Dodaj do ulubionych

"Zmień płeć" ? Nie!: "zmień PIEC"

24.08.20, 12:22
[z góry przepraszam, że temat jest oot, choć tylko trochę: u nas przecie też jest ta akcja, jak widać może być groźnie
]
i]"Zmień piec". Atak na stoisko we Wrocławiu

- Jestem w szoku, że do tego doszło. Wygląda na to, że facet myślał, że propagujemy zmianę płci. Bardzo dużo osób odczytuje hasło "Zmień piec" jako "Zmień płeć". - opowiada Bruno Zachariasiewicz [GW, z 24.8.2020].

Zachariasiewicz stał ze swym stoiskiem z materiałami poglądowymi pod jednym z wrocławskich kościołów propagując wymianę pieca kopciucha na model bardziej "przyrodoprzyjazny". W którymś momencie zaatakował go rozjuszony trzydziestolatek, co kopnął w stoisko, ze stolika spadł komputer, na szczęście jedynie się porysował...

"- Jeszcze tego samego dnia rano podszedł do mnie inny pan, zareagował agresywnym tonem. Powiedziałem, żeby uważnie przeczytał napis. Roześmiał się, przyznał się do błędu i przeprosił - dodaje."

W trosce o swoje zdrowie i całość sprzętu, osoby, które na co dzień zajmują się organizacją operacji wymiany instalacji grzewczych we Wrocławiu zastanawiają się nad zmianą hasła na mniej mylące. Językoznawcy z Katedry Polonistyki Uniwersytetu Wrocławskiego oferują nieodpłatną pomoc.

[Nieprawdziwą okazała się pogłoska, że będzie to: "zmień mózg".
Za bardzo kojarzyłoby się ze "zmień bluzg".
(Kibice mogliby się obrazić)]

Sprawa została już zgłoszona na policję. Zakwalifikowano ją jako wykroczenie.[/i]
Obserwuj wątek

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka