Dodaj do ulubionych

ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia

09.12.11, 23:54
Syn ma 6 lat i jest typem chorowitka nie ma dnia , żeby dobrze wyglądał ciągle mu coś dolega przez ostatni rok na zmianę to cieknący katar to znów zupełnie niedrożny nos, oddycha przez otwarta buzię, źle sypia, jest ciągle zmęczony, nie ma apetytu, sińce pod oczami. Dodam że do tej pory leczyliśmy się tylko u homeopaty,jednak syn marnieje z dnia na dzień a to już nie przelewki. Poszłam z nim prywatnie do laryngologa i endoskopia przez nos pokazała migdała giganta. Laryngolog twierdzi, że to winowajca wszystkiego złego co się z synem dzieje, i nakazał jak najszybciej wyciąć. Martwi mnie fakt , że laryngolog nie podjął próby leczenia, do tej pory wszakże leczyliśmy się tylko ogolnoprzeziebieniowo , natomiast nigdy pod kątem przerośniętego migdała. Bardzo proszę o posty bo sama nie bardzo mogę to sobie w głowie poukładać, a jakiegokolwiek cięcia bardzo się boję.
Obserwuj wątek
  • zbyszekdziopa Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 10.12.11, 04:43
   jesmina napisała:

   Bardzo proszę o posty bo sama nie
   > bardzo mogę to sobie w głowie poukładać, a jakiegokolwiek cięcia bardzo się boj
   > ę.

   Jesmina się stracha czy syn się stracha?
   Bo, to jest zasadnicza różnica żeby dziecku nie wyrządzić krzywdy, co w konsekwencji może doprowadzić do sytuacji, że na widok lekarza, igły, nożyczek i skalpela będzie mu się robić nie dobrze jeszcze w domu, gdy tylko sobie o tym pomyśli, a w takiej sytuacji żadne farmaceutyki i przekonywania na nie wiele się zdadzą :-) Pozostaje tylko przełamanie własnego strachu-obawy-lęku, czy nawet już fobii. Już nawet po tych wszystkicn slowach coraz to nowszych, widać "skuteczność medycyny" :-)
   Homeopatia może pomóc przełamać symptomy natury mentalnej-psychicznej które wymieniłem, bo ona je leczy z powodzeniem z tego co piszą lekarze-homeopaci praktycy, o ile lekarz-homeopata ptaktyk jest ich świadom, a czego nie robi inna medycyna.
   A najśmieszniejsi są w tym wszystkim niektórzy psychiatrzy i psycholodzy, którzy chemią leczą symptomy natury mentalnej-psychicznej? To naprawdę trzeba mieć niepoukładane w głowie.
   Niby wiedzą gdzie dzwoni, ale nie wiedzą w którym kościele dzwoni, tak bym to ich działanie na niby skwitował, oczywiście z wielkim bólem głowy.

   p.s. ja sam najbardziej się stracham operacji na głowę-mózg, a to jeszcze jedyna część mojego ciała co nie zna jeszcze środków znieczulających-usypiających (przepraszam zna, przecież za każdym razem jest znieczulany system nerwowy a jego ośrodek sterowania znajduje się w mózgu) skalpela-igły i nici chirurgicznych

   Mam nadzieję, że co nie co rozjaśniłem Ci w czym rzecz; że strach ma tylko wielkie oczy

   Pozdrów syna i zaprowadź go na basen, niech się już uczy choćby tylko pluskać w wodzie i zobaczysz jak zaraz ozdrowieje, ale najpierw koniecznie wizyta u lekarza-homeopaty czy to cięcie napewno jest już konieczne. Na to co mówią laryngolodzy, zawsze patrz z przymrużeniem oka i z niedowierzaniem, bo tak jest zdrowiej :-)
  • very.martini Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 10.12.11, 16:20
   Skonsultuj to może z jeszcze jakimś lekarzem, mojemu koledze laryngolog kazał wyciąć migdałki, bo gość ma 3 anginy roczne, w dodatku leczone anbytiotykami - jak to ma nie nawracać?
   "Do tej pory" to znaczy ile? Jeśli leczyliście się u homeopaty kilka lat i nie udało się dobrać leku, to znaczy, że albo homeopata jest cienki ogólnie, albo po prostu nie umie pomóc akurat Twojemu synowi - tak też się zdarza. Co syn dostawał?
   Czy syn je nabiał?
   Zęby zdrowe?
   Jeśli migdał jest problemem, to może go wyleczyć, a nie wyciąć po prostu? ale o tym Cię chyba nie muszę przekonywać.

   16%VOL
   22%VAT
   • jesmina Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 30.12.11, 11:39
    Dziękuję za posty. Druga konsultacja laryngologiczna wskazuje na to samo, żeby wyciąć. Ale ja się nie poddam bez walki wyprosiłam u Pani laryngolog żeby dać synkowi szansę i podjąć próbę leczenia farmakologicznego typowo pod kątem powiększonego migdała a nie jak dotychczas ogólnoprzeziębieniowo. W Niemczech zakupiliśmy ponoć fantastyczny lek na obkurczenie migdałka o nazwie imupret do stosowania łącznie ze sterydem donosowym avamys. Stosujemy regularnir wg zaleceń i czekamy na efekty.
       • jesmina Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 16.01.12, 23:10
        limphomyosot stosowaliśmy długo jak synuś miał 2 - 3 lata wtedy miał on żekomo podnosić odporność dziecka. A dzisiaj jesteśmy po wizycie kontrolnej u laryngologa i mimo że ja widnezę i słyszę że syn spokojniej oddycha i trochę lepiej sypia to pani laryngolog twierdzi, że żadnej widocznej poprawy nie stwierdza. Dopisała nowe leki acatar tabletki, otrivin w sprayu,tran,witaminy plus avamys, imupret oraz płukanki do nosa z soli fizjologicznej.Tyle tego jest że trudno mi będzie podawanie leków pogodzić z przedszkolem.Morał tego taki, że nadal walczymy i to nietylko z migdałem ale coś Mały skarżył się ostatnio na ból brzuszka.
        • kundziowata Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 31.01.12, 14:54
         Jeżeli jest choć odrobina poprawy, to może wytrzymasz?
         Mój syn ma teraz 9,5 roku, miał miec usunięty migdał, ale jakoś to przeciągnęliśmy i jakiś rok temu miałam potwierdzenie, że migdał zmalał.
         Moje argumenty przeciw: jak ktoś ma taka naturę (wadę), to mu odrośnie trzeci migdał - jak mnie. A jak nie trzeci migdał, to to samo zjawisko przerostu pojawi się w małżowinie nosowej - jak mnie (laserowe zabiegi na nos są równie nieprzyjemne i nie wierzcie, że lekarz lepiej wie, że to nie boli - a niestety nie znieczula wystarczająco, skoro nie boli). Więc jednak walcz o organizm od podstaw i na przyszłość.
         Ja widzę naprawdę dużą poprawę w zachorowalności u syna - w tym roku szkolnym ANI RAZU nie chorował na przeziebienie, aczkolwiek nos ma raczej stale niedrożny. Natomiast problemy z brzuchem i lękami okresowo przerabiamy - i cudownie jest patrzeć, jak po jednej wizycie u homeopaty dziecko nam się odmienia, nagle szkoła przestaje być be, koledzy mu nie dokuczają i cały świat widzi w rożowych barwach.
         Myślę, że ostatnia szansa to radykalna zmiana - nowy homeopata, odatawienie sterydów i prowadzenie dziecka pod ścisła kontrolą homeo[paty - na poczatku prawie codzienny kontakt. Ale wiem, że o dobrego homeopatę jest bardzo, bardzo trudno.
         Nasz jest dobry, ale z alergii nie wyleczył.
         • jesmina Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 31.01.12, 20:36
          Ja wytrzymam tylko ile jeszcze dziecię moje będzie się musiało męczyć. Nie mam wysokich wymagań, tylko, żeby
          - spokojnie przesypiał noc,
          -żeby zechciał cokolwiek z jedzenia wziąć do ust , tak się staram, żeby w diecie warzywa były chude mięso, ryby, owoce niestety u niego wszystko jest be, na szczęście chipsy i słodycze też.
          -żeby migdał choć trochę pozwalał oddychać mu noskiem i żeby nie zatykał uszu.
          Jesteśmy pod stała opieką homeopaty. Znajomi w mieście się wyśmiewają, że pani doktor zbankrutuje jak przestanę do niej chodzić.
         • jesmina Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 31.01.12, 20:56
          Natura nas wyposaża w migdały na pewno nie po to, żeby za kilka lat mógł je jakiś chirurg usunąć. Mimo tego, że wielokrotnie zwracałam uwagę naszej pani doktor homeo, że syn ma problem z trzecim migdałem to zawsze zwalała na to,że ma katar dlatego oddycha przez otwarte usta leczyła thuyą, kalium bichromicum, sinupretem i euphorbium na okrągło,dopiero gdy przyniosłam jej płytę i zdjęcia z badania endoskopowego gdzie ewidentnie widać, jak migdał gigant wyłazi już nosem to przepraszała, ale to że syn ma schize na punkcie granulek i sam nie wie gdzie uciekać i gdzie się chować jak matka wyciąga zieloną, niebieską tudzież pomarańczową fiolkę, tego to juz nikt nie bierze pod uwagę i zbywa stwierdzeniem: wyrośnie, zapomni.
          • emilatys Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 01.02.12, 08:28
           Homeopata leczyła moje dziecko przez 5 lat. W końcu stwierdziła, że zrobiła wszystko co możliwe, ale niestety 3 migdały trzeba było wyciąć. Stwierdziła że młody jest w takim stanie, że wycięcie mu pomoże. Migdałów nie ma od sierpnia ubiegłego roku i widzę że młody lepiej oddycha, lepiej rośnie, ma lepszy apetyt. Też miał wieczny katar. A teraz już nie ma kataru.
           • zbyszekdziopa Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 01.02.12, 17:44
            emilatys napisała:

            > Homeopata leczyła moje dziecko przez 5 lat. W końcu stwierdziła, że zrobiła wsz
            > ystko co możliwe, ale niestety 3 migdały trzeba było wyciąć. Stwierdziła że mło
            > dy jest w takim stanie, że wycięcie mu pomoże. Migdałów nie ma od sierpnia ubie
            > głego roku i widzę że młody lepiej oddycha, lepiej rośnie, ma lepszy apetyt. Te
            > ż miał wieczny katar. A teraz już nie ma kataru.

            Można rżnąć-wycinać, jaki problem. Mój dziadek miał usunięte wszystkie migdałki i dożył 90-tki.
            Ale w jakich czasach i warunkach żył mój dziadek i jakiej jakości żywnością się odżywiał i inni ludzie również. To my dzisiejsi już takiej żywności nie skosztujemy i ani nawet nie powąchamy, tak się czasy zmieniły a razem z nimi człowiek. Choroby też przybrały nowe oblicze, ale samej choroby jako choroby nie ubyło, jest jej zawsze tyle samo.
  • satellite78 Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 06.02.12, 11:59
   witam, u mojego dziecka tez jest ogromny migdal; mial byc do wycinki, ale spawdzilismy sluch i jest w porządku, wiec lekarz laryngolog powiedziala ze mozemy poczekac i kontrolowac, byle sluch byl dobry. na razie nie ma przeziebien, ale robilam inne badania alternatywne EAV i wyszlo , ze dziecko ma borelie i wszystkie objawy na jakie sie uskarzalo, sprawdzily sie,. ma tez owsiki, stąd te cienie pod oczami, mozna zrobic badanie z krwi z rozmazem na pasozyty, tylko nie kal. bo jest niemiarodajnym badaniem. narazie poddalismy sie terapii w lalima -medycyna naturalna. w krakowie.
   • unhappy Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 09.02.12, 10:43
    satellite78 napisała:

    > ale robilam inne badania alternatywne EAV i wyszlo , ze dziecko ma borelie i wszystk
    > ie objawy na jakie sie uskarzalo, sprawdzily sie,. ma tez owsiki, stąd te cieni
    > e pod oczami, mozna zrobic badanie z krwi z rozmazem na pasozyty, tylko nie kal
    > . bo jest niemiarodajnym badaniem. narazie poddalismy sie terapii w lalima -me
    > dycyna naturalna. w krakowie.

    Na homeo też reklamujesz hochsztaplerów z MCZP? No, no.
  • anima1234 Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 06.02.12, 13:03
   Witam,moj 5-letni synek ponad rok temu mial stwierdzone przerost trzeciego migdala,wieczny katar,chrapanie,chodzenie z otwarta buzia,a na koncu pojawily sie problemy ze sluchem spore niestety. wszelkie kosultacje laryngologiczne konczyly sie tym samym-konieczne wyciecie. W naszych wedrowkach po lekarzach napotalismy na pania dr- lekarza ogolnego i homeopate,ktora stwierdziala,ze warto zrobic testy na alergie tzw food panel w klasie igg.sa to testy drogie,ale pewne:potwierdzaja, ze ktos ma alergie i na co (ale tylko na skladniki w pozywieniu).Do tego pani dr przepisala mu Lymphomyosot i jeszcze dwa inne leki homeopatyczne. Testy wykazalay wysoka alergie m.in. kazeine. Jak synek zaczal brac leki,od razu bylo widac poprawe,lepiej spal,wysypial sie,rzadziej byl chory.Gdy odstawilismy produkty, na ktore jest uczulony-glownie nabial-synek wyzdrowial zupelnie.W ogole nie chrapie,spi,dluzej,lepiej, a co najwazniejsze-slyszy.Migdal sie obkurczyl.Dodam ,ze wczesniej zaden laryngolog,nie wspomnial nawet,ze przerosniety migdal moze miec zwiazek z alergia!
   • jesmina Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 06.02.12, 17:30
    Witam u nas jest bardzo podobnie dziecko wiecznie zmęczone niewyspane, sińce pod oczami no i tak zwane wieczne coś........ no i ten cholerny migdał. Żaden z lekarzy nie zasugerował nawet że może być to spowodowane alergią. Tłumaczenie było takie, że ponieważ dziecko jest ciągle chore to migdały są też obrzęknięte. Z tą alergią to może być u nas strzał w dziesiątkę ponieważ syn miał skazę białkową, teraz nie trzymamy już diety. Syn i tak jest niejadkiem. Testy alergiczne na alergeny wziewne robiliśmy ze trzy lata temu wtedy wyszło uczulenie na roztocza mączne i sierść kota, natomiast pokarmówki Pani alergolog wtedy nie zleciła, koniecznie muszę się jej przypomnieć teraz jest najlepszy okres na robienie testów. Dzięki za światełko w tunelu, tonący brzytwy się ima. Życzę zdrówka Jesmina.
  • anka0806 Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 09.02.12, 16:39
   Ja bym bardzo doradzała usunięcie tego migdałka.Miałam podobne problemy z synem,też prawie się dusił w czasie snu,też marniał. W kółko antybiotyki które pomagały jako tako do następnej infekcji,bo wtedy migdałek robił się większy i dziecko znów się dusiło i męczyło. Ciągłe wizyty u laryngologów i to różnych,także prywatnych które na dłuższą metę nic nie dawały. Nikt dziecka nie skierował na usunięcie migdałka chociaż wyrażnie było widać że jest on przyczyną mówienia przez nos i trudności w oddychaniu. Wszyscy lekarze twierdzili że nie jest wcale jakoś bardzo powiększony i nie trzeba usuwać. A ja płakałam patrząc jak dziecko się męczy,czasem bałam się że się w nocy poprostu udusi. W końcu jakiś kolejny lekarz powiedział że mimo że migdałek nie jest mocno powiększony to syn ma wąską noso-gardziel i nawet jak migdałek trochę się powiększy to utrudnia oddychanie. No i dostałam nareszcie skierowanie na usunięcie. Sam zabieg szybki ,dziecko rano na czczo ,uśpią, wystarczy poczekać w szpitalu. Zaraz syn był z powrotem,jeszcze spał ale zaraz zaczęli go budzić. Żadnego bólu gardła po zabiegu ,żadnych problemów. I wielka , naprawdę wieeeelka ulga. Już praktycznie pierwszej nocy prawie normalnie oddychał.Siedziałam przy jego łóżku jak spał i w napięciu obserwowałam. Przestał mówić przez nos. Potem kolejna infekcja i znów siedzenie przy łóżku i obserwowanie jak bedzie. I Ulga,niesamowita ulga bo oddycha normalnie. I tak już pozostało. Nigdy więcej nie miał problemów z oddychaniem ,przy żadnych chorobach. A i chorował stopniowo coraz mniej. Szczerze polecam jak najszybszy zabieg, niech dziecko się nie męczy.
  • anka0806 Re: ogromny trzeci migdał tylko do wyciecia 09.02.12, 17:09
   Chciałam jeszcze dodać,że leczyliśmy syna wszystkim co się da. Były leki od laryngologów i leki homeopatyczne ,różne,kropelki do picia,tabletki pod język i jakieś strasznie szczypiące krople do nosa. Wierzę, że leki homeopatyczne pomagają ,sama korzystałam z tej metody i w prawie wszystkich przypadkach pomogły rewelacyjnie. jednak w tym przypadku zupełnie nie. Do tej pory bardzo żałuję że tak długo męczyliśmy dziecko różnymi specyfikami (a już najbardziej tymi piekącymi kroplami do nosa :( ),i że nie wymusiłam już dużo wcześniej od jakiegoś lekarza skierowania na zabieg.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka