Dodaj do ulubionych

Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ?

23.02.09, 09:47
Witam serdecznie, u naszego synka 2,5 roku walczymy z mięczakiem
zakaźnym skóry (pochodzenie wirusowe), łyżeczkowanie i smarowanie
jodyną, ale lekarz ostatnio zaproponował nam homeopatię jako
wspomaganie leczenia, leki które wypisał to:

- Boiron Thuya occidentalis 15 CH, granulki, 4 g
- HEEL Engystol uodparniaj.x 50tabl
- Heel-Psorinoheel N, krople na przewlekłe choroby skóry 30 ml (HEEL
GMBH)
- Thymuline 9 CH

Stwierdził żeby wybrać dwa z nich, nie bardzo wiemy coś na temat
skuteczności, dwkowanie to 3 x dzienie po jednej dawce przez dwa
tygodnie, poźniej 2 x dawka jeszcze przez dwa tygodnie.
może ktoś to stosował w przypadku tego schorzenia i które wybrać ?

Pozdrawiam
Marta
Obserwuj wątek
    • martika54 Re: Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ? 13.09.09, 21:53
      Witam, mój synek 2,8 lat zaraził się mięczakiem 8 miesięcy temu. Wpadłam w rozpacz, na łyżeczkowanie się nie zdecydowałam. Po 6 miesiącach udałam się do lekarza homeopaty w Krakowie. Byłam sceptycznie do tego nastawiona ale postanowiłam uwierzyć w sile tej terapii. Minęło dokładnie 2 miesiące a ze stu wykwitów nie ma już żadnego. Leczenie się nie skończyło a mały już ma piękną skórę. Do terapii dołożyłam dietę bogata w owoce i warzywa, dużo ruchu na świeżym powietrzu i moje pozytywne nastawienie. Co do homeopatii to każde dziecko powinno być zbadane oraz przeanalizowane przez homeopatę, to on zadecyduje jakie leki najlepiej będzie wchłaniał dziecka organizm. My np. dostaliśmy Sulfur C 1000, Silicea 9CH, Carbonica 9CH, 15 CH oraz 30 CH. Lekarz zadał nam wiele pytań, częśc z nich było trafnych i wobec moich odpowiedzi dopasował lek. Pozdrawiam
      • martika54 Re: Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ? 20.06.13, 14:19
        Chciałabym napisać sprostowanie. Wizyta u homeopaty zaszkodziła mojemu synowi. Nie polecam żadnych wizyt u homeopatów, znachorów, uzdrowicieli. Mięczak zakaźny przechodzi samositnie lub według opinii dr med. Jolanty Maciejewskiej ze strony dermatologia.mp.pl/lista/show.html?id=82055 moża go usunąć za pomocą takich terapii jak "krioterapięi,
        wyłyżeczkowania zmian - po usunięciu zmian skórę należy przemyć nalewką jodową; jest to często spotykana metoda leczenia,
        elektokoagulacji,
        terapii fotodynamicznej,
        ablacji laserowej,
        5% imikwimod w kremie stosowany miejscowo (w tym przypadku możliwym objawem ubocznym jest miejscowe podrażnienie),
        wodorotlenek potasu (zasada rozpuszczająca keratynę)."
    • maj55 Re: Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ? 10.09.13, 10:01
      Moja córka także chorowała na mięczaka. Zazwyczaj jest to choroba, która po max kilku miesiącach się wycofuje. U nas trwalo to dłużej i dlatego moja pierwsza wizyta u homeo była właśnie z tego powodu. Po 2 tygodniach od podania leków mięczaka nie było.
      Dostała Sulphur 1000, ale wiesz, że to indywidualne podejście jest sukcesem.
      tutaj wątek z opisem sytuacji
      forum.gazeta.pl/forum/w,19760,135943459,136524241,Re_Mieczak_zakazny_prosze_o_wskazowki.html
      --
      Maja Pysznotka
      Nina
    • 1polly Re: Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ? 09.10.13, 23:42
      okropny jest ten mięczak-mój pięciolatek złapał na basenie :/ łyżeczkowanie-dla nas tragedia-dziecko wrzeszczało okropnie i się wyrywało :/ ja płakałam razem z nim :( a teraz mamy maść robioną z siarką i kwasem salicylowym(taką jak stosuje się np. przy łuszczycy)-stosujemy już miesiąc i z chyba 100 mięczaków małego zostały tylko malutkie dwa! nie dajcie męczyć swoich maluchów, bo jak się okazuje jest inny-bezbolesny-sposób na mięczaka!
    • drozd821 Re: Mięczak zakaźny jakie leki homeopatyczne ? 06.04.20, 09:03
      Najlepszy na mięczaka jest wodorotlenek potasu 5 % do pedzelkowNia na wieczór zaś na dzień płyn robiony w aptece skład podaje
      3g kwasu salicylowego
      3g kwasu mlekowego
      60 ml alkohol izopropylowy
      I dodać 100 ml wody oczyszczonej
      Ta miksturę nakładać na wacik kosmetyczny i przemywać krostki.
      Dotego wprowadzić jedna tabletkę cynku dziennie
      Po 2 lub 3 tygodniach nie będzie śladu
      Pozdrawiam MArek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka