Dodaj do ulubionych

co jest dobre na zapalenie jamy ustnej?

16.07.11, 17:54
Moje dziecko ma roczek. W środę miala stan podgorączkowy i zauważyłam u niej na języku i wardze białe krostki i na jezyku był nalot bialy zresztą moje piersi tez mnie bolały (karmię ja piersią) i tez dostałam takie czerwone pryszczyki. Tego samego dnia wieczorem temperatura była 38 st.i następnego dnia rano tak samo. Dziecko przestało miec ochotę na jedzenie i picie, bo widac było że naprawdę ja to boli. Na gorączke zaczełam jej podawac belladonne 30 ch rozpuszczona w wodzie co jakis czas na łyżeczce i wydawało mi sie ze jest cos lepiej. Potem poszlam z nia do lekarza, który zapisal jej paracetamol, hevarix (antywirusowe tabletki) i fiolet do smarowania. Z tego co stosowałam to paracetamol, belladonne przestałm podawac i kupiłam takie granulki, nie wiem czy dobrze, boraz 5CH i pierwszy raz podawal jej w czwartek na wieczór 3 granulki do buzi. W piątek rano podawałam jej znowu 3granulki do buzi i ogolenie tego dnia podałam jej jeszcze 3 razy po kulki. Do południa wydawalo sie ze jest lepiej, zreszta juz nawet poprzedniego dnia, kiedy nie podawałm boraxu tylko belladonne wydawalo mi się ze jest lepiej. Już w piątek po poludniu moja corcia miała gorączkę 38,2, podawalm jej belladonne 30 CH i nie zesz,o to paracetamol. Wnocy miala znowu goraczke i podawąłm belladonne 200cH i pomogło. Z rana zrobiłam jej belladonne z wody-1 granulke rozpusciłam w pól szklanki wody i podalam jej już 3 razy, do tego podawałm jeszcze dwa razy kulki borax-n rano 3 borax 5 ch, drugi raz o 15 to borax 15ch. Zastanawiam się czy to belladonne mozna łaczyxc z boraxem??Czy w ogole dobrze robię??Bo sama to tak stosuje??Bo ogolnie nie ma lepiej, dziecko niby nie gorączkuje, ale te krostki caly czas, a do tego pojawiają się nowe. Ma nawet na brodze pod wargę oraz dzisiaj pojawil się taki pryczyk koło oka. Dziecko ogolenie jie chce jesc, musze je do tego zmuszac. Co robić, pomózcie prosze
Obserwuj wątek
    • wiktor.online Re: co jest dobre na zapalenie jamy ustnej? 16.07.11, 18:14
      Nie zbijaj goraczki nawet Belladonna tym bardziej paracetamolem bo bedzie to wszystko ciagnac sie dosc dlugo. Po tym dziecko zacznie kaszlec, dostaniesz antybiotyk, od tego zas pogorszyc sie jama ustna i tak dalej bedziesz w tym tygodniami tkwic.

Wez sobie Sulphur 30CH, 5 kulek, ssac, dziecku tez Sulphur 30CH, ale 1 kulke, poloz do 20-30 ml wody i za polgodziny daj wypic.
      Jak dziecko zachowuje sie psychicznie i jaki ma stolec?
      • adrianek2008 Re: co jest dobre na zapalenie jamy ustnej? 30.07.11, 16:51
        Ludzie pomocy....mój 3-letni synek cierpi na zapalenie jamy ustnej i gardła:( zakażenia dostał od inhalacji na które musieliśmy chodzić ,od prawie 4 dni nic nie je i mało co pije,boję się że skończy się to pobytem w szpitalu,czego bardzo byśmy nie chcieli.Dziecko na obydwu wargach od wewnętrznej strony ma rany gdzieniegdzie z białawym nalotem,tak samo jest na dolnych i górnych dziąsłach oraz na języku i gardle:(:(,wszystko jest popuchnięte,dziecko bardzo cierpi,a do tego jeszcze utrzymująca się ciągle gorączka i zimne rączki. Dostaliśmy nystatynę i wodny roztwór fioletu gencjanowego używamy już 3 dzień i nic.... Przy smarowaniu jamy ustnej,gdzie robię to bardzo delikatnie dziecko krzyczy i płacze i mówi że go bardzo boli. Proszę pomóżcie,nie wiem co mam robić i jak jemu pomóc by nie cierpiał. Mój mail chanel22@o2.pl,czekamy na waszą pomoc.
      • beateczka.laseczka Re: co jest dobre na zapalenie jamy ustnej? 16.07.11, 22:00
        Zachowanie jest na pewno gorsze niz zazwyczaj, jest bardziej drazliwa, slina jej leci, jest bardziej osepiała, ale momentami ma tez ochotę na zabawe. Najbardziej jest drażliwa, gdy ma jesc albo pić, a zmuszam ja dlatego, ze naczytałam się, ze dziecko majc zapalenie jamy ustnej, moze latwo wyladowac w szpitalu. Do jedzenia podaje jej zmiksowane jedzenie, np. kasze, deserek z dyni, jablka i marchwi, itd.Czy ten borax podawac czy nie??Belladonne natomiast podawalam nie ze względu na gorączkę, ale ogolnie na to, ze jest to wg mnie lek na rózne dolegliwości, chociażby zapalenie oskrzeli i gardło. A ten sulfur jest na zapalenie jamy ustnej?
    • malinka_97 Re: co jest dobre na zapalenie jamy ustnej? 16.02.15, 14:59
      Witam, czy ktoś miał, wyleczył sie może z beztlenowych bakterii veillonella atypica? Od pażdziernika'14 mam zapalenie gardła oraz migdałków, jestem po 3 antybiotykach: zinnat, cambiox, amoksiklav plus leki przeciwwirusowe i przeciwgrzybicze, do tej pory miałam robione wyłącznie posiewy na bakterie tlenowe (po antybiotykach wychodza ujemnie- a zapalenie jak bylo tak jest) i grzyby, ale ostatnio prywatnie wykonalam tez posiew na bakterie beztlenowe i wyszedl wztrost obfity bakterii veillonella atypica. Niestety praktycznie brak informacji na jej temat. Przeszukałam internet i znalazłam tylko skąpe informacje w języku angielskim, jeśli ktos walczy/ walczył z tą bakterią to będę bardzo wdzieczna za podzielenie się wszelkimi informacjami i doświadczeniami. W internecie znalazlam jedynia informacje, ze podobno Salviasept i Dentosept wykazuja pewne dzialanie hamujace na te bakterie ale nic poza tym...
      • malinka_97 Re: co jest dobre na zapalenie jamy ustnej? 20.02.15, 14:24
        Przecież napisałam w pierwszym poście, że mam zapalenie jamy ustnej (podniebienie bliższe i dalsze) i migdałków od pazdziernika 2014, pomimo roznych terapii stan bez zmian, lekarze zapowiadają wycięcie migdałków, ponieważ ostatnią anginę przeszłam 20 lat temu, dlatego również teraz mam nadzieję, że stan zapalny minie. Jestem na diecie przeciwgrzybiczej, płuczę gardło sodą, stosuję również pneumovit sept do nawilżania i ochrony gardla, poza tym od 3 tyg. stosuje propolki, VIt. C, Vit. D3, olej kokosowy w kapsulkach, po Anginheel nie widziałam żadnej różnicy, a nawet może zwiększenie uczucia bólu i pieczenia w migdałkach. Od dziecka mam silne reakcje alergiczne na rośliny, zwłaszcza preparaty roślinne w formie olejków- w 15 min. po zastosowaniu pojawia się tachykardia, skoki ciśnienia, duszności i kaszel astmatyczny, czasem aż substancja się wypłucze z organizmu potrzeba paru dni, nawet zdarzyło się tygodni, dlatego tego typu terapia u mnie nie wchodzi w grę,
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka