Dodaj do ulubionych

Uwaga: rząd wstrzymuje wydawanie paszportów

28.04.20, 18:29
Nie sądziłem, że doczekam takiej sytuacji. Nie można złożyć wniosku o paszport ani go odebrać (poza sytuacją niecierpiącą zwłoki).

Nie widzę uzasadnienia dla takiego działania, bo można spokojnie zorganizować bezpieczne zarówno składanie wniosków o paszporty jak i ich wydawanie.

warszawa.wyborcza.pl/warszawa/7,54420,25903626,wojewoda-wstrzymal-wydawanie-paszportow-prosze-przyjsc-po.html#s=BoxLoWaImg3
"I opisuje sytuację sprzed kilku dni: - Na miejscu zastałam tylko ochroniarza. Powiedział mi, że najpierw muszę zadzwonić. Dzwonię, mówię, w jakiej sprawie, a pani mnie pyta po co mi paszport, skoro nie można wyjechać z kraju? - Zrobiło mi się słabo, wrócił klimat PRL-u, kiedy paszporty były deponowane na milicji. - Przecież to nieprawda - mówię. - Nie ma zakazu wyjazdu z kraju. - Paszport nie jest rzeczą pierwszej potrzeby - poucza mnie urzędniczka. - Zależy dla kogo - odpowiadam. - Zamierzam wyjechać, jak tylko będę mieć paszport. Zrobiłam już opłatę, proszę umówić mnie na jakiś termin. I co słyszę? - Nie umówię. Proszę przyjść, jak będzie zdrowiej - dodaje. Wygląda na to, że jak w PRL-u jesteśmy uwięzienie we kraju, a to, czy wyjedziemy, zależy od urzędniczego widzimisię."
Na stronach urzędu wojewódzkiego jest informacja, że paszporty są wydawane tylko w sytuacji niecierpiącej zwłoki. A czy chęć posiadania paszportu nie może być sytuacją niecierpiącej zwłoki. Pamiętam PRL i brak możliwości złożenia wniosku o paszport oraz odebrania i zależność od widzimisie urzędnika jak żywo przypomina tamte czasy.

www.gov.pl/web/uw-mazowiecki/zmiany-w-godzinach-pracy-mazowieckiego-urzedu-wojewodzkiego
[...]
- w wyżej wskazanych lokalizacjach dokument paszportowy można odebrać wyłącznie w przypadku wystąpienia sytuacji niecierpiącej zwłoki po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną na dotychczasowych zasadach, tj. paszport odbierany jest w miejscu złożenia wniosku;

- w Referatach Paszportowych w Warszawie przy ul. Floriańskiej 10 (tel. 22 619 33 35) oraz przy al. KEN 61 (tel. 22 855 12 40) dokument paszportowy można odebrać wyłącznie w przypadku wystąpienia sytuacji niecierpiącej zwłoki, od poniedziałku do piątku w godzinach od 10.00 do 14.00, po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną. Zostaje wyłączona w tych lokalizacjach możliwość składania wniosków o wydanie paszportu;
- W Terenowych Punktach Paszportowych w Warszawie (Bemowo tel. 22 325 40 42, Bielany – tel. 22 373 30 52, Praga Południe – tel. 22 443 54 25, Ursus – tel. 22 443 61 93, Żoliborz tel. 22 443 90 69) dokument paszportowy można odebrać wyłącznie w przypadku wystąpienia sytuacji niecierpiącej zwłoki po uprzednim umówieniu wizyty drogą telefoniczną. Zostaje wyłączona w tych lokalizacjach możliwość składania wniosków o wydanie paszportu."
Obserwuj wątek
  • pacpaco Re: Uwaga: rząd wstrzymuje wydawanie paszportów 30.04.20, 23:25
   wedle twojej teorii:
   "> Nie widzę uzasadnienia dla takiego działania, bo można spokojnie zorganizować b
   > ezpieczne zarówno składanie wniosków o paszporty jak i ich wydawanie."

   .....Mozna tez spokojnie zorganizowac zarowno przeprowadzenie bezpiecznych wyborow....bo co za roznica czy wypełniasz wniosek o paszport czy karte do glosowania i podpisujesz odebranie karty czy zlozenie wniosku.

   Jak zwykle bicie piany bo po UE można jezdzic z dowodem, opcja zlozenia wniosku o paszport tez jest...ale jozek swiat Ci sie wali bo musisz teraz juz szybko miec nowy paszport po to aby dojsc do wniosku,ze to bez sensu

   jozefow512 napisał:

   > Nie sądziłem, że doczekam takiej sytuacji. Nie można złożyć wniosku o paszport
   > ani go odebrać (poza sytuacją niecierpiącą zwłoki).
   >
   > Nie widzę uzasadnienia dla takiego działania, bo można spokojnie zorganizować b
   > ezpieczne zarówno składanie wniosków o paszporty jak i ich wydawanie.
   >
   • jozefow512 Re: Uwaga: rząd wstrzymuje wydawanie paszportów 03.05.20, 17:43
    pacpaco napisał:

    > .....Mozna tez spokojnie zorganizowac zarowno przeprowadzenie bezpiecznych wybo
    > row....bo co za roznica czy wypełniasz wniosek o paszport czy karte do glosowan
    > ia i podpisujesz odebranie karty czy zlozenie wniosku.

    Jak na razie rząd nie potrafi zorganizować bezpiecznego składania wniosków o kilka paszportów dziennie, a chce wydać jednego dnia 30 milionów kart do głosowania.

    > Jak zwykle bicie piany bo po UE można jezdzic z dowodem, opcja zlozenia wniosku
    > o paszport tez jest...ale jozek swiat Ci sie wali bo musisz teraz juz szybko m
    > iec nowy paszport po to aby dojsc do wniosku,ze to bez sensu

    Niestety poza wyjątkowymi sytuacjami nie można złożyć wniosku o paszport. Tak jest wyraźnie napisane na rządowej stronie.

    Nie ma znaczenia, czy składanie teraz wniosku o paszport jest bez sensu. Chodzi o sam fakt, że nie można wyrobić paszportu "bo chcę". Raczej nie zrozumiesz tego ...


Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka