Dodaj do ulubionych

homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna

19.04.05, 12:01
prosze o informacje jezeli ktos z panstwa leczy homeopatycznie swoje dziecko
chore na dystrofie Duchenna. dziekuje
Obserwuj wątek
    • tom_j23 Re: homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna 26.04.05, 01:00
      ewskodabrowskie napisała:

> prosze o informacje jezeli ktos z panstwa leczy homeopatycznie swoje dziecko
      > chore na dystrofie Duchenna. dziekuje

Ja nie leczę, ale ponieważ nikt niczego konkretnego nie znalazł - poszperałem
      trochę i znalazłem parę artykułów. Niestety - wszystko po angielsku.

www.downrivermall.com/About_Muscular_Dystrophy.html
      Jest to jakby strona-dziennik człowieka chorego na zanik mięśni. W drugim
      zdaniu (na czerwono) pisze on, że nie jest lekarzem i nigdy nie zajmował się
      leczeniem profesjonalnie. I dalej "moja wiedza wynika z faktu, że choruję na MD
      (muscular dystrophy - zanik mięśni) nazywany Ataxia Friedreicha. Nie jest to
      dystrofia Duchenna, ale może informacje, które zebrał będą przydatne.
      Dalej są dwie tabelki - w górnej zebrał linki do metod konwencjonalnych, a
      niżej "Alternatives" - zebrał metody niekonwencjonalne. W lewej kolumnie w
      drugim wierszu napisał:
      "Homeopatia. Widzę, że przynosi korzyści. To jest moja homeopatyczna strona".
      W rubryce niżej jest opis jego leczenia. Kliknij np. August 2003. Tu jest
      zdanie "I asked the homeopath one day who is helping me what advice I could
      give people with one of the forms of MD? His answer was "Get to a good
      homeopath as soon as possible"
      "Zapytałem kiedyś homeopatę, który mi pomaga co mógłbym poradzić ludzim
      cierpiącym na jedną z form MD? Jego odpowiedź była "Weź tak dobrego homeopatę
      jak to tylko możliwe".
      Dalej opisuje swoje zmagania, ale zastrzega, że to dotyczy jego przypadku.

Tu jest artykuł o Aloe:
      www.homeopathy.ca/articles/aloe.html
      Mniej więcej w połowie tego artykułu jest fragment, który częściowo Ci
      przetłumaczę:

"Now let’s look at the case of B.M., a seven year old boy with Duchenne
      muscular dystrophy whom I saw on May 3, 2000. B. M.’s most peculiar symptom was
      a great aversion to change and the desire for routine. Things had to be done
      always in the same order. For instance, activity during the day had to follow
      the same order. If he undressed, clothes always had to be removed in the same
      order. Foods always had to be presented in the same way, i.e., if the cheese
      was not cut in a certain way he would have a fit. Other characteristic symptoms
      were perfectionism, i.e., he explained everything in the most minute detail,
      great tiredness and lethargy from waking until 11 A.M. but increased energy in
      the evening, sighing all the time as if everything was an effort, great
      irresolution about trifles, great heat and aversion to and aggravation from
      heat, aversion to bathing, great desire for fruits and apple juice, daily loose
      diarrhea, stubbornness, offended easily, overly sensitive to pain, tendency to
      be too affectionate, sensitivity to admonition and the desire for being fanned.
      In a period of 10 months B.M. received three doses of Aloe 200 C (Borneman),
      four doses of Aloe 1 M (Standard) and seven doses of Aloe 10 M (Standard). The
      aversion to change, perfectionism, lethargy, fatigue in the morning, diarrhea,
      sighing, aversion to bathing, irresolution, heat, being too affectionate and
      desire for fruits all disappeared. He eventually stopped falling when
      previously he would fall 2-3 times per week. He walked and ran better and
      longer, and climbed stairs better. The aversion to change, lethargy and heat
      were again confirmations for and characteristic indications of Aloe."

"Spójrzmy teraz na przypadek B.M., siedmioletniego chłopca z dystrofią
      mięśniową Duchenne, którego zobaczyłem 3 Maja 2000. B.M. miał bardzo
      specyficzne symptomy, wielką awersję do zmian i pożądanie porządku. Jego rzeczy
      były zawsze w tym samym porządku. Dla przykładu zajęcia w ciągu dnia
      następowały w tym samym porządku. Jeśli się rozbierał ubranie było zawsze
      zdejmowane w tej samej kolejności. Potrawy (... i tu dalszy opis jego
      zachowania). Innym charakterystycznym symptomem był perfekcjonizm (... znowu
      opisy).
      (...)
      W okresie 10 miesięcy B.M. otrzymał trzy dawki Aloe 200 C, cztery dawki Aloe 1M
      i siedem dawek Aloe 10M. Awersja do zmian, perfekcjonizm, letarg, poranne
      zmęczenie, biegunka, westchnienia (wzdychanie), awersja do kąpieli,
      niezdecydowanie, gorączka, pożądanie owoców - wszystko zanikło. Ustąpiło
      upadanie, które wcześniej miało miejsce 2-3 razy w tygodniu. Może chodzić i
      biegać lepiej i dłużej i sprawniej wchodzić po schodach. Awersja do zmian,
      letarg i gorączka były głównym potwierdzeniem i charakterystycznym wskazaniem
      dla Aloes."

Nie traktuj oczywiście tego jako recepty, ale jako przykład, że trzeba walczyć.
      Spróbuj znaleźć homeopatę "najlepszego z możliwych".

Pozdrawiam
      Stefan

• tom_j23 Re: homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna 26.04.05, 01:20
      ewskodabrowskie napisała:

> prosze o informacje jezeli ktos z panstwa leczy homeopatycznie swoje dziecko
      > chore na dystrofie Duchenna. dziekuje

Ja nie leczę, ale ponieważ nikt nic konkretnego nie znalazł, to poszperałem
      trochę i znalazłem parę artykułów (niestety po angielsku).

www.downrivermall.com/About_Muscular_Dystrophy.html
      Jest to jakby strona-dziennik człowieka chorego na zanik mięśni. W drugim
      zdaniu (na czerwono) pisze on, że nie jest lekarzem i nigdy nie zajmował się
      leczeniem profesjonalnie. I dalej "moja wiedza wynika z faktu, że choruję na MD
      (muscular dystrophy - zanik mięśni) nazywany Ataxia Friedreicha."
      Nie jest to dystrofia Duchenna, ale może informacje, które zebrał będą
      przydatne.
      Po lewej stronie są linki. W "Alternative" - zebrał metody niekonwencjonalne. W
      lewej kolumnie w drugim wierszu napisał:
      "Homeopatia. Widzę, że przynosi korzyści. To jest moja homeopatyczna strona".

Na stronie głównej w rubrykach po prawej jest opis jego leczenia. Kliknij np.
      August 2003. Tu jest zdanie "I asked the homeopath one day who is helping me
      what advice I could give people with one of the forms of MD? His answer
      was "Get to a good homeopath as soon as possible"
      "Zapytałem kiedyś homeopatę, który mi pomaga co mógłbym poradzić ludziom
      cierpiącym na jedną z form MD? Jego odpowiedź była "Weź tak dobrego homeopatę
      jak to tylko możliwe".
      Dalej opisuje swoje zmagania, ale zastrzega, że to dotyczy jego przypadku.

Tu jest artykuł o Aloe:
      www.homeopathy.ca/articles/aloe.html
      Mniej więcej w połowie tego artykułu jest fragment, który częściowo Ci
      przetłumaczę:

"Now let’s look at the case of B.M., a seven year old boy with Duchenne
      muscular dystrophy whom I saw on May 3, 2000. B. M.’s most peculiar symptom was
      a great aversion to change and the desire for routine. Things had to be done
      always in the same order. For instance, activity during the day had to follow
      the same order. If he undressed, clothes always had to be removed in the same
      order. Foods always had to be presented in the same way, i.e., if the cheese
      was not cut in a certain way he would have a fit. Other characteristic symptoms
      were perfectionism, i.e., he explained everything in the most minute detail,
      great tiredness and lethargy from waking until 11 A.M. but increased energy in
      the evening, sighing all the time as if everything was an effort, great
      irresolution about trifles, great heat and aversion to and aggravation from
      heat, aversion to bathing, great desire for fruits and apple juice, daily loose
      diarrhea, stubbornness, offended easily, overly sensitive to pain, tendency to
      be too affectionate, sensitivity to admonition and the desire for being fanned.
      In a period of 10 months B.M. received three doses of Aloe 200 C (Borneman),
      four doses of Aloe 1 M (Standard) and seven doses of Aloe 10 M (Standard). The
      aversion to change, perfectionism, lethargy, fatigue in the morning, diarrhea,
      sighing, aversion to bathing, irresolution, heat, being too affectionate and
      desire for fruits all disappeared. He eventually stopped falling when
      previously he would fall 2-3 times per week. He walked and ran better and
      longer, and climbed stairs better. The aversion to change, lethargy and heat
      were again confirmations for and characteristic indications of Aloe."

"Spójrzmy teraz na przypadek B.M., siedmioletniego chłopca z dystrofią
      mięśniową Duchenne, którego zobaczyłem 3 Maja 2000. B.M. miał bardzo
      specyficzne symptomy, wielką awersję do zmian i pożądanie porządku. Jego rzeczy
      były zawsze w tym samym porządku. Dla przykładu zajęcia w ciągu dnia
      następowały w tym samym porządku. Jeśli się rozbierał ubranie było zawsze
      zdejmowane w tej samej kolejności. Potrawy (... i tu dalszy opis jego
      zachowania). Innym charakterystycznym symptomem był perfekcjonizm (... znowu
      opisy).
      W okresie 10 miesięcy B.M. otrzymał trzy dawki Aloe 200 C, cztery dawki Aloe 1M
      i siedem dawek Aloe 10M. Awersja do zmian, perfekcjonizm, letarg, poranne
      zmęczenie, biegunka, westchnienia (wzdychanie), awersja do kąpieli,
      niezdecydowanie, gorączka, pożądanie owoców - wszystko zanikło. Ustąpiło
      upadanie, które wcześniej miało miejsce 2-3 razy w tygodniu. Może chodzić i
      biegać lepiej i dłużej i sprawniej wchodzić po schodach. Awersja do zmian,
      letarg i gorączka były głównym potwierdzeniem i charakterystycznym wskazaniem
      dla Aloes."

Nie traktuj oczywiście tego jako recepty, ale jako przykład, że trzeba walczyć.
      Spróbuj znaleźć homeopatę "najlepszego z możliwych".

Pozdrawiam
      Stefan

• ewskodabrowskie Re: homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna 24.06.05, 14:00
        dziękuję za wszystkie informacje, o homeopatii w leczeniu dystrofii mięśniowej
        duchenna, które dostałam. moje dziecko zostało pozytywnie ocenione na wizycie
        kontrolnej ( Banacha w W-wie). Zwłaszcza dziekuję stefanowi za tłumaczenie na
        polski przesłanych informacji. Ja dopiero rok uczę się angielskiego. Bardzo to
        lubię i w związku z tym proszę o więcej takich niespodzianek. Jeżeli ktoś z
        państwa chciałby zapytać o moje doświadczenia z homeopatią, chętnie odpowiem.
        pozdrawiam. ewa
    • shaman5 Re: homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna 09.07.05, 04:24
      Witam.
      W NAJBLIZSZYM CZASIE SPROBUJE PODAC KILKA INFO. NA TEN TEMAT.JUZ OD KILKU LAT
      OSIAGAMY DOBRE WYNIKI. JUZ TO JEST NA TYM FORUM ALE ZNUDZILO MNIE PRZEKONYWANIE
      KAZDEGO Z OSOBNA.A TAK WOGOLE TO MYSLE ZE JESLI KOMUS ZALEZY TO SPROBUJE KAZDEJ
      SZANSY.PROSZE PODAC JAKIS ADRES TO NAPISZE JAK TO WYGLADA I CO ROBIC.
      BO NIESTETY NA ELEKRONICZNEJ POCZCIE NIE MAM PO PROSTU MOZLIWOSCI.
      • ewskodabrowskie Re: homeopatia klasyczna a dystrofia Duchenna 16.12.05, 12:22
        jestem mama 5 letniego chlopca leczonego homeopatycznie. prosze o wszelkie
        mozliwe informacje na ten temat: ewskodabrowskie@gazeta.pl. najbardziej uciesza
        mnie informacje o wyleczeniu oczywiscie, ale zatrzymanie choroby takze jest dla
        mnie bardzo wazne. prosze o przyklady i kontakty. przepraszam za podejrzliwosc.
        tego nauczyli mnie ludzie. dziekuje.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka