Dodaj do ulubionych

SKM do Otwocka od 1 września 2010!

09.07.10, 11:44
www.05420.pl/1/2010/Jul/09/skm-przyjedzie-1-wrzesnia/
Obserwuj wątek
    • xymena Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 09.07.10, 11:54
      Hmm, też się wczoraj ucieszyłam, ale moja radość ostygła, jak zostałam
      oświecona, że SKM z Falenicy jeździ tylko do Wschodniego.

Czy od nas też tylko tam? Wie ktoś? Bo jeśli tak to powiem tylko: miało być
      super, wyszło jak zwykle.... 05-420, może Ty wiesz?
    • xymena Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 09.07.10, 16:53
      Dowiedziałam się w UM, że sprawa cały czas nie jest na 100% dogadana, ale jeśli
      zostanie dogadana, to TYLKO DO W-WY WSCHODNIEJ.

Pani, którą rozmawiałam, poradziła, żeby napisać maila do burmistrza ze swoją
      opiną na ten temat, podpisanego nazwiskiem i adresem, żeby był wzięty pod uwagę
      jako ogólne życzenie naszego mieszkańca wink Jeśli więc macie swoje zdanie na
      temat SKM do W-wy Wschodniej, to napiszcie o nim: um@jozefow.pl

Dla mojej rodziny SKM z przesiadką na Wschodniej nie ma NAJMNIEJSZEGO sensu i
      nie będziemy z niej korzystać. Tłumaczyć dlaczego chyba nie muszę. Zawalczmy o
      SKM do centrum miasta, inaczej pociągi będą moim zdaniem jeździć puste i
      wycofają się z tego po miesiącu...
      • feelek Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 10.07.10, 21:40
        to b. dobra wiadomość, oczekiwana...
        tak b. oczekiwana, że tak dobra wiad. wydaje się troszkę podejrzana.
        bo sprawa pachnie wyborami samorządowymi.
        to w końcu obojętne czy to akcja wyborcza czy tak po prostu wyszło pani
        prezydent Wawy,

SKM do Otwocka ale z DWschodniego? to taka jakaś prowizorka. możnaby powiedzieć
        dobre i to, pierwsze koty za płoty(: jak już bę. do DWsch. to potem już się
        jakoś rozwinie), gdyby nie poprzedni los poprzedniej SKMki, kt. po kilku
        miesiącach durnego kursowania pusta bo poza rozkładem/ szczytem porannym,
        została wycofana ze wzgl. ... na znikome zainteresowanie ( 2004-2006). Wtedy to
        była SKM- ka wyborcza.

gdzie te 4-5 wiaduktów nad torami, niezbędne do funkcjonowania linii otwockiej
        przy takim natężeniu ruchu? 20 kursów, czyli z 7 rano -> przejazd zamykany co 10
        - 15 minut? to w Falenicy chyba już na stałe (tam średni czas zamknięcia
        szlabanów to czemuś 5 minut... przed przejechaniem pociągu)
        dlaczego na ten temat nie ma nic na oficjalnych stronach UMJózefów?
        jak więcej w czymś jest polityki niż racjonalnego działania, to się źle kończy.
        i obym nie miał racji.
      • gprs1 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.07.10, 10:35
        a jaki to problem przesiąść się na Wschodnim do SKMki która jedzie
        dalej np. do Śródmieścia,... kilka minut poczekać to chyba nie
        kłopot. Lepiej więcej połączeń do Wschodniej+ szybka przesiadka, niż
        czekać w Józku minimum 30minut na kolejny pociąg ...

ps. oczywiście jak by nie było przesiadek - było by najlepiej,
        ale ...
          • mlody.realista Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.07.10, 13:50
            Jasne, już widzę 1 września 2010 roku SKM przy stacji PKP Józefów.
            Ciekawe czy w tej bajce pana burmistrza były też smoki ? Mhh.. smoki
            może nie ale jakiś wiadukt to na pewno. Co raz bardziej pan burmistrz
            przekonuje mnie żeby na niego nie głosować. Chce nie dopuścić do
            podzielenia naszego miasta na dwie części(tory kolejowe) ale budując
            wiadukt i drogę przez środek miasta (droga prostopadła do torów
            kolejowych) podzieli ją na 4 !! Brawo !! smile Gdzie tu logika? Wracając
            jednak do tematu... Pan Kruszewski obiecuje SKM od kiedy ona
            powstała. Ile to już było terminów uruchomienia tej trasy kolejowej.
            Więc nie wierze w to !! Jednak jeśli SKM ma tylko dojeżdżać do
            Warszawy Wschodniej to następne gratulacje za pomysł dla pana
            burmistrza smile
              • mlody.realista Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.07.10, 17:41
                To burmistrz podpisuje umowę to burmistrz ją negocjuje i to burmistrz
                odpowiada za to głową ale nie tylko za to za wszystko co się dzieje w
                tym mieście. Więc apeluje o rozsądne podpisywanie umów !! Rozumiem, że
                się zbliżają wybory i bardzo bardzo się panu burmistrzowi śpieszy ale
                najważniejsze jest dobra nasze czyli mieszkańców Józefowa, a nie stołek
                pana burmistrza !!
                • zwawy Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.07.10, 19:40
                  > To burmistrz podpisuje umowę to burmistrz ją negocjuje i to burmistrz
                  > odpowiada za to głową ale nie tylko za to za wszystko co się dzieje w
                  > tym mieście. Więc apeluje o rozsądne podpisywanie umów !! Rozumiem, że
                  > się zbliżają wybory i bardzo bardzo się panu burmistrzowi śpieszy ale
                  > najważniejsze jest dobra nasze czyli mieszkańców Józefowa, a nie stołek
                  > pana burmistrza !!

a może by tak Młody Realista trochę się wziął i powściągnął?
                  po co wypisywać takie głupoty?
                    • zwawy Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 14.07.10, 10:07
                      OK
                      Trochę za ostro pojechałem.
                      Choć nadal uważam, że to co Młody Realista napisał jest ... nierealne.
                      Nie jest to inwestycja Józefowa a Warszawy, Józefów nawet nie jest stricte
                      stroną umowy o współpracę/współfinansowanie tego przedsięwzięcia, bo jest
                      jeszcze Otwock, który też zapewne zapłaci za to i - proporcjonalnie więcej.
                      Burmistrz za nic, co się dzieje w Józefowie głową nie odpowiada ( i chwała Bogu
                      bo byłby deficyt kandydatów na to potrzebne stanowiskowink) a jedynie do granicy
                      wyznaczonej przepisami i jest to ograniczona liczba rzeczy bo za co innego
                      (np.drogi powiatowe, wojewódzkie, szpitale, licea, straż pożarną,) na naszym
                      terenie odpowiadają jakieś inne władze: starosta, wojewoda, marszałek samorządu
                      wojewódzkiego etc.
                      B. przepraszam, że to wszystko, co jest dosyć znane tu wypisałem.
                      I Młody Realisto - nie uważało się na WOSie?
                      wink
                      • mlody.realista Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 14.07.10, 16:58
                        Ok masz sporo racji ale też trochę źle mnie zrozumiałeś. Na lekcjach
                        wiedzy o społeczeństwie a i owszem uważałem ale to już było bardzo
                        dawno temu. Chodzi mi to, że sprawa SKM wraca przed wyborami. Bardzo
                        mnie to dziwi, ze akurat teraz. Dla mnie to będzie kiełbasa wyborcza.
                        Mogę się mylić. Myślę jednak, że kursy z Otwocka tylko do wschodniej
                        są bez sensowne. Wydaje mi się, że nie jest to w interesie Józefowa i
                        Otwocka. Mówiąc, że burmistrz odpowiada głową miałem na myśli wybory.
                        Nic wielkiego się nie stało, to tylko kwestia nie zrozumienia. Może
                        wiesz w jaki sposób uświadomić burmistrzowi fakt, że skm jest ok ale
                        tylko do zachodniej ?
                        • feelek Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 14.07.10, 18:01
                          Młody Realista pyta:
                          "Może wiesz w jaki sposób uświadomić burmistrzowi fakt, że skm jest ok ale tylko
                          do zachodniej ?"
                          Feelek odp.:
                          po prostu zrób to, co my - wielu tutaj: napisz do p. Burmistrza a także do ZTM.
                          namiary są tu gdzieś w tym wątku.
                          PS.wielu uważa że coś to może dać. im więcej tym lepiej etc. ja średnio w to
                          wierzę ale: próbować jest mus!!!!
                          • ryjkens Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.08.10, 14:16
                            Wyczytalem gdzies niedawno, ze klopot z poprowadzeniem SKMki z Otwocka do
                            Zachodniej nie polega na braku checi, tylko na tym, ze w tunelu srednicowym juz
                            wiecej pociagow w szczycie sie nie zmiesci. I w sumie jak sie nad tym zastanowic
                            cos jest na rzeczy - w tej chwili w szczycie komunikacyjnym bywa ze pociagi
                            odjezdzaja ze srodmiescia co 2-3 minuty i wiecej ze wzgledu na procedury
                            bezpieczenstwa po prostu nie wejdzie. Takze jesli mamy miec nadzieje na jakies
                            zmiany to dopiero od polowy grudnia kiedy wejdzie nowy rozklad na PKP.
                            • zizutek Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 20.08.10, 11:22
                              www.tvnwarszawa.pl/28415,1669988,0,1,skm_dojedzie_do_otwocka,wiadomosc.html
                              Jednak tylko do Wschodniej.
                              Dla mnie teraz najważniejsze są dwie kwestie.
                              1) jaki będzie rozkład ?
                              2) Czy od grudnia KM nie ograniczą składów i w ogóle rozkładu jazdy swoich pociągów.

Żeby nie skończyło się to finalnie rzadszym bezpośrednim połączeniem do
                              Śródmieścia czy do Zachodniego.
          • forus1 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 12.07.10, 13:55
            pociag i tak jedzie dosc dlugo do Zachodniego, a jesli doliczyc
            kolejne kilka minut na przesiadke na wschodnim, kolej robi sie malo
            konkurencyjna z podroza autem, przy stosunkowo niewiele wiekszym
            koszcie paliwa w stosunku do biletu na 2 strefe.
      • maryshaa Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 14.07.10, 14:30
        Xymena, napisałam. Wychodzę z założenia, że im więcej takich
        sygnałów od nas czyli osób żywotnie zainteresowanych mądrym
        rozwiązaniem tym lepiej. Siedzenie i nakrzekanie we własnym sosie
        nic nie da, a im więcej osób napisze swoje zdanie czy propozycje tym
        większa szansa, że zostaną gdzieś uwzględnione smile
      • tomjani Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 15.07.10, 14:18
        xymena napisała:

> Dla mojej rodziny SKM z przesiadką na Wschodniej nie ma
        > NAJMNIEJSZEGO sensu i nie będziemy z niej korzystać.

Może jednak nie musi być tak źle? Przypomnę że dawna SKM do Falenicy
        (S1) padła nie tylko z powodu konieczności przesiadki na Wschodnim,
        ale przede wszystkim z powodu braku możliwości kontynuowania
        podróży pociągiem na podstawie biletu ZTM
        Koleje Mazowieckie nie
        chciały bowiem zrazu godzić się na wspólny biet, a kilkusetmetrowy
        marsz do tramwaju na Kijowskiej lub autobusu na Lubelskiej czynił
        taką podróz kompletnie nieopłacalną czasowo. Zresztą nawet jak
        trafiał się jeden z nielicznych kursów docierajacych do Zachodniego
        to i tak "szybka" kolej wlokła się 20km/h przez niewyremontowany
        jeszcze tunel średnicowy. "Powodziowa" zaś SKM-ka była jak odniosłem
        wrażenie - mało rozreklamowana. Kto chciał ze Śródmieścia jechać do
        Falenicy - czekał na najbliższy bezpośredni pociąg, nie wiedząc że
        być może warto podjechać tym co sie trafi do Wschodniego aby złapać
        tam SKM-kę i w ten sposób oszczędzić nawet blisko godzinę. Akurat
        warunki do przesiadki na Wschodnim są znakomite (nie trzeba
        przechodzić z peronu na peron) i niezbędne byłoby tylko zadbanie o
        skomunikowania aby nie trzeba było oczekiwać długich minut na
        peronie. Uciążliwość o wiele mniejsza niż w przypadku przesiadki na
        Śródmieściu w autobus, tramwaj lub metro. A już zupełnem ideałem
        byloby gdyby skasowawszy bilet jednorazowy w jednym pociagu SKM
        można byloby podróżować na jego podstawie drugim najblizszym
        pociągiem SKM po przesiadce na Wschodnim. Taki "quasi-bezpośredni"
        przejazd. Niezbędne dla kontrolera informacje pozwalające stwiedzić
        czy pasażer nie nadużywa tego prawa mogą przecież być wydrukowane
        przez kasownik na bilecie. Choć raczej nie będzie to aż takie
        istotne, większość bowiem podróżnych jeździ na podstawie biletów
        okresowych które ważne są zarówno w pociągach SKM jak i KM.
        • feelek Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 13.07.10, 15:49
          1.największa jak na razie z niej korzyść to ta, że jest to ( w większości
          przypadków) w środku klimatyzowany, b. ładny, czysty, przyjazny(stojaki na
          rowery, monitory TV), monitorowany pociąg obecnie relacji Sulejówek - Wwa -
          Pruszków [kiedyś (2004 - 2005) Falenica - Wwa Zach.]
          2. z zewnątrz (w większości przypadków) przypomina kształtem TGV
          3. podwozie ma jednak ze starych składów z lat 60,
          4. docelowo ma jeździć co 10 minut w szczycie i docierać do centrum wwy w 25
          (tak ok. 2020)
          • surmia Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 13.07.10, 16:33
            Korzystałam z SKM-ki 1 raz (jak jeździła z Falenicy). Pamiętam, że byłam mile
            zaskoczona jakością podróży. Gdyby ta "nasza" przyszła SKM-ka jeździła do
            Zachodniego, a przynajmniej do Centrum, mogłoby to być miłe urozmaicenie od
            jazdy autem czy inną arką. Z pewnością wiele osób wybrałoby SKM-kę. Ale tylko do
            Wschodniej? Kompletnie bez sensu. Będą jeździły puste. O co chodzi i dlaczego
            utrudniać zamiast ułatwiać? Ktoś przekombinował.
          • syr5 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 14.07.10, 08:49
            jesli o mnie chodzi, wole jak pociag gorzej wyglada a jedzie do
            zachodniego. Z skm do wschodniej raczej nie skorzystam. Bylby sens,
            gdyby chociaz jezdzila szybciej niz KM. Z Sulejowka skm jezdzi do
            Zachodniego, w czym problem, zeby i "nasza" linia tam docierala?
                  • zizutek Re: Maryshaa, feelek, forus1, surmia, syr5, krako 14.07.10, 13:18
                    Dla mnie cała ta sprawa z SKM do Otwocka to jedna wielka niewiadoma i
                    propaganda na potrzeby nadchodzących wyborów.
                    Ale po kolei.
                    Ostatnio ZTM w związku z zamknięciem Wału, uruchomił tymczasowo SKM-kę do Falenicy.
                    Rozkład totalnie nie trafiony. Składy woziły głównie powietrze.
                    Przyczyną pewnie był brak informacji oraz fakt, że początek/koniec trasy był z
                    W-wy Wschodniej.
                    Chęci może i były. Ale wyszło jak zwykle.

Dzisiaj ankieterzy z UM liczyli pasażerów, pytali o rodzaj biletu.
                    Wnioskuję, że dotyczy to właśnie SKM-ki do Otwocka.
                    Ale czemu robią to w wakacje ?
                    Przecież w tym okresie nie ma w pociągach uczniów, studentów.
                    Do tego duża część osób na urlopach.
                    Te dzisiejsze ankiety jak dla mnie będą zakłamywać rzeczywistość, która powróci
                    do nas 1IX smile

Poobserwujcie sobie SKM do Pruszkowa czy do Sulejówka.
                    Pociągi w zdecydowanej większości są 1 składowe.
                    Czym argumentuje to ZTM ? "Za mało taboru"
                    Przez ciągłe braki musieli sprowadzić z Gdańska znany nam z KM skład EN-57.
                    Kilka zmodernizowali. I tak to wygląda.
                    Ciekawy jestem skąd wygospodarują składy na obsługę linii otwockiej ?

Na nowe składy nie ma co liczyć, bo dopiero zakupili składy na obsługę linii do
                    Okęcia.

Generalnie co do pomysłu - jestem na tak.
                    Ale obawiam się:
                    1)składów 1 wagonowych
                    2) rozkład SKM spowoduje mniejsze zainteresowanie KM na linii otwockiej - duża
                    redukcja połączeń do Otwocka jako stacji końcowej.
                    Do Dęblina rozkład pewnie się nie zmieni, ale na tej relacji jest duuużo więcej
                    pasażerów.
                    3) połączeń tylko do W-wy Wschodniej. A to jest zupełnie bezsensowne.

A po wyborach już nikt tym się nie będzie tak bardzo przejmował przecież.

• feelek Re: Maryshaa, feelek, forus1, surmia, syr5, krako 14.07.10, 14:14
                      trudno mi się z pewnymi arg. zgodzić:
                      1. SKM - ka w czasie powodzi:
                      jeździła 7.20, 8.14, 8.40. 9.20 więc były to przyjazne godziny odjazdu.
                      fakt, że info o niej nie docierała (chyba obiektywne bo info była, a że za mało
                      to cóż, czasu było mało)
                      bynajmniej nie woziła powietrza
                      była to sytuacja ekstremalna i b. dobrze HGW zrobiła bo w KMazowieckich szło się
                      podusić (choć były apele, to "struziki" woziły nas miast dłuższymi...krótszymi
                      składami)
                      2. arg. że to akcja przedwyborcza to nic takiego jeśli nawet to prawda.
                      jak jaki polityk coś zrobi choćby i przed wyborami, to to ma potem szansę zostać
                      już na stałe. oczyw. nie zawsze tak jest i można się obawiać, że później zabiorą
                      etc. tu chyba tak nie będzie: SKM - ka do Otwocka jest planowana od 2002, różne
                      działania podjęto z dużymi symptomami, że to już na stałe. później się to
                      pozmienia: forsa na składy w budżecie Wawy od dawna jest, więc...
                      więc obym się nie mylił.
                      PS. ja najb. się obawiam totalnego zakorkowania linii otwockiej jak SKMka
                      dorzuci swoje 20 kursów/dzień.
                    • maryshaa Re: Maryshaa, feelek, forus1, surmia, syr5, krako 14.07.10, 14:14
                      Zizutek masz trochę racji. Ja też najbardziej się boję, że kosztem
                      SKM znikną połącznie KM... A jak SKM będzie tylko do Wschodniej i
                      zastąpi połączenia KM do Zachodniej... oby nie!
                      Ankiety teraz? Ale były też przed wakacjami, może robią właśnie
                      porównawcze? Jak się zmienia natężenie pasażerów w różnych okresach?
                      • zizutek Re: Maryshaa, feelek, forus1, surmia, syr5, krako 14.07.10, 20:55
                        Ankiety wtedy a dziś to zupełnie coś innego.
                        Wcześniej robili to "ekolodzy" - skosili za to ponad 200 tysięcy.
                        To było na zlecenie KM.
                        Dzisiaj ankieterzy byli z UM
                        sad

Niestety, ale pachnie mi to amatorszczyzną.

Co do rozkładu ostatnio uruchomionej SKM (tymczasowo):
                        16:50 - odjazd KM z Wschodniego
                        16:55 - odjazd SKM z Wschodniego (ostatni kurs do Falenicy) - czemu akurat wtedy
                        ? smile
                        17:03 - odjazd KM z Wschodniego.

W tym czasie, praktycznie co 5 minut.
                        Bez sensu.
                        Wystarczy że ten o 16:50 się spóźni i mamy bałagan.
                        A to że się spóźni, to jest jakieś 95% (bo jest z Radomi smile )
                        I potem jedziemy żółwim tempem, bo co chwila na semaforze ostra czerwień co
                        stację smile

Przed, a szczególnie po tej godzinie takich luksusów nie ma.

Sorry za mały OT...
      • kuballa112 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 16.07.10, 23:45
        Oto jaką dostałem odp. od zarządu:

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że uruchomienie linii S10 na trasie Warszawa Wschodnia - Otwock należy traktować jako etap w rozwoju sieci Szybkiej Kolei Miejskiej.

Docelowo, prawdopodobnie wraz z uruchomieniem linii na lotnisko Okęcie, połączenie z Otwocka zostanie wydłużone do stacji Warszawa Zachodnia.

Z poważaniem,

Zarząd Transportu Miejskiego
                • jozefow512 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 27.07.10, 23:49
                  A ja wolę częściej i do wschodniej. Poza tym spójrzmy na to realnie.

Mamy 6 kierunków z W-wy (na wschód i zachód). Pociągi na linii średnicowej nie
                  mogą jeździć częściej niż co 3 minuty (nawet te 3 minuty to fikcja). To daje
                  3min X 6 kierunków = pociąg co 18 minut. Jeśli mają jeździć częściej to muszą to
                  być pociągi przelotowe (jak np. te z Radomia) - ale to znowu zwiększa ryzyko
                  opóźnień a poza tym pociągi przyjeżdżają pełne.

Dlatego jeśli SKM/KM ma jeździć co 10-15 minut to niektóre pociągi muszą być do
                  wschodniej. Tam już można przeskoczyć w dowolny pociąg na zachód. IMHO to daje
                  szanse na częstsze kursy. Najgorsze to wydostać się do W-wy, potem już jakoś
                  można przejechać.

A osoby, które muszą bez przesiadki mogą łapać składy KM, które będą jechały
                  bezpośrednio do Zachodniej lub Radomia smile
          • tomjani Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 28.07.10, 08:27
            pozytywnyrealista napisała:

> ??? mam nadzieje, ze docelowe połączenie będzie nie przez
            > warszawę, a bezpośrednio z Józefowa na Okęcie przez Wilanów.

Przez Świdry Małe, Okrzeszyn i dalej po istniejącej bocznicy EC
            Siekierki przez Bielawę, Mirków, Jeziornę, Julianów, Nową Iwiczną i
            dalej linią radomską do Smródwmieścia od zachodu. Z odgałęzieniem w
            Okreszynie - również po istniejącej bocznicy - przez Zawady,
            Siekierki, Sadybę, Stegny, Służew do stacji Służewiec, gdzie
            łączylaby się rownież z linią radomską wink
            Faaajnie by tak było - ale zejdźmy na ziemię a tu HGW nie bacząc na
            to że developerzy budują kolejne megaosiedle dla
            nuworyszy "Miasteczko Wilanów" lekką ręką wykresliła planowaną od
            paru lat linię tramwajową do Wilanowa. Więc będzie megasamochodowie
            na Sobieskiego i kończonej właśnie dwujezdniowej al. Wilanowskiej.
            Ale HGW do tego czasu się nachapie, i co ją to będzie więcej
            obchodziło?
            Tymczasem warto sobie uświadomić że ogromny obszar pomiędzy linią
            metra, a dalej na południe linią radomską a linią otwocką stanowi
            wielkie zadoopie pozbawione całkowicie komunikacji szynowej. Nawet
            Novotel (dawny Hotel Forum) leży w narożniku tej przerażającej
            dziury. Przy głownym skrzyżowaniu 100lycy! Byla szansa aby sytuacja
            uległa zauważalnej poprawie, planowano bowiem budowę linii
            tramwajowej z Wyścigów na Gocławek wzdłuż Trasy Siekierkowskiej. Ale
            za prezia świńcyckiego wykreślono tramwaj, kompletnie zaskakując
            opinię publiczną. Teraz kilkunastometrowe pasy terenu zarezerwoane
            pod torowisko od Ursynowa po Wislostradę marnują się i nie zostaną
            już wykorzystane ponieważ częsciowo zabudowano je estakadami, a na
            wschód od Wisłostrady jak i na samym moście rezerwy pod tramwaj już
            nie ma. A na trzecim już mostowym poligonie do spalania benzyny, po
            Trasie Ł oraz Trasie AK samochodowie tworzy się już obecnie.
            I nic na to nie wskazuje aby ten trynd się odmienił. Jak tu w tej
            sytuacji mieć nadzieję na nowy most kolejowy z Józefowa na Jeziorną?
            • jozefow512 Re: SKM do Otwocka od 1 września 2010! 28.07.10, 18:44
              tomjani napisał:

[...]
              > Ale HGW do tego czasu się nachapie, i co ją to będzie więcej
              > obchodziło?
              [...]
              > Spławmy Hannę jak Marzannę!
              > Tomek Janiszewski

Tymi wtrętami politycznymi podważasz wiarygodność całej swojej wypowiedzi.
              Możesz wręcz uzyskać przeciwny efekt. Mało obchodzą mnie twoje polityczne (tfu,
              tfu) poglądy, dyskutujemy o SKM a nie o twoich sympatiach i antypatiach.

• feelek POKAŻMY PP. WÓJTOWI, BURMISTRZOWI, STAROŚCIE 12.08.10, 12:45
                  z tego rozumiem, że:
                  1. mieszkańcy Karczewa, Wiązownej Celestynowa i powiatu jako całości są przez te
                  jednostki samorządu terytorialnego olewani.
                  2. chodzi chyba o symboliczne 20 000 zł/miesiąc/gminę [1 zł/mieskańca]
                  partycypowanie w kosztach SKM - ki przez 5 gmin i powiat

POKAŻMY PP. WÓJTOWI, BURMISTRZOWI, STAROŚCIE, ŻE NAM NA TYM ZALEŻY - PISZMY DO
                  NICH E-MAILE
                  PISZMY E-MAILE O WW. DO LUDZI Z TYCH MIASTECZEK, Z TAMTYCH FORÓW

inaczej SKMkę trafi szlag zanim zacznie kursować
                  • ryjkens Re: POKAŻMY PP. WÓJTOWI, BURMISTRZOWI, STAROŚCIE 12.08.10, 14:07
                    Celestynow przeciez ma kolej, wiec o co chodzi? SKM tam nie zostanie
                    doprowadzona, bo to jest juz III strefa i obowiazuja bilety tylko kolei
                    mazowieckich.
                    Z Karczewem faktycznie jest klopot, ale z artykulu, ktory czytalem na gazecie.pl
                    wyraznie wynika, ze miedzy Wiazowna a Jozefowem ma zostac uruchomiona autobusowa
                    linia dojazdowa, wiec jedna z tych miescin zostanie obsluzona.
                    A jesli idzie o sama trase, to sa plany zeby pozniej kursowala do Okecia, ale
                    poki nie ma tam doprowadzonych torow niz z tego nie bedzie. Takie polaczenie
                    byloby bardzo korzystne, bo bardzo wielu ludzi dojezdza z naszych rejonow na
                    Sluzewieckie zaglebie biurowe (w tym ja wink).
                    Poki co nie ma sensu robic wrzawy, zobaczymy czy z tych obietnic w ogole cos
                    wyniknie. Na dobry poczatek dobra i ta W-wa Wschodnia, a z czasem powinno byc
                    lepiej.
                    • feelek Re: POKAŻMY PP. WÓJTOWI, BURMISTRZOWI, STAROŚCIE 13.08.10, 01:37
                      ryjkens napisał:
                      "Poki co nie ma sensu robic wrzawy"
                      ale przecież z artykułu wynika, że może z SKMki od września nic nie być
                      jak się gminy a szczególnie powiat nie dorzucą
                      PS. może w istocie Celestynów ma powody aby to odpuścić
                      ale Wiązowna (dużo parkujących na parkingu P&R w J. to auta z Wiązownej),
                      Karczew to nie
                      więc ja taką internetową wrzawę to bym trochę zrobił
                      • celestynka.3 Re: POKAŻMY PP. WÓJTOWI, BURMISTRZOWI, STAROŚCIE 13.08.10, 08:52
                        Ja nie widzę powodów żeby Celestynów dokładał się do SKM. Po
                        pierwsze SKM nawet w najlepszych snach nigdy nie zostanie do nas
                        przedłużona, więc mieszkańcy z niej i tak nie skorzystają. Po drugie
                        jeżdząc z Celestynowa do Wa-wy korzystam z biletów KM, żeby
                        skorzystać z SKM z Otwocka musiałabym mieć bilet na inną strefę, na
                        którym nie mogłabym dojechać do Celestynowa. Dodatkowo musiałabym
                        własnym środkiem transportu dojechać do Otwocka, żeby wsiąść w tę
                        SKM. SKM bedzie miała, z tego co czytałam, dość małą częstotliwość
                        kursów, więc jej atrakcyjność będzie porównywalna z czestotliwością
                        cogodzinnych kursów pociągów z Dęblina do Wa-wy. Być może ta
                        częstotliwość się z czasem zwiększy jednak fakt, że SKM bedzie
                        kończyć kurs w Otwocku jest dość dużą barierą dla korzystania z
                        niej. Osobiście wolałabym żeby KM zwiększyły częstotliwość
                        kursowania pociągów przez Celestynów. Byłoby to z korzyścią dla
                        mieszkańców lini otwockiej jak i wszystkich mieszkających na lini KM
                        od Otwocka w kierunku Pilawy. No ale jest to już zupełnie inna
                        sprawa.
    • jozefow512 Informacja w ŻW 24.08.10, 09:51
      www.zyciewarszawy.pl/artykul/10,507408_Szybka_Koleja_Miejska_do_Otwocka_.html
      Szybką Koleją Miejską do Otwocka
      ASAB 23-08-2010, ostatnia aktualizacja 24-08-2010 08:43

Już od września mieszkańcy powiatu otwockiego będą mogli dojechać do Warszawy
      pociągami Szybkiej Kolei Miejskiej. Linia S1 zostanie uruchomiona na trasie
      między Otwockiem a Warszawą Wschodnią.

Rozkład jazdy ma zostać skoordynowany z istniejącymi na tej trasie połączeniami
      Kolei Mazowieckich. W obydwie strony pasażerowie będą mieli do wyboru po 20
      kursów na pełnej trasie i po jednym kursie skróconym na trasie z Dworca
      Wschodniego do Falenicy.
      • speedygonzalez9 Re: Foto SKM 02.09.10, 05:48
        Huuuuuuuuuraaaaaaaaaaaaaaaaaa!!!!!!!!!!

Ale z czego tu się cieszyć? Jak widać na zdjęciach w SKM tłum i
        ścisk jak w konserwie. OK dobra - pierwsze koty za płoty.
        Rozkład jazdy - dlaczego od 7.24 do 8.36 nie ma SKM-ki? Rozumiem, że
        w tych godzinach nikt nie jeździ? Ale co tam - poradzą sobie.
        Czy ktoś wie co stało na przeszkodzie aby ten nowy pociąg jeździł do
        Zachodniej? Jak u ruskich tory na Wschodnią są szersze?
        • synura Re: Foto SKM 02.09.10, 09:28
          za mała przepustowość tunelu średnicowego.

Dziś żeby ściągnąć nas na ziemie kursowały już te stare składy (przynajmniej ten
          o 7)...

Żeby było lepiej, tak długo trzeba było czekać na przesiadkę na wschodnim, że i
          tak ten z Dęblina zdążył przyjechać. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że
          wcześniej SKMka spędziła kilka minut w bezruchu pod sławetną szkołą turystyki i
          hotelarstwa, czekając na KM z Rembertowa. Niestety po dojechaniu na Wschodni
          KMka nie zrewanżowała się tym samym i nie poczekała na pasażerów...

naprawdę dziwny ten rozkład... no ale choć ludzi mniej i usiąść można
        • feelek Re: Foto SKM 02.09.10, 12:23
          speedygonzalez9:
          "Czy ktoś wie co stało na przeszkodzie aby ten nowy pociąg jeździł do Zachodniej?"
          odp.:
          prześledź ten wątek to się dowiesz.
          btw.: były i tu głosy, i pisaliśmy do wszystkich świętych aby to zmienić (dzięki
          p. Burmistrzu za odp. smile); że do wschodniej jest do d... . ale przecież jest
          jakimś rozwiązaniem (mam nadzieję tymczasowym) przesiadka na wschodniej, fakt,
          że poza szczytem to ponad 20 minut, więc i bez sensu ale w szczycie (7.00 -
          9.00) to są minuty czekania na jakiś pociąg z Mińska czy Sulejówka. a od grudnia
          to się ma zmienić i wg. nowego rozkł. będziemy jeździć do zachodniej. jeśli
          wcześniej nie wywalą SKMki osiwiali w korkach kierowcy z Międzylesia, czy
          Falenicy wink
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka