Szkoła, demografia........

14.09.13, 23:30
Temat skojarzyłem z wypowiedziami z poprzedniego wątku. Mam kilka pytań do znawców a nie znachorówsmile
1.jak długo trwa budowa szkoły do otwarcia?(ja zakładam że ok5-ciu lat)
2.ile dzieci będzie od tego czasu uczęszczało(jaki jest przyrost naturalny ludzi w józku i osiedlonych).
3.czy są prowadzone badania ile dzieci w przyszłości będzie uczęszczało do szkół józefowskich.
4.Jak to się zmienia na przestrzeni lat(wiemy że ostatnimi laty dużo zamieszkało, obecnie coś wiemy).
Czy można to w przybliżeniu określić. Ja nie znam się na tym i wiele osób pewnie też.
Czy może ktoś na te pytania i pewnie inni też mają, odpowiedzieć.
Pozdrawiam
wieczorową porąsmile
    • jozefow512 Re: Szkoła, demografia........ 15.09.13, 21:01
      obywatel25 napisała:

      Mam kilka pytań do znawców a nie znachorówsmile

      To ja odpowiem jako znachor smile

      Przyrost naturalny spada. Teraz przetacza się fala dzieci dzieci (czyli wnuków) powojennego wyżu demograficznego. Za chwilę dzieciaki te wejdą do podstawówki, potem gimnazjum. Trzeba też pamiętać, że są osoby, które sprowadzają się do Józefowa ze względu na szkołę Sternika (podobno jest taki model - ludzie wynajmują swoje mieszkanie np. w Warszawie i realokują się na czas edukacji do miejscowości, gdzie jest szkoła tutaj wynajmując lokum). Nie wiem też ile jest jeszcze prywatnych szkół podstawowych w Józefowie poza Sternikiem?

      W kwestii dzieci, które będą chodziły do szkoły w Józefowie to chyba wystarczy sprawdzić, ile jest pięciolatków w przedszkolu publicznym. Jeśli ktoś chodzi do prywatnego przedszkola, to zapewne wybierze także prywatną szkołę.

      Tyle z wieczornych dywagacji znachora. smile
      • opoint Re: Szkoła, demografia........ 16.09.13, 18:26
        Nie do końca tak jest, że jeśli dziecko chodzi do prywatnego przedszkola, to potem pójdzie do prywatnej podstawówki. Należy pamiętać, że do państwowego przedszkola nie są przyjmowani wszyscy, jak leci. W przeciwieństwie już do szkoły podstawowj czy gimnazjum.
        U mnie sytuacja wygląda tak: starsza chodziła do prywatnej podstawówki, teraz uczy się w józkowym gimnazjum.
        Sternik, jak widać, rządzi się swoimi prawami.
        • jozefow512 Re: Szkoła, demografia........ 16.09.13, 21:21
          opoint napisała:

          Należy pamiętać, że do państwowego przedszkola nie są przyjmowani wszyscy, jak leci.

          Pięciolatki muszą być przyjęte wszystkie smile taki lajf

          Ale rzeczywiście, niektórzy wybierają prywatne przedszkole mimo gwarancji miejsca w państwowym.
Pełna wersja