Dodaj do ulubionych

Dobra przeciw usługom na Dobrej

21.08.20, 20:10
Taka ciekawostka NIMB-owa.

Ciekawe, czy będą chcieli likwidacji kościoła przy Dobrej?

Przystanek kolejowy (tez jest w bezpośrednim sąsiedztwie Dobrej) też należy zlikwidować?


linia.com.pl/2020/08/20/dobra-nie-dla-uslug/
Mieszkańcy domów przy ul. Dobrej w Józefowie nie chcą, aby w ich okolicy można było prowadzić działalność usługową. Ich zdaniem zapis w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego im tego nie gwarantuje, bo studium dopuszcza prowadzenie usług. Dlatego oczekują od władz Józefowa, żeby jak najszybciej to uregulowały.

Obserwuj wątek
  • jozefow Re: Dobra przeciw usługom na Dobrej 22.08.20, 11:45
   Teren z zaznaczonymi U (usługami) w studium zagospodarowania leży w otulinie Parku Krajobrazowego gdzie plan zagospodarowania nigdy nie przewidywał usług. (Dobra - przy Rejtana) Plan zagospodarowania (uchwalany kilkukrotnie) w tej okolicy daje możliwość zabudowy jednorodzinnej na działkach nie mniejszych niż 1500 m2 z zachowaniem 80% powierzchni czynnej biologicznie - słusznie i zgodnie z takim planem ludzie tam się budują, osiedlają i spokojnie żyją. Chcieliby żeby nie zmieniano planów co pare lat bo to nie ma nic wspólnego ze stabilnością rozwoju miasta w kierunku spójnego zagospodarowania przestrzennego ani tez z perspektywa mieszkania w „lesie” - obszarze spokojnym gdzie dzieci bawią się na ulicach a ludzie (nie tylko z Józefowa) przyjeżdzają na spacery itd. Cały urok tego miejsca polega na tym ze jest dosyć gęsto zalesiony i literka U w studium zagospodarowania w tym miejscu wyglada jak palma na rondzie De Gaulle w Waw. Z taka różnica ze palma to był żart.
   • jozefow Re: Dobra przeciw usługom na Dobrej 22.08.20, 17:44
    Jak zwykle „błyskotliwy” argument Pana feelka. Ponad 300 podpisów zebranych w okresie wakacyjnym, raport miasta za 2018 wskazujący na obszar problematyczny w Józefowie - zagospodarowanie przestrzenne (oprócz demografii), ponad 1 hektar lasu który można zachować promując (zgodnie z planem zagospodarowania) zabudowę jednorodzinna. Nie chciałabym wspominać o ekologii bo to przecież temat popularny wtedy kiedy miasto promuje zamianę widelców z plastikowych na eko. Nie chciałabym tez wspominać o prostych zasadach tworzenia planów zagospodarowania ale wszyscy dziś podróżujemy i można przyjrzeć się jak to robią sąsiedzi w Niemczech np. Cieszymy się ze burmistrz wyraził się jasno ze studium powinno być dostosowane do tego jak się powinna rozwijać ta cześć Jozefowa biorąc pod uwagę obowiązujący plan.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka