Dodaj do ulubionych

Coś na lejący wodnisty katar, prosze szybciutko!!!

29.11.05, 10:04
Moja córcia 11 miesieczna obudziła sie w nocy z zapchanym noskiem ,
zakropiłam woda morska , oczyściłam , poszła spac.
Od rana jej z nosa leci dosłownie woda , boję sie ,że jak pójdę do lekarza to
dostanie antybiotyk , prosze poradzcie co jej podać.
Ogólnie jej stan jest dobry nie kaszle , niema gorączki, ładnie sie bawi nie
marudzi.
W domu mam inhalator , może inhalacje ??
Prosze o rady

Obserwuj wątek
      • daytona2004 Re: Coś na lejący wodnisty katar, prosze szybciut 29.11.05, 13:38
        granna napisała:

> Opisz ten katar. Czy nadzera, drązni górną wargę albo skóre pod nosem? czy
        > dziecko kicha? Sędzenie łzawienie oczu? Pragnienie?
        > Taki lejacy przezroczysty katar jest pochodzenia wirusowego więc w razie czego
        > od razu nie wchodź z antybiotykiem.

TRUDNO MI POWIEDZIEC CZY JA TEN KATAR DRAŻNI, ALE CAŁY CZAS CIEKNIE LECI
        CIURKIEM,MA ZACZERWIENIONE POD NOSEM, ALE TO CHYBA JUŻ OD WYCIERANIA JEJ CO
        CHWILE( NIE WIEM)OCZY NIE SWEDZA BO BY PCHAŁA RECE , TAKŻE NIE ŁZAWIA, PIJE JAK
        ZWYKLE , NIE KICHA NIE GORĄCZKUJE
        • granna Re: Coś na lejący wodnisty katar, prosze szybciut 29.11.05, 15:20
          wiesz naprawde nie wiem
          Spróbuj moze po prostu oscillo bo to na wszelkie wirusy. Daj kilka kuleczek do
          buzi tak ze 3 razy dziennie.
          Co do pojedynczego leku to cięzko mi coś wymyślec bo brak kichania mi nie
          pasuje do 2 leków o których mysłałam (arenicum album, alium cepa). Jełśi nikt
          inny nic Ci nie poradzi to spróbuj aesenicum album 30 ch rozpuśc w szklance
          wody 5 kulek, podawaj po łyczku, małej łyżeczce czy jak Ci sie uda co godzine i
          zobacz co sie bedzie działo. Jak bediz epoprawa to zwiększ odstęp np do 2 -3
          godz. Staraj sie zachować odstępy od jedzenia.
          Jeśli zacznie sie kaszel i mała gorączka to taki sam sposób postęowania zastosuj
          do aconitum 30 CH.
          • daytona2004 do granna 29.11.05, 17:47
            kupiłam arsenicum album 15 czy moze byc ??
            bo 30 nie było
            jeśli tak to jak ja podawac??
            prosze opdpiszm i jeszce

dziekuje ci bardzo
            i pozdrawiam
              • daytona2004 a dzisiaj 30.11.05, 10:17
                mała dalej ma katar ale wydaje mi sie ze juz tak nie obfity, tylko czasam
                kaszle , odnosze wrazenie , ze ten katar jej tam spływa i go odchrzakuje,
                rzadko to robi, ale robi . poza tym bez zmian,
                na wszelki wypadek poszłam do piediatry aby ja osłuchal, gardlo i oskrzela sa
                czyste, ale na wszelki wypadek pan dokotor kazał podawac eurespal i atecortin
                do nosa( oczywiscie nie zastosowałam sie do polecen lekarza, dosyc sie
                naczytałam o eurespalu)
                Odnośnie tego mam pytanie czy dalej jej podawać to co podaje czy coś zmienic
                Z góry dzikeuję za rady:)
                • tom_j23 Re: a dzisiaj 30.11.05, 11:31
                  daytona2004 napisał:

> Odnośnie tego mam pytanie czy dalej jej podawać to co podaje czy coś zmienic

Trzeba pamiętać, że objawem kluczowym Arsenicum Alb. jest palenie. Palące bóle,
                  palące wydzieliny. Jednocześnie poprawę przynosi ciepło. Arsenicum ma w obrazie
                  katar, ale wydaje mi się, że w tym wypadku katar jest objawem przeziębienia i
                  lepiej byłoby dobrać lek do całości objawów tego przeziębienia. Jeśli wyleczymy
                  przeziębienie, to i katar minie. Wg mnie Arsenicum nie jest lekiem pierwszego
                  rzutu na katar przeziębieniowy (chyba bardziej nadawałby się jako lek
                  głębokiego działania w przypadku kataru siennego).
                  Pytanie zasadnicze - co z gorączką, czy i jak się poci? Jaki kolor mają
                  wydzieliny (z nosa, gardła).
                  Czy dostałaś tego pdf-a na skrzynkę?

Stefan

• daytona2004 Re:wydzielina 30.11.05, 12:10
                        wydzielina wczoraj była jak woda i leciała cały czas ciurkiem, ale dzisiaj tego
                        jakby mniej ma zaschniete wkoło noska i słychac ,że ten katar jest , ale już
                        tak nie leci, czasem odchrzaknie widocznie jej tam scieknie do gardła , ale to
                        bardzo żadko
                    • tom_j23 Re: a dzisiaj 30.11.05, 12:00
                      daytona2004 napisał:

> dostałam na skrzynke , ale niemoge tego wogóle otworzyc

To pewnie nie masz zainstalowanego Acrobata (to jest czytnik plików pdf). Tu go
                      pobierzesz:
                      www.adobe.com/products/acrobat/readstep2_allversions.html
                      (wybierz system operacyjny i wersję językową), potem pobierz plik i zainstaluj.

Stefan

• daytona2004 Re: wydzielina 30.11.05, 12:43
                        wydzielina wczoraj była jak woda i leciała cały czas ciurkiem, ale dzisiaj tego
                        jakby mniej ma zaschniete wkoło noska i słychac ,że ten katar jest , ale już
                        tak nie leci, czasem odchrzaknie widocznie jej tam scieknie do gardła , ale to
                        bardzo żadko
                        własciwue tak jak ja obserwuje to juz nie ciknie prawie wcale , katar siedzi w
                        środku nosa:)

• tom_j23 Re: wydzielina 30.11.05, 12:54
                          Ja nie wiem, czy w tej sytuacji trzeba cokolwiek kombinować z lekami. Nie ma
                          gorączki, jest poprawa. Myślę, że można na razie po prostu poczekać i zobaczyć
                          czy organizm sam sobie z tym nie poradzi.

Stefan
                            • majaa4 Re: wydzielina 30.11.05, 15:01
                              Monika-ja na taki wodnisty katar używam "Allium Cepa
                              (cebula pospolita)"
                              Do tego zawsze podczas choroby Thimuline 9CH. U takiego malucha to myślę że
                              wystarczy 2 gr 3xdz. (dorośli 5 granulek początkowo nawet co godzinę).
                              Ja i moja rodzina stosujemy Thimuline 30CH od pół roku + szczepionka przeciw
                              grypie (oczywiście homeopatyczna) i choroby mamy z głowy :))) a przed tem?
                              Szkoda gadać.
                              www.dolisos.pl/OpisLekow.html?id=thymulinePowodzenia
                              Maja
                              • 5_monika Re: wydzielina 30.11.05, 18:20
                                :))) dzięki majaa4.
                                U nas też na wodnisty katar zawsze Alium c.
                                Od dawna mam lekarza homeopatę i przez wszystkie lata infekcję leczymy
                                homeopatycznie.
                                Nie ma znaczenia czy podasz pięć kulek czy jedną.Ja podaję zawsze jedną i
                                działa.
                                Cieszę się że Wam też pomaga.
                                Pozdrawiam Monika
    • daytona2004 01.12.2005 01.12.05, 09:10
      wydaje mi sie ,że jest gorzej, ponieważ jak mówi to słychać ,że ma cały nos
      zatkany, katar już wogóle nie ścieka i cześciej pokaszluje tak jak by ten katar
      zbierał jej sie w buzi i go odkaszluje,
      nie wiem co robić ,
      boję sie ,że wymiękne i dam ten przepisany antybiotyk
      poczekam jeszcze do jutra, a moze podac jej cos jeszce , bo obawaim sie ,że po
      samym oscillo to nie przejdzie
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka