?

26.04.11, 09:16
Mam duży problem z wysychającą skórą na dłoniach. Problem pojawił się ok. 4 lata temu. Zauważyłem że po myciu skóra na dłoniach, konkretnie to na palcach robi się miejscami sucha , twarda, traci elastyczność. Naskórek zaczyna się lekko złuszczać. Bywa że naskórek się nie złuszcza ale skóra na palcu tak wyschnie że w pewnym momencie pęka.
Dzieję się tak z palcami od wewnątrz lub z ich boku. Od zewnątrz pojawiają się tylko na palcach zaczerwienione plamki chropowatej skóry - jak poparzenie od pokrzywy.
Im częściej myje ręce tym jest gorzej.

Oczywiście na początku zrobiłem badanie bakteriologiczne i grzybicze . Nic nie stwierdzono. Poszedłem do dermatologa który powiązał to z alergią czy atopią (już nie pamiętam). Zalecił stosowanie delikatnych środków myjących, używanie rękawiczek i kremów nawilżających takich jak np. Cetaphil. Podobno tak bywa.

Teraz w ciągu kilku ostatnich dni pomimo stosowaniu kremu mam wrażenie że dolegliwości się nasiliły. O ile dobrze pamiętam bywało już tak wcześniej objawy nasilały się i potem łagodniały. Problem jednak nigdy nie ustąpił.

Czy homeopatia może pomoc w pokonaniu mojej dolegliwości?
Obserwuj wątek
        • aniku50 Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.05.11, 16:20
          Mam do Was prośbę! Tez mam problem ze skórą na wnetrzu dłoni, szczególnie lewej (nie jestem leworęczna, i nie jestem alergikiem), Trochę podobnych zmian, ale mniej mam na stopach...Naskórek (ta cienka wierzchnia warstwa)w róznych miejscach złazi jak po nadmiernej opaleniznie. Zaczyna sie od swędzenia (to trwa juz ponad pól roku, albo dłużej...)a potem miejscowo zaczynają sie robic placki złażącego naskórka - dokładnie tak jak przy schodzeniu skóry po opalaniu.Miejsca te są zaczerwienione, wrażliwe w dotyku i swędzące. Skóra jest czysta, nie ma zgrubień, nie peka ani nie krwawi, jednak jest to bardzo uciązliwe. Cały czas czuje mniejsze lub wieksze swędzenie, które na moment ustaje po posmarowaniu -juz nie wiem nawet czym, bo probowałam wszystko.Od Bedicortu od dermatologa (jeszcze inne jakies) - co pomagało na kilka godzin, poprzez przerózne kremy nawilżajace (np.z mocznikiem) i natłuszczajace, dermosan, homeoplasmina, masc nagietkowa, oliwa z oliwek etc. Także krem Cytovital z Energy - byc moze trochę było lepiej.
          Na prawej rece zmiany są duzo mniejsze. Rano zaraz po obudzeniu w zasadzie jest najlepiej tzn .nie swędzi.
          Moja dieta jest dosc prosta. troche wedliny (3-4 plasterki) na śniadanie, bardzo mało mięsa -jesli to z drobiu, , biały ser, surowe i gotowane jarzyny, miód,dzem, makaron, jogurty, musli, 3-4 kstki gorzkiej (wyłącznie ) czekolady, orzechy, rodzynki,słonecznik, kawa, herbata czarna i zoielona, pieczywo pełnoziarniste (prawie nigdy nie białe), tofu, soki, kasza, jajka (2-3 w tygodniu).... przyprawy ziołowe, niewiele soli i całkiem bez cukru ( nie lubie ).
          W zwiazku z moim wiekiem 50+ oczywiscie cos sie dzieje ze sprawami babsko-hormonalnymi, raz w prawo-raz w lewo. Tak czy siak lekarz zalecił mi HTZ i nawet dobrze się z tym czuję. Byc moze te zmiany są powiazane z cyklem hormonalnym czyli z klimakterium..?
          Analizy i rozne badania regularnie, nic nie wykazały. Ostatnie:
          Glukoza 5,21
          cholesterol HDI 2,02
          LDL 3,43
          CRP 0,5
          Homeopatia nieraz pomagała mi na rózne sprawy, a jaszcze bardziej moim psiakom. bardzo proszę o poradzenie, co z tym zrobić ?
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.04.11, 10:22
      Ok. Opowiem.

Moja dieta jest raczej urozmaicona ze wskazaniem do produktów mięsnych.
      - chleb ziarnisty, czasem białe pieczywo
      - nabiał : serki żółte, topione, pleśniowe, twarożki
      - regularne domowe dwudaniowe obiady
      - dość dużo mięsa i wędlin (raczej dobrej jakości)
      - makarony, kasza , ryż
      - mało soli i pieprzu
      - cukier tylko w ciastkach i słodyczach – na pewno nie przesadzam ze słodyczami
      - owoce i warzywa (jem ale nie przepadam)
      - alkohol bardzo rzadko – najczęściej dwa trzy piwa tygodniowo.

Nie mam nadwagi jestem szczupłym facetem.

Ręce nie mają częstego kontaktu z substancjami żrącymi, olejami itp. Mam prace biurową Podczas prac fizycznych (np. łopatą) staram się zakładać rękawice.

Ręce myje zazwyczaj w ciepłem wodzie. Nie zauważyłem aby temperatura wody miała znaczenie.
      Od początku problemu używam delikatne mydeło Dove carem , a do włosów szampon Palmolive (już chyba od lat)
      • very.martini Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.04.11, 17:18
        Wysuszony jesteś, to na pewno. Kosmetyki rozwiązują problemy tylko po wierzchu - radzilabym się zresztą przesiąść na kosmetyki naturalne, te, których używasz, mają tendencję do nawilżania poprzez wyciągania resztek wilgoci z głębi skóry. Jeśli nudzi Cię bieganie po sklepach z kosmetykami, po prostu kup dobrej jakości olej z pestek słonecznika (lub inny spożywczy, ale ten jest akurat bezzapachowy) i smaruj nim wilgotne dłonie.

Jakie mięsa jesz i w jakiej postaci i czy przyprawione?
        "Dwa trzy piwa tygodniowo" to nie jest "bardzo rzadko" :)
        Jeśli jesz dużo wędlin, to jesz też dużo soli - szczególnie w tych lepszej jakości jest jej więcej, bo często jest ona jedynym konserwantem.

16%VOL
        22%VAT
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.04.11, 23:20
        Sugerowałbym odstawienie chleba, mąki i wyrobów z niej, glutenu w każdej postaci (nawet wtedy gdy nie jesteś na niego uczulony), wędliny.
        Stosowanie maści nie jest dobrym pomysłem.
        Czy istnieje zależność pomiędzy stanem skóry a porą roku, tym co jesz?
        Opisz dokładniej wygląd i miejsce powstawania pęknięć. Czy miejsca te krwawią lub są podbiegnięte krwią?
      • halszka111 Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 27.04.11, 09:36
        Ja mam problem z skórą na dłoniach i dla mnie mydło dove ani żadne inne mydło nie jest delikatne, wszystkie podrażniają skórę na dłuższą metę. Szampon, którego używasz tez, myślę, może podrażniać. Spróbuj zwykłe szare mydło Biały Jeleń, nie ma zapachu i nie podrażnia skóry, u mnie się sprawdza, można nim myć całe ciało.
      • mami7 Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 16.05.11, 08:20
        z tego co ja przerabiam u siebie i dziecka od lat...
        typowe kontaktowe-u mnie obieranie cytrusów, u syna np. wszelkie barwniki w plastelinie.
        po drugie sztucznosci w jedzeniu.
        po trzecie mydlo...dove cream...koszmar, nad koszmarami (jedna wielka rana na dloniach)
        najlepsze jakie mnie sie udalo dobrac to mydlo nivea baby w kostce. bezwglednie, nie wolno wrecz stosowac mydel w plynie!
        odpowiedni plyn do mycia naczyn.
        po czwarte krem do rak...probowalam roznosci. bardzo dobry przy przesuszeniu jest avene do rak z cold cream. jak skora zaczyna pekac dobry jest krem z mocznikiem.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 28.04.11, 07:40
      Na wstępie chciałbym podziękować za wasze zainteresowanie i chęć udzielenia pomocy. Teraz pora na odpowiedzi:

Spróbuj zwykłe szare mydło Biały Jeleń, nie ma zapachu i nie podrażnia skóry, u mnie się sprawdza, można nim myć całe ciało.

O ile dobrze pamiętam to dermatolog u którego kiedyś byłem zachęcił mnie do Dove carem – twierdził że to mydełko najlepiej nawilża skórę. Do tamtego momentu stosowałem szare mydło i chyba wysuszało skórę. Nie szkodzi spróbowac ponownie Białego Jelenia i odstawić na kilka dni Dove

Kosmetyki rozwiązują problemy tylko po wierzchu - radzilabym się zresztą przesiąść na kosmetyki naturalne, te, których używasz, mają tendencję do nawilżania poprzez wyciągania resztek wilgoci z głębi skóry

Jakie kosmetyki masz na myśli. Może jakiś link?

Jakie mięsa jesz i w jakiej postaci i czy przyprawione?

Najczęściej drób i mięso wołowe. Znacznie żadziej wieprzowina. Ta z kolei pojawia się często w wędlinach. Kupuje droższe wędliny bo w tych tańszych jest dużo więcej „chemii”. Mięsa jem smażone i pieczone, mniej gotowane. Przyprawiamy tylko lekko często ziołami choć pieprz i wegete też używamy. Z czystą sola nie przesadzamy.

Sugerowałbym odstawienie chleba, mąki i wyrobów z niej, glutenu w każdej postaci (nawet wtedy gdy nie jesteś na niego uczulony), wędliny.

To dość drastyczne posunięcie. Nie jeść chleba i mięs ? Co mi zostanie – produkty mleczne ? Czym zastąpić chleb? Wow! Wolałbym na początku zacząć od mniej radykalnych posunięć.

Stosowanie maści nie jest dobrym pomysłem.

Dzięki temu kremowi udaje mi się łagodzić i zmniejszać dolegliwość. Odstawie krem i co dalej?

Czy istnieje zależność pomiędzy stanem skóry a porą roku, tym co jesz?

Trudno mi na to pytanie precyzyjnie odpowiedzieć. Dolegliwości mam o każdej porze roku. Wydaje się że ostatnio (dwa, trzy tygodnie) było nasilenie. Mam wrażenie że zmienia się to sinusoidalnie. Nie potrafię zestawic dolegliwości z moją dieta. Jednego jestem pewien że im częściej myje ręce tym gorzej jest z moimi dłońmi.

Tak wyglądają obecnie po umyciu. Stan po podleczeniu ,unikaniu częstego mycia i stosowaniu kremu. Miejsca pęknięć już się zabliźniły ale widać zaczerwienienie. Kiedy skóra pęka to chyba nie wszystkie warstwy bo nigdy nie krwawiłem ale miejsce boli i piecze.

foto 01

foto 02

foto 03

foto 04

Nie przychodzi wam do głowy jakis lek który mogę zastosować?

• akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 28.04.11, 08:04
        Stosowanie jakiegokolwiek kremu w takiej sytuacji sprawi, że po chwilowej poprawie nastąpi pogorszenie. Pewnie mógłbyś się o tym sam przekonać gdybyś odstawił ten krem.
        mnie uczono, że mydło Dove jest tym, które zawiera bardzo dużo chemii, że nie jest korzystne.
        Szare mydło też u niektórych powoduje wysuszenie skóry.
        Skóra jest odbiciem tego co dzieje się wewnątrz organizmu.
        Odstawić chleb czy nie to musisz sam zdecydować, ja mogę tylko przekazać trochę informacji o tym, że gluten jest zawsze szkodliwy. Chleb nie jest nam niezbędny.
        Nie pisałem o odstawieniu mięsa, pisałem o wędlinach.
        Zdjęcia sugerują, że brzegi szczelin mają równe brzegi. Czy tak? Czy zdarza się, że dno tych szczelin podchodzi krwią lub krwawi?
        Z leków na początek zasugerowałbym Sulfur 9CH pięć kulek jednorazowo. Po dwóch dniach napisz czy coś się zmieniło.
        Wydaje mi się, że bez zmiany sposobu odżywiania się nie obejdzie.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 29.04.11, 12:26
      Stosowanie jakiegokolwiek kremu w takiej sytuacji sprawi, że po chwilowej poprawie nastąpi pogorszenie. Pewnie mógłbyś się o tym sam przekonać gdybyś odstawił ten krem.
      mnie uczono, że mydło Dove jest tym, które zawiera bardzo dużo chemii, że nie jest korzystne.

To mam odstawić ten krem którym smaruje dłonie?
      Myć ręce szarym mydłem ?
      Kupić zwykły szampon rumiankowy?

Odstawić chleb czy nie to musisz sam zdecydować, ja mogę tylko przekazać trochę informacji o tym, że gluten jest zawsze szkodliwy. Chleb nie jest nam niezbędny.
      Nie pisałem o odstawieniu mięsa, pisałem o wędlinach.

Zastanawiam się czy to możliwe że tak nagle dobrze po trzydziestce może pojawić się nagła reakcja alergiczna na gluten i wędliny? Przez ponad trzydzieści lat nigdy wcześniej nie było takiej reakcji. Podobnie z wędlinami.
      Czy miejsce pojawienie się dolegliwości (tylko dłonie) nie sugeruje że występuję u mnie jakaś reakcja na wodę , środki myjące, kosmetyki – cos co ma bezpośredni kontakt ze skórą rąk?

Zdjęcia sugerują, że brzegi szczelin mają równe brzegi. Czy tak? Czy zdarza się, że dno tych szczelin podchodzi krwią lub krwawi?

Tak kiedy skóra pęka to wygląda tak jak przecięcie np. nożem. Nie jest jednak na tyle głębokie aby występowało krwawienie. Dno szczeliny jest czerwone. Zawsze jednak bez krwawienia choć pęknięcia bywają głębokie.

Z leków na początek zasugerowałbym Sulfur 9CH pięć kulek jednorazowo. Po dwóch dniach napisz czy coś się zmieniło.

Mam zażyć to lekarstwo zaraz po odstawienie kremu i mydła dove? Dawka jednorazowa a potem napisać o efekcie?

Wydaje mi się, że bez zmiany sposobu odżywiania się nie obejdzie

Odrzucenie produktów z glutenem i wędlin to dla mnie zmiana sposobu odżywiania o 180 stopni ? Czy to jedyna słuszna droga wyzdrowienia?
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 29.04.11, 18:39
        Według mnie powinieneś odstawić ten krem i mydło. Spróbuj szarego mydła, ale może się okazać, że i ono nie będzie Ci służyć.
        Napisałem, że gluten trzeba odstawić nawet wtedy jeżeli nie ma reakcji alergicznej. Poza tym niedobre skutki spożywania glutenu nie zawsze są widoczne.
        To, że dolegliwości pojawiają się na skórze nie oznacza choroby skóry. Dolegliwości są wewnątrz organizmu.
        Odstaw mydło i krem i weź lekarstwo.
        Odstawienie glutenu i wędlin to może być dopiero początek drogi. Zwróc uwagę, że twoje dotychczasowe odżywianie i to cokolwiek robiłeś nie służy Tobie skoro masz takie dolegliwości.
      • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 04:01
        wiktor.online napisał:

> I coz dermatolog za 4 lata nie rozwiazal problem?
        >

Może dlatego, że to jest największy (zewnętrzny) narząd człowieka i dlatego z nim tyle problemów?
        Fachmani piszom, że na skórze uzewnętrzniają się wszelkie zaburzenia wewnętrzne naszego organizmu. A to co się uzewnętrznia (dzieje) na skórze, ma swoje odbicie w naszej psyche.

> Co dotyczy "placebo" to nawet tego nie komentuje, bo szkoda czasu

Dlaczego Wiktorze? Wytłumacz jemu, dlaczego podaje się choremu placebo, bo może nie wie(?) Napewno nie wie.
        • wiktor.online Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 09:17
          Dermatolodzy nigdy nie rozwiazuja problemow ze skora. Tylko szkodza, bo ich pacjienci tlumia te toksyny wewnatrz, narazajac siebie na powiklania wewnetrzne

Co dotyczy placebo, to altz uzyl tego slowa dla okreslenia calej homeopatii, co jest skutkiem prania jego mozgu przez alopatow czy innych przeciwnikow homeopatii. Dyskutowac z ofiara prania mozgu ciezka i nie wdzieczna sprawa, dlatego nie komentowalem
    • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 03:55
      altz

Napewno, to wszystko co napisałeś jest prawdą, napewno dermatolog załagodzi problem na jakiś czas ze skórą, ale problem leży dużo głębiej niż ci się zdaje, a nie tylko w samej skórze.
      Głowę daję sobie uciąć, że tak jest, że to nie tylko problem organiczny.

I kompleksowego szczęściem jest narazie, że na dziś ma tylko problem z wysychającą skórą na dłoniach.

Co tu dużo gadać i się rozpisywać, pomału "gałązki jak na wysychającej roślinie" zaczynają mu wysychać-obumierać, jeśli tylko samo podlanie rośliny wystarczy-załatwi problem, to czemu nie skorzystać z tego dobrodziejstwa jaką wilgoć daje, a z drugiej strony szkodzi.
      • altz Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 09:58
        > "gałązki jak na wysychającej roślinie"
        Pan poeta! :)
        Ja o wierze i religiach nie dyskutuję. Wierzysz, masz prawo i mi się to podoba taka różnorodność w społeczeństwie.

Ja się zgadzam, że problemy mogą być głębsze, ale nie muszą.
        Może to być tylko sprawa złego traktowania swojego ciała.
        Ktoś stosuje za dużo środków, zbyt długo przebywa w złym środowisku (chemia, lakiery itp.) za dużo przebywa na słońcu, potem się dziwi, że jest ma uczulenie, zapalenie płuc, albo jest poparzony. Kto inny, będąc rybakiem, obrabia ryby na mrozie i w wodzie, ma ręce suche i popękane.
        Mogą też być problemy ze złym odżywianiem, pasożytami, brakiem odpoczynku i inne problemy wewnętrzne.
        Ja to zauważam, lekarze w większości działają pod szablon, potrafią wyleczyć chorobę oczywistą i to też nie zawsze, a jakieś zapętlone problemy z powodu kilku przyczyn są już bardzo trudne do rozpoznania, a do wyleczenia jeszcze trudniejsze.
        Leczenie objawowe to też częsty problem, leczy się jakimś środkiem, a potem się nie zastanawiają, co się później wydarzy.
        • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 13:26
          Altz, dziękuję za komplement.

Szczerze mówiąc, tego się najmniej spodziewałem, iż zostane nazwany poetą, jeszcze raz dziękuję.

Ten pęd u mnie do poezji stąd się wziął, że kiedyś w młodości pasałem krowy " w ciemnym i dzikim borze-lesie" i zawsze brałem ze sobą coś do czytania, aby móc czerpać przyjemność z obcowania z literaturą i oddawać się marzeniom.

Dokładnie dzisiaj nie pamiętam, czy marzyłem wtedy o byciu poetą czy pisarzem, ale może jednak. Kto to wie, co nam jeszcze w życiu się przytrafi?

Sluchaj kolego. Ja przepracowalem 30 lat w "bardzo przyjaznym środowisku dla człowieka", tam gdzie hercówa jest narzędziem podstawowym-bez niej ani rusz, -robota stoi (wiesz, co to jest hercówa?) i napewno jeszcze "bardziej przyjaznym", niż praca na pełnym Morzu (wyłączając Zimę).

A dłonie mam zdrowe i bez takich problemów jak opisane powyżej, a i nie jedną ranę otwartą widziały, a najlepszym środkiem dezynfekującym ranę był własny mocz.Jeśli tego się nie zrobilo, to zaraz wdała się jakaś infekcja, ropień itp.. Chemii też sporo z tego powodu przyjąłem, i co?

Natomiast moja żona, pracuje w biurze od 25 lat i ma podobne problemy co ,,kompleksowy" ze skórą i dłońmi. Za te pieniadzę, która ona wydaje/ła na wszystkie te kremy, oliwki, cuda wianki, to już dawno kupiłbym sobie nowego Mercedesa.

Ja tam do wiary nikogo nie namawiam, bo wiem, że każdy ją ma.
          Jeden/a większą, drugi/a mniejszą, ale każdy ją ma.

Jeśli piszę, to piszę o gustach i moich przekonaniach. I na mój gust, jest bardzo wiele prawdy w tym co piszesz, ale to nie jest cała prawda o organiźmie człowieka.

Chciałbyś naprawdę odłączyć duszę-świadomość, od ciała? Zdajesz sobie sprawę, czym takie działanie-postępownie skutkuje, do czego prowadzi?

Jeśli Homeopatia leczy najcięższe postacie przeróżnych chorób, w tym i psychicznych, to co dla niej za problem, wyleczyć wysuszoną skórę na dłoniach.

Utalentowany i doświadczony lekarz-homeopata, poradzi sobie z wysuszoną skórą na dłoniach bez problemu, to dla niego jest jak przysłowiowy pryszcz na twarzy.

Kompleksowy calkiem dobrze trafił.

p.s. altz, nie myśl o lekarzach nigdy źle, to dobrzy i szlachetni ludzie i zawsze chcą dla człowieka (chorego) jak najlepiej, a że nie zawsze im to wychodzi, to już inna bajka.
          Ja jeszcze nie widzialem takiego, co by nigdy nie pobłądził.
          Zawsze można, z drogi już raz-wcześniej obranej zawrócić i pójść inną drogą .....

• wiktor.online Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 03.05.11, 14:13
            Niedawno byla u mnie pacjentka u ktorej kilka miesiecy temu doslownie nie bylo skory na rekach. Mieso, bruzdy, ciekla z tego krew i surowica. Leczyla sie kilka lat u dermatologow. Zadnej poprawy, tylko gorzej, zaczely sie wykwity na szyji, plecach i coraz gorzej sie czula. 3 miesiaca leczenie homeopatia i teraz normalne dlonie, normalna skora.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 05.05.11, 12:21
      Dziękuję za żywe zainteresowanie tematem.

Pozwolicie że dyskusji na temat skuteczności i celowości stosowania homeopatii nie będziemy kontynuować.
      Jestem na tym forum i zdecydowałem się podjąć próbę wyleczenia przy pomocy leków homeopatycznych.

aknowik
      W sobotę pracowałem dużo rękoma (bez wody) i pojawiły mi się nowe pęknięcia.

Od soboty wieczorem (2.05.2011r) odstawiłem krem do rąk i mydło. Zacząłem stosować szare mydło.
      Wczoraj (04.05.2011) kupiłem i zażyłem Sulfur 9 CH.

Myliłem się pisząc wcześniej że krew nie podchodzi do ran. Bywa że podchodzi tak jak ostatnio. Krwawień wielkich nie było ale były i na chusteczce przyłożonej do rany pozostawały plamki krwi.

Tak wczoraj wyglądały te miejsca:

wczoraj 01

wczoraj 02

Mam wrażenie…. że dzisiaj nieco się podgoiły. Jutro wieczorem (po 2 dniach) napisze więcej czy i co ewentualnie zaobserwowałem na dłoniach.
      Tak na marginesie to na co mam zwrócić uwagę? Suchość ? Na dzisiaj nowych pięknieć od niedzieli nie mam.

alinka919
      Możesz napisać coś więcej o swojej kuracji. Tylko maść tranowa ci pomogła? Długo stosowałaś?

altz
      Nie mam długiego i częstego kontaktu z wodą. Już o tym pisałem.

wiktor.online
      Czytam że widzisz szansę również dla mnie? Skoro masz także duże doświadczenie w leczeniu podobnych dolegliwości czy możesz wtrącić swoje uwagi podpowiedzi na temat leczenia zapoczątkowanego przez aknowik.

Panowie liczę że wspolnie możecie mi pomóc.
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 05.05.11, 13:59
        Chodzi mi o to byś spróbował porównać stan rąk przed i po leku. Spróbuj opisać wszystkie zmiany
        (zarówno te na lepsze jak i na gorsze), a także to czy coś pozostało bez zmian.
        Czyli np jeżeli występowała suchość to czy po leku jest taka sama czy inna, czy rany (nawet jeżeli są) to czy są tak samo głębokie, czy tak samo pojawia się krew...
        W takich przypadkach zwykle jest tak, że powrót do zdrowia trwa niekoniecznie krótko, więc nie oczekuj, że dwa dni to czas wystarczający i że nie będzie zmiany leku. Myślę, że zmiana leku nastąpi i mam na myśli konkretny lek. Później powiem o jaki lek mi chodzi.
      • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 16:52
        Kompleksowy

Proszę Cię z tego miejsca, o instrukcję robienia fotek

Kompleksowy, czy te fotki robiłeś aparatem fotograficznym czy w jakiś inny sposób?

Instrukcję możesz zamieścić na forum albo przesłać mi na gazetowego, taki sam jak w logo

Będę Ci wdzięczny, bo też chciałbym zamieścić zdjęcie palucha mojej prawej stopy, ewentualnie poślę je Wiktorowi

• kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 08:12
      Mamy druga dobę po podaniu leku czas na opis
      Jest mi dość trudno odróżnić które zmiany na dłoniach pochodzą od leku a które są konsekwencja odstawienia mydła i kremu.
      Postaram się jednak o subiektywna ocenę:

1.Rany (pęknięcia skóry): moim zdaniem podanie leku przyspieszyło regenerację. Miejsca te zaczęły się szybciej goić i zabliźniać niż miało to miejsce wcześniej. Wszystko zaczęło się od tego że od tego że w pęknięcia przestała podchodzić krew, potem zasychały i robiły się coraz płytsze. Z trzech pęknięć na dzień dzisiejszy dwa już się zregenerowały. Ostanie było najszersze i najgłębsze – jest już suche płytkie i do jutra pewnie całkiem się zabliźni. Skóra do tej pory nie pękła w nowych miejscach choć nie wygląda ciekawie.

2.Sama skóra: jest dalej sucha. Czy bardziej ? Trudno powiedzieć. Chyba nie – skoro na razie nie pęka. Poprzednio nieustannie nawilżałem ją kremem więc nie było do końca widać jaka jest. Dłonie od zewnątrz – palce w okolicy kostek : są widoczne na skórze wysuszone, zaczerwienione miejsca gdzie skóra jest szorstka.
      Na palcach od wewnątrz (nie na samych dłoniach) oraz na ich opuszkach skóra miejscowo jest sucha, szorstka, twarda w dotyku. Taka zrogowaciała skorupka. W miejscach zgięć skóra jest nawet biała. Co tworzy taka mozaikę. Rzadko złuszczy się i odpadnie mały fragment naskórka.

Co robimy dalej?
        • wiktor.online Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 11:47
          Mialem kiedys pacjenta ktory doslownie nie mial skory na rekach. Normalnie mial rece obandazowane. Ma zone lekarza-pediatre ktora jego 5 (!) lat wozila po wszystkich dermatologach swiata. Nic, tylko gorzej. Wyleczylem jemu to za 4-5 miesiacy. Pani doktor byla tak tym przerazona ze zdecydowala uczyc sie homeopatii. Pozdniej zrezygnowala, bo okazalo sie ze to nie jest proste nauczyc sie homeopatii :))) Latwiej wszystkim przepisywac tez same masci i antybiotyki
          • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 16:48
            Wiktor

Sadzę, że to nie było przerażenie pani doktor, jeno takie zchłyśnięcie się. A niech jej będzie, że to było zakochanie się.

A jak wiemy, zakochanie się, to nie to samo co prawdziwa miłość.
            I dlatego też, to zakochanie się pani doktor w homeopatii tak szybko jej minęło.
            Jak w znanym filmie pt.; ,,Przeminęło z wiatrem"

Napewno większość zgodzi się ze mną, że prawdziwa miłość rodzi się w bólach.

Moja miłość do homeopatii rodziła się w bólach, dlatego przy niej trwam.
            Nawet mnie nie przerażały, nie trafione leki. Ale wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują, że będzie tym razem Bingo :)))

A gdzie fotki?

Dzisiaj trzeba pstrykać fotki i to z każdej dostępnej pozycji/strony. Bo ludzie i świat tak poszli daleko do przodu, że nawet najlepiej nakręconym filmom i zrobionym zdjęciom nie daje się wiary, a co tu dopiero wierzyć na słowo.

Jaki wynik? Nie ma zlituj się.
            Do ilu gramy? :)))

p.s. karne też mi wchodziły bez większego problemu, a fotki nie mam żadnej, co to były za upiorne czasy :*
          • m.war Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 20:32
            Wiktor znam przypadek, gdzie lekarz chirurg wyleczył się z cukrzycy typu 2 za pomocą diety (diety Kwaśniewskiego- żywienie optymalne) i zmiany sposobu odżywiania. jego żona diabetolog (!) tak się tym oburzyła, ze wniosła pozew o rozwód! facet nie ugiął się, cały jego świat runął, nie przez rozwód, ale przez to że to czego go uczono okazało się ściemą. co Ty na to? :)
            • wiktor.online Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 06.05.11, 21:26
              m.war napisał:

> Wiktor znam przypadek, gdzie lekarz chirurg wyleczył się z cukrzycy typu 2 za p
              > omocą diety (diety Kwaśniewskiego- żywienie optymalne) i zmiany sposobu odżywia
              > nia. jego żona diabetolog (!) tak się tym oburzyła, ze wniosła pozew o rozwód!
              > facet nie ugiął się, cały jego świat runął, nie przez rozwód, ale przez to że t
              > o czego go uczono okazało się ściemą. co Ty na to? :)

Michal, odpowiem Tobie cytatem z Marka Twaina. Nie pamietam jego doslownie ale

Czlowiek jest najwiekszym tepakiem ktorego tylko mozemy sobie wyobrazic. Nawet z najbardziej oczewistych faktow potrfie wyciagnac falszywe wnioski

:)

Jan Kwasniewski juz ok. 40 lat skutecznie leczy ludzi swoja dieta w tym leczy cukrzyce. Wola o tym, krzyczy, prosi zeby zwrocili uwage na ta skutecznosc. Ale "nauka medyczna" o tym "nie wie". No bo chyba nie chce o tym wiedzic bo "nauce medycznej" nie chodzi o skutecznosc czegokolwieg a chodzi o rynek sprzedazy i wieksza a nie mniesza ilosc chorych na tym rynku. Niestety
              • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 07.05.11, 06:27
                wiktor.online napisał:

> Michal, odpowiem Tobie cytatem z Marka Twaina. Nie pamietam jego doslownie ale

> Czlowiek jest najwiekszym tepakiem ktorego tylko mozemy sobie wyobrazic. Nawet
                > z najbardziej oczewistych faktow potrfie wyciagnac falszywe wnioski
                > :)

Znalazlem jeszcze takie;

,,Najszlachetniejsze dzieło Boga - człowiek. Kto to wymyślił? "
                — Mark Twain

Stoi jak byk, Mark Twain :)

,,Jest wiele humorystycznych rzeczy na świecie, a wśród nich myśl białego człowieka, że jest mniej dziki niż inni dzicy ludzie. "
                — Mark Twain

NIc dodać, nic ująć
                Chyba, było z nim coś nie tak (?) :)))

osobiście wolałem opowieści Alfreda Szklarskiego

• kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 07.05.11, 08:25
      Ok. Tak to wygląda dzisiaj:

01

02

03

04

04

05

06

07

Opis chyba stanu pozostawiam z dnia wczorajszego. Mam jednak wrażenie że miejsc zmienionych przybyło. Sa też na lewej dłoni. Pęknięcie z kciuka nie znikło a na wskazującym pojawia się jedno nowe.

Ps
      Prośba do forumowiczów: mam problem który chcę rozwiązać - nie róbmy z tego wątku dyskusji o wszystkim. Dzięki .
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 10.05.11, 06:50
      Skóra na dłoniach cały czas miejscami jest sucha, szorstka, łuszczy się. Bywa że robi się tak "napięta" że pęka. Tych zmienionych chorobowo miejsc pod odstawieniu kremu na pewno przybyło. Według minie cały czas utrzymuje sie podobny stan. Częstsze mycie - dodatkowo większa suchość. Więcej pracy fizycznej -więcej szybko pojawiających się pęknięć. Trudno mówic o poprawie stanu dłoni.
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 10.05.11, 08:04
        Powtórz jeszcze raz Sulfur.
        Kup lek o nazwie Nitricum acidum 9CH. Daj znać gdy już go kupisz.
        Jak często masz wypróżnienia, czy są z tym jakieś kłopoty...?
        Co z oddawaniem moczu? Ból pieczenie...
        Czy miejsca gdzie skóra jest pęknięta są bolesne? Jeśli tak to jaki to ból, spróbuj go opisać.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 11.05.11, 07:17
      1. Powtórzyłem wczoraj Sulfur.

2. Zakupiłem Nitricum acidum 9CH.

3. Wypróżnienia są Ok. Zazwyczaj raz dziennie. Nie mam zatwardzeń lub biegunek.
      Z oddawaniem moczu tez nie mam żadnych problemów nie zaobserwowałem dolegliwości.

4. Tak te miejsca w których skóra pęka są bolesne. W tym momencie wszystkie się zabliźniły pozostała tylko twarda, wysuszona łuszcząca sie skóra.
      O ile dobrze pamiętam to pęknięcia lekko pieką a w przypadku dotknięcia pojawia się ból punktowy. Gdybym miał porównać to jak miejsce z drzazga w palcu.
      Kiedy będzie nowa rana łatwiej mi będzie opisać.
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 11.05.11, 17:22
        Czy ilość i częstotliwość powstawania pęknięć uległa zmianie? Czy od momentu gdy po raz pierwszy wziąłeś Sulfur jest ich więcej czy mniej? powstają szybciej niż kiedyś czy nie?
        Jak wygląda możliwość zmiany sposobu odżywiania się zgodnie z moimi sugestiami?
        Weź jutro i pojutrze Nitricum acidum raz dziennie po trzy kulki i daj znać w poniedziałek. Chyba żeby działo się coś co Cię zaniepokoi.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 12.05.11, 07:11
      Czy ilość i częstotliwość powstawania pęknięć uległa zmianie? Czy od momentu gdy po raz pierwszy wziąłeś Sulfur jest ich więcej czy mniej? powstają szybciej niż kiedyś czy nie?

Moim zdaniem pęknięcia nie pojawiają się już tak często. Powstają rzadziej. Sucha łuszcząca sie skóra jest jednak w kilku miejscach więcej. Suchość jest teraz widoczna także na kostkach palców. Przy kremie nie byo to tak widoczne.

Weź jutro i pojutrze Nitricum acidum raz dziennie po trzy kulki i daj znać w poniedziałek. Chyba żeby działo się coś co Cię zaniepokoi.

Dobrze.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 16.05.11, 08:24
      Zażyłem dwa razy Nitricum acidum i napisze co zaobserwowałem.
      Ilość i częstotliwość powstawania pęknięć zmniejszyła się. Od Piątku praktycznie nie pojawiły się już nowe głębokie pęknięcia. Występują małe (płytkie) pęknięcie z boku palców w miejscu ugięcia gdzie skóra jest najbardziej przesuszona.
      Skóra po bokach palców i na ich opuszkach jest jeszcze wysuszona i łuszczy się ale moim zdaniem jest lepiej niż było. Mam wrażenie że po dwukrotnym podaniu nitricum acidum miejsca zmienionej chorobowo skóry zaczęły się powoli regenerować.

akownik – co mam robić dalej?
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 17.05.11, 11:57
      Co do mojej diety to ograniczyłem już ilość spożywanych wędlin. Chleb jednak jem, chociaż zacząłem kupować też chleb kukurydziany. Chyba nie uda mi się zrezygnować z tych dwóch produktów żywieniowych.

Ręce dzisiaj nie wyglądają lepiej niż wczoraj. Nie nastąpił dalszy postęp. Mam nawet wrażenie że skóra w zmienionych miejscach zrobiła się bardziej szorstka i brzydka. Wysuszone chorobowo miejsca które wczoraj były gładkie dziś są szorstkie. Może jest nawet nieco gorzej niż wczoraj.

Po dwóch dawkach leku dolegliwości miały już ustąpić ? Co proponujesz dalej?

• akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 17.05.11, 13:30
        Byłoby pięknie, gdyby dwie dawki leku spowodowały wyleczenie Ciebie. Zwykle nie ma tak dobrze.
        Możesz się spodziewać, że to będzie dużo dłuższy czas. Pewnie kilka miesięcy.
        Dobrze, że zacząłeś ograniczać ilość zjadanego chleba i wędlin. Mam nadzieję, że uda Ci się jednak obejść bez nich.
        Jutro, czyli w środę, a potem w piątek i w niedzielę weź ponownie Nitricum acidum. Każdego dnia raz dziennie po pięć kulek.W przerwach pomiędzy przyjmowaniem leku pisz jak wygląda sytuacja.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 19.05.11, 22:18
      W Poniedziałek i Wtorek stan skóry zaczął się pogarszać. We Wtorek wieczorem było już kilka wysuszonych obszarów i trzy głębokie bolące pęknięcia na palcu wskazującym. W środę 18 przed południem zażyłem lek. Mamy czwartek wieczór 19 maja stan skóry dłoni nieco się poprawił (wysuszone obszary wyglądają nieco lepiej). Pęknięcia na palcu zrobiły się mniej przekrwione, są płytsze. Z perspektywy jednej doby widać proces gojenia.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 21.05.11, 21:01
      Dzisiaj w Sobotni wieczór mogę powiedzieć że na dłoniach są miejsca gdzie skóra zaczęła przypominać miejsca jak zdrowe i mniej się łuszczy. Są jednak i takie obszary ( opuszki niektórych palców) gdzie łuszczy się w dalszym ciągu. Pęknięcia na palcu jeszcze się nie zabliźniły chociaż widać po nich dążenie do wygojenia.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 23.05.11, 10:10
      Dzisiaj w Poniedziałek jestem już po trzeciej dawce leku. Jak wyglądają dłonie ?

1. Pęknięcia jeszcze się nie zabliźniły ale z dnia na dzień widać gojenie. Do całkowitego wygojenia pozostało już naprawdę niewiele.
      2. Nowych pięknieć nie ma.
      3. Obszary z miejscami wysuszonej i łuszczącej się skóry ulegają powolnej ale stopniowej regeneracji. Skóra mniej się łuszczy, nabiera sprężystości. Zgrubienia w wybranych obszarach zanikają.

Oczywiście cały proces przebiega powoli i na opuszkach palców robią się jeszcze skórne zadarcia ale widać poprawę w stosunku do stanu z ubiegłego tygodnia.

akownik - jak mam postępować dalej z przyjmowaniem leku ?
      • zbyszekdziopa Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 24.05.11, 07:27
        kompleksowy napisał:

> 1. Pęknięcia jeszcze się nie zabliźniły ale z dnia na dzień widać >gojenie. Do całkowitego wygojenia pozostało już naprawdę niewiele.
        >2. Nowych pięknieć nie ma.
        > 3. Obszary z miejscami wysuszonej i łuszczącej się skóry ulegają >powolnej ale stopniowej regeneracji. Skóra mniej się łuszczy, nabiera >sprężystości. Zgrubienia w wybranych obszarach zanikają.

> Oczywiście cały proces przebiega powoli i na opuszkach palców robią >się jeszcze skórne zadarcia ale widać poprawę w stosunku do stanu z >ubiegłego tygodnia.

kompleksowy, pokaż te dłonie?
        Niech świat je obejrzy jak się pięknie goją, a kiedy zobaczy, to może przekona się do terapii w wykonaniu Marka- vel akownik
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 24.05.11, 17:31
      Mamy wtorek i moim zdaniem proces gojenia się zatrzymał. Skóra na dłoniach na pewno nie wygląda lepiej niż wczoraj (może nawet wybrane miejsca chorobowe uległy większemu podsuszeniu).
      Zostało jeszcze jedno nie zabliźnione pęknięcie skóry na zgięciu kciuka w kostce z boku palca. Dzisiaj zamiast całkowicie się wygoić ponownie mi pękło i zrobiła się niewielka rana z kroplą krwi.
    • kompleksowy Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.05.11, 21:37
      Trudno mi dzisiaj obiektywnie wypowiedzieć się na temat dalszej poprawy. Ogólnie ma jestem zdania że skóra na opuszkach fajnie się wygładza i mniej łuszczy. Z drugiej strony trzeba wspomnieć że nosiłem wczoraj ciężkie przedmioty i skóra na prawym palcu wskazującym pękła w dwóch miejscach. Oczywiście obszar ten jest najbardziej wysuszony miejscem na dłoniach i najwolniej się regeneruje. Postęp w tym miejscu jednak widać.
      • akownik Re: Suche dłonie – pękająca skóra. Co pomoż 26.05.11, 21:52
        Oczywiście, że nie zawsze da się ocenić postępy bądź regres po jednym dniu. Tym się nie martw.
        Jeśli czegoś nie możesz opisać to wspomnij o tym i też będzie dobrze. Ja oczekuję od Ciebie, że napiszesz to co widzisz.
        Weź lekarstwo jeszcze jutro i w sobotę pisz jak to wygląda.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka