Dodaj do ulubionych

Suczka - ciąża urojona, laktacja

23.09.04, 18:30
Czy ktoś mi pomoże ?? moja suczka ma urojoną ciążę, rozpoczęła się jej
laktacja, ma nabrzmiałe sutki. weterynarz nakazał zabrać kocyk, pilnować by
nie znosiła sobie zabawek dzieci i smarować sutki jodyną aby nie lizała,
jeśli po 5 dniach proces laktacyjny nie będzie ustępował - zostanie nam
farmakologia a wiadomo, ze nie tania. to już druga jej ciąża urojona. podczas
poprzedniej przyjmowała jakieś hormony i jeszcze zastrzyki, bo proces się
przedłużał. Moze mogę ją wspomóc homeopatycznie, bo pomijając koszta to nie
chcę jej faszerować hormonami.
Obserwuj wątek
          • 020305r Re: Suczka - ciąża urojona, laktacja 25.10.04, 21:52
            Pozwolę sobie na małe wtrąconko co do sterylizacji.Uważam,że nie jest
            jakimś "bestialstwem"wysterylizowanie suczki jeżeli nie zamierza się jej
            rozmnażać.Znacznie gorzej jest mieć regularnie "cieczkującą"bez względu na to
            czy miała małe czy nie i jej już nie dopuszczać.Absolutną nieprawdą jest ,że
            sunia musi mieć młode choć raz w życiu"dla zdrowia".Pytanie czyjego zdrowia?
            Temat z młodymi przerabiałam po mimo,że mam psa i suke,która ze względu na dużą
            wadę zgryzu nie jest przeznaczona do hodowli.Byłam tego w pełni świadoma biorąc
            ją.Wystarczyło dosłownie 5 minut nieuwagi,kiedy moje psie towarzystwo na tym
            skorzystało.Mam dwa wielkie psy i powiem tylko,że myślałam ,że oszaleje
            szukając dla szczeniaków "dobrych domów"nie wspomnę już o depresji swojej
            własnej po rozstaniu.Fakt jest taki,że jest b.duże prawdopodobieństwo,że suczka
            jeżeli ma tendencje do ciąż urojonych,może mieć w przyszłości ropomacicze i to
            jest już poważny problem.To samo dotyczy zresztą kotek.Ale to jest i tak
            temat "woda".Ze swej strony proponuje na czas "ciąży"dietę niskobiałkową czyli
            żadnych mlek,twarogów,miesa raczej jarsko z niewielkim dodatkiem białka
            zwierzęcego.To tyle moim skromnym zdaniem-od siebie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka