Dodaj do ulubionych

Galeria handlowa w Józefowie

26.05.12, 11:59
Radni Józefowa obradują nad zmianą planu zagospodarowania przestrzennego, tak, żeby na ulicy wyszyńskiego, na przeciwko Policji powstała galeria handlowa o powierzchni 4-5 tys. m2 (jeśli znajdzie się inwestor). Wizualizację galerii można obejrzeć np w gazecie otwockiej. Co myślicie na ten temat?
Obserwuj wątek
  • patsik Re: Galeria handlowa w Józefowie 26.05.12, 12:29
   Moim zdaniem, bez sensu. Józefów powinien pozostać miejscowością wypoczynkową i rekreacyjną. Do galeri handlowej zawsze można pojechać do stolicy. Słyszałam plotki, że w Falenicy ma powstać, będzie bliżej. Ale Józefowa galeriami psuć nie trzeba...
   Wiem niestety, że są zwolennicy tego typu przybytków zawsze i wszędzie....
    • nomegusta Re: Galeria handlowa w Józefowie 26.05.12, 20:11
     Mi również nie podoba się ten pomysł. Po prostu Józefów nie jest miejscem odpowiednim na galerię tej wielkości. Zepsuje to charakter centrum. Rozumiem, że to biznes, ale czy z kasą miejską jest aż tak źle? Na Wyszyńskiego jest już mały pawilon z kilkoma sklepami, dalej tesco, za rogiem marcpol, czy potrzebna jest kolejna biedronka/żabka/rossman? Owszem brakuje tu jakieś kawiarni, czy restauracji, ale od razu galeria? Żeby więcej kupować, kupować, kupować... taki styl konsumpcyjny mi nie odpowiada. A po co kolejne kino? Rozumiem, że lepiej ryzyko gospodarcze kina w tym miejscu scedować na kogoś innego, ale to raczej uderzy w kino w moku, które po odpowiednim remoncie mogłoby dobrze działać. Oprócz tego, na tym obszarze trzeba będzie wyciąć kawał lasu - tak coś około 150 - 200 drzew - w tym kilkudziesięcioletnich.
     Poza tym, mam nadzieję, że Miasto posiada odpowiednie zabezpieczenia finansowo - prawne, żebyśmy nie znaleźli się w sytuacji sąsiedniego Otwocka, z jego rozbebeszonym od co najmniej 5 lat centrum - bo inwestor splajtował.
     A nawet jeśli nie splajtuje, to nie ma szans na przyciągnięcie tylu chętnych najemców, żeby cała galeria działała - i znowu będą nas straszyć pustostany, tak jak w leżącym naprzeciwko kompleksie usługowo - mieszkalnym przy Świderskiej.
     Natomiast galeria o połowę mniejsza jest do przyjęcia, a za pieniądze uzyskane ze sprzedaży połowy planowanego terenu Miasto może przeznaczyć na stworzenie obszaru rekreacyjnego / parku w drugiej części (zamiast konsumpcji rekreacja i sport), bez niszczenia rosnącej tam przyrody.
     Koncepcja tak dużej galerii handlowej zupełnie nie mieści się w oficjalnej Strategii Rozwoju Józefowa: "Józefów nad Świdrem - miasto sosen, mikroklimatu i trzech rzek", czyż nie tak panowie radni?
     Owszem, galeria o połowę mniejsza
     • opoint Re: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 09:31
      W Otwocku też miała być galeria handlowa... a widać tylko rdzewiejące druty, które szpecą centrum od lat.
      Józefów to "klamatyczne"miasteczko, galerii handlowej mówię stanowcze nie.
      I popieram wcześniej napisany brak restauracji, kawiarni.
      • maryshaa Re: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 11:11
       Mi też się nie podoba pomysł wielkiej galerii... do Warszawy blisko, nie trzeba mieć wszystkiego pod samym nosem... Ale kawiarnia, restauracyjka, pubik trochę większy niż maleństwo za przejazdem w J., miejsce spotkań, wystaw, rozmów, projekcji filmów niekoniecznie na dużym ekranie i w milszym, bardziej przytulnym anturażu niż MOK... o takiego czegoś by mi się chciało smile
   • alcobar Bzdura i głupota. Prawa biznesu mówią - zbyt małe 30.05.12, 19:49
    miasto aby mogło wyżywić sklepy o porządnym, średnim poziomie w związku z tym nikt się tu nie utrzyma. Gdzie pojedziecie kupować rzeczy do tej galeryjki czy raz na jakiś czas w miejsce gdzie będzie prawdziwy wybór - gdy powstanie centrum handlowe koło Wiązowny to w Józefowie rację bytgu mają tylko sklepy spożywcze , różne punkty usługowe ale nie handlowe heheh. Ja wiem że każdy może pleść farmazony i mieć zadęte pomysły ale zwyczajnie biznes planu nie da się oszukać. No chyba, że ktoś myśli o takim poziomie sklepów jak były w starym pawilonie handlowym w centrum Otwocka czyli kapcie , skarpety i dziadostwo. Tłumek będzie krążył miedzy Tesco a nową galerią bo będzie mu szkoda kasy na bilet na Arkę. Nie ma szans żeby sklepy zarobiły na siebie i czynsz. Zakład?
    • feelek Re: Bzdura i głupota. Prawa biznesu mówią - zbyt 30.05.12, 20:11
     a zakład, zakład !
     jak się kto zakłada to ma jakie takie przesłanki,
     że wygra

     moje są takie:
     1. ten co tu ma zamiar zainwestować (rozumiem, że ktoś taki musi być, inaczej jak rozumieć wpis Marius68'a?) to jaki głupi? ten inwestor? niedoświadczony? nie, on sobie to chyba wykalkulował. wiem co powiedzą ci, dla kt. wszystko to bzdura i głupota: to jakiś przewalacz a miast realizacji tej cudnej wizualizacji dostaniemy w najlepszym wypadku jakie plastikowe elewacje, w najgorszym - druty sięgające nieba - jak w Otwocku

     2. jest miejsce na takie miejsce - w jednym miejscu, pod dachem (ważne ze wzgl. na nasz klimat) wszystko. tak jest.

     ci co wciskają nam tu ten cały swój przekaz to albo sami są potencjalnie tracącymi usługodawcami rozrzuconymi po lesie: magiel tu, knajpa tam, i żal im utraty klientów (moim zdaniem - niesłusznie, bo najlepsi i tak sobie poradzą). przykładem, że jest na takie coś zapotrzebowanie jest...bazar w Falenicy, choć nie te czasy i teraz wolałbym sprawunki robić w czymś jednak dorastającym cywilizacyjnie rokowi 2012 a nie 1989.

     doprawdy nie rozumiem tych co nie są tymi co potencjalnie stracą. macie mieć jak w galerii Mokotów i nie chcecie? cóż de gustibus... etc.
     w końcu możecie tam nie chodzić, z odrazą omijać te wielkopańskie marmury i z przyjemnością nadal robić zakupy w jakim ciemnym, zagrzybionym, swojskim warzywniaku.
  • jack_orlando Re: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 18:19
   też jestem przeciw... jakoś jak myślę o galerii handlowej od razu kojarzą mi się albo warszawskie złote tarasy albo otwocki kot centerwink, który zresztą nie wiem czy jeszcze istnieje, bo nie byłam tam sto latsmile
   w tym miejscu przydałyby się jakieś kawiarenki, klimatyczne puby gdzie można i by dobrze zjeść i posłuchać fajnej muzyki (i nie mam tu na myśli tv gdzie leci vivawink). Pozostaje nam mieć nadzieję, że miasto zdaje sobie sprawę z tego, jakim niewiarygodnym plusem naszego miasta jest jego spokojny, urokliwy, sosnowy klimat... a ludzi sprowadza się do nas coraz więcej, między innymi dlatego właśnie, że nie mamy galerii handlowych.
   • marius68 Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 21:01
    Nie wiem czy pamiętacie mięsny przy dawnej pętli autobusowej, herbaciarnie na Piłsudskiego, Restauracje na Różanej. Co łączy te wszystkie obiekty? Zbankrutowały bo nie było wystarczająco dużo klientów. Każdy z nas marzy o kawiarence, restauracji miejscu do posiedzenia. Ale bez Centrum większość z tych projektów skazana jest na porażkę. Bez kumulacji usług i sklepów w jednym miejscu nie mają one racji przetrwać.

    Oczywiście większość z nas ma samochody i na zakupu jeździ do Warszawy.
    Ale czy nie byłoby miło wpaść po dobrą książkę do Empiku na Wyszyńskiego, a na premierę kinową nie być zmuszonym w korkach przeciskać się do Promenady?

    Cisza i spokój też mają swój urok. Przed tym hałasem i tłumem uciekłem kiedyś z Warszawy do … Józefowa.

    Aby łatwiej nam było o tym podyskutować wrzucę trochę szczegółów.

    Przewidziane są: sklepy, usługi, delikatesy, EMPIK, sklep AGD, kino, gastronomia, kawiarnia, toalety, parking podziemny

    Mariusz

    Poniżej wizualizacje:
    https://www.jozefow.org/galeria1.jpg
    https://www.jozefow.org/galeria3.jpg
    https://www.jozefow.org/galeria2.jpg
    • hanelorka o kurczę, ale mam problem... 27.05.12, 22:21

     Jestem (a raczej byłam) zdecydowanie przeciwna galerii handlowej w Józefowie z identycznych powodów, o jakich pisali inni forumowicze. Ale ten projekt bardzo mi się podoba! I co tu zrobić? Trudna rada w tej mierze... Galeria z wizualizacji przypomina mi pasaż handlowy w Zakopcu na Krupówkach. Uważam, że to bardzo udana, nieinwazyjna realizacja, która fajnie wpisała się w lokalny klimat. Może w Józku też by się tak udało... Sama nie wiem...


     https://www.amar-architekci.pl/pasaz_handlowy,53,p.html
     • lamina1 Re: o kurczę, ale mam problem... 28.05.12, 15:51
      Różnica między pasażem zakopiańskim Biura Amar, a galerią z wizualizacji jest w skali obydwu wymienionych. Pasaż ma skalę "ludzką" i dlatego czujemy się w nim dobrze. A pokazana galeria ... no cóż. Biuro Amar ma już jedną realizację w Józefowie, może czas na następną. Zawsze można styl zakopiański zastąpić naszym świdermajerem, mają w sumie sporo wspólnego.
    • surmia Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 11:01
     Kapitalne!
     Ludzie - fakt - galerie handlowe to nic przyjemnego i ja także ich nie lubię.
     Ale pomyślcie - kino, kawiarnie, i wszystko to o czym pisał Mariusz.
     Może rzeczywiście jest to doskonały pomysł na rozruszanie i mieszkańców i miasta. Przecież w otoczeniu takiego sklepiszcza musiałyby powstać jakieś ławki, zieleń. Mogłoby być naprawdę ładnie.
     W Otwocku miała powstać podobna rzecz. Już wiemy, że nie powstanie (przynajmniej na razie). A miało tam być właśnie kino i te wszystkie kawiarnie i sklepy. Byłoby fajnie.
     A, że u nas? Może to i dobrze, może dzięki takiej galerii Józkowiaki wreszcie nie będą musieli ruszać się do Warszawy czy gdziekolwiek indziej.
     Ja też uciekłam tu z Warszawy i najchętniej wcale bym do tej Warszawy nie jeździła.

     Sama się sobie dziwię, ale mnie się ten projekt podoba smile
    • nomegusta Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 14:59
     ładne wizualizacje, takie kolorowe, pastelowe, jasne.....
     Tyle, że nie mają nic wspólnego z rzeczywistością. Galeria i Centrum sportowe przy andriollego w Otwocku, czy centrum handlowe na Bemowie (przy trasie AK) też miały ładne wizualizacje. I co ? chaszcze, niedokończone budowy...Mądry inwestor nie zainwestuje na podstawie wizualizacji, zrobi to natomiast głupi, który naraża się na przeinwestowanie i plajtę, a nas na rozkopane i zniszczone centrum.
     Wymieniasz obiekty, które zbankrutowały. To fakt, ale myślenie, że nie zbankrutowałyby, gdyby były w jednym miejscu (w galerii) jest błędne. Tu po prostu nie ma tylu klientów. I nie będzie - W Otwocku mają swoje sklepy, W Falenicy swoje, to skąd mają się wziąć ci potencjalni nowi zakupowicze?. To jest myślenie życzeniowe. Nie należy wychodzić z mitologicznego założenia że Józefów, to miasto ludzi "bogatych", i że ci "bogacze" całymi dniami będą wydawać pieniądze w AGD czy Empiku. No właśnie Empik...Jeśli ma być Empik, to właściciele "zaczytania" i księgarni przy stacji (która i tak nie ma wielkich obrotów, mimo centralnego położenia) już mogą się pakować. To chyba nie jest ochrona lokalnego rynku pracy?. AGD? W dobie handlu internetowego z dostawą pod drzwi?. Delikatesy - być może, ale wtedy budka "eko" przy stacji też już może się zamykać. (chyba, że czynsz w galerii będzie niski, w co wątpię). Nie dalej jak 2 lata temu przy parkowej był sklep delikatesowy "eko" . Wiele nie pobył - analogia do powyższych przykładów. Kino? już o tym pisałem, że to nieporozumienie. Pozostaje - kawiarnia, restauracja, może pub. Ale na to nie potrzeba 4-5 tys m2, tylko połowy. No i nie odniosłeś się do faktu wycięcia dużej części terenu zielonego. Nie czas żałować róż, gdy płoną lasy? Trzeba dbać i o róże i o lasy. A w tym lesie jest miejsce na park rekreacji, nie kino.
     Uciekamy z Warszawy, z wielkich centrów handlowych, w poszukiwaniu ciszy i spokoju. A potem to niszczymy, zapraszając je do nas.
     • ola_dom Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 15:09
      nomegusta napisał(a):

      >Nie należy wychodzić z mitologicznego założenia że Józefów, to miasto ludzi "bogatych"
      właśnie słyszałam, że już zamknęła się PICCOLA ITALIA, która w Józefowie miała ceny o 30-40% wyższe niż w Warszawie...

      > Uciekamy z Warszawy, z wielkich centrów handlowych, w poszukiwaniu ciszy i spokoju. A potem to niszczymy, zapraszając je do nas.
      ... i kupujemy działki leśne, bo "każdy chce mieszkać w lesie", a potem wycinamy drzewa, no bo gdzieś trzeba postawić te wille...
     • surmia Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 15:33
      Nie można myśleć o tej inwestycji jako o "centrum handlowym" czy "galerii handlowej".
      To po prostu będzie część centrum Józefowa. Centrum, gdzie jak w każdym mieście umiejscowione będą różne "atrakcje" dla mieszkańców. W jednym miejscu. Pod dachem i w funkcjonalnym wnętrzu. Nie, jak dotąd, porozsypywane i z góry skazane na fiasko, bo za mało klientów. Lepiej by było pozwolić drobnym kupcom stawiać jakieś pojedyncze budki bez składu i ładu, bo będzie taniej?
      Tyle się mówiło i pisało o centrum Józefowa, niech ono wreszcie powstanie. Tym bardziej, że byłoby to jedyne takie miejsce w okolicy. Szerooooookiej okolicy. Mieszkańcy Otwocka, czy Falenicy (mimo, że mają swoje sklepy) też na pewno woleliby zrobić zakupy w fajnym miejscu, a przy okazji np. napić się kawy i poplotkować z koleżankami czy kolegami.
      Moim zdaniem to się może udać. I kibicuję już od dzisiaj. I strasznie się cieszę, że to będzie takie drewniane i józefowskie.

      Z czynszami za wynajem, czy co by tam było, to się nie wypowiadam. Ale mam nadzieję, że nie będzie tak źle i nasi kupcy skorzystają na tym projekcie.

      I nie ma sensu podawać przykładów niezrealizowanych inwestycji gdzieś indziej. U nas na razie raczej wszystko się udaje smile I oby tak zostało.
       • surmia Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 17:20
        nomegusta napisał(a):

        W Józefowie są w niezrealizowane inwestycje, ale ich nie widać.

        Bo tak je te chaszcze, o których pisałeś zarosły?
        Hihihi... wszędzie są niezrealizowane inwestycje. Sama mam kilka na podwórku czy w domu. Użyłam złego słowa.

        Pokaż mi w Józku zaczęte, rozgrzebane i niedokończone inwestycje. Bo o takie ci chodziło przecież jak dawałeś przykłady Otwocka czy Bemowa. Tu możesz mieć problem.
         • surmia Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 10:05
          A gdzie tam jest coś rozgrzebane i niedokończone? Serio pytam, bo nie widzę.

          No chyba, że faktycznie tam gdzie słynny budynek (po północno-zachodniej stronie ronda), gdzie były meble, glazury itp., miał być hotelem.
          Choć według mojej wiedzy jest to teren prywatny i miastu nic do tego.
          • nomegusta Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 11:04
           Jeśli "miasto" zmieni plan zagospodarowania przestrzennego i teren wykupi "prywatny" inwestor, to co miasto będzie miało do powiedzenia? nic.
           Są jeszcze w Józefowie inne niedokończone inwestycje, kto dociekliwy ten znajdzie (nie chodzi o domy czy wille jednorodzinne).
           Podtrzymuję wszystkie swoje wcześniejsze opinie w tej sprawie.
           • surmia Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 12:07
            nomegusta napisał(a):
            Jeśli "miasto" zmieni plan zagospodarowania przestrzennego i teren wykupi "prywatny" inwestor, to co miasto będzie miało do powiedzenia? nic.

            I tu się mocno mylisz.

            Są jeszcze w Józefowie inne niedokończone inwestycje, kto dociekliwy ten znajdzie (nie chodzi o domy czy wille jednorodzinne).

            Fakt. Nie jestem jakoś szczególnie dociekliwa, ale wiedzieć bym chciała. Nie zachowuj się jak prezes - wiem, ale nie powiem.
            O które rozgrzebane i niedokończone miejskie inwestycje ci chodzi. Tylko żeby już nie było takiej skuchy jak z tym niby hotelem wink
              • 2zenek65 Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 31.05.12, 11:49
               Była to propozycja Burmistrza, o ile dobrze pamiętam. Chodziło o wykonanie stanu surowego i próbę pozyskania za wykonane roboty środków z funduszy europejskich przyznane na realizację domów kultury w gminach ościennych na Mazowszu, a zwyczajnie przez nie nie wykorzystane.
               Mnie bardziej by interesowało ile kosztowała ta dokumentacja która zalega na półkach urzędu. Szczególnie że w czasie prowadzonej procedury zmieniono lokalizację inwestycji. Jeżeli masz taką wiedzę to proszę bardzo podziel się z mieszkańcami.
    • feelek Re: Wizualizacja: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 15:53
     popieram te wizualizacje i sposób myślenia Marius68'a:

     w J. potrzebne jest miejsce gdzie wszystko/prawie wszystko można załatwić, uprzednio zostawiwszy palto w szatni

     najważniejszy atut postulowanego rozwiązania że nie trzeba się wozić po całym powiecie aby załatwić jakie 10 spraw: szewca, aptekę, całotygodniowe zakupy, nowe polo (dla jozee: taka bluzka, nie samochód) z myślą o wiośnie, aby na koniec po obiadku we włoskiej knajpie wylądować w multiplexie, zostawiwszy kurtkę w pralni na czas seansu
     sami handlowcy widzą sens takiego prowadzenia biznesu a przede wszystkim synergię wynikłą z tego, że nie ma takiej siły aby powstrzymać się będąc w centrum handlowym i nie załatwić "przy okazji" jeszcze kilku rzeczy oprócz planowanej wizyty o szewca

     problem że cała reszta: sklepików, czytelni jakich jak StacjaFalenica czy ulubiony sklepik na rogu stracą część klientów a na koniec będą musiały dołączyć do galerii i tam się zainstalować wg zasady:
     przedzieżgnij się w nową skórę się lub zgiń

     wszyscy/prawie wszyscy mieliśmy ten scenariusz przerabiany w IIIRP na własnej skórze i pp. handlowców jakoś nie zamierzam żałować
  • jozefow512 Re: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 22:27
   Hmmm, 4-5 tys. m^2.

   A czy to czasem nie jest tak, że pisząc "galeria" każdy wyobraża sobie Galerię Mokotów (65 tys. m^2 powierzchni handlowej) czy Arkadię (280 tys. m^2, 110 tys. m^2 powierzchni handlowej) a może Promenadę, której nazwa padła w wątku (w sumie 110 tys. m^2)?   • sn00kie Re: Galeria handlowa w Józefowie 27.05.12, 23:43
    Prędzej czy później i tak nas to czeka. Nie unikniemy tego bo Józefów idzie z duchem czasu, a jak wiemy galerie rosną jak grzyby po deszczu.
    Ciekawy jestem jak się przyjmie budownictwo tego molocha w stylu Świdermajer (patrząc na fotki powyżej)
    • zuzakm Re: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 11:29
     ja jestem za, tylko żeby to miało ręce i nogi. ładne , nie duże, z zielenią a nie typowy moloch gdzie chodzi się w środku, jakos nie widzi mi się zamknięty obiekt i zresztą nie lubię czegoś tkiego jak np. na "Górnej" w Otwocku.
     ale Mariusz ma raxcję, bez jakiegoś" centrum" żadna kanjpa, kafejka itd nie powstanie bo wszystko to jest porozstrzelane po całym Jóżefowie, nie ma nic spojnego, o niktórcyh miejscach się nawet nie wie. nie wiem akurat czy to dobre miejsce, ale coś wkońcu trzeba zrobić.
     z drugiej strony boje się, że jak przyjdzie inwetor, to będzie chciał kupe kasy za wynajem powierzchni i żadne miejscowe biznesiki nie wyrobią bo jednak Józefów nie jest dużym miastem.
     • marius68 Re: Galeria handlowa w Józefowie 28.05.12, 11:49
      zuzakm napisała:
      "z drugiej strony boje się, że jak przyjdzie inwetor, to będzie chciał kupe kasy za wynajem powierzchni i żadne miejscowe biznesiki nie wyrobią bo jednak Józefów nie jest dużym miastem."
      Jestem pewien że jak grzyby po deszczu na około pojawią się lokale usługowe i sklepy. Pożywią się klientami z Centrum.

      Mariusz
    • kaz148 Re: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 12:00
     Rada Miasta a raczej Burmistrz i tak zrobią to co będą chcieli i to czy nam się to podoba czy nie nie ma większego znaczenia. Pomijając fakty, które zostały tu przytoczone o destukcyjnym działaniu na środowisko ( wycinka drzew np. ) i nasileniu ruchu samochodowego jest jeszcze parę innych. Co ze sklepami, które już teraz nie za dobrze przędą i nie mówcie mi , że to z powodu lokalizacji. Po prostu 70% jak nie więcej mieszkańców Józefowa robi zakupy ubraniowe i inne ( nie spożywcze ) w Warszawie i nic tego nie zmieni. Co z wynajmującymi lokale pod sklepiki i inne usługi ? mają stracić dochód z wynajmu na rzecz jakiegoś bogatego inwestora ? Większość tych sklepików jest na prywatnych posesjach i dla tego jest na tyle atrakcyjna dla wynajmującego. Na peronie powstaje kawiarenka, czy po wybudowaniu Centrum handlowo usługowego też ma się tam przenieść ? ludzie nie tędy droga. Co do argumentów, że wszystko będzie w jednym miejscu hmm tylko czemu ma to służyć ? nie lepiej przejść się spacerkiem ? pooddychać świeżym sosnowym powietrzem. Józefów to nie Warszawa nie ma dziesiątków kilometrów powierzchni. Można wybudować sobie centrum handlowe z własnym domem po środku ? będzie wszędzie blisko i nawet nie trzeba będzie butów zmieniać. To na tyle bo się strasznie rozpisałem smile
     • lamina1 Re: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 12:37
      Zgadzam się całkowicie. W naszym mieście brakuje centrum, a nie galerii handlowej. Centrum w znaczeniu główny plac, rynek, miejsce spotkań, spacerów, gdzie można przyjść niezależnie od wieku i spotkać np. znajomych, a potem usiąść gdzieś przy kawie, czy piwie, albo chociażby na ławce wśród zieleni. I popatrzeć z tej perspektywy na goniący w pośpiechu świat. Galeria handlowa nam tego nie zastąpi. Według mnie wystarczyłaby duża fontanna, alejki, ławeczki, plenerowe wystawy, kino letnie, sezonowe ogródki z małym co nieco i takie tam dyrdymały, gdzie chciałby przyjść każdy niezależnie od wieku, babcia z laseczką, mama z wózkiem, dzieciaki na rolki, zakochane pary, babki na plotki, czy kumple z wojska na piwo, a nie tylko matki polki po kolejne skarpetki dla męża.
     • feelek Re: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 13:50
      Kaz:
      Rada Miasta a raczej Burmistrz i tak zrobią to co będą chcieli i to czy nam się to podoba czy nie nie ma większego znaczenia.

      to by było na tyle nt. demokracji?
      żal, że nie wygrali "moi"?
      a nie może być tak:
      wybralim radę i burmistrza i decyzje NASZE są na nich przeniesione, za naszą zgodą - my nie zajmujemy się duperelami tylko im, radnym za to wcale niemało płacimy, za to zajmowanie się: rozpoznawanie problemu, znanie się na rzeczy, wypracowywanie decyzji?
      --------------------
      zaiste: demokracja to fatalny system...
      sęk w tym, że nikt nie wymyślił lepszego...
      ale to nie ja wymyśliłem (info dla Jozee)
      • cinqueterre Re: Galeria handlowa w Józefowie 29.05.12, 21:39
       Moim zdaniem nie nalezy sie podniecac slodka, lukrowana wizualizacja, jak z obrazkow pisemek (z calym szacunkiem) Swiadkow Jehowy. Chetnie zobaczylbym galerie w pochmurny dzien, bez zieleni - takie, dajmy na to, listopadowe klimaty. Mysle, ze taka swiatynia konsumpcji nic dobrego miastu nie przyniesie, a bedzie jedynie swietnym miejscem na wagary dla gimnazjalistow. A swoja droga pamietam jak galeria nazywano kiedys wylacznie miejsca ze sztuka... Ech.
       • marc_gg Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 09:20
        Nic nie budujmy, niech zostaną stare zapyziałe lokalne sklepiki z wysokimi cenami typu Viola. Nie wiem czemu wszyscy martwią się o losy paru lokalnych sklepikarzy a nikt nie martwi się klientami. A w Józefowie dalej parę pizzerni, brudny chińczyk uncertain Zostaniemy niedługo sypialnią ludzi pracujących/robiących zakupy w Warszawie. Za to w niedzielę można pójść na spacer wzdłuż Świdra szlakiem wysypisk śmieci.
        • chiste Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 09:48
         marc_gg napisał:

         > Nic nie budujmy, niech zostaną stare zapyziałe lokalne sklepiki z wysokimi cena
         > mi typu Viola.

         Zawsze możesz zakasać rękawy i otworzyć swój, który będzie spełniał oczekiwania cenowe i jakościowe wszystkich józefowian.

         > Nie wiem czemu wszyscy martwią się o losy paru lokalnych sklepik
         > arzy a nikt nie martwi się klientami. A w Józefowie dalej parę pizzerni, brudny
         > chińczyk uncertain

         To ma swój urok - lokalne sklepy, lokalni sprzedawcy. Dopóki to nie przeminie, dopóty nie będziesz tego doceniać. Potem zostanie ci tylko Tesco, Biedronka, bank i sprzedawca komórek zamiast szewca i warzywniaka. Dom towarowy w Józefowie jest tak potrzebny, jak M/s Stefan Batory na Świdrze.

         > Zostaniemy niedługo sypialnią ludzi pracujących/robiących zakupy w
         > Warszawie.

         Tak jest od dawna (tzn. nie zostaniecie, od dawna jesteście). Powstanie domu towarowego tego nie zmieni.

         > Za to w niedzielę można pójść na spacer wzdłuż Świdra szlakiem wysy
         > pisk śmieci.

         Za to też odpowiadają: drobni sklepikarze i brak galerii wink
         • marc_gg Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 10:10
          chiste napisał:

          > marc_gg napisał:
          >
          > > Nic nie budujmy, niech zostaną stare zapyziałe lokalne sklepiki z wysokim
          > i cena
          > > mi typu Viola.
          >
          > Zawsze możesz zakasać rękawy i otworzyć swój, który będzie spełniał oczekiwania
          > cenowe i jakościowe wszystkich józefowian.
          >

          Ja nie chce otwierać sklepu tylko jestem za możliwością otwierania dla tych którzy chcą. Nie wiem czemu się to blokuje ?

          > > Nie wiem czemu wszyscy martwią się o losy paru lokalnych sklepik
          > > arzy a nikt nie martwi się klientami. A w Józefowie dalej parę pizzerni,
          > brudny
          > > chińczyk uncertain
          >
          > To ma swój urok - lokalne sklepy, lokalni sprzedawcy. Dopóki to nie przeminie,
          > dopóty nie będziesz tego doceniać. Potem zostanie ci tylko Tesco, Biedronka, ba
          > nk i sprzedawca komórek zamiast szewca i warzywniaka. Dom towarowy w Józefowie
          > jest tak potrzebny, jak M/s Stefan Batory na Świdrze.
          >

          No nie wiem dla mnie bałagan i brud to raczej wątpliwy charakter

          > > Zostaniemy niedługo sypialnią ludzi pracujących/robiących zakupy w
          > > Warszawie.
          >
          > Tak jest od dawna (tzn. nie zostaniecie, od dawna jesteście). Powstanie domu to
          > warowego tego nie zmieni.
          >

          kto to jest WY ? Jaki dom towarowy o czym Ty mówisz ? Nie ma gdzie zjeść obiadu, wypić kawy, nie chcę złotych tarasów tylko centrum z usługam.

         • surmia Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 10:52
          Jakiego domu towarowego? Epoki ci się pomieszały.
          To ma być miejsce scalające Józefów. Ładna architektura w centrum miasta. Fragment całości. Nie za duży i nie za wysoki. Taki jak domy w Józefowie.
          Wszyscy zawsze krzyczeli o nadanie Józefowowi charakteru miejskiego. O centrum i o kawiarenki. O rynek wręcz.
          No to mamy taką możliwość. Tyle, że dodatkowo pod dachem. Co oznacza, że nawet zimą czy w czasie deszczu będzie można korzystać z tych kawiarenek na przykład. Tam będzie przestrzeń, która będzie mogła posłużyć do spotkań, akcji forumowych, wystaw sztuki itp.
          Taki obiekt ma ogromne możliwości.
          To nie będzie tylko sklep.

          A nasi kupcy, jeśli dostosują swoje biznesy do współczesnych realiów, mogą na tym projekcie jedynie skorzystać. Bo teraz i Otwocczanie i inni mieszkańcy okolic przyjeżdżaliby do Józefowa na kawę i kino, a przy okazji zakupy.
          Wiemy już od dawna, że w Otwocku kino i to całe słynne centrum stanęło w zawieszeniu. Czyli żadnej konkurencji.

          Mamy XXI wiek i czy się to podoba, czy nie, pewne rzeczy odchodzą, a następują inne.

          • marc_gg Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 11:00
           Nie wiemy co będzie ale tego napewno nie chcemy.
           Czasami mam wrażenie, że forum jest opanowane przez lobby lokalnych sklepikarzy i "pseudo restauratorów". Ogólna opinia jest taka, że jest super i nic nie zmieniajmy bo tę superowość zepsujemy. Miszkajmy z zapyziałym grajdole ale za to z dobrym samopoczuciem, żadnych zmian i nic nowego.
        • ola_dom Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 10:22
         marc_gg napisał:

         > Nic nie budujmy, niech zostaną stare zapyziałe lokalne sklepiki z wysokimi cena mi typu Viola.

         hmmm... dawno robiłeś tam zakupy? Mało gdzie jest tak tanio, jak u Grudziąża. Najbliżej w warszawskim supermarkecie. Bo na pewno nie w "eleganciejszym" Marcpolu big_grin
         • marc_gg Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 10:34
          > hmmm... dawno robiłeś tam zakupy? Mało gdzie jest tak tanio, jak u Grudziąża. N
          > ajbliżej w warszawskim supermarkecie. Bo na pewno nie w "eleganciejszym" Marcpo
          > lu big_grin

          W grudziążu robie zakupy żadko - może 2-3 razy w miesiącu, w marcpolu, tesko i biedronce prawie wcale. Wiekszość zakupów robie po drodze na bazarku w Falenicy.
          • maryshaa Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 12:20
           Gdyby do tej galerii przenieść księgarnię z budki za przystankiem, sklepik ze zdrową żywnością itp... czyli zamiast budek dać im właścicielom możliwość pracy w ładnym, zorganizowanym miejscu, uporządkowac kosztem galerii drobny handel w Józku...to jeszcze bym pomyślała nad galerią i jej przydatnością... ale jak tam ma być empik, AGD i jakies inne zunifikowane koopsko, to nie dziękuję. Po co? Budki zostaną, tylko będą gorzej przędły i tyle dobrego. Poza tym wszyscy koniecznie będa musieli przyjechac do galerii samochodem... no nie wiem uncertain
           • cinqueterre Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 13:28
            Jesli temat wzbudza tak wiele emocji i jest tyle samo przeciwnikow co entuzjastow galerii, to miasto powinno zrobic jakis sondaz/badania wsrod mieszkancow. Wtedy byloby fair (czyli, Feelku, demokratycznie). Ja wolalbym klasyczny rynek, a wokol male budynki handlowo-uslugowe. Jeden duzy budynek z jakimis sieciowkami typu empik, Euro-AGD, MCDonalds to moim zdaniem porazka.
             • maryshaa Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 14:03
              Moim zdaniem nie da się sztucznie stworzyć rynku w Józefowie, w stricte znaczeniu tego słowa. Nasze miasto jest inaczej zbudowane. Nie ma kościoła + rynku i rozchodzących się od niego dróg, takiego centrum centrum smile Nie da się tego zrobić. Gdzie i dlaczego właśnie tam smile ?? Galeria w znaczeniu - skoncetrowanie małych lokalnych sprzedawców w ładnym miejscu nawet mi się podoba, z kawiarnią, kinem kameralnym, miejscem wystaw ... jak pisałam wcześniej, ale galeria w znaczeniu empik, starbucks i inne syfiaste cofiheveny, euroagiedy i makdonaldy?? Jak dla mnie straszna lipa sad
             • surmia Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 14:09
              Centrum, czyli miejsce najbardziej dostępne i reprezentacyjne jest tam, gdzie Łączniczka. Chyba.

              W Józefowie nigdy nie będzie rynku takiego jak np. w Warszawie, gdzie zbiegają się ulice miasta. Więc ciężko jest wyznaczyć centrum. Miasta powstają od rynków. Najpierw jest plac, a potem pączkują naokoło domy. Józefów zaczął się od czegoś innego. Ma inny charakter. Mało miejski. Nie ma i nie będzie miał rynku.
              Może mieć zagospodarowaną przestrzeń tam, gdzie jest to najsensowniejsze..

              Chcecie burzyć i budować od nowa? Zmieniać biegi ulic, bo za mało miejsko? Bo musi być plac i stragany dookoła?
                • surmia Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 14:42
                 cinqueterre napisał:
                 Wolalbym posluchac opinii urbanistow na ten temat

                 Oj, to mogłoby być dość ciekawe.
                 Ja bym nie chciała słuchać co na temat przestawiania ulic i sztucznej, wymuszonej zmiany układu urbanistycznego miejscowości sądzą specjaliści.
                 No, chyba, że byliby oni - co urbaniści - wyjątkowo kulturalni i słowa powszechnie uważane za obelżywe nie przechodziłyby im przez gardła wink big_grin
              • lamina1 Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 14:59
               Centrum, czyli miejsce najbardziej dostępne i reprezentacyjne jest tam, gdzie łączniczka. Chyba.

               Czyli na parkingu przed urzędem. Super. I widać z okien...

               W Józefowie nigdy nie będzie rynku takiego jak np. w Warszawie, gdzie zbiegają się ulice miasta. Więc ciężko jest wyznaczyć centrum. Miasta powstają od rynków. Najpierw jest plac, a potem pączkują naokoło domy. Józefów zaczął się od czegoś innego. Ma inny charakter. Mało miejski. Nie ma i nie będzie miał rynku. Może mieć zagospodarowaną przestrzeń tam, gdzie jest to najsensowniejsze..

               Zgadzam się z Surmią, tylko dlaczego galeria handlowa? A nie park miejski z fontanną? Czyżby urzędnicy już liczyli przychody z tytułu wybudowania tej że? Przecież jak powstanie centrum w Góraszce to u nas i tak się nic wielkopowierzchniowego nie utrzyma.

               Galerii handlowej w centrum miasta (nawet mało miejskiego) mówię stanowcze nie.
               • ola_dom Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 16:02
                lamina1 napisała:

                > W Józefowie nigdy nie będzie rynku takiego jak np. w Warszawie, gdzie zbiegają się ulice miasta.

                tylko czy to na pewno jest CENTRUM?
                Bo to nie tylko "problem" Józefowa, że nie ma jednoznacznego "centrum". O Warszawie nieraz można usłyszeć i przeczytać, że tak naprawdę nie wiadomo, gdzie to centrum jest - czy na Starówce - ale to w którym konkretnie miejscu?, a może przy Rotundzie? czy przy Pałacu Kultury?
                Ot, takie tam dywagacje, skoro ktoś porównał Józefów do Warszawy - bo sama już miałam porównać, tyle że w kontekście, że ani tam, ani tu nie wiadomo, gdzie właściwie jest to centrum... smile
                • surmia Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 16:27
                 ola_dom - to było o rynku, a nie o centrum.

                 Rynek to miejsce, centrum to obszar.
                 Rynki nie zawsze są w centrum, a centra nie zawsze mają rynki. Nie mylmy pojęć.
                 W Józefowie centrum jest między Polną a Wyszyńskiego przy Piłsudskiego (okolice tych ulic). Wcześniej podałam miejsce przy pomniku Łączniczki, bo tam jest też taki niby plac, czy skwer, mogący od biedy pełnić rolę centrum centrum. Na miarę Józefowa of kors smile
               • surmia Re: Galeria handlowa w Józefowie 30.05.12, 16:33
                lamina1 napisała o mojej wizji centrum:

                Czyli na parkingu przed urzędem. Super. I widać z okien...

                Wiesz, w tym strrrrasznym, być może wkrótce powstałym budynku mają być podziemne parkingi.
                Żaden problem zlikwidować parking przed UM i zrobić tam skwer.
                A, że przed Urzędem Miejskim? Zarówno w centrum miast, jak i na ich rynkach, miejskie ratusze czy urzędy są jak najbardziej na miejscu smile
        • dijon21 Re: Galeria handlowa w Józefowie 08.07.12, 13:40
         Podpisuję się.Ktoś bronił wcześniej księgarni - od 5-ciu lat nie udało mi się tam kupić żadnej książki,której szukałam, nazywamy ją w domu " akurat - nie- ma".Sklepik "eko " przy banku ? Byłam jako jedna z pierwszych entuzjastek - pięć artykułów zajmujących wszystkie półki.Nie mówiąc już o sobotnim popołudniu, wszystko zamknięte.Moraliści wstrzymają się od pouczania mnie, co powinnam robić w soboty i w niedziele. AGD - wolę obejrzeć, zakupy nie dały mi satysfakcji przez internet, a teraz trzeba jechać daleko, a potem płacić za dowóz poza Warszawę. A mydlenie oczu "spokojem i leśnym charakterem" naszego miasta,jak jeżdzi się najbardziej zanieczyszczającym środowisko dieselem 4x4 też można sobie darować.Józefów nie straci swojego Józkowego oblicza z powodu galerii handlowej - po prostu stanie się mniej prowincjonalny i wygodniejszy dle mieszkańców, rozsądnie nowoczesny Józefów-nad-Swidrem,a nie zapyziały Józefów koło Otwocka!!!!(a przecież to powinno być Otwock pod Józefowem!!)
         • marcelina_83 Re: Galeria handlowa w Józefowie 09.07.12, 16:20
          Fanpage Kod Linii Otwockiej zadał pytanie Czy chciałabyś/ chciałbyś, aby w okolicach Linii Otwockiej powstało centrum handlowe z multikinem, gastronomią etc? www.facebook.com/477648412251551/posts/496746077008451
          może niech każdy z nas wyrazi konkretnie swoje zdanie przez kliknięcie odpowiedzi w ankiecie i zobaczymy ile osób jest za, a ile przeciw.
          • indygo05 Re: Galeria handlowa w Józefowie 10.07.12, 16:01
           Też całkowicie popieram wybudowanie galerii handlowej w Józefowie i nie mylmy pojęć, chodzi tu o coś niezbyt wielkiego, ładnego, mieszczącego kilka czy kilkanaście klimatycznych lokali, a nie wielkiego multipleksu. Miasto się rozwija, jest sporo ludzi młodych i młodzieży, więc trzeba dorównać kroku również i tym zakresie. Ponadto, mam dość latania po Otwocku czy Falenicy, albo szukania punktów w Warszawie aby załatwić czy kupić niektóre podstawowe rzeczy, które z przyjemnością załatwiłabym na miejscu. A tych kilka zapyziałych i "pięknych" bud czy obdrapanych sklepików ... sorry ... jak one wyglądają, w ogóle nie pasują do rozwijającej się miejscowości.
  • feelek do kol.kol. internautów spoza Józa 30.05.12, 16:20
   do kol.kol. internautów spoza Józa
   nie wiem ale jakoś tak...
   w każdym innym wypadku poza takim jak ten temat dyskusji...
   nie moglibyście koledzy miast zaczynać tak:
   "...galerii w J. być powinno/nie powinno..."
   zaczynali:
   "...gdybym u was mieszkał tobym głosował w sprawie galerii tak i tak..."
   to w końcu sprawa józefowian jak sobie ukształtują swoją przestrzeń
   czy już nie wiem
   • mha1 Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 30.05.12, 20:16
    napisałeś coś tak głupiego, że aż nie wiem, z której strony zacząć:
    - józefowianie za własne pieniądze to wybudują? a może własnymi siłami w czynie społecznym?
    - może na wejściu będzie selekcja i nie będzie wpuszczać z "obcym" meldunkiem?
    - a może Józefów sobie wydrukuje własne pieniądze i tylko takie będą prawnym środkiem płatniczym w "galerii"?
    • feelek Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 31.05.12, 00:08
     no dobra, chciałem być delikatny
     trudno mi przyznać rację?
     pp. od uszczęśliwiania na siłę i na odległość?
     nikt wam nie zabrania tu wyrażać swojego zdania nt. tej inwestycji
     nie rozumiecie niestosowności tego, że chcecie wpływać na rzeczywistość w nieswoim jednak mieście?
     chodziło mi aby ten ton wasz uwzględniał to, że to jednak nie w waszym mieście się odbywa
     ta dyskusja

     to tak jak Niemcy też przyjeżdżają do RP i uczą nas co i jak robić demokratycznie jak ci nieszczęśni anarchiści 11.11.2011
     no ale oni to wzorzec takich zachowań
    • feelek Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 31.05.12, 00:23
     posypując głowę popiołem w pokorze i poczuciu wstydu za to ,że jednak napisałem, co napisałem, i tego nie cofając, mam nadzieję, że zostawicie nam pp. sąsiedzi możliwość podjęcia tej decyzji co do tego czy ta galeria ma powstać czy nie
     bo, odpowiadając na jedno z twoich pytań:
     to józefowianie mają prawo do decydowania czy ta galeria powstanie czy nie
     otwocczanie niestety tego prawa są pozbawieni
     no ale może należy to zmienić
   • jozefow512 Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 01.06.12, 08:49
    feelek napisał:
    > to w końcu sprawa józefowian jak sobie ukształtują swoją przestrzeń
    > czy już nie wiem

    Nie wiesz a właściwie nie rozumiesz.

    Użytkownicy galerii z zewnątrz są kluczowi dla powodzenia inwestycji ponieważ chodzi o to, by taką galerię (jeśli powstanie) zasilił strumień pieniędzy z zewnątrz a nie naszych. Dlatego IMHO zdanie potencjalnych użytkowników galerii spoza Józka jest ważne. Niech przyjeżdżają i zostawiają jak najwięcej kasy. Sklepikarze zarabiają, miasto ma wyższe dochody z podatków a my mamy galerię.

    Dlatego masz tylko częściowo rację - to kształtowanie powinno uwzględniać interesy innych tak, by podłączyć się do strumienia ich pieniędzy. A jak nie mają pieniędzy, to ich zdanie jest nieważne.
    • feelek Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 01.06.12, 17:28
     sorry Jozefow ale tu jest nieporozumienie:
     nie zabraniam komukolwiek tu kupować [łaskawca] bo toby było sprzeczne z wolnym rynkiem,
     przecież się nie obrażą otwocczanie i nie przestaną tu kupować po moim wpisie?

     może powiemy Bułgarom jak ma wyglądać ich przestrzeń, zaczniemy wymieniać poglądy nad rewitalizacją Neseberu? Dali nam przykład młodzi niemieccy anarchiści - oni za nas wiedzą lepiej jak nam żyć w demokracji.

     to ww. wiąże się z rozróżnieniem między heimat i vaterland: oba znaczą ziemię ojczystą a przecież na inny sposób. jeśli więc płacę na mój heimat podatki a Chiste - nie to moje prawa do decydowania o tym centrum są jednak większe?
     ale nie, - urządźmy plebiscyt w Karczewie, Górze Kalwarii i im dajmy głosy decydujące w sprawie tej Galerii

     wszystko, co wywołał mój wpis wiąże się ze sprzeciwem, jaki budzi we mnie takie wiedzenie lepiej za kogoś innego
     • jozefow512 Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 01.06.12, 17:39
      feelek napisał:

      > sorry Jozefow ale tu jest nieporozumienie:
      > nie zabraniam komukolwiek tu kupować [łaskawca] bo toby było sprzeczne z wolnym
      > rynkiem,

      Pozwalać to sobie możesz. Co ci po tym pozwalaniu, jak nikt nie przyjedzie.

      Dlatego IMHO poglądy okolicznych na galerię są także (sic) ważne (w szczególności, czy będą przyjeżdżać i jacy - bo takich z fioletowymi nosami to nie chcemy) - bo to wpływa bezpośrednio na (naszą) decyzję o tym, czy budować.

      Zajarzyłeś?
     • mha1 Re: do kol.kol. internautów spoza Józa 01.06.12, 19:31
      > jeśli więc płacę na mój heimat podatki a Chiste - nie to moje prawa do decydowania o tym
      > centrum są jednak większe?

      o Chiste nic nie wiem, więc podam swój przykład - skąd wiesz, że Twój wkład finansowy w Józefów jest większy niż mój? mieszkam w Warszawie, ale w Józefowie wydaję dużo pieniędzy: płacę za przedszkole prywatne, robię zakupy, kupuję różne usługi (fryzjer, dentysta itp. itd.), bywam w nielicznych restauracjach. jesteś pewien, że nie mam prawa do wypowiedzenia się w tym temacie? za ile zł można takie prawo nabyć?
  • alcobar Ludzie...spokojnie.... 30.05.12, 19:56
   Czasy kiedy banki rozdawały kasę skończyły się bezpowrotnie w związku z tym inwestycje robią Ci co są profesjonalistami i mają własny kapitał. Już skoczyli się developerzy co tydzień wcześniej handlowali szczypiorkiem na bazarze a przykład dziury w centrum Otwocka pokazuje że nawet lokalny "biznesmen" wyłożył się porywając z motyką na słońce. Dzisiaj inwestor angażuje swoje pieniądze, własny kapitał wiec nie ryzykuje megalomanią ani rywalizacją o miejsce w liście miejscowych "biznesmenów". Nikt nie wybuduje ty galerii a co najwyżej pawilon na kilka sklepów. Najprawdopodobniej szanse maja apartamentowce wraz z infrastrukturą sklepową i taki wariant sprzeda się ale czy blokowiska w Józefowie to dobry pomysł to już inna sprawa. Jakoś ładnie na Polnej nie jest . Całe szczęście że mieszkam w innej części Józefowa.
  • obywatel25 Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 31.05.12, 10:26
   W demokracji, to przecie wszyscy mają prawo wypowiadać się ponoć swobodniesmile, inaczej forum to i inne by nie kwitły itd itp.
   A galeria, jak odniosłem się w innym wątku,, kundelki ujadają a karawana jedzie dalej"smile
   i tyle mają w demokracji do powiedzenia Ci którzy są daleko od ż....kasmile a pogaworzyć każdy może wiele, bo dlaczego sobie nie ulżyć, chociażby na tym forumie smile
   • marcelina_83 Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 31.05.12, 12:39
    ja ogólnie jestem nawet za galerią, ale zastanawiam się cały czas nad lokalizacją, przecież to nawet nie jest dwupasmówka, żeby można było swobodnie przejechać, kiedy inni będą wjeżdżać do "parkingu podziemnego", pamiętajmy, że może tam się zjeżdzać cała linia otwocka, jakoś sobie tego nie wyobrażam, może jest jakieś lepsze miejsce na tego typu galerię???
    • beretbaby Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 31.05.12, 13:34
     No właśnie - lokalizacja. Okazuje się, że radni tworząc plany zagospodarowania nie mają żadnej wizji Józefowa. No bo jak wytłumaczyć fakt , że potrzebna jest zmiana planu (czyt. tworzenie nowego) w miejsce nie tak dawno przecież uchwalonego i wcale nie taniego .
     W Józefowie jeszcze nie wszystkie tereny objęte są planami zagosp. przestrz., a już chce sie zmieniać te uchwalone dla potrzeb 1 inwestycji. Czy to oznacza, że gdy znajda się inwestorzy i będą chcieli np. postawić blok wśród willi też będziecie zmieniać plany by im to umożliwić?

     • feelek Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 01.06.12, 17:38
      "...Okazuje się, że radni tworząc plany zagospodarowania nie mają żadnej wizji Józefowa..".

      to stwierdzenie to fragment większej całości
      wszechogarniającej nasz polski byt.
      można to opowiedzieć w ten sposób:
      rządzący nami to głupki, co nic nie wiedzą.
      cóż, że wybrani przez większość z nas, cóż, że mają bagaż wykształcenia, doświadczeń, wiedzy zebranej tam gdzie są, czyli w Radzie...
      to niekompetentne głupki

      trudno żyć w takim kraju
      cóż czas przywyknąć, jak mówiła babcia Pawlakowa
      i cieszyć się, że tym radnym tak dużo się jednak udało
        • beretbaby Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 05.06.12, 12:57
         feelek napisał:

         > tu nie chodzi o Twoją osobę ani o utratę czegokolwiek co o próbę zdefiniowania
         > pewnego zjawiska

         Ty może już nie próbuj więcej, bo skoro wnioski jakie wyciągasz są niedorzeczne , to znaczy że szybciej piszesz niż myślisz.

         Jeśli uważasz, że radni mają wizję tworząc plany J. to umotywuj swoje zdanie, tak jak ja umotywowałam swoje. Krótko, zwięźle i na TEMAT.
          • beretbaby Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 08.06.12, 13:42
           feelek napisał:

           > Mowisz,masz:
           > piszesz gupoty
           > ----------------------
           > mialo byc krotko, zwiezle i na temat

           Być może feelku piszę głupoty, ale nie tym razem big_grin
           Co jest głupiego w prośbie...... "Jeżeli uważasz, że radni tworząc plany J. mają wizję to umotywuj swoje zdanie.."???

           "Oj ciężko, cięzko zwł. jak ma się do czynienia z dyskutantem, który miast przeczytać posty, które do znudzenia nazywa głupim, miast zastanowić się nad tym wszystkim tylko obraża. Sorry ale ja za ciebie myśleć nie zamierzam"

           To Twoje słowa feelek, przyznaj,że idealnie nadają się jako komentarz Twego aroganckiego posta. big_grin
           • jozefow512 Re: Ach ten tytuł-hasło przyciąga..... 08.06.12, 21:36
            beretbaby napisała:

            > Być może feelku piszę głupoty, ale nie tym razem big_grin
            > Co jest głupiego w prośbie...... "Jeżeli uważasz, że radni tworząc plany J. ma
            > ją wizję to umotywuj swoje zdanie.."???

            Twoja motywacja brzmi:
            "No bo jak wytłumaczyć fakt , że potrzebna jest zmiana planu (czyt. tworzenie nowego) w miejsce nie tak dawno przecież uchwalonego i wcale nie taniego . "

            Właśnie dlatego trzeba mieć wizję, by przy zmianach wiedzieć jak zmieniać plany, by móc dalej realizować wizję. Tak więc akurat ten argument jest kulą w płot i wynika z niezrozumienia pojęć i terminów, którymi się posługujesz.

            Wskazówka: sprawdź co znaczą słowa misja i wizja.
        • 0bywatelx inna galeria 05.06.12, 08:19
         Na początku roku prywatny inwestor proponował, że wraz z amerykańskim inwestorem zbuduje trochę większą galerię na terenie d. hotelu Pod dębami. Koncepcja opierała się o sieciowe sklepy spożywcze Alma/Piotr i Paweł, sklep z wyposażeniem wnętrz i sportowy, Empik, kino oraz kilkadziesiąt sieciówek. Od strony Wisły tarasy z restauracjami i fitnesem oraz biura.
         Ciekawa bryła i koncepcja pozyskania terenów nadwiślańskich dla mieszkańców, jezioro wśród dębów, ścieżki parkowe. Atutem miało być wyprowadzenie handlu z centrum miasta - chodziło oczywiście o koncepcję galerii o której dyskutujecie, która może zakorkować centrum.
          • 2zenek65 Re: inna galeria 05.06.12, 12:21
           Chyba nie do końca upadł bo na terenie dawnego hotelu nie ganiają już z giwerami a obecnie można podziwiać niezłe golenie sosen. Aż się serducho kraje. Z informacji uzyskanych z urzędu wynika że mają pozwolenie na wycinkę ale nie z naszego urzędu tylko z nadleśnictwa. Z tego co pamiętam to parę lat temu planowano tam budowę obiektów rekreacyjnych i jakiegoś SPA. Ale długa procedura uzyskania pozwolenia na budowę doprowadziła do tego że się inwestor wycofał.
           Cały plan legł w gruzach tylko to pozwolenie na budowę zostało. Od jakiegoś roku przebąkuje się o budowie centrum handlowego tak coś z parę tysięcy metrów kwadratowych. Ale podobno jest straszny opór ze strony lokalnych przedsiębiorców (czemu oczywiście się wcale nie dziwię. Władzom miasta ten pomysł też się chyba zbytnio nie podobuje.
           • marcelina_83 Re: inna galeria 05.06.12, 12:40
            władzom miasta to chyba akurat się podoba, skoro chca stawiac taką galerię, ale w innym miejscu, pytanie kto był pierwszy, ale zdecydowanie wolę galerię poza centrum miasta!
           • jack_orlando Re: inna galeria 05.06.12, 17:26
            a czy inwestycja nad wisłą miała wyjść poza teren dawnego hotelu? z tego co się orientuje to zaraz jak się zjeżdża w dół do wisły zaczyna się rezerwat... może to było przeszkodą?
            • marcelina_83 Re: inna galeria 11.06.12, 15:45
             z togo co się orientuję, to nie ma tam żadnego rezerwatu, kiedyś było coś takiego jak wyspy świderskie, ale już ich nie ma, bo Świder zmienił bieg, na pewno inwestycja nie wychodzi poza teren, moim zdaniem to lepsze miejsce na Galerię Handlową
              • surmia Re: inna galeria 11.06.12, 18:14
               Naprawdę wolelibyście ogromne centrum handlowe na obrzeżach, od fajnego, niedużego budynku, sprawiającego, że Józefów wypiękniałby i zyskał kapitalne miejsce do spotkań i przy okazji zakupów? Ja nie mówię o skutkach ekonomicznych, bo mnie i tak nie jest żal kupców.
               Ja chyba jestem już za stara, bo mnie nie bawią zakupy z samochodem i w ogromnych halach.
               Albo jestem właśnie za młoda, bo marzy mi się w Józku miejsce, gdzie można by było, przy okazji spaceru, spotkać znajomych, pogadać i wypić lampkę wina, albo z koleżankami iść na głupią komedię i się chichrać, a potem na ciacho.
               To tak jak z tym nowym skwerem - przyjemnie pochodzić i spotkać sąsiada. W ładnym otoczeniu smile

               Dziwię się niezmiernie w każdym razie.
               Kurcze, mamy możliwość unowocześnienia i nadania miastu charakteru poprzez fajną architekturę, a tu - eeeeee tutaj?, eeeeee zakorkuje, eeeeee lepiej coś ogromnego.
               No dajcie spokój...
               • pola_321 Re: inna galeria 11.06.12, 19:47
                nie chodzi o to, że na obrzeżach musi stanąć moloch od razu, tam jest po prostu większa i ładniejsza przestrzeń dająca więcej możliwości, nie byłoby fajnie zjeść to ciacho z koleżanką przy pięknym widoku jeziorka? smile podobno ma też być fitness wink
                • marius68 Re: inna galeria 11.06.12, 22:06
                 pola_321 napisał(a):
                 "nie chodzi o to, że na obrzeżach musi stanąć moloch od razu, tam jest po prostu większa i ładniejsza przestrzeń dająca więcej możliwości, nie byłoby fajnie zjeść to ciacho z koleżanką przy pięknym widoku jeziorka? smile podobno ma też być fitness wink"

                 Ładniejsza to i owszem ale była, inwestor wyciął w pień z hektar starodrzewia (zgodę miał od lasów, a nie z UM)

                 A czy dająca możliwości?? Oceńcie to sami na podstawie tego co zaproponował jako wizualizację.


                 https://www.jozefow.org/pod_debami.jpg

                 Mariusz
                 • ola_dom Re: inna galeria 12.06.12, 09:55
                  marius68 napisał:

                  o matkoboska...

                  > A czy dająca możliwości?? Oceńcie to sami na podstawie tego co zaproponował jako wizualizację.

                  ___
                  problemy ekstremy
                • jozefow512 Re: inna galeria 11.06.12, 22:07
                 Tylko to są dwie różne (biznesowo i z efektami dla miasta) inwestycje.

                 Mała galeria w centrum ma szansę zrobić centrum Józefowa. I to jest jej największa wartość.

                 Dowolna galeria na obrzeżach .... no, wybacz, ale nie będę jeździł tam samochodem. Do centrum mam blisko (i średnio jest najbliżej dla wszystkich i blisko stacji dla tych, co mają dalej).

                 Jak miałbym i tak wsiąść w samochód to od razu pojechałbym 20km dalej. Żadna różnica.
                • surmia Re: inna galeria 12.06.12, 10:39
                 pola_321 napisał(a):

                 nie chodzi o to, że na obrzeżach musi stanąć moloch od razu, tam jest po prostu większa i ładniejsza przestrzeń dająca więcej możliwości, nie byłoby fajnie zjeść to ciacho z koleżanką przy pięknym widoku jeziorka? smile podobno ma też być fitness wink

                 Jeziorko? Wisła ktoś pisał? Ale gdzie?
                 Sprawdźcie sobie na mapie, gdzie tam jest jeziorko i jak daleko jest do Wisły.
                 To co pokazał Mariusz, to zwykły market przy ulicy. Z wyciętym lasem dookoła.
                 Choć nie twierdzę, że nie posadzonoby nowych, pięknych drzew i krzewów.
                 Ale w rządku i pod kolor inwestora wink
                 • ola_dom Re: inna galeria 12.06.12, 14:12
                  surmia napisała:

                  > Jeziorko? Wisła ktoś pisał? Ale gdzie?

                  Wisła jest dość daleko i nie widać, bo za Wałem, ale jeziorko - Księży Dołek jest zaraz w dole skarpy, na której miałoby to coś stanąć. I w zależności od tego, gdzie miałaby być owa kawiarnia, ma wciąż duże szanse na widok na "jeziorko".
                  Ale mam cichą choć wielką nadzieję, że jednak do "galerii OBI" nie dojdzie - a jak dojdzie, to i tak komary posiedzieć tam nie dadzą...suspicious
                  • jack_orlando Re: inna galeria 12.06.12, 14:50
                   o mamo,
                   ta inwestycja to jakaś masakra - oczywiście mówię tu o tej wiśle. Moloch, który wygląda jak M1 i te inne Janki, ząbki - wiem, wiem, to będzie mniejsze, ale klimat zostaje ten sam, czyli jakieś giga hale.
                   Czy my jako mieszkańcy józka, mamy jakieś możliwości sprzeciwu? nie wiem, petycja czy cóśsmile szkoda tych zielonych terenów! tym bardziej, że coraz ich mniej w józkusad
                   • feelek Re: inna galeria 12.06.12, 20:42
                    Z tego, co wiem to ograniczone mamy te mozliwosci bo:
                    ta inwestycja, jak napsal Marius, nie podlega wladzom samorzadowym.
                    Moze wreszcie do niektorych dotrze jakim publicznym dobrem jest samorzad.
                    Ps. A swoja droga to ciekawe: lasy panstwowe, gdzie aby odlesic byle dzialke w lesie kolo Granicznej potrzeba byc cudotworca, ot tak od niechcenia daja zgode na odlesienie i wyciecie takiego szmatu starodrzewu?
                    I pls. Nie piszcie,ze jestem naiwny- sa chyba jakie inne mozliwosci niz jakie banalne lapowki, o ktore, bron Boze nikogo tu nie posadzam
                    • nadwislanski_inwestor Re: inna galeria 14.06.12, 09:17
                     Chcieliśmy podzielić naszą inwestycję na trzy budynki, tak rozmieszczone w terenie żeby oszczędzić jak najwięcej zdrowych drzew. Wystąpiliśmy do Władz Miasta z prośbą o wydanie nowych warunków zabudowy.... i otrzymaliśmy odmowę. Nie pozostało nam nic innego jak realizacja inwestycji wg. starego pozwolenia na budowę. Lasy państwowe wydały nam zgodę na częściową wycinkę, posiłkując się opiniami dendrologów. Las był po pożarze i większość drzew była chora, szkoda jednak tych zdrowych. Mamy nadzieję, że za pieniądze, które wpłaciliśmy za wycinkę, Lasy Państwowe zasadzą wiele nowych drzew.
                     • surmia Re: inna galeria 14.06.12, 09:38
                      Czyli to się już buduje?
                      A na kiedy planowane jest otwarcie?

                      Skoro ten kompleks sklepów powstanie, to zbędne są wszelkie dyskusje.
                      Ja bym tylko chciała, żeby ten projekt w centrum Józka nie przepadł.
                      Bo fajny jest smile
                      • icsg Re: inna galeria 14.06.12, 18:18
                       Inwestor na chwilę obecną posiada pozwolenie na budowę obiektu o charakterze hotelowym. Budynki handlowe widoczne na zdjęciach zmieszczonych przez Mariusza nie posiadają pozwolenia na budowę.
                     • jsb1685 Re: inna galeria 14.06.12, 11:48
                      Kiedy planowane jest oddanie nowej inwestycji do użytkowania?

                      Malkontentom chciałbym zwrócić uwagę, że tereny po dawnym Hotelu pod Dębami nie są żadnym lasem ale przeznaczone są w m.p.z.p. pod usługi miastotwórcze o znacznie wyższym współczynniku dopuszczalnej powierzchni zabudowy niż to jest w przypadku działek budowlanych w Józefowie. Inwestor może zatem wyciąć tyle "bezcennych sosen" ile działki przeznaczone jest pod zabudowę.

                      Ja jestem na tak.
                     • feelek i znow pytanie do Mariusa'68 15.06.12, 09:24
                      W kontekscie tego, co napsal Nadwislanski inwestor ciekawy bylby komentarz wladz samorzadowych. B. Przepr., ze Cie tu ciagle wywolujemy do tablicy ale czy moglbys to skomentowac, p. Najpracowitszy-Z-Radnych? wink
                      • marius68 Inwestycja pod Dębami 15.06.12, 09:47
                       feelek napisał:
                       "Przepr., ze Cie tu ciagle wywolujemy do tablicy ale czy moglbys to skomentowac ... wink"

                       Inwestor ma warunki zabudowy wydane jeszcze przed 2008 na budowę hotelu.
                       Niestety kryzys zniweczył te plany. Z tego czasu jest też chyba decyzja Lasów o zgodzie na wycinkę drzew.
                       Obecnie chcą tam wybudować olbrzymie Centrum Handlowe, aby je zrealizować nie wystarczą warunki zabudowy konieczna byłaby zmiana planu zagospodarowania.
                       Na to nie godzą się Radni. Wydaję się że inwestycja nie powstanie.
                       Dlaczego pisze wydaję się? Dlatego że mam już doświadczenie kiedy inwestor mając warunki zabudowy na dwa domki jednorodzinne buduje gmach uczelni.
                       Obawiam się że i tym razem Powiat może wydać pozwolenie na budowę czegoś na co zgody wydać nie powinien. Wycinka drzew może o tym świadczyć że coś jest na rzeczy.

                       Pozdrawiam
                       Mariusz
                         • surmia Re: Inwestycja pod Dębami 15.06.12, 10:26
                          marcelina_83 napisała:
                          a dlaczego uważasz, że Powiat nie powinien wydawać zgody na budowę?
                          A chciałabyś, żeby ktoś inny decydował np. o tym, w jakim kolorze masz mieć ściany w domu?

                          Choć w tym przypadku - skoro tną drzewa, nie za darmo przecież - można przypuszczać, że coś tam jednak chcą budować. Pomimo sprzeciwu miasta.

                          A w centrum Józka miałoby powstać nie żadne centrum handlowe tylko pawilon handlowo - usługowo - rozrywkowo - ładny. Serce Józka.
                        • marius68 Re: Inwestycja pod Dębami 15.06.12, 10:02
                         marcelina_83 napisał(a):
                         > a dlaczego uważasz, że Powiat nie powinien wydawać zgody na budowę?

                         Dlatego że o tym czy takie budowy będą realizowane na terenie Miasta powinny decydować władze miasta poprzez żmudnie wprowadzany ład w zagospodarowanie przestrzenne. Dlatego że macie wpływ na te władze. I dlatego że na tak duże inwestycje potrzebna jest decyzja środowiskowa a takiej nie można wydać bez Planu Zagospodarowania. Jest to zabezpieczenie aby nie były one wydawane tylko na warunkach zabudowy. Ale...

                         Mariusz
                         • nadwislanski_inwestor Re: Inwestycja pod Dębami 18.06.12, 12:41
                          fotoforum.gazeta.pl/photo/6/pc/he/1pb1/ZbabS1g3oDyNsVRGSB_1.png
                          Powyżej przedstawiamy (po prawej) kolejną wizualizację Galerii przy Wyszyńskiego, którą dostaliśmy w Urzędzie Miasta, trochę różni się od przedstawianej wcześniej (po lewej). Dowiedzieliśmy się poza tym, że przy Wyszyńskiego ma stanąć pawilon, a nie Galeria Handlowa. Społeczności lokalnej może się spodobać, natomiast nasz projekt byłby bardziej uniwersalny dla wszystkich mieszkańców Linii Otwockiej.
                         • 2zenek65 Re: Inwestycja pod Dębami 18.06.12, 13:02
                          Moim zdaniem ta z prawej to wcześniejsza wizualizacja. Jest bardzo podobna do tego co opracowała pracownia Pana Pachowskiego w ramach konkursu na centrum miasta. z resztą podobny budynek można zobaczyć na wystawionej w UM makiecie (budynek przy skrzyżowaniu Parkowej i Wyszyńskiego. Ta wizualizacja to odgrzewany kotlet.
                         • feelek Re: Inwestycja pod Dębami 19.06.12, 19:34
                          Dla mnie szokiem i powodem, dla ktorego musialem zrewidowac moja wiedze o samorzadzie jest stwierdzenie Mariusa, ze decyzje tu podejmowal powiat. Bo jak to - nie gmina? to chyba dlatego, ze nie dorobilismy sie tam planu zagospodarowania i wtedy skutkuje zapis ustawy, ze zgode na budowe dostaje sie z mocy prawa (a nie woli radnych) wg zasad sasiedztwa. Czyli mamy miec pretensje do kogo o brak tych planow zagospodarowania? A jeszcze: w powiecie mamy silna reprezentacje Jozefowa z p. Starrosta Wieckowska, ale jak rozumiem nawet jakby chciala, nie mogla ona nie wydac tej zgody? Jak to jest?
                         • icsg Re: Inwestycja pod Dębami 19.06.12, 21:34
                          Inwestor otrzymał decyzje wz od Gminy na obiekt hotelowy, a następnie pozwolenie na budowę od Starosty na to przedsięwzięcie.
                          Na budowę wielkopowierzchniowych obiektów handlowych Gmina nie wydała wz, dlatego Starosta nie mógł i nie wydał stosownego pozwolenia na budowę w tej sprawie.
                         • surmia Re: Inwestycja pod Dębami 20.06.12, 11:29
                          2zenek65 napisał:
                          Racja. Gmina ma największy wpływ na to co się u nas buduje. Czasami inwestor jest bardzo sprytny ale jeżeli tylko gminie zależy to spokojnie da sobie z nim radę.

                          Czego niechlubnym przykładem jest słynny "Domek mamusi" na Sienkiewicza.
                          Czasami inwestor jest sprytny i uparty, niestety.
                          I co wtedy?
                         • wawerskawawerska Re: Inwestycja pod Dębami 26.06.12, 15:36
                          jeśli miałabym wskazać, co wolę, to bym nie potrafiła. Bo w sumie jakieś centrum handlowe, które jest poza Józefowem jak to proponowane przez inwestora byłoby fajnie mieć w pobliżu. Z sieciowymi sklepami, porządną księgarnią etc. Multikino też fajnie, bo więcej sal i większy wybór.

                          Z drugiej strony zorganizowanie centrum Józefowa wokół pawilonu może też być ok, choć lekko boję się zarówno o architekturę jak i najemców. Dobrze byłoby mieć jakąś fajną kawiarnię - choćby po to, by mieć gdzie poczekać na dzieci gdy mają zajęcia w MOK-u i restaurację, bo teraz w okolicy to albo sushi albo pizza.

                          PS. Do Kinokawiarni w Falenicy i tak będę wpadać, ale z innych okazji - bo co innego multi, gdzie można dzieci wsadzić w jedną sale, a samemu iść na seans obok, a co innego dobry wybór filmów w kinokawiarni.
                         • zuzakm Re: Inwestycja pod Dębami 26.06.12, 16:13
                          stacja falenica fajna, tez lubię chodzić ale już na film z akcją i efektami to jednak bym nie poszla, bo potrzebany jest dobry obraz.
                          ale napewno multikino żadne nie powstnanie bo to za kiepska lokalizacja chyba na tak potężną i długo zwracającą się inwestycje.
                         • marcelina_83 Re: Inwestycja pod Dębami 13.07.12, 13:46
                          czytaliście artykuł w zeszłotygodniowej Linii Otwocka o galeriach handlowych? Opisują tam aż 4 takie projekty w naszych okolicach www.linia.com.pl/index.php/strona-glowna/regiony/otwock/4926-galeria-na-linii-otwockiej-dlaczego-sie-nie-udaje
                          co o tym sądzicie?
                         • indygo05 Re: Inwestycja pod Dębami 13.07.12, 15:15
                          Już się nie mogę doczekać, aby powstało coś takiego w miarę kameralnego w Józefowie, uważam że jest bardzo potrzebne, albo coś większego w okolicach, na bardziej pustych terenach. Mam dosyć latania do Warszawy za każdym razem jak chcę obejrzeć w miarę kulturalnych warunkach film w kinie, pogrzebać w książkach, gazetach czy płytach w empiku, czy spotkać się ze znajomymi w kawiarence (tu oprócz pizzerni Domino nie nie widzę innego w miarę sensownego). Czas najwyższy, miasteczko musi trochę żyć, a nie tworzyć geriatryk. A trzeba jeszcze dodać, że wraz z inwestycjami pojawią się nowe miejsca pracy, to chyba też istotne.
                         • ola_150 Re: Inwestycja pod Dębami 17.07.12, 11:32
                          racja, tym bardziej, że teraz budowanie takich centrów handlowych czy stadionów poza centrum miasta, jest europejskim standardem, a umówmy się, naszej okolicy przyda się takie centrum z prawdziwego zdarzenia
                         • jozefow512 Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 08:55
                          ola_150 napisał(a):

                          > racja, tym bardziej, że teraz budowanie takich centrów handlowych czy stadionów
                          > poza centrum miasta

                          Pomyliłaś wątki.

                          Centrum handlowe i galeria handlowa to dwie różne rzeczy. Różnią się wielkością, usytuowaniem, klientelą, etc.

                          Centra handlowe umieszcza się poza miastem, bo zwykle są ogromne oraz są w nich wielkopowierzchniowe sklepy, ogromne parkingi na samochody (po centrum handlowym trudno się poruszać bez samochodu, gdy składa się z klilku oddzielnych budynków).

                          Galeira handlowa ma inny charakter i inną specyfikę. Dlatego umieszcza się je w atrakcyjnych miejscach w centrum miasta. Popatrz jeszcze raz na wizualizację w tym wątku i znajdź 10 szczegółów, którymi różnią się te wizualizację od np. centrum handlowego w Jankach czy Markach.
                         • jack_orlando Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 09:57
                          no właśnie ja też mam wrażenie, że od kilku wpisów jakoś mylą się nam pojęcia. Z tej wizualizacji okolicy pod dębami wynika, że będzie to centrum handlowe z marketami budowlanymi typu OBI. Może jeszcze wpadnie decathlon jakiś carrefour i może postawią mcdonalda. Jednak nie ma co liczyć, że będzie to galeria typu promenada z alejkami, kinem itp... Według mnie to będzie moloch jak w jankach czy innych ząbkach, który tylko oszpeci nasze miasto.
                          Wiadomo, że czasem takie centra są przydatne, tylko jak często? urządza się mieszkanie raz na kilka lat i wolę wtedy wybrać się nawet na drugi koniec warszawy, niż mieć takie centrum w józku, które tylko będzie szpecić teren.
                         • ola_dom Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 11:28
                          jack_orlando napisała:

                          > Wiadomo, że czasem takie centra są przydatne, tylko jak często? urządza się mieszkanie raz na kilka lat i wolę wtedy wybrać się nawet na drugi koniec warszawy, niż mieć takie centrum w józku, które tylko będzie szpecić teren.

                          AMEN

                          po co komu w Józefowie taki grzmot? w tak ładnym miejscu, które można by o wiele lepiej zagospodarować?
                          ja jestem przerażona tą wizją i wizualizacją.../
                         • marcelina_83 Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 11:38
                          a gdzie widzieliście wizualizację centrum pod dębami, ktoś może podać jakiegoś linka?
                          z tego co się orientuję, inwestycja pod Dębami ma być na obrzeżach Józefowa, więc nie będzie to chyba psuło mocno architektury miasta smile
                         • jack_orlando Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 12:03
                          architektury miasta może i nie... ale urok józka polega na czymś innym wg mnie. To są nasze sosnowe klimaty, rzeczki wzdłóż których można spacerować czy jeździć rowerem. I właśnie w to najbardziej uderzy ta inwestycja
                         • indygo05 Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 12:52
                          Idąc takim tokiem myślenia, na świecie nigdy by nic nie powstało, bo wszędzie coś psuje, natomiast sztuka i umiejętność polega na tym, aby odpowiednio wkomponować rozwój i przyszłość w przeszłość i klimat otoczenia
                         • jack_orlando Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 12:59
                          indygo05 napisał(a):

                          > Idąc takim tokiem myślenia, na świecie nigdy by nic nie powstało, bo wszędzie c
                          > oś psuje, natomiast sztuka i umiejętność polega na tym, aby odpowiednio wkompon
                          > ować rozwój i przyszłość w przeszłość i klimat otoczenia


                          ok, zgadzam się z Tobą i moim zdaniem ta inwestycia OBI się nie wkomponowuje.
                         • pola_321 Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 13:17
                          popieram wypowiedź indygo05, z takim podejściem nic by nie wybudowali i nie mielibyśmy gdzie robić zakupy, w artykule znalezionym na stronie gazety Linii Otwocka o tej inwestycji było napisane: "W planach galerii przewidziano multikina, sale nauki języków obcych i tańca, kawiarnie, restauracje, duży EMPiK, place zabaw, park linowy, ścieżki spacerowe i rowerowe na terenach położonych poniżej skarpy wiślanej"
                          może się jednak wkomponuje wink
                         • ola_dom Re: Inwestycja pod Dębami 18.07.12, 13:31
                          pola_321 napisał(a):

                          > popieram wypowiedź indygo05, z takim podejściem nic by nie wybudowali i nie mielibyśmy gdzie robić zakupy,

                          niezupełnie - jest cała masa miejsca, gdzie jest niezagospodarowane "pole" - i to są miejsca na budowanie takich kompleksów - a że w okolicy ziemia akurat wyjątkowo nieurodzajna, więc nie byłoby szkoda takiego pola zabudować.

                          A "Dębinka" i "Pod Dębami" wzięły się stąd, że jest tam wiele staaarych dębów - pomników przyrody. Jakoś mi się nie chce wierzyć, że przedstawiona na wizualizacji hala zachowa je i urok całej okolicy... Więc TAKIEJ okolicy mi szkoda pod hangar z materiałami budowlanymi.

                          > o tej inwestycji było napisane: "W planach galerii przewidziano multikina, sale nauki języków obcych i tańca, kawiarnie, restauracje, duży EMPiK, place zabaw, park linowy, ścieżki spacerowe i rowerowe na terenach położonych poniżej skarpy wiślanej"

                          i to by było O.K. - tyle że z powyższej wizualizacji zupełnie to nie wynika. Wynika coś zgoła innego - blaszany hangar z wielkim betonowym parkingiem.

                          Żal ściska za serce i inne organy...sad