18.12.04, 21:05
Jestem nowy na forum.Zwracam się do was gdyż zauważyłem że na forum jest
wymiana na temat różnych jednostek chorobowych. N a początku chce dodać że z
swoim problemem byłem 2 x u lekarza homeopaty i nic mi nie pomógł.Zwracam się
więc o pomoc z swoim problemem na forum. Jestem po operacji zaćmy na obu
oczach.Lewe oko miałem operowane w 1996 r a prawe w 2000 r. Po operacji oka
lewego jeszcze w szpitalu zaczeły się problemy, wywiązał się stan zapalny oko
było zapuchnięte z oka ciekła ropa nie można było tego stanu wyleczyć .W
szpitalu byłem 2 tygodnie i było jako tako.Stan oka po usunięciu zaćmy był
zadawalający. Po upływie 3 tygodni ponowny stan zapalny i leczenie
antybiotykami róznorodnymi i nic to nie pomagało, stany zapalne były
nadal.Oko ciągle jest mokre błona spojówkowa rozpulchniona po przyjęciu leku
homopatycznego Apis melificca 9 CH oko przestaje łzawić spojówka się
obkurcza. Ale niekiedy to nie pomaga.Po operacji oka prawego w 2001 wykryto u
mnie jaskre,niestety jaskra uszkodziła mi znacznie oko lewe widzenie
zamazane gorsze gdy oko łzawi widzenie oceniam na ok.50 % .Dwa razr dziennie
zakraplam doobu oczu Oftensin krople na jaskre oraz Oculohel krople do
oczu.Ponadto niekiedy oko staje się suche ,uciska ,pali po przebudzeniu okiem
nie moge poruszać gdyż boli jest suche,musze wkroplić Sól fiziologiczną 0,9 %
aby mogło być mokre nie boleć następnie po paru minutach oko jest już
mokre ,łzawi mi i zalewa pole widzenia i znowu Apis lub sół fiziologiczna
która powstrzymuje łzawienie.Tych objawów w oku prawym nie mam. Zaden lekarz
okulista nic mi nie chece powiedzieć na temat mojego schorzenia.Aha pomagały
mi krople Spersadexoline ale są już wycofane. Bardzo ale to bardzo proszę
pomóżcie mi w moim cierpieniu, dolegliwości śą tak duże że niekiedy żyć mi
się niechce. Prosze o porade w leczeniu jaskry i tych objawów o których
pisze.Chętnie udziele informacji które będą potrzebne.Lekarz homeopata
zapisał mi krople
Mucokehl D5 do picia wewnętrznie i do zakraplania do oczu kupiłem po jednym
opakowaniu ale nie stwierdziłem nic ciekawego.Co Państwo na to?. Kończe
oczekuje za odpowiedzią .Dziękuje
eugeniusz1947
Obserwuj wątek
    • tom_j23 Re: jaskra 19.12.04, 21:47
      Witam!

Bardzo Ci współczuję. Rozumiem Twoje zniecierpliwienie i oczekiwanie pomocy.
      Rozumiem jednak też brak reakcji ze strony innych osób (jak i siebie), gdyż
      Twój problem jest naprawdę bardzo złożony i skomplikowany. Ingerencja
      chirurgiczna zawsze zaburza naturalne siły obronne organizmu. Ponadto byłeś już
      u homeopaty. Sądzę, że nawet gdyby na forum był ktoś z większym doświadczeniem,
      to przewaga osobistego kontaktu i tak przemawia na korzyść wizyty osobistej.
      Stąd jak mniemam brak reakcji na Twój problem.
      Sądzę, że należałoby poszukać okulisty, który praktykuje homeopatię. Może ktoś
      z czytelników forum zna takowego?
      Poszperam w Sieci. Jak coś znajdę, to dam Ci znać.

--
      Tom
      • akownik Re: jaskra 19.12.04, 23:01
        czy nie dostal pan juz przypadkiem odpowiedzi na innym forum?powtorze co tam
        zasugerowalem.MUCOKEHL-podalem sposob stosowania.do tego sugerowalem zmiane
        lekarza.panska choroba nie nadaje sie do leczenia na odleglosc.to ciagle jest
        zbyt malo informacji by moc ci pomoc.gdzie mieszkasz?napisz jak najwiecej o
        sobie,o objawach jaskry,bo mialem juz pacjntow u ktorych choroba z ta nazwa
        alopatyczna miala zupelnie rozny przebieg.napisz chocby na skrzynke
        gazetowa,jesli bedziesz krepowal sie napisac publicznie.nie oczekuj jednak
        wyleczeniana odleglosc.odpowiedz tez uczciwie,czy probowales tamtego lekarstwa?
      • eugeniusz1947 Re: jaskra 20.12.04, 21:02
        Witam serdecznie ! Odpowiadam na zapytanie Pana, zalogowanego pod nazwą akownik.
        Zgadza się ,że wspomniany przez Pana lek MUCOKHEL, był mi polecony przez
        p.Zwierza Marka ,na forum firmy Dolisos .Musze ci powiedzieć, że wypiłem 2
        opakowania kropli MUCOKHEL po 8 kropli ,na czczo oraz kończe zakraplać krople o
        tej samej nazwie. Jaka reakcja, jak je przyjmowałem to uważałem ,że jest
        poprawa choć niewielka, obecnie na tą chwile ich nie kupiłem gdyż są one dośc
        drogie ok. 48 zł. Pytałeś o objawy: są one różnorodne , w jednym dniu widzenie
        za mgłą ,błona śluzowa spojówki bardzo rozpulchniona i przekrwiona, w innym
        dniu oko jest suche,palące, ,uczucie cięcia jak by był piasek w innym dniu
        widzenie jest wspaniałe, niekiedy przez okres 3-4 dni ale gdy tylko, oko by
        było potarte to następuje łzawienie obfite, piecze oko itd. Stan po nocy, jest
        niekiedy taki, że po obudzeniu jest oko tak suche, bez wydzieliny aż boli, a
        niekiedy następuje od razu silne łzawienie i tak w kółko.Pytałeś jak widze na
        te chore lewe oko, gdy nie łzawi to rozpoznaje jeszcze przedmioty choć lekko
        zamazane ,rozróżniam barwy a jak jest ten stan zapalny to widze bardzo żle. Czy
        choruje na jakieś choroby: chorowałem na migotanie przedsionków ale dzięki Bogu
        jakoś spokój. Obecnie od paru dni, pobolewają korzonki nerwowe ale sądze że od
        dużych odległości, jakie pokonuje samochodem,praca terenowa.Pozatym uważam ,że
        jest wszystko okey. Mieszkam w Kaliszu .Dodam że dobrze mi pomagał lek
        okulistyczny
        Spersadexolinum ale został już wycofany ,nie wiadomo z jakich przyczyn.To
        narazie tyle ,jeżeli będą potrzebne inne informacje to służe Panu.Zasyłam
        pozdrowienia Eugeniusz Śmiatacz

Do very martini, oczywiście że słyszałem o tym wszystkim co piszesz jak: dom
        praca,rodzina dzieci wszystko to przerabiałem i przerabiam dalej .Też mam córke
        która studiuje.Zapewniam Cie, że czytam każdy wątek na tym forum i swój
        również ,jeżeli Cię uraziłem to najmocniej przepraszam. Serdeczne dzięki, tym
        wszystkim co dali mi dobre słowo i wyjaśnienia.Zasyłam pozdrowienia
        z poważaniem Eugeniusz Śmiatacz
    • very_martini Re: jaskra 19.12.04, 23:01
      Moja rada: skoro homeoapta okazał się nieskuteczny, trzeba sobie "po prostu"
      znaleźć innego. Niestety, nie łudziłabym się, że znajdzie się
      okulista-homeopata-z-prawdziwego-zdarzenia, lekarzy wyspecjalizowanych w swojej
      dziedzinie medycyny i homeopatów jest, nad czym szczerze tu wszyscy bolejemy,
      niewielu (choć tak naprawdę homeopata nie musi być lekarzem w ogóle)...

16%VOL
      22%VAT

• astria1 Re: jaskra 20.12.04, 11:07
        Eugeniusz, opisałes dosc szczegółowo swoje dolegliwośći, jednak tak jak Akownik
        już opisał musisz się zastanowić nad wyborem sposobu leczenia homeop. Własciwie
        z doświadczenia już wiemy ze nie masz innego wyjscia :) bo medycyna akademicka
        już w tej chwili jest bezradna.
        Określę jak to będzie wyglądac z punktu wizyty u klasycznego homeopaty:będzie
        przeprowadzony wywiad mający na celu ustaleniu leku ktory nazywamy
        konstytucyjnym. Lek ten ma za zadanie tak wpłynąć na Twoj organizm, aby on sam
        umiał w kolejności pojawiających się objawów podczas jego działania "generalnie
        sprzątnąć" to co przez całe Twoje zycie, w organizmie się "pochowalo", powodując
        powstawanie następnych innych nowych dolegliwości.
        Sama dolegliwość oka w postać zacmy, a potem wspólistniejącej jaskry, jest już
        następnym kolejnym schorzeniem ktore się pojawiło. Pisze dość laicko ale mniej
        więcej chciałam Ci przedstawic mozliwości klasycznej homeopatii. Jesli się
        zdecydujesz na takie leczenie mozesz liczyc że leczenie będzie dłuższe lecz
        trwałe i co najważniejsze, będziesz odczuwał zmianę na całym poziomie swego
        zdrowia a nie jedynie w obrębie swego oka.Dolegliwości Oka dla klasycznego
        homeopaty, to jednen z objawów fizycznych, który jest efektem tego co
        "poprzestawiało" się w Twoim organizmie w ciągu Twego zycia. Efekt ten w całej
        swej możliwości mozesz uzyskać przy dobrej współpracy z klasycznym homeopatą,
        przy szczerym odpowiadaniu na pytania - a wszystko po to aby moc jak
        najdokładniej dobrać dla Ciebie lek.
        Mam nadzieję ze trochę Ci wytłumaczyłam ten rodzaj leczenia.
        Jesli masz pytania to pisz a jesli zdecydujesz się na wizytę u takiego
        homeopaty musisz jeszcze dokonać solidnej "selekcji" aby wybrać naprawdę
        dobrego homeopaty - spr. nasz spis z "adresami" lub podaj miasto moze wokól
        Twego miasta kogoś mozemy Ci polecic.

pzdr :-)

Anna
        • patchwork30 Re: jaskra 20.12.04, 13:25
          Eugeniusz, piszesz, ze przez chorobe oka nie chce Ci sie zyc. Nie wiem na ile
          orientujesz sie w homeopatii, ale ta dziedzina zabiera sie za czlowieka
          "calosciowo". Problem oka jest tylko objawem choroby, ktora toczy sie gdzies
          wewnatrz czlowieka. To nie oko jest podmiotem leczenia, tylko Ty. Homeopata by
          Cie zapytal, dlaczego nie chcesz zyc z takim okiem... Te leki, ktore otrzymales
          do tej pory byly tylko na objaw, Tobie potrzebna jest terapia calosci srodkiem
          konstytucyjnym. Najlepiej u homeopaty klasycznego.
    • akownik Re: jaskra 20.12.04, 10:19
      wczoraj,ze wzgledu na pozna pore i moj stan choroby nie doczytalem uwaznie jak
      dzis to widze twojego postu do konca.przepraszam.w dalszym ciagu jednak prosze
      dokladnie opisac swoje objawy/czy widzisz cale przedmioty,czy tylko ich
      czesc,moze sa w jakiejs otoczce,jakie inne dolegliwosci wystepuja,inne
      choroby,gdzie mieszkasz i czy nie mozeszisc do innego homeopaty/
    • akownik Re: jaskra 20.12.04, 22:54
      najpierw sie przedstawie.akownik=marek zwierz.wiec jestem tym samym,ktory
      udzielil ci porady juz poprzednio.poza tym albo po stosowaniu leku MUCOKEHL nie
      stwierdziles nic ciekawego/jak piszesz w pierwszym poscie/albo czules niewielka
      poprawe/jak piszesz ostatnio/.to zasadnicza roznica.jesli pamietasz moja
      pierwsza rada byla taka:MUCOKEHL D5 raz dziennie na czczo 8 kropli i po jednej
      kropli wcierac dookola kazdego oka.chyba nie bylo tam o wpuszczaniu kropli do
      oka.48 zl to duzo,zwlaszcza,ze w gdyni 39.ale skoro pomaga to moze warto.czy do
      tej pory wyfawales mniej.wedlug mojego przepisu to opakowanie wystarczyc powinno
      na prawie miesiac.sa tez inne leki na jaskre:ARNICA-albowiem jak piszesz
      stwierdzono ja po operacji zacmy,PHYSOSTIGMA,PHOSPHORUS,BELADONNA i kilka
      innych.trzeba by jednak wiedziec czy wczesniej byl jakis uraz oka,moze stany
      zapalne,moze jeszcze cos innego,moze jakas choroba skory...pomagal ci APIS,wiec
      moze trzeba go brac caly czas a nie tylko okazjonalnie...nie wiem.trzeba by
      przeprowadzic dokladny wywiad,a ty musisz byc pewien swoich odpowiedzi.dlatego
      moze warto trzymac sie MUCOKEHL D5 KROPLE/ale nie do zakraplania do oczu,tylko
      do uzytku wewnetrznego/i pojsc do innego homeopaty,skoro ten nie pomaga.jak
      widzisz mysle o innych lekach niz te,ktore brales.jedno jest pewne.to nie jest
      dolegliwosc oka,tylko calego organizmu i po drugie tego nie mozna leczyc przez
      internet.
      • eugeniusz1947 Re: jaskra 21.12.04, 18:27
        Do akownika!
        Panie Marku przeczytałem przed chwilą pański list i odpisuje.Pisałem że
        zakupiłem wspomniane krople Mucokehl D5 i po wypiciu jednego opakowania nic nie
        odczułem.
        Po drugim opakowaniu odczułem nieznaczną zmianę we wspomnianym oku lewym (w
        każdym razie tak mi sie wydawalo).Zmiany te wygladaly nastepująco:zmniejszenie
        obrzeku i wysięku. Dzisiaj zakupilem nowe opakowanie Mucokehl D5 do uzytku
        wewnętrznego i zamierzam je przyjmować. Co do kropli o tej samej nazwie,ale
        zakraplane bezposrednio do worka spojowkowego. Wskazania do w/w kropli sa
        nastepujące : jaskra,zaćma,mroczek iskrzący,zapalenie spojókowego,szczególnie
        na tle alergicznym.
        Chce pana zapytać czy mam również te krople stosować zewnętrznie ,czy tylko
        te do użytku wewnętznego.Prosze o odpowiedż.Czy wspomniane przez Pana leki jak
        Arnica,Physostigma,Phosporus,Beladonna również mam stosować.
        Z wyrazami szacunku Eugeniusz Śmiatacz

• beba2 Re: jaskra 21.12.04, 18:50
          Ja tak krótko, zanim Marek się nie pojawi. Trzech ostatnich leków proszę nie
          zażywać ( przynajmniej do momentu ustalenia, ktory z nich będzie odpowiedni do
          objawów - na pewno nie wszystkie na raz).
          • akownik Re: jaskra 21.12.04, 19:12
            beba,znowu pojawiam sie tuz po tobie,ale po to by cie poprzec.w zadnym wypadku
            eugeniusz nie ma brac tych trzech lekow.one byly podane tylko jako przyklad tego
            co moze byc zastosowane w zaleznosci od sytuacji i odpowiedzi na zadane
            pytania.natomiast co do leku MUCOKEHL D5 KROPLE.ten lek sluzy do stosowania
            wewnetrznego,wg przepisu na ulotce.raz dziennie,na czczo,8 kropli.natomiast moja
            propozycja wybiega poza ulotke.oprocz stosowania tego leku wewnetrznie,proponuje
            by brac jedna krople i smarowac ta kropla skore /powieke gorna i dolna/wokol
            oka.a druga kropla wokol drugiego oka.do tego moze pan przyjmowac lek o nazwie
            PHYSOSTIGMA 9CH dwa razy dziennie po piec kulek.lek ten sprzyja obnizeniu
            cisnienia srodgalkowego.te dwa leki powinny pana kosztowac okolo 50 zlotych
            razem za dwa i jesli ten drugi bedzie wyprodukowany przez laboratorium apteki w
            sycowie to wystarcza panu na co najmniej miesiac.innych lekow,ktorych nazwy
            wymienilem,prosze nie uzywac.do tej pory nie odpowiedzial pan na postawione
            pytania.prosze tez pamietac,ze leczenie tej dolegliwosci nie nadaje sie do
            leczenia na odleglosc i,ze powinien pan udac sie do homeopaty.
            • eugeniusz1947 Re: jaskra 23.12.04, 16:31
              Do akownika-p.Marka!
              Przepraszam że odrazu nie odpowiedziałem na pański list, ale byłem wczoraj na
              okulistyce celem zmierzenia ciśnienia śródgałkowego. Pan doktór po zmierzeniu
              stwierdził że w lewym oku jest 15 a prawym 17 kresek co uważa za ciśnienie b.
              dobre. Oczywiście dostosowuje się do Pańskich zaleceń ,przyjmuje krople w
              przepisanej dawce 8 kropli na wode /niewielka ilośc/ oraz 2xdz po 5 kulek
              PHYSOSTIGMA VENENOSUM,pozostałych leków nie będe przyjmował.Serdecznie dziękuje
              i życze Panu i wszystkim osobom na forum Spokojnych Zdrowych Świąt Bożego
              Narodzenia i Szczęśliwego Nowego Roku 2005 .
              z ppoważaniem Eugeniusz Śmiatacz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka