Dodaj do ulubionych

Co na ból ucha i katar?

01.11.06, 21:49
Córkę od wczoraj boli ucho.Temperatury nie ma... ale ma katar.Poradźcie co mogę jej podać?
zuzia ma 4 lata.

K.
Obserwuj wątek
      • beba2 Re: Co na ból ucha i katar? 02.11.06, 09:13
        Od razu oscillococcinum 3 dawki co 6 godzn i capsicum annuum 5 CH co pół
        godziny po kulce. Jesli dziecko ma zaczerwieniony policzek ( ten po stronie
        bolącego uszka), to dołącz naprzemiennie z capsicum chamomillę 30 CH.
        • mama-rybki Re: Co na ból ucha i katar? 07.11.06, 14:01
          Dziewczyny przepraszam za brak wieści ale nie maiłam dostępu do netu! :(
          Z uchem już dobrze ale kaszle mi Zuzia cały czas...kasłałam już przed tym uchem i kaszle nadal...nawet
          bardziej!Kaszel jest mokry.W nocy suchy i męczący.Nsza pediatra chce kitować antybiotyk ale ja rękami i
          nogami się bronię!acha... temperatury nie ma.
      • thuna Re: Co na ból ucha i katar? 17.11.06, 14:42
        mam pytanie: czy probowalas zakropic dziecku nosek zwykla woda morska dostepna
        w aptece?mozna to zrobic bo to nie zaszkodzi. zakropic poczekac moment
        dokladnie pozniej odczyscic nosek- jezeli ucho nie boli ciagle i mala nie
        placze z tego powodu- to mozna zakropic ucho bolace kroplami andotalgin (chyba
        prawidlowo napisalam)sa dostepne bez recepty, jezeli nos sie oczysci to ucho
        powinno przestac bolec, dobrze byloby gdyby mala zagoraczkowala mojemu synkowi
        pomaga zawsze zmiana klimatu. To zawsze powtarza mi homeopata ze wyjazd z
        miasta dla dziecka to najlepsze lekarstwo.
        • beba2 Re: Co na ból ucha i katar? 17.11.06, 18:43
          Thuna, wybacz, ale to jest forum tematyczne, a jego tematem jest homeopatia. Bo
          to, ze zmiana klimatu pomaga ( wcale zreszta nie każdemu i nie w każdym
          schorzeniu !) wie każda pewnie matka. Ale wyobrażasz sobie, ze w czasie choroby
          teraz nagle ktos rzuci wszystko i wyjedzie?

P.S. Niektórym wyjazd nad morze tylko szkodzi, bo niestety kiedy wieje od morza
          można sie nawdychać pleśni, glonów, i inszych sinic, a gdy wieje od lądu, to
          steżenie pyłków traw na plaży jest koszmarne. Więc nie mozna wszystkich mierzyc
          jedna miarką. Zwlaszcza, że teraz co drugi to alergik.
        • marciszonka Re: Co na ból ucha i katar? 20.11.06, 20:59
          Hehehe - mi kiedyś alergolog (w bardzo dawnych czasach) zalecał wyjazd co NY,
          byle daleko od Central Parku, bo tam, jak syf to i owszem jest, ale za to mało
          zieleni więc nie tyle pyłków co - za przeproszeniem - na łonie natury :-)
      • beba2 Re: Co na ból ucha i katar? 20.11.06, 17:57
        A Ty co? Z choinki się urwałaś?
        Według Ciebie sinecod, otrivin i sinupret to leki homeopatyczne? Jesli tak to
        wyprowadzam z błędu: NIE SĄ ! ŻADEN Z NICH NIE JEST.
        I wspołczuję Twojemu dziecku jeśli ma pediatrę, który zaleca takie leki.
        No, sinupret jest ok, bo to lek ziołowy i niektórym pomaga, a przynajmniej nie
        szkodzi. Ale cała reszta to straszny syf, który nie leczy, a tylko maskuje
        objawy choroby.
        • beba2 Re: Co na ból ucha i katar? 20.11.06, 21:37
          A, no i sinupret to nie na żadne gardło, tylko na oczyszczenie zatok.

Jesli już się coś poleca, to wypadałoby cokolwiek wiedzieć na ten temat.
          A juz na pewno przed podaniem własnemu dziecku. Trzeba czytać ulotki, a
          zwłaszcza rubrykę : działania niepożądane i interakcje.
          • lavinia6 Re: do beba2 -Co na ból ucha i katar? 21.11.06, 10:34
            Jak to milo spotkac na swojej drodze idealna matke, ktora tak wspaniale radzi
            sobie z wychowaniem dziecka i zna sie na wszystkich lekach. Ciekawe czy to nie
            nazywa sie przypadkiem lekomania? Acha i nie twierdzilam, ze sinecod czy
            sinupret to leki homeopatyczne, ani ze sinupret to lek na gardlo.
            Skad w tobie tyle agresji dziewczyno? Moze jestes sfrustrowana odgrywaniem roli
            idealnej matki? Ja az tak bardzo sie nie napinam, ale moje dziecko jest calkiem
            szczesliwe. Wyluzuj czasem :)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka