Dodaj do ulubionych

Debata internetowa - 27 listopada

22.11.14, 15:41
Szanowni Forumowicze

Chciałby Was zaprosić na rozmowę internetową w czwartek 27 listopada w godzinach 18:00-20;00.
Postaram się za pośrednictwem Forum odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa pytania. Mam nadzieję, że ta nowa forma kontaktu kandydata na burmistrza z wyborcami spodoba się Państwu. Wy będziecie zadawać pytania, ja na bieżąco odpowiadał.

pozdrawiam wszystkich Józefowskich Internautów

Stanisław Kruszewski

ps. Udało mi się skontaktować za pośrednictwem sztabu wyborczego z dwoma administratorkami forum, aby mogły poświadczyć, że nie jest to żart.
Obserwuj wątek
    • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 16:34
      Panie Burmistrzu mam pytanie do Pana:
      Czym się różni odpowiadanie na pytania tutaj na forum z odpowiadaniem na pytania na stronie Urzędu Miasta?
      Oraz
      Skoro ma Pan czas w czwartek od 18:00 do 20:00 to czemu nie może go Pan poświęcić na spotkanie z wyborcami na żywo?
      • marius68 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 16:36
        A czy debata w której udział wzięłoby 100 osób, z czego połowa to sztaby wyborcze obu kandydatów byłaby waszym zdaniem lepsza? Nie mamy niezależnej TV która byłaby wstanie ją transmitować. Zaproponowana forma debaty wydaje mi się być dużo lepszą forma kontaktu z wyborcami.
        • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 16:41
          A czy Pan Burmistrz będzie siedział sam i odpisywał na pytania czy będzie przy nim sztab ludzi służący pomocą? Też tego nie będziemy wiedzieć (można nas tylko zapewniać).

I chciałbym jako mieszkaniec dowiedzieć się jak Pan - Panie Mariuszu - argumentuje to, że taka forma byłaby lepsza?
          • karolek.only Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 17:01
            A mnie się wydaje, że również Pan Rupniewski mógłby na forum odpowiadać na nasze pytania. I wcale mnie nie będzie interesowało kto z nim siedzi na forum i pomaga w odpowiedziach. Przecież burmistrz wszystkiego sam nie robi i ważne dla mnie jest z jakimi ludźmi współpracuje i jak mu doradzają. Może byłaby to możliwość poznania nie tylko programu wyborczego ale również osób współdecydujących, które pewnie wprowadzone byłyby do urzędu na miejsce tych obecnych.
            A czy taka debata jest lepsza? Myślę,że tak, bo można chwilę pomyśleć zanim się coś napisze i nie dać się ponieść emocją.
            Ja w bądź razie będę zadawać pytania.
            • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 17:06
              Tylko wtedy to nie jest debata a zwykła dyskusja na forum. A tutaj też ludzi ponoszą emocje i będzie pewnie w pewnym momencie panował chaos.

Co ds. doradców to zgadzam się, że są oni potrzebni ale skoro komitet wystawia kogoś na kandydata to znaczy, że jest on kompetentny i potrafi sam myśleć i sam udzielać odpowiedzi przynajmniej na większość pytań.

Tylko mówię czym różni się zadawanie pytań tutaj od tych na stronie Urzędu Miasta. Chyba tylko tym, że tutaj możemy sobie odpowiadać między sobą.
                • terpu Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 17:51
                  może to, że Pan Kruszewski założył konto nie jest żartem, ale ta debata to już tak uncertain
                  Jeszcze raz pytam w jaki sposób będziemy mogli zweryfikować, że odpowiedzi pochodzą od Pana Kruszewskiego a nie od "zielonych ludzików".
                  Taką wersję debaty mamy na stronie urzędy miasta w zakładce ZADAJ PYTANIE BURMISTRZOWI. Po co dublować pomysły, trzeba pójść o krok na przód i wyjść bezpośrednio do mieszkańców.

Józefów staje się miastem coraz bardziej sportowym, place zabaw i fitness powstają jeden za drugim, a tu Pan Burmistrz pisze aby siedzieć przed komputerem i czekać na jego mocno przemyślane odpowiedzi. Rozruszajmy mieszkańców, niech wyjdą na dwór i trochę się przejdą np. na debatę.

Wracając do tych mocno przemyślanych odpowiedzi, to jeśli tak ma wyglądać debata to te 2 godziny mogą nie wystarczyć sad Jedno pytanie i pół godziny czekanie na odpowiedź, aż sztab dojdzie do porozumienia ws odpowiedzi. tongue_out

a argument Pana Mariusza, że na debatę z mieszkańcami przyszłoby ze 100 osób, to chciałbym zauważyć że na tym forum działa może tylko kilkanaście osób (szacuję że ok 20 smile ) i na internetową debatę może przyjść góra 50 osób (pod warunkiem, że "zielone ludziki" pozakładają nowe konta)
                  • doomi Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 18:04
                    terpu, masz bardzo mglistą wiedzę ile osób zagląda każdego dnia na to forum.
                    Ty piszesz że 20, a ja Ci odpiszę że ok. 500.
                    Ja na debatę na żywo gdziekolwiek by ona była się nie wybiorę. Z bardzo wielu względów.
                    Za to chętnie zobaczę jak to będzie wyglądało tutaj. Sama jestem bardzo ciekawa.
                    Może to będzie interesujące doświadczenie, może jakiś niewypał - kto wie?
                    • pluteck Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 19:12
                      Obejrzałem właśnie debatę warszawską. Oni stanęli twarzą w twarz, nie uciekali się do wybiegów komitetów wyborczych sporządzonych na afiszach.
                      Niech będzie internetowa, ale nie tylko. Zabawa przez internet nie jest dostępna wszystkim, czyli dyskryminuje dużą część mieszkańców. Nie każdy ma internet. W jaki sposób ogłoszenie o tej debacie dotrze do "zwykłych" ludzi ? Czy obecny Pan burmistrz istnieje jako człowiek, czy jedynie jako łącze internetowe ? Raz na kilka lat mógłby na prośbę mieszkańców objawić się im nie tylko przy okazji otwierania skwerów i innych parad organizowanych ku chwale swej. Jeżeli nie ma w sobie tyle siły fizycznej i mentalnej , by kontaktować się ze społeczeństwem osobiście, to może trzeba dać spokój..... A może lepiej niech wszyscy w Józefowie zostaną zaczipowani, bo tak będzie lepiej Dla Miasta.
                      Plut
                      • pluteck Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:54
                        Ot taka prowokacja. Zabawa przez internet nie jest dostępna wszystkim, czyli dyskryminuje dużą część mieszkańców. Nie każdy ma internet. Czy obecny Pan burmistrz istnieje jako człowiek, czy jedynie jako łącze internetowe ? Raz na kilka lat mógłby na prośbę mieszkańców objawić się im nie tylko przy okazji otwierania skwerów i innych parad organizowanych ku chwale swej. Jeżeli nie ma w sobie tyle siły fizycznej i mentalnej , by kontaktować się ze społeczeństwem osobiście, to może trzeba dać spokój.....
                        Plut
                  • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 19:13
                    terpu napisał:

> Jeszcze raz pytam w jaki sposób będziemy mogli zweryfikować, że odpowiedzi poch
                    > odzą od Pana Kruszewskiego a nie od "zielonych ludzików".

A co za różnica? Będzie to odpowiedź kandydata (i potencjalnego burmistrza), wiec odpowiedź (nawet wygładzona przez sztab) jest dla mnie OK. Jest pewną formą deklaracji, z której w przyszłości można rozliczać.

Chciałbym, żeby Rupniewski podjął jakieś deklaracje, bo jak na razie, to tylko deklaruje likwidację oczyszczalni i oddanie kasy miasta WSGE.

> a argument Pana Mariusza, że na debatę z mieszkańcami przyszłoby ze 100 osób, t
                    > o chciałbym zauważyć że na tym forum działa może tylko kilkanaście osób (szacuj
                    > ę że ok 20 smile ) i na internetową debatę może przyjść góra 50 osób (pod warunki
                    > em, że "zielone ludziki" pozakładają nowe konta)

Wszystko jest do sprawdzenia. Forum ma historię, można sprawdzać, kto i jak się udzielał. Dużo "zielonych ludzików od oczyszczalni" ("prawdziwych mieszkańców Józefowa") już się objawiło przed wyborami. Odpowiedzi zostaną na forum do sprawdzenia w przyszłości.

Przypominam też, ze 4 lata temu Rupniewski tuż przed wyborami rzucił focha po kilku pytaniach do niego i przestał się udzielać.

Co do liczby osób - to już dostałeś odpowiedź na swoje przypuszczenia (widać, że mają się nijak do rzeczywistości).
                    • mlody.realista Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 19:21
                      A co za różnica? Będzie to odpowiedź kandydata (i potencjalnego burmistrza), wiec odpowiedź (nawet wygładzona przez sztab) jest dla mnie OK. Jest pewną formą deklaracji, z której w przyszłości można rozliczać.

A dla mnie różnica smile nie jestes sam! Wiekszosc chce innej formy debaty to niech Pan burmistrz sie dostosuje smile
                          • jozefow512 Młody.realista to Adrian? 23.11.14, 11:07
                            W związku z tym, że młody.realista nie odpowiedział wprost na pytanie, to je ponawiam.

Młody.realisto - czy jesteś Adrianem?

PS
                            Mlody.realista napisał tylko, że nie zna Adriana (nie napisał, którego; jeśli jest Adrianem, to w pewnym sensie go Adrian nie jest jego znajomym).
                            Mlody.realista zadeklarował, ze napisze do kocham.jozefow.
                            Zarzucił Mariuszowi pisanie nieprawdziwych informacji (jednak nie napisał, że ta, iż jest Adrianem jest nieprawdziwa).
                            itd. itp.

Czyli nigdzie mlody.realista nie zaprzeczył ani nie potwierdził, że jest Adrianem.
                      • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 19:32
                        Jeśli ktoś oglądał dzisiaj debatę Pani HGW i Pana Sasina to pewnie widział dobrze, że gdyby nie reporterzy to oni nie przestrzegali by czasu i zasad.
                        A tutaj na forum jak zrobimy debatę to kto będzie pilnował zasad? Kto je ustali? W końcu nikt tego nie organizuje bo to nie debata tylko odpowiadanie na pytania.
                        Zapewne zapanuje chaos bo pewnie zdarzy się tak:
                        Pan Burmistrz odpowie na jedno pytanie i ktoś już zacznie zadawać następne ale w między czasie ktoś napisze jeszcze coś a pro po tej pierwszej sprawy. Aha i nie zapominajmy, że jeszcze 10 innych osób w tym samym czasie zadaje swoje pytania. Więc nie wydaję mi się aby taka forma "debatowania" się sprawdziła.
                        Na spotkaniu na żywo, ktoś by to organizował, ktoś by ustalił zasady i ich pilnował. Niestety tutaj będzie o to ciężko.
                      • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 19:55

A dla mnie różnica smile nie jestes sam! Wiekszosc chce innej formy debaty to niech Pan burmistrz sie dostosuje smile

Skąd wiesz, że większość chce debaty? Masz jakieś badania?

Rupniewski nie odpowiedział nawet na pytania na forum, 4 lata temu uciekł stąd jak niepyszny. Mi wystarczyłoby gdyby Rupniewski odpowiedział na pytania, które już zadały osoby tutaj na forum. Możesz to załatwić?

Czy ty jesteś Adrian?
            • gaba29 Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 00:12
              Szczerze mówiąc nie wiem czy to lepsza forma, chyba wolałabym osobisty kontakt z wyborcami. Pan Kruszewski wiele zrobił dla Józefowa i jest moim faworytem. Jednak wolałabym by do spotkań z mieszkańcami podchodził równie odważnie jak do planowanych inwestycji. Nie podoba mi się odmowa udziału w debatach, utrudnianie ich przeprowadzenia w sp.2 czy innych miejscach publicznych. Czy to arogancja? Może tchórzostwo? A może zbytnia pewność siebie.To nie wpływa dobrze na odbiór wyborców, o czym przekonała się HGW. Odmowa uczestnictwa w debacie, zakaz przeprowadzania debat w ośrodkach należących do miasta to woda na młyn przeciwników obecnego burmistrza. Józefów idzie dobrą drogą, proszę by miał Pan odwagę o tym powiedzieć mieszkańcom. W innym przypadku może Pan wiele stracić, jako niedostępny, pewny siebie, żeby nie powiedzieć zadufany w sobie....
              powodzenia
    • demarkiz0 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:18
      kruszewski2014 napisał(a):

> Postaram się za pośrednictwem Forum odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa
      > pytania. Mam nadzieję, że ta nowa forma kontaktu kandydata na burmistrza z wyb
      > orcami spodoba się Państwu. Wy będziecie zadawać pytania, ja na bieżąco odpowia
      > dał.

Jestem pod wrażeniem, tym ruchem (dobry szachista ?) zbija Pan większość zarzutów, które padły pod Pana adresem na tym forum. Widzę, że śledzi Pan to forum i wyciąga wnioski.

Pozdrawiam
    • em-kwadrat Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:26
      Ja też jestem za opcją z kamerką, ale jeśli jest to z różnych względów niemożliwe, to "żoną zaufania" może być któraś z Adminek. Będzie to swoistą gwarancją, że będą to odpowiedzi formułowane przez p. Stanisława Kruszewskiego. Oczywiście dopuszczalne jest, aby osoba trzecia "przelewała myśli na klawiaturę".
    • bbb21 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:26
      a może debata na placu przy fontannach?
      proszę zaprosić też Rupniewskiego..
      jeśli ostatnio spotkanie było przy Wawerskiej przed SP 2 to dlaczego nie przy fontannach wink
      jeśli dojdzie tutaj na forum będę śledzić, jeśli czas pozwoli
      byłoby dobrze gdyby drugi z kandydatów też się pojawił.
      Może śledzą forum i nas zaskoczą? wink
        • demarkiz0 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:46
          em-kwadrat napisała:

> Wystarczyło zająć się wcześniej szkołami, a nie fontannami.
          > II tura wyborów byłaby niepotrzebna.

Sorki, druga tura musiała być, bądźmy realistami. Zresztą ten wątek dotyczy rozmowy z forumowiczmi, bez odjazdów na boki.
          • pluteck Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 20:55
            Zabawa przez internet nie jest dostępna wszystkim, czyli dyskryminuje dużą część mieszkańców. Nie każdy ma internet. Czy obecny Pan burmistrz istnieje jako człowiek, czy jedynie jako łącze internetowe ? Raz na kilka lat mógłby na prośbę mieszkańców objawić się im nie tylko przy okazji otwierania skwerów i innych parad organizowanych ku chwale swej. Jeżeli nie ma w sobie tyle siły fizycznej i mentalnej , by kontaktować się ze społeczeństwem osobiście, to może trzeba dać spokój.....
            • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 21:23
              Nie jest argumentem to, że 4 lata temu Pan Rupniewski uciekł z forum. To było 4 lata temu a teraz chodzi o inne wybory. Mógł przemyśleć swój błąd i teraz by się stawił i odpowiadał na pytania.

jozefow512 skoro pytasz się czy ktoś Ci załatwi odpowiedzi od Pana Rupniewskiego to ja się zapytam czy możesz wspomóc nas w tym aby kandydaci (nie ważne z jakiego ugrupowania/komitetu/stowarzyszenia byli) chcieli uczestniczyć w debatach i skonfrontowali swoje poglądy na żywo wśród publiki?
              Czy może chcemy zmierzać do pełnej informatyzacji życia społecznego i WSZYSTKO załatwiajmy w sieci?
              • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 21:58
                diego-de-la-vega napisał:

> jozefow512 skoro pytasz się czy ktoś Ci załatwi odpowiedzi od Pana Rupniewskieg
                > o to ja się zapytam czy możesz wspomóc nas w tym aby kandydaci (nie ważne z jak
                > iego ugrupowania/komitetu/stowarzyszenia byli) chcieli uczestniczyć w debatach
                > i skonfrontowali swoje poglądy na żywo wśród publiki?

Nie, nie mogę was wspomóc, bo nie jestem zainteresowany debatą w formie, w jakiej ją proponujecie.

> Czy może chcemy zmierzać do pełnej informatyzacji życia społecznego i WSZYSTKO
                > załatwiajmy w sieci?

Pytanie w stylu: "dlaczego bijesz swoją żonę?"

Bez manipulacji proszę i nie zmieniaj tematu.
                  • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 22:14
                    I nie widzę, podobieństw w tych pytaniach. Dyskutujemy nad debatą (życie społeczne) internetową (informatyzacja). Raczej nie odbiegam od tematu za bardzo.

Po prostu staram się zrozumieć czemu te osoby, które NIE CHCĄ (bo są pewne swojego kandydata) uczestniczyć w debacie negują formę "oko w oko z wyborcami" aby była ona dla ludzi, którzy jej chcą i są niezdecydowani. Wyjaśnijcie mi to. Nie chcecie iść to nie ale nie potrafię zrozumieć jak można twierdzić, że takie rzeczy są niepotrzebne.
                    • wielebny123 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 23:29
                      diego-de-la-vega napisał:
                      > Po prostu staram się zrozumieć czemu te osoby, które NIE CHCĄ (bo są pewne swoj
                      > ego kandydata) uczestniczyć w debacie negują formę "oko w oko z wyborcami" aby
                      > była ona dla ludzi, którzy jej chcą i są niezdecydowani.

Ciekaw jestem ile osób nie rozumie dlaczego Kruszewski unika "debaty na żywo" a ile osób tylko udaje, że nie wie?
                      Od początku widać, że "próby" organizacji debaty na żywo to taka sama socjotechnika i manipulacja jak wołanie o powtórkę wyborów samorządowych. Aktualne działania PiS ramię w ramię z SLD to nic innego jak kampania przed wyborami parlamentarnymi za 11 miesięcy. Przecież oni nie wierzą w powtórkę, uwierzyli za to inni, dali się na to nabrać i próbowali dokonać zajazdu na PKW (od czego koalicja PiS/SLD się odżegnywała).

W Józefowie jest podobnie.
                      Organizowanie debaty w miejscu na które nie uzyskało się zgody (SP2) i wywieszanie o tym ogłoszeń to nic innego jak czysty populizm. Przeniesienie "debaty" na ulicę to próba organizacji wiecu przeciwko aktualnemu burmistrzowi, a nie żadnej debaty.
                      Organizowanie debaty w małej salce, do której np. można by wprowadzić zwolenników tylko jednego z kandydatów (dla reszty zabraknie miejsc) to kolejne kuroizum. Zwłaszcza w świetle dotychczasowej działalności anonimowych "organizerów" - jawni niechętnych obecnemu burmistrzowi. Ciekawe czy kolejną lokalizacją nie będzie czasem sala w blaszaku WSGE?

Oczywistym jest, że jeśli Kruszewski pojawił by się na takim spotkaniu to łatwo można by było go zakrzyczeć i dokonać werbalnego linczu. Jeśli się na takim spotkaniu nie pojawi, to posypią się oskarżenia o tchórzostwo. Dlatego porównanie do pytania "czy nadal pan bije swoją żonę" całkiem dobrze pasowało do tej sytuacji.

Dziwnym trafem z działaniami zarówno na arenie lokalnej jak i na krajowej dużo wspólnego ma ta sama partia. Czy to przypadek, czy po prostu taki styl uprawniania polityki? A może to (co byłoby najgorsze) próba celowej manipulacji opinią publiczną?

W "debacie internetowej" kandydaci mają równe szanse. Ciekawe czy kandydat Rupniewski odważy się do takiej przystąpić.

A tak przy okazji - nie bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy tak bardzo obawiają się pomocy w formułowaniu odpowiedzi przez zaplecze kandydata. Przecież chyba po wybraniu wyborów nadal będzie mieć ich do dyspozycji? Chyba nadal będą mu pomagać? No chyba, że ktoś nie ma żadnego zaplecza a tylko wynajętych krótkoterminowo "spin-doktorów".

============================================
                      Zaleca się czytanie z otwartymi oczami
                      • em-kwadrat Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 00:20
                        > A tak przy okazji - nie bardzo rozumiem, dlaczego niektórzy tak bardzo obawiają
                        > się pomocy w formułowaniu odpowiedzi przez zaplecze kandydata. Przecież chyba
                        > po wybraniu wyborów nadal będzie mieć ich do dyspozycji? Chyba nadal będą mu po
                        > magać?

Chcesz powiedzieć, że taka pomoc jest potrzebna? To w takim razie poprosimy o imienny skład kolektywu.Tak będzie uczciwiej.
                        • wielebny123 Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 00:39
                          em-kwadrat napisała:
                          > Chcesz powiedzieć, że taka pomoc jest potrzebna? To w takim razie poprosimy o
                          > imienny skład kolektywu.Tak będzie uczciwiej.

Użycie sformułowania "kolektyw" zamiast jakiegoś neutralnego (np. ekipa, zespół) było celowe, czy to tylko przyzwyczajenia z poprzedniej epoki?

Co do kandydata Rupniewskiego to się nie wypowiem, bo nie wiem.
                          Ale może coś będzie tutaj www.pis.org.pl - wszak kandydat jest partyjny.

Co do Kruszewskiego to chyba jest dość łatwe do odgadnięcia. Ale jeśli sprawia Ci to kłopot, to podam Ci dwa linki gdzie zapewne znajdziesz większość, jak to nazywasz, "kolektywu":
                          jozefow.pl/page/34,organizacja-urzedu.html
                          www.2014.dlamiasta.pl/
                          To jak, jest to uczciwe?

• em-kwadrat Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 01:20
                            > Użycie sformułowania "kolektyw" zamiast jakiegoś neutralnego (np. ekipa, zespół
                            > ) było celowe, czy to tylko przyzwyczajenia z poprzedniej epoki?

sjp.pl/kolektyw
                            Bardzo przepraszam Cię za Twoje skojarzenia. Naprawdę przepraszam!

Wiesz wszystko łącznie ze składem ekipy (czy to jest właściwe słowo?).
                            Uczciwe to jest pytanie: czy współorganizujesz debatę?

• feelek Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 01:29
                        1. ja wiem dlaczego p. Kruszewski unika tej debaty i powód ten jest taki jak podałeś
                        2. można to wszystko zorganizować tak aby tego uniknąć, sorry, że piszę to po raz chyba 20
                        3. jeżeli bardzo chcesz obrażać tych co do tej debaty dążą insynuując im powiązania z PiSem to ci się to udaje
                        4. mam nadzieję, że jednak większość społeczeństwa nie daje sobie wmawiać, że jeśli kto, jak my chce uczciwej naturalnej w sytuacji politycznego sporu takiej politycznej konfrontacji, to nie stoją za tym wrogie siły galaktyki a jedynie chęć zapewnienia uczciwego wyboru. Także sobie samemu.
                        5. ja Kolego jestem zwolennikiem p. Kruszewskiego. Ale obawiam się, że trudno będzie w to uwierzyć i zrozumieć komuś, kto rozumuje jak Ty. To bynajmniej nie jest chęć obrazy ale skoro kto tak upraszcza jak Ty?
                        6. w demokracji wiele rzeczy trzeba sobie wywalczyć. Jestem pewien , że podczas debaty w roku 2030 czytający archiwalia z tej dyskusji będzie przecierał oczy z niedowierzaniem.
                        7. Może Wielebny wytłumaczy nam dlaczego nie można zorganizować debaty społecznej w budynku zbudowanym za pieniądze podatników?
                        8. Może też nam powie gdzie do k.... nędzy zorganizować takie spotkanie?
                        9. ja nie mam nic przeciwko debacie internetowej. A to do niej dojdzie? Tzn. będzie 2 kandydatów, którym będzie można zadawać pytania i patrzeć jak odpowiadają? Jestem jak najbardziej za. Ale nie takie coś chyba zaproponował p. Kruszewski. Technicznie to jest możliwe. I jakie wtedy Wielebny przedstawi argumenty na "nie: kto w internecie miałby dokonać tego "werbalnego linczu?
                        • wielebny123 Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 13:44

Feelku, specjalnie dla Ciebie odwróciłem moją wypowiedź - sygnaturka znalazła się na początku, bo czytasz moje wypowiedzi strasznie niedokładnie, wybiorczo i życzeniowo. Zastosuj się do niej proszę smile

A teraz po kolei:
                          1. to dość oczywista rzecz ale sporo osób udaje, że nie wie o co chodzi
                          2. teoretycznie tak (o czym za chwilę) ale w praktyce nie jest już tak różowo
                          3. oj nieładnie Feelku! Jak po takim stwierdzeniu spojrzysz w oczy kandydatowi Rupniewskiemu, który w tej edycji wyborów związków z tą partią się nie wstydzi.
                          4. patrz punkt 2
                          5. wierzę, że wolisz aby wybrany został kandydat Kruszewski niż kandydat Rupniewski. Widzę jednak, że bardzo doskwiera Ci brak zaangażowania Cię w polityczne życie miasta. Zapewne udział w takiej debacie (jako tzw. aktywna publiczność) byłby dla Ciebie niemałą rozrywką, a może nawet szansą na ponowne zostanie dostrzeżonym?
                          6. debata w formie proponowanej nie ma wiele wspólnego z demokracją - patrz punkt 2
                          7. a gdzie coś takiego napisałem? Przeczytaj jeszcze raz tylko w sposób jaki jest to napisane, a nie czytaj tylko tak jak Ci pasuje. Żebyś nie musiał się męczyć z szukaniem, to podrzucam cytat: "Organizowanie debaty w miejscu na które nie uzyskało się zgody (SP2) i wywieszanie o tym ogłoszeń to nic innego jak czysty populizm. ". Teraz Ty odpowiedz na dwa pytania: czy "organizator" dostał zgodę na debatę w SP2? jeśli nie to dlaczego zaprosił tam ludzi? Jeśli nadal nie rozumiesz, to wyobraź sobie, że organizuję w Twoim domu imprezę. Nie pytam Cię o zdanie (albo dostaję odmowę) ale mimo to plakatuję miasto podając Twój adres, datę oraz godzinę rozpoczęcia. Zapowiadam również Twój czynny udział. No i jak myślisz? Impreza się odbędzie? Zachowałbym się przyzwoicie?
                          8. patrz punkt 2
                          9. Nie pisałem o "werbalnym linczu" w debacie internetowej tylko źle zorganizowanej debacie na żywo. Przeczytaj jeszcze raz co pisałem, bo kolejny raz mijasz się z prawdą.

A teraz jak powinna być zorganizowana debata:
                          1. Sztaby wyborcze dogadują się i ustalają zasady
                          2. Wybieramy neutralne miejsce
                          3. Załatwiamy transmisję w ogólnodostępnym medium (Internet się nie nadaje, bo przecież walczy
                          4. Wpuszczamy do miejsca debaty taką samą ilość zwolenników jednej i drugiej strony (załatwiają to sztaby) - albo nie wpuszczamy publiczności
                          5. Znajdujemy bezstronnego prowadzącego, potrafiącego zapanować zarówno nad kandydatami jak również nad publicznością (np. możliwość wyłączenia mikrofonów w razie potrzeby, rzetelne udzielanie głosu)

to tak po krótce i nie do końca. Czy da się to zorganizować w skali Józefowa? Nie sądzę, skoro w przypadku debaty warszawskiej nie było łatwo. Zabawy amatorów lub/i zwolenników nie mają nic wspólnego z profesjonalizmem i musisz się z tym pogodzić.
                          • wielebny123 Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 13:56
                            coś mi ucięło punkt 3 opisu debaty. Powinno być tak:

3. Załatwiamy transmisję w ogólnodostępnym medium (Internet się nie nadaje, bo przecież walczycie o debatę na żywo pod hasłem problemów z dostępem do Internetu dużej grupy mieszkańców zastanawiających się nad tym, którego kandydata poprzeć).

• feelek Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 20:59

to jasne, że za taką debatą jak ją widzisz jest każdy normalnie myślący i mam nadzieję, że uda się ją zorganizować

I w końcu Nie dla Kruszewskiego, Rupniewskiego najbardziej a dla siebie samego (zawsze takie egoistyczne myślenie mi przyświeca) a przy okazji dla jakichś 5- 6 tysięcy co wezmą udział w 2 turze tych wyborów.
                              Dla Józefowa....

PS. Ty sobie Wielebny teoretyzuj
                              i tak żadnej opisywanej przez Ciebie debaty nie zorganizujesz
                              ot jeszcze jeden kolega co nic nie zrobi a popisać sobie w necie? cóż to szkodzi

PS2.:olewam Twoje zabawne opiniowanie mnie jako osoby niespełnionej etc.:

1. 1994-1998 zorganizowanie zgazyfikowania, oświetlenia, żwirowania 4 michalińskich ulic
                              2. 2002 zorganizowanie kampanii w wyborach na burmistrza Józefowa Kruszewski vs. Sikora wygranej przez Kruszewskiego
                              3. 2010- 2012 współtworzenie Gwiazdobrania i Dawania (obecnie > 100 000 zł dla dzieci pokrzywdzonych przez los)
                              4. zorganizowanie akcji zbierania podpisów pod inicjatywą nazwania Ronda im. Tadeusza Nalepy
                              5. 2013 urzeczywistnienie idei gminnych fajerwerków noworocznych sfinansowanych przez internautów w zastępstwie gminy

....mogę sobie, jak widzisz na to olanie pozwolić

życzę podobnych efektów "zaangażowania w polityczne życie miasta".

Reszty wpisu nie komentuję to jest tak odbiegające od rzeczywistości, że zwyczajnie nie mam na to czasu.
                              sorry

• beretbaby Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 12:27
                        wielebny123 napisał:

> Ciekaw jestem ile osób nie rozumie dlaczego Kruszewski unika "debaty na żywo" a
                        > ile osób tylko udaje, że nie wie?
                        > Od początku widać, że "próby" organizacji debaty na żywo to taka sama socjotech
                        > nika i manipulacja jak wołanie o powtórkę wyborów samorządowych. Aktualne dział
                        > ania PiS ramię w ramię z SLD to nic innego jak kampania przed wyborami parlamen
                        > tarnymi za 11 miesięcy. Przecież oni nie wierzą w powtórkę, uwierzyli za to inn
                        > i, dali się na to nabrać i próbowali dokonać zajazdu na PKW (od czego koalicja
                        > PiS/SLD się odżegnywała).

Skądś znam ten rodzaj narracji, poziom argumentów. Czytając byłam przekonana, że to forum zaszczycił swoją obecnością "naprawiony" Roman Giertych- nowa twarz PO. Niestety po sprawdzeniu nicku okazało się, że to tylko wielebny 123 "leci" Giertychem. Odczułam lekki zawód, że to jednak nie oryginał.

> Oczywistym jest, że jeśli Kruszewski pojawił by się na takim spotkaniu to łatwo
                        > można by było go zakrzyczeć i dokonać werbalnego linczu.

Dla mnie to nie jest oczywiste. Kruszewski ma swój komitet, który jest zaprawiony w boju . Widziałam, jak doskonale "radził" sobie 4 lata temu na spotkaniu przedwyborczym Rupniewskiego. Naprawdę nie musisz obawiać się, że zostaną zakrzyczani .Od tamtego czasu jeszcze udoskonalili się -np. nauczyli się buczeć. Jedynymi przegranymi byli wówczas zwykli wyborcy. Panie i Panowie z komitetów zajęci skakaniem sobie gardeł nie zwracali na nich uwagi.
                        Inaczej-zdecydowanie lepiej oceniam tegoroczne spotkanie pod szkołą. Wystarczyło pozbawić głosu komitety wyborcze aby spotkanie w niczym nie przypominało dotychczasowych jatek, a nieliczni to nieliczni ale jednak zwykli wyborcy mogli zadać pytania kandydatom.
                        • wielebny123 Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 13:54
                          beretbaby napisała:
                          > Skądś znam ten rodzaj narracji, poziom argumentów. Czytając byłam przekonana, ż
                          > e to forum zaszczycił swoją obecnością "naprawiony" Roman Giertych
                          Masz jakiś kompleks związany z mecenasem Giertychem? Jeśli tak bardzo chcesz doznać zaszczytu poznania go osobiście - daj znać, może da się coś w tej kwestii zadziałać.

beretbaby napisała:
                          > ale jednak zwykli wyborcy mogli za
                          > dać pytania kandydatom.
                          Jeśli wierzysz, że w debatach pytania zadają przede wszystkim "zwykli wyborcy" to mało wiesz o polityce - nawet tej szczebla lokalnego.

• beretbaby Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 15:37
                            wielebny123 napisał:

> beretbaby napisała:
                            > > Skądś znam ten rodzaj narracji, poziom argumentów. Czytając byłam przekon
                            > ana, ż
                            > > e to forum zaszczycił swoją obecnością "naprawiony" Roman Giertych-nowa twarz PO
                            > Masz jakiś kompleks związany z mecenasem Giertychem? Jeśli tak bardzo chcesz do
                            > znać zaszczytu poznania go osobiście - daj znać, może da się coś w tej kwestii
                            > zadziałać.

Jeśli masz takie możliwości to ja się piszę , możesz działać. Bardzo chętnie obejrzę sobie z bliska P. Giertycha po metamorfozie.

> beretbaby napisała:
                            > > ale jednak zwykli wyborcy mogli za
                            > > dać pytania kandydatom.
                            > Jeśli wierzysz, że w debatach pytania zadają przede wszystkim "zwykli wyborcy"
                            > to mało wiesz o polityce - nawet tej szczebla lokalnego.

Ufam, że podzielisz się swoją wiedzą i zafundujesz mi tu darmową lekcję.
    • feelek Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 21:37
      Cieszy odzew p. Burmistrza na inicjatywę debaty.
      Jakiejkolwiek ale jednak debaty.
      Myślę, że niechęć p. Burmistrza do tej debaty jest stąd, że obawia się on (skądinąd słusznie), że może się ona przerodzić w wiec.
      Myślę, że korzyść z takiego czegoś byłaby owszem dla sztabu pana Rupniewskiego i żadna dla wyborców.
      Jeżeli Organizery zapewni, że tak się nie stanie to jednak zdecydowanie czymś lepszym z punktu widzenia tych dla kogo taka debata byłaby, czyli dla wyborców, pojedynek twarzą w twarz byłby nie do przecenienia.
      więc zróbcie Państwo prawdziwą debatę, może i bez publiczności a potem zawieście jej efekt w postaci relacji w internecie.
      Propozycję p. Burmistrza oceniam jako unik, wybieg: "wychodzę naprzeciw ale i tak nic z tego nie będzie".
      Panie Burmistrzu: Pańska propozycja to nie jest to samo co prawdziwy pojedynek twarzą w twarz.

Jeszcze raz jako obywatel Zbigniew Kozłowski, także nie chciałbym aby debata była wiecem czyichkolwiek krzykaczy.
      Ale można tak to zorganizować, że nie będzie.
        • terpu Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 21:53
          wiem już jak rozwiązać problem z tym czy odpowiedzi na zadane pytania będą pochodziły od Pana Stanisława Kruszewskiego czy od "zielonych ludzików" .
          Najlepszym rozwiązaniem będzie obecność ludzi od Rupniewskiego przy Panu Stanisławie Kruszewskim i obserwowanie go przy komputerze czy samodzielnie odpowiada czy korzysta z podpowiedzi "zielonych ludzików" tongue_out i sprawa wiarygodności będzie rozwiązana wink
          • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 23:02
            terpu napisał:

> wiem już jak rozwiązać problem z tym czy odpowiedzi na zadane pytania będą poch
            > odziły od Pana Stanisława Kruszewskiego czy od "zielonych ludzików" .
            > Najlepszym rozwiązaniem będzie obecność ludzi od Rupniewskiego przy Panu Stanis
            > ławie Kruszewskim i obserwowanie go przy komputerze czy samodzielnie odpowiada
            > czy korzysta z podpowiedzi "zielonych ludzików" tongue_out i sprawa wiarygodności będz
            > ie rozwiązana wink

1. Co za różnica? Grunt to kto się pod tym podpisze.
            2. To ma być konkurs szybkości pisania na klawiaturze, czy uzyskanie autoryzowanych odpowiedzi na pytania?

Czekam na odpowiedzi Rupniewskiego. Jakiekolwiek, bo nawet na swoim profilu na FB nic nie ma. Strony z programem też nie znalazłem. Kandydat widmo.
          • surmia Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 22:12
            Poprzedni post był do jerzysztarbala który napisał:
            Mogę Pana zapewnić, jako świadek debaty zorganizowanej pod SP2, że mamy tu do czynienia naprawdę z profesjonalistą, nie tylko umiejętnie prowadzącym rozmowy z kandydatami ale strofujących mieszkańców nie często rządnych krwi...
          • organizery Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 22:14
            Jestem, który jestem wink .
            Nie wiem, czy nie będzie pyskówki na debacie na żywo w lokalu na ul. Polnej 5b w środę o 18.30. Przed SP2 nie było. Ludzie zrozumieli zasady i akceptowali je. Nie widzę powodów, by teraz w wynajętej sali było inaczej. Myślę, że jestem w stanie zapanować nad publicznością.
            Dlaczego na tym forum mam się przedstawiać? Na debatę nie przychodzi się dla mnie, ale dla pytań i odpowiedzi. Nie chcę się lansować, nie jestem znany w Józefowie, więc moje nazwisko nic nie powie. I może dlatego nie przesiąkłem niechęcią jednych do drugich.
            Uczestniku forum Surmio - nie przyjdziesz na debatę, bo Cię ona nie interesuje, więc dla mojego nazwiska też możesz nie przychodzić. Możesz wierzyć lub nie, ale nie jestem ze sztabu któregokolwiek, ani nie działam w imieniu żadnego z kandydatów. Mnie ciekawi czy uda się przełamać bariery w małej lokalnej społeczności i zrobić coś bez skakania sobie do gardeł. Ot, taki lokalny Kordian
            Pozdrawiam wszystkich ZA i PRZECIW
            • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 22.11.14, 23:25
              organizery napisał(a):

> Jestem, który jestem wink .

Żeś pojechał, Jahwe się znalazł.

> Dlaczego na tym forum mam się przedstawiać?

Ponieważ chcesz zorganizować debatę.

Jak tego nie rozumiesz, to znaczy, że nie nadajesz się do organizacji takiej debaty.
                • feelek Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 00:57
                  choć też mam wątpliwości postanowiłem zaufać Organizeremu
                  ma powody się nie przedstawiać, jego sprawa
                  bez zaufania do siebie, przepadniemy
                  PS. to o której być w poniedziałek przed UM?
                  bo nie wiem
                  przy okazji spróbujemy p. Kruszewskiego przekonać do tego udziału
                  Życzę nam wszystkim powodzenia: i Organizeremu i p. Kruszewskiemu i p. Rupniewskiemu i sobie
                  po tym wszystkim niech się okaże, że nie było tam przegranych, wkręconych etc.
                  i przede wszystkim, niech się wszyscy przekonają, że debata była warta zorganizowania
                  Inszallah!!!!
    • barto-linka Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 09:16
      Z wrażenia spadłam z krzesła niemalże. Wow, jesteśmy! jesteśmy jako forum podmiotem i znaleźliśmy się centrum zainteresowania urzędu. Kiedy powstawała nowa strona urzędu, to był straszny problem, żeby umieścić na niej link do strony forum. Schowany gdzieś na samym dole, jednak się przydał smile

Nie bardzo wierzę w sprawną i efektywną "debatę internetową" skoro na "pytania do burmistrza" rzeczony burmistrz odpowiada miesiąc, a czasami i dłużej. Poza tym z takiej debaty niewygodne pytanie może szybciutko zniknąć gdzieś na łączach.

Dlaczego nie twarzą w twarz z potencjalnymi wyborcami, których teraz burmistrz- kandydat potrzebuje jak ryba wody???

b.
    • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 23.11.14, 09:24
      Wielebny chyba za szybko oceniasz ludzi albo ich wsadzasz do jednego worka. Powiem Ci tak ja nigdy nie zagłosuje na PIS co nie znaczy, że nie chciałbym aby debata została zorganizowana. Ludzie maja prawo spotkać się i dowiedzieć od przyszłych władz paru informacji. Nie można od razu zakładać, że jak będzie debata to dojdzie do linczu bo w ten sposób obrażasz wiele osób, które kulturalnie chcą przyjść, posłuchać i zadać pytanie.
      Może od razu powiedzmy tak: "nie idźmy na wybory bo i tak wszyscy kradną". Jeśli tak będziemy myśleć i wszystkich uogólniać to wtedy nic się nie zmieni.

A co "debaty" na forum to jeśli nie będzie wyjścia to się na nią zgadzam, chociaż uważam, że to kiepski pomysł i kpina. Bo będzie tutaj totalny chaos. Zresztą mówicie, że na debacie na żywo pojawią się zwolennicy jednego kandydata ale też nie ma pewności, że tutaj na forum tak nie będzie.

jozefow512 jak sam widzisz może Pana Rupniewskiego nie ma na forum, może powinieneś wysłać do niego list ze swoimi zapytaniami a może Pan Rupniewski zjawi się na Forum w ostatniej chwili (tego nie wiadomo), przecież Pan Kruszewski dopiero teraz założył swoje konto a pewnie wielu się zastanawia: czemu nie wcześniej? czemu nie przed I tura wyborów?
    • mzj11 Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 08:01
      A może zamiast tracić czas na debatowanie w sprawie debaty, może przelać siły na określenie jej zasad. Może nie bez sensu byłoby wspólne ułożenie pytań. Przecież w 99% i tak są znane główne tematy dotyczące Józka i godne wyjaśnienia. Odpowiedzi (deklaracje, obietnice itd.) będą znane 27. A dalej niech każdy oceni. Moim zdaniem debata internetowa to krok wprzód, ale jeszcze nie dorośliśmy do jej formy. smile
      • jozefow512 Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 08:28
        mzj11 napisał:

> A może zamiast tracić czas na debatowanie w sprawie debaty, może przelać siły n
        > a określenie jej zasad.

Też mi się wydaje, że bez zasad się nie uda.

Ktoś musi wybierać pytania z tych, które napływają. Zapewne będą to robić adminki. Może potrzebny jest jakiś wątek zablokowany dla innych, do którego przenoszone byłyby pytania pojawiające się na bieżąco. W takim wątku i tylko w takim - pojawiałyby się odpowiedzi.

Nie wiem, na ile techniczne możliwości wystarczą na uporządkowanie dyskusji.
        • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 08:49
          Widzicie i wychodzi to co mówiłem wcześniej - CHAOS.

I teraz kwestia tego, że jeśli adminki mają się tym zająć (zbieranie pytań i dbanie o porządek, czyli w sumie organizowanie tego) to czy tak jak wymagacie tego od organizery czy i one nie powinny teraz się przedstawić? Sorki ale sami wpadliście we własne sidła.
          I taką formę jak proponujecie można znaleźć na stronie UM w zakładce "Pytania do Burmistrza". To to samo a nawet tam będzie łatwiej bo już tam ktoś tym zarządza.

Ciekawi mnie również czy Pan Burmistrz odniesie się teraz do naszych dyskusji czy zakończy temat "debaty" na wpisie rozpoczynającym wątek? Czy da się przekonać albo zaproponuje jeszcze inne rozwiązanie?
            • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 10:23
              No nie przedstawił się ale skoro też ktoś proponuję aby inna osoba prowadziła/była odpowiedzialna za debatę to niech panują takie same zasady. (o ile adminki chcą ja prowadzić).
              Też nie zachowujmy się jak dzieci "skoro on nie powiedział to ja też nie".

Przed I debatą też się nikt nie przedstawiał a podobno udało się zorganizować przyzwoite spotkanie.
              • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 10:40
                Surmia aby nie było później niedomówień: Ja Was nie oskarżam o to, że mogłybyście coś fałszować bo to było by rzucanie bezpodstawnych oskarżeń.

A tutaj będzie więcej osób? Sam zobacz, że wypowiada się tylko garstka. Tez nie będzie pewności.

No nie przekonacie mnie do tego, że "debata" tutaj będzie lepsza. Chciałbym się też dowiedzieć od Pana Burmistrza DLACZEGO nie jest skłonny do udziału w debacie na żywo (oko w oko) z wyborcami.
                • surmia Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 10:45
                  A spróbuj tylko nas oskarżyć wink

Wypowiada się garstka. A wielu, bardzo wielu tylko czyta. Może się odważą i napiszą pytanie?
                  Garstka też nawołuje do debaty w ogóle. A konkretnie cztery czy pięć osób.

---
                  ... taka surmia zawsze happy ...
                  • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 10:53
                    Nie mam zamiaru oskarżać innych jeśli nie ma dowodów.

No niestety wypowiada się garstka to fakt. Co do nawoływania do debaty jest nas jeszcze mniej ale dzielnie walczymy i nie składamy broni. smile
                    Jednak tak jak mówię, cały czas nie wiadomo (a przynajmniej do moich uczy/oczu nie dotarło) czemu Pan Kruszewski nie jest zbyt przychylny do debaty na żywo.
                    Aby nie było, że czepiam się tylko jednego Kandydata, chciałbym też wiedzieć czemu Pan Rupniewski jakoś nas nie odwiedza? Nie ma nikogo z komitetu Pana Rupniewskiego na tym forum, który mógłby go powiadomić, że tutaj czekają zmartwieni mieszkańcy na jego odezwę?
          • mzj11 Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 10:59
            Internet to ostoja demokracji a nie chaos. Skupmy się na tym jak to ogarnąć. Określmy tematy i formę pytań. Przy pomocy forum nie damy rady ogarnąć debaty - fb ze względu na personalizację byłoby lepszym trochę lepszym narzędziem. Ale mamy forum i jego ograniczenia. Więc wykorzystajmy tą szansę.
            Podrzucę pierwsze tematy:
            1. WWSI
            2. Oczyszczalnia.

Uzyskamy jakieś odpowiedzi i na ich podstawie możemy sobie wyrobić ostateczne zdanie przed niedzielą a i będzie co analizować po II turze.
            • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 11:12
              Ja nie mówię, że w internecie niczego się nie dowiesz tylko, że będzie chaos w tej debacie. Kto me pilnować zasad? Kto ma zadawać pytania?
              Jak widzieliście (o ile oglądaliście) debatę HGW-Sasin było 3 reporterów z 3 największych telewizji w Polsce. Oni ustalili sobie sami pytania i zadawali je po kolei raz do jednej strony raz do drugiej. I pilnowali czasu i aby nie było krzyków. Wydaję mi się, że tutaj tak nie będzie, gdyż tak jak pisałem wcześniej: Pan Burmistrz odpowie na jedno pytanie, ktoś już będzie zadawał drugie, ale trzecie osoba odnosi się jeszcze do tego pierwszego pytania i jeszcze trzeba dodać 10 następnych osób, które w tym czasie zadają swoje pytania.
            • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 11:14
              Debata pozwala też zobaczyć jak kandydat radzi sobie w sytuacji stresowej, jak działa pod presją itp. Dlatego coraz częściej w szkołach/na studiach stosuje się prezentację przed klasą grupą a nie napisanie referatu i oddanie go w formie papierowej. Uczy to nas postawy w sytuacji stresowej (bo dla niektórych to stres), wystąpień publicznych i komunikacji.
                • mzj11 Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 11:36
                  Ok. Jesteś łebski facet - dostajesz narzędzie "forum" - jak sobie wyobrażasz "debatę"? Na debacie w realu też nie zadasz wszystkich pytań, które Cię nurtują a tutaj masz jeszcze dodatkowe ograniczenia. Rusz trochę głową w kierunku - jest szansa na uzyskanie odpowiedzi to może znajdźmy sposób. Chyba, że nadal chcesz dyskutować w temacie czy debatę uda się zorganizować na forum. Odpowiedź oczywista: "Się nie da".
                  • karolek.only Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 14:38
                    A może już od dziś powinniśmy składać propozycję pytań, moderatorki by je zebrały w pakiety i w czasie tych godzin kolejno wrzucały na forum a my moglibyśmy czytać odpowiedzi. Należało by też zostawić czas na koniec aby można było zadać jeszcze jakieś pytania, które nasuną się w trakcie odpowiedzi burmistrza. Nie byłoby powtarzających się pytań i może przez to sprawniej i szybciej byśmy uzyskali odpowiedzi na nurtujące pytania. Co o tym sądzicie?
                  • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 15:59
                    Może i jestem łebski facet ale czemu to ja mam ustalać zasady? Jeśli chcecie to mogę to zrobić ale jak sami wiecie nie jestem zwolennikiem takiej formy "debaty". Są tutaj osoby, które zachwalają ten pomysł i może one mają w głowach jakiś zakres zasad.
                    Cały czas też nie wiem czemu nie można zorganizować zwykłej debaty? Czemu Pan Burmistrz potrafi znaleźć czas na rozmowy na forum a nie potrafi na debatę na żywo?

Jak chcecie to mogę ustalić zasady (chociaż nie czuję się do tego zobligowany i nie jestem moderatorem).
    • szalej0 Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 16:16
      mi podoba się taka wersja, lepiej też to niż nic smile
      co prawda dyskryminuje osoby niekorzystajace z forum lub w ogole nie bardzo z internetu, ale dla mnie propozycja jest ok

i bez przesady z tym, ze lepiej byloby oceniac np. poziom odpornosci kandydata na stres itp., to nie wybory na prezydenta Polski, nie dajmy sie zwariowac

kruszewski2014 napisał(a):

> Szanowni Forumowicze
      >
      > Chciałby Was zaprosić na rozmowę internetową w czwartek 27 listopada w godzinac
      > h 18:00-20;00.
      > Postaram się za pośrednictwem Forum odpowiedzieć na wszystkie nurtujące Państwa
      > pytania. Mam nadzieję, że ta nowa forma kontaktu kandydata na burmistrza z wyb
      > orcami spodoba się Państwu. Wy będziecie zadawać pytania, ja na bieżąco odpowia
      > dał.
      >
      > pozdrawiam wszystkich Józefowskich Internautów
      >
      > Stanisław Kruszewski
      >
      > ps. Udało mi się skontaktować za pośrednictwem sztabu wyborczego z dwoma admini
      > stratorkami forum, aby mogły poświadczyć, że nie jest to żart.
      • diego-de-la-vega Re: Debata internetowa - 27 listopada 24.11.14, 16:23
        No wybory na Prezydenta RP nie, co nie znaczy, że władza ma się chować po internecie (cały czas nie wiadomo jaki jest oficjalny powód dla którego nie może odbyć się debata na żywo). Ale sam przyznasz, że lepiej jest wiedzieć jak na żywo się prezentuje burmistrz ale nie w sytuacji gdzie ma wszystko przygotowane (jak na różnych uroczystościach).

Masz rację, że dyskryminuje wiele osób taka forma "debaty".
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka