Dodaj do ulubionych

Rexorubia dla szczeniaka?

08.11.13, 10:50

Witam,
mam psa rasy małej, ma 3 m-ce i waży trochę ponad 1 kilo. Jest radosny i rozwija się dobrze. Jednak jest zainteresowany obgryzaniem ścian. Nie robi tego jakoś szczególnie uporczywie ale wiem że może chodzić o braki minerałów. Nie wiem czy wynika to z faktu że ściana pokryta jest maleńkimi kamyczkami i one wystają czy brakuje mu wapnia. Pomyślałam więc o Rexorubi ale nie wiem czy to dobry pomysł a jeśli tak to jaką dawkę zastosować?
Obserwuj wątek
    • akownik Re: Rexorubia dla szczeniaka? 08.11.13, 12:45
      Młode psy próbują nieraz zjadać rzeczy niestrawne. Robią to w celu poznania np ich smaku. Podobnie postępuja małe dzieci. Tak poznaje się świat.
      Objawem choroby może być nadmierna skłonność do takiego postępowania.
      Jednak innych leków wymaga skłonność do zjadania kamieni, a inaczej postępuje się gdy trzeba regulować gospodarkę wapniową.
      Ja swoim psom nigdy Rexorubii nie podawałem. Lekarstwa są ostatecznością. Najważniejsze jest odpowiednie żywienie. Uważam, że nie należy psa karmić suchą karmą.
      W Twoim przypadku, w zależności od tego czy chodzi o kamienie czy o wapń, można pomyśleć o takich lekach jak: Nux vomica, Lycopodium, Calcarea carbonica, Calcarea phosphorica cay Calcarea fluorica.
      Najważniejsze jest jednak właściwe żywienie. Postępowanie psa nie jest spowodowane brakiem któregoś z tych leków.
      • julajka Re: Rexorubia dla szczeniaka? 08.11.13, 13:42

No właśnie z tą suchą karmą to są różne opinie. Weterynarz (znajomy od wielu lat) zaleca suchą. Ja wybrałam żywienie mieszane. Gotuję psu wołowinę, cielęcinę, drób, podroby, rybę z ryżem i marchewką. Ale 1-2 razy dziennie dostaje suchą. Kupiłam taką ponoć z wyselekcjonowanych produktów, nie marketowa, nie od weterynarza. Nie daję surowego bo wet też odradzał dla takiego pieska. Dawniej nasze psy i koty raczej jadały to co my + saszetki i uznałam że to im nie służyło dlatego obecny pies ma być żywiony tym co mu służy. Tylko, że opinie na ten temat są bardzo różne i jak tu doszukać się prawdy?
        Dzięki za odpowiedź w sprawie Rexorubi. Po pierwsze nie szkodzić :) Pozdrawiam
        • akownik Re: Rexorubia dla szczeniaka? 08.11.13, 13:52
          Zywienie mieszane, takie jak opisujesz, jest dla każdego psa szkodliwe.
          Pies powinien dostawać karmę surową, niegotowaną, bez wypełniaczy typu ryż czy makaron. Ma dostawać mięso, podroby, kości (ale tylko surowe). W ten sposób powinien być karmiony także szczeniak. Pies jest przystosowany do takiego jedzenia a nie do suchej karmy, która zawsze jest szkodliwa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka