Dodaj do ulubionych

Kaszak wytępiony homeopatycznie?

31.08.04, 14:07
Witam, na fajnym tematycznym forum!

Mam pewien problem i zastanawiam się czy można by go załatwić homeopatycznie.
Na owłosionej skórze głowy mam tendencję do wystepowania kaszaków
(tłuszczaków) - niewielkie cysty z białym tłuszczykiem po wycięciu zpod skóry
w całości przypominają białe tik-taki, czasami jednak lekarz chirurg nie
wyjmie ich w całości i wtedy ponownie odradzają sie. Widać, ze mój organizm
ma tendencję do odkładania tego tłuszczu w skórze (może chodzi o niewydolność
gruczolów łojowych - nie wiem). Mam już serdecznie dosyć wycinania
tałatajstwa (no byłam dopiero 2 razy) ze skóry, może jakieś homeopatyczne
lekarstwa by sie na to znalazły?
Obserwuj wątek
    • very_martini Re: Kaszak wytępiony homeopatycznie? 31.08.04, 18:45
      1. Ja bym Cię najchętniej widziała w gabinecie lekarza. Nie ma sensu leczyć
      tego objawowo, zresztą leczenie wszystkiego, co ma tendencję do nawracania,
      powinno się porwadzić pod okiem homeopaty - jeśli tylko jest możliwość. My
      możemy Ci zaproponować coś na po-zabiegu wycięcia;)

2. Zajrzyj na forum medycyna naturalna po sąsiedzku
      forum.gazeta.pl/forum/71,1.html?f=15954
      ,załóż nowy wątek do no1Teresa. Ona jest biegła w medycynie chińskiej, a według
      medycyny chińskiej każda zmiana skórna wiąże się z zaburzeniami jakiegoś
      organu. Z podobnego założenia wychodzi cała medycyna naturalna, natomiast
      chińczycy najlepiej opanowali sztukę dopasowywania objawu do problemu - i może
      te kaszaki podległyby "chińskiej" interpratacji?

16%VOL
      22%VAT

Takie tam... Forum homeopatia
          • delfly Re: Kaszak wytępiony homeopatycznie? 31.08.04, 21:09
            Pewnie w końcu się wybiorę do lekarza, ale czy lekarz homeopata zna się na
            wszystkich dolegliwościach organizmu? Czy powinnam poszukać dermatologa-
            homeopatę?
            Napisałam do tej pani no1teresa, zobaczę co mi powie.

Dziękuję za zainteresowanie.
            Pozdrawiam
            Delfly
                • delfly Re: Kaszak wytępiony homeopatycznie? 31.08.04, 22:07
                  Dziękuję za linka.

Przy kaszaku wszystko to co interesuje homeopatę jest trochę trudne do
                  interpretacji, bo mnie ani on nie boli, ani nie swędzi, nie mam żadnych odczuć
                  w stosunku do kaszaka :)), wyczuwam go palcem pod skórą i juz. Normalnie sobie
                  rośnie, nie jestem w stanie zaobserwować kiedy rośnie szybciej a kiedy
                  wolniej...Mamy taki problem całą moją żeńska rodziną od strony mamy.

Może coś na podkręcenie metabolizmu tłuszczy by pomogło hmm...
                  • very_martini Re: Kaszak wytępiony homeopatycznie? 31.08.04, 22:16
                    To nie do końca tak.
                    Homeopata bardzo często nie jest zainteresowany chorobą jako taką. Skłonnośc do
                    kaszaków wcale nie musi być zresztą patologią (tym bardziej że to u Ciebie
                    rodzinne, jak piszesz), ale jak by nie było - jest częścią Twojej całości.
                    Występowanie niepożądanych objawów, czy to kaszaki, czy napady padaczkowe, czy
                    chorobliwa zazdrość, świadczą o zaburzeniu naturalnej równowagi organizmu i
                    kulki tę równowagę przywracają. Homeopatyczna zasada - pacjent zdrowy to
                    pacjent szczęśliwy, pogodzony ze sobą i ze światem, bez dokuczliwych objawów
                    fizycznych, które by mu ten spokój mąciły. Tylko tyle i aż tyle;)

16%VOL
                    22%VAT

Takie tam... Forum homeopatia

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka