Dodaj do ulubionych

Weryfikacja segragacji odpadów w Jóżefowie

05.08.20, 09:56
Jak rozumiem weryfikowane będą tylko odpady sortowane. Efekt działania rządu będzie taki, że bezpieczniej będzie jak najwięcej rzeczy wrzucać do zmieszanych. Rząd już nam zafundował horrendalne opłaty za śmieci, teraz dalej uprzykrzają życie.

www.jozefow.pl/page/14,aktualnosci.html?id=3305
Obowiązek segregacji odpadów komunalnych dotyczy wszystkich mieszkańców i będzie podlegał weryfikacji. Od sierpnia na pojemnikach i workach z niewłaściwie posegregowanymi odpadami firma Lekaro umieści specjalne naklejki.Wprowadzone rozwiązanie wynika z obowiązującego prawa. Firma odbierająca odpady, w przypadku stwierdzenia braku segregacji odpadów, ma obowiązek powiadomienia o tym właściciela nieruchomości. Niepoprawnie posegregowane śmieci nie zostaną odebrane, a na pojemnikach i workach pracownicy firmy Lekaro umieszczą odpowiednie naklejki. Odpady zostaną odebrane jako zmieszane w kolejnym terminie wynikającym z harmonogramu.

O braku lub niewłaściwej segregacji firma Lekaro poinformuje również Urząd Miasta, który na tej podstawie będzie miał możliwość wszczęcia procedury naliczenia opłaty podwyższonej, wynoszącej w Józefowie 100zł/osobę/miesiąc.

linia.com.pl/2020/08/04/bedzie-weryfikacja-oddawanych-odpadow/
Zgodnie z prawem obowiązek segregacji odpadów komunalnych dotyczy wszystkich mieszkańców i od sierpnia w Józefowie będzie podlegał weryfikacji.

W przypadku gdy firma odbierająca i transportująca od mieszkańców odpady stwierdzi, że w workach czy pojemnikach znajdują się śmieci zmieszane, poinformuje o tym właściciela nieruchomości. Niepoprawnie posegregowane odpady nie zostaną odebrane, a na pojemnikach i workach pracownicy firmy umieszczą specjalne naklejki. W takim przypadku śmieci zostaną odebrane z posesji jako zmieszane, ale dopiero w kolejnym terminie wynikającym z harmonogramu.
Obserwuj wątek
    • kolejarzmatolecki Re: Weryfikacja segragacji odpadów w Jóżefowie 06.08.20, 19:35
      A co, będą przed zabraniem każdego worka przeglądać ich zawartość? Czy może każdy woreczek przed wrzuceniem do śmieciarki zostanie opatrzony naklejką z adresem posesji a potem na miejscu w sortowni będą dochodzić czy w niebieskim worku Kowalskiego znajduje się kawałek zatłuszczonego papieru, jeśli tak to cały worek do zwrotu i idzie jako zmieszane? To proponuje od razu zmianę harmonogramu bo zbieranie nie będzie teraz zajmowac jednego dnia tylko jeden miesiącsmile

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka