Dodaj do ulubionych

Pokrzywka - Apis, kiedy poprawa??

28.10.08, 12:13
Witam i o radę proszę.
Móz sześcioletni syn dostał wczoraj pierwszy raz w życiu pokrzywki. Wyglądało
strasznie, bable na całym ciele, swędzące, czerwone, zlewające się. Do tego
biegunka, która szybko ustała.
Dostał od homeo Apis 30 CH i Histaminum też 30, z wody. Apis co 10 min,
Histaminum co 1h. Podawałam tak wczoraj przed snem przez trzy godziny.
Rano wstał z okrzykiem, mamo znikło!! I faktycznie wszystko zbladło. Już się
ucieszyłam, a to po wstaniu nawrót, znów swędzenie, znów bąble. Nie wiem czy
jeszcze czekać na poprawę, bo nie wiem kiedy powinna nastąpić.
Próbowałam ustalić reakcje na zimno-ciepło, ale nie jest ona wyraźna.
Noga w trzymana w grubej skarpecie jest jakby lepsza, syn prosi o przykrycie
kocem. Ma dreszcze.
Na zimne okłady reaguje kiepsko i chociaz mówi że go mniej swędzi to wysypka
jest taka bardziej rozlana.
Zapomniałabym - jest opuchnięty - na twarzy powieki i pod oczami i najbardziej
stopy i dłonie.
Jak myślicie dać jeszcze szansę |Apisowi czy trzeba zmienić lek??
Wolałabym nie niepokoić Pani doktor w czasie przyjmowania pacjentów.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • 5_monika Re: Pokrzywka - Apis, kiedy poprawa?? 28.10.08, 12:21
      podałabym w tej chwili to samo co wczoraj skoro zadziałało, apis
      działa krótko.
      Nie wiem czy homeopata jest klasycznym lekarzem, jeśli nie to
      poszłabym jednak do pediatry.
      Kontroluj czy stan się nie pogarsza lub syn nie zgłasza dodatkowych
      objawów.
      Mimo wszystko zdzwoniłabym też do homeopaty.
      pzdr
      • ja-goda1 Re: Pokrzywka - Apis, kiedy poprawa?? 28.10.08, 12:24
        Homeopata jest pediatrą, a synka wczoraj widział pediatra z przychodni i
        dermatolog. Dostał Clemastinum i maść sterydową i poradę, aby w razie
        pogorszenia jechać na ostry dyżur.
        W takim razie podaję jeszcze dwie godzinki a potem zadzwonię do homeo.
        Dzięki Moniko za szybką reakcję.
          • ja-goda1 Re: Pokrzywka - Apis, kiedy poprawa?? 28.10.08, 20:26
            Zadzwoniłam, opisałam reakcję na zimne okłady i Pani doktor zmieniła Apis na
            Urticę. Histaminum dalej podajemy.
            Urticę podaję z wody od 18, czyli od dwóch godzin, teraz po kapieli się
            zaostrzyło, ale ogólnie tak wędruje ta pokrzywka, raz gorzej jest na rękach, raz
            na nogach, a jeszcze innym razem na buzi. Chwilami blednie i robi się płaska, a
            za chwilę znów bąble. Opuchlizna troche mniejsza niz rano. Zobaczymy co po nocy
            będzie..
              • ja-goda1 Moje kolejne spostrzeżenia i prosba o poradę.. 29.10.08, 11:02
                Dzień dobry:)
                Znów mam małe wątpliwości mam nadzieję, ze i tym razem pomożecie..
                Synek tak jak wczoraj wstał po nocy, prawie bez śladu wysypki i ze znikomą
                opuchlizną. Jakieś pół godziny po wstaniu zaczął się drapać i bąble zaczęły
                wychodzić, najpierw na nogach, potem brzuch i na końcu twarz i ręce. Synek
                poprosił o kąpiel wiec mu zrobiłam, ciepłą, z dodatkiem krochmalu. Dolał sobie
                jeszcze ciepłej i w tej kąpieli wysypka znikła. Moczył sie tak 20 minut i po
                wyjściu było dobrze 15 minut. Potem znowu, swędzenie, bąble i tak do teraz.
                Z rzeczy na plus:
                dłonie i stopy są mniej spuchnięte niż wczoraj - wczoraj wcale nie chciał
                chodzić, bo go to bolało;
                wysypka zmieniła umiejscowienie - dzis jest lepiej na nogach, a gorzej na
                plecach - które do tej pory były ok;
                I teraz moje pytania:
                - skoro kąpiel pomaga tylko w trakcie, a potem jest pogorszenie, to może wogóle
                zaniechać kąpieli??
                - jak podaje lek co 10 minut z wody, to w trakcie jedzenie podawać, czy zrobic
                na pół godziny przerwę ( bo przecież przez zabrudzone śluzówki i tak się nie
                wchłonie)
                - jak myślicie ile to jeszcze moze potrwać??
                Pozdrawiam i proszę o pomoc:)
                • jaga1968 Re: Moje kolejne spostrzeżenia i prosba o poradę. 29.10.08, 20:58
                  Walczyłam z pokrzywką idiopatyczną kilka miesięcy. O tym jak mnie leczono
                  medycyną konwencjonalną mogłabym napisać grubą książkę. Dziesiątki lekarzy,
                  ponad 20 różnych leków antyhistaminowych i smarowideł, w końcu sterydy. Po
                  odstawieniu sterydów (pod kontrolą lekarza) znów pokrzywka. Wyleczyłam się....
                  kulkami Grafites z Dagomedu. Niestety już nie do kupienia w Polsce. Leczenie
                  trwało jakieś 3 m-ce. To były moje pierwsze kroki z homeopatią.
                  Zdecydowana większość pokrzywek ustępuje samoistnie w ciągu kilku dni do
                  tygodni. Jeśli nie ustąpi samo, pozostaje homeopatia.
                  • eavatar Re: Moje kolejne spostrzeżenia i prosba o poradę. 08.05.19, 21:15
                    Witam, szukając ratunku dla mojej mamy, ktora od kilku miesięcy boryka się z pokrzywką niewiadomego pochodzenia, natknęłam się na ten wpis. Czy mogłabym prosić o więcej informacji o Pani leczeniu tym lekiem homeopatycznym (dawkowanie) i ewentualne leki towarzyszące. Dodam, że mama wykonała setki badań i nic konkretnego z nich nie wynikało tzn nie wykryto przyczyny pokrzywki, skończylo sie na sterydach, ktorych na szczescie nie brała i na kuracji homeopatycznej, która niestety nie przyniosła rezulatatów. Bedę wdzięczna za wszelką pomoc.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka