Dodaj do ulubionych

tylko kicha - na razie...

05.01.07, 11:41
Tylko kicha (15 mies.) i ma lekko podwyższoną temp. Poza tym nic więcej nie
mogę powiedzieć. Nic nie ma pod nosem, ale jakieś coś wodniste wypsikuje.
Niedawno przechodził zapalenie płuc, leczone antybiotykiem :(, ale dostaje
cały czas probiotyki, staram się pilnować diety, nie wiem co jeszcze robic.
Nux vomica przy kichaniu, dobrze kojarzę? A jest sens podać mu Thymuline? A
może jeszcze coś? Masaz bańką, tak, monika? Ale to dopiero wieczorem, a teraz?
Obserwuj wątek
    • 5_monika Re: tylko kicha - na razie... 05.01.07, 13:15
      masaż zrób teraz, chyba ,że musisz jeszcze dziś wyjść z nim na dwór to dopiero
      wiecdzorem.
      Na kichanie mam 15 podstawowych leków (w książce)więc to za mało sam jeden
      objaw.
      Osillo 3 razy dziennie obojętne ile kulek, jak masz to Echinaceę też 3 razy
      dziennie.
      Może dojdą jakieś objawy jeszcze.
      Ja stosuję Alium lub Bryonię, może ta druga jest nawet bardziej wskazana ze
      względu na działanie na płuca, ale poczekaj jeszce.
      Jak masz Nux to podaj jedną i kolejną dawkę, po tych dwóch powinna być już
      reakcja.
      pzdr
      • szagszag Re: tylko kicha - na razie... 05.01.07, 19:00
        Zrobiłam masaż, małemu się nawet podobało. Echinaceę mam, ale taką zwykłą nie
        homeo, podać?
        Kichanie minęło, ale jest strasznie marudny i jęczący. No i ta podwyższona
        temp. Ale wysokiej gorączki nie ma. Coś jakby się szykował katar, ale jeszcze
        nie ma.
        Tak z opisu to ani Alium ani Bryonia za bardzo mi nie pasują...
          • szagszag Re: tylko kicha - na razie... 06.01.07, 01:14
            Małemu zaczęła ku wieczorowi rosnąć gorączka. Policzki malinowe, oczy
            zaczerwienione, marudny niesłychanie. Skóra sucha i goraca, ale jakby mu zimno
            było. Podałam Belladonnę. Spał niespokojnie, co chwilę się budził, przed
            północą jeszcze gorzej,tylko przydrzemywał na rękach. Znów B. Z wody, bo kulki
            wypluwa. Zaczął się pocić, temp. trochę spadła, na razie (tfu, tfu, od 15 min)
            śpi dośc spokojnie. Więc chyba wybór dobry, choć wahałam się, czy Bryonia nie
            lepsza. Ale i tak nie miałam. Zaopatrzyłam się dziś w Nux V. i Allium C., ale o
            Bryonii zapomniałam.
            Ciekawe, co będzie rano...
            • szagszag Re: tylko kicha - na razie... 07.01.07, 12:45
              Wczoraj podałam rano jeszcze Belladonę, potem już tylko L.52. Mały miał ciągle
              podwyższoną temp. i ogólnie wyglądał trochę niezdrowo, nic więcej. Wieczorem
              jeszcze raz masaż bańką. No i - tfu, tfu, tfu przez lewe ramię - dziś już jest
              dobrze. Podam chyba jeszcze to L.52 ze 3 razy i mam nadz., że to koniec.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka