Dodaj do ulubionych

Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowaniach).

11.01.21, 16:38
Czy ktoś może wie, dlaczego we wschodnim Michalinie wymieniane są na skrzyżowaniach tablice z nazwami ulic? Czy była jakaś uchwała radnych w tej sprawie, bo to musi kosztować?

Poprzednie były opatrzone herbem Józefowa i miały takie funkcjonalne informacje o numeracjach posesji, jakie napotkamy na odcinkach pomiędzy najbliższymi przecznicami/skrzyżowaniami, czy numeracja nieruchomości rośnie, czy maleje. Było to bardzo przydatne.

A nowe tablice takich elementów informacyjnych nie posiadają.

Zastanawiam się dlaczego? Czy stare zostały zdewastowane? Czy łatwiej podlegały wyblaknięciu od słońca i przez to stawały się mniej czytelne.

A może jest jakiś inny powód?
Obserwuj wątek
  • datlas Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 12.01.21, 10:28
   Dzięki Jozefow512 za informację.

   Faktycznie jest artykuł w tej sprawie:

   linia.com.pl/2020/11/19/na-poczatek-tabliczki-dla-ulic/

   Mój komentarz:
   1) Wymiana " tablic informacyjnych będących w złym stanie technicznym" - ok rozumiem, kwestia wyjaśniona;

   2) "W tym roku ma powstać ok. 100 tabliczek, które zastąpią te najbardziej zniszczone. Koszt ich produkcji wyniesie 60 tys. zł. Wykona je firma UTAL z Poznania."

   Nie rozumiem autoryzowanej - jak sądzę - wypowiedzi Krystyny Olesińskiej, rzeczniczki Urzędu Miasta Józefowa.
   Firma z Poznania - sprawia wrażenie jakościowo solidnej (np. wykonują także tablice rejestracyjne). Ale 100 tabliczek za 60 000 zł ['Koszt ich produkcji" mówi Pani Rzecznik - to dość drogo za jedną sztukę.

   3) "O zrobienie projektu został poproszony architekt specjalizujący się w budownictwie w stylu świdermajer." - interesuje mnie czy pisownia tego co znajdzie się na tabliczkach została skonsultowana także z językoznawcami/polonistami. Piszę o tym na marginesie sporu jaki prowadzę z feelek w wątku "Się jeździ!".
   Gdyby przy okazji wymiany tabliczek udało się usunąć dotychczas używaną w naszym mieście błędną pisownię nazw alei/alej, placów, skwerów, zaułków, bulwarów, i używanych w nich skrótów (pisanych błędnie wielką literą np. ul. Ks. Malinowskiego, ul. Kard. Wyszyńskiego) - to jestem w stanie zaakceptować sens całej operacji z najnowszą wymianą tablic, aby sprostać ustawie o języku polskim, do której przestrzegania są zobligowane "organy jednostek samorządu terytorialnego i podległe im instytucje w zakresie, w jakim wykonują zadania publiczne".

   PS Pozdrawiam feelek
   • jozefow512 Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 12.01.21, 23:44
    datlas napisał:

    > Firma z Poznania - sprawia wrażenie jakościowo solidnej (np. wykonują także tab
    > lice rejestracyjne). Ale 100 tabliczek za 60 000 zł ['Koszt ich produk
    > cji" mówi Pani Rzecznik - to dość drogo za jedną sztukę.


    Hmm. TO ciekawe. Trudno jest jednak ocenić, czy to drogo, czy tanio. Musielibyśmy znać zakres prac - czy to tylko zrobienie tabliczek, z czego te tabliczki, itd. itp. A może to razem z utrzymaniem tych tabliczek przez X lat? Czy był przetarg, a jeśli tak, to dlaczego nikt nie dał niższej ceny? Nie szukałem w BIP, ale jeśli był przetarg, to można sprawdzić zakres prac.

    > Gdyby przy okazji wymiany tabliczek udało się usunąć dotychczas używaną w naszy
    > m mieście błędną pisownię nazw alei/alej, placów, skwerów, zaułków, bulwarów, i


    Ciekawe. Efekt będziemy mogli sprawdzić wszyscy smile
    • datlas Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 13.01.21, 07:37
     Dzięki jozefow512 za Twój głos w sprawie.

     Tak na marginesie, czy na naszym nowym/starym portalu jest zakładka, gdzie można znaleźć treści skarg/wniosków/petycji józefowian kierowanych do naszych władz samorządowych, i odpowiedzi naszych włodarzy?

     Czy w ogóle nasi radni składają jakieś interpelacje/zapytania? Czy od roku 2019 ta forma indagowania umarła? Czy są transmisje na youtubie z posiedzeń Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, bo chyba transmitowane są sesje Rady Miasta?

     Pytam, bo patrzyłem na stronę internetową dzielnicy Warszawa - Śródmieście, a tam radni aż prześcigają się (może przesadzam) w składaniu zapytań w - naprawdę lokalnych - sprawach/tematach , które sygnalizują im mieszkańcy. Aż przyjemnie czyta się publikowane później odpowiedzi/wyjaśnienia.
  • surmia Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 15.01.21, 15:50
   Na mojej ulicy tablica z nazwą ulicy jest stale dewastowana - zamalowywana spray'em. Wisi za nisko, bo na płocie. Te nowe będą chyba na słupkach. Ja chcę nową tablicę.
   Co do grafiki i kolorystyki nie mam zastrzeżeń. Józefów będzie miał jednolite kolorystyczne tablice i będzie się pozytywnie wyróżniał wśród miejscowości sąsiednich.
   • datlas Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 15.01.21, 16:20
    A dzisiaj Józefów nie miał jednolitych tablic na słupkach?
    Właśnie były jednolite i bardzo funkcjonale (z tą dodatkową informacją numeracyjna), też znormalizowane pod względem grafiki i kolorystyki, i też się wyróżniały na tle miejscowości sąsiednich.

    Jeśli kwestionuje Pani tamte stare tablice - to znaczy, że podważyła Pani sens wydania kiedyś tam publicznych pieniędzy na dotychczasowy wzór.

    Ja się zapytam, tak jak ktoś z naszego forum, po co było wydawać kasę na nowy wzór?
    Jesteśmy tak bogaci i osiągnęliśmy stan nasycenia potrzeb józefowian, że możemy sobie pozwolić na nowe tablice, pozbawione w dodatku herbu miasta?

    Gdzie Pani patriotyzm?
    Moje miasto zostało odarte z herbu i dumy!

    Moje miasto zostało sprowadzone do jakiegoś zielonego, fikuśnego wspornika balkonowego w stylu świdermajer właściwym dla Wawra, Anina, Międzylesia, Radości, Falenicy, Świdra, Otwocka - czyli całej linii otwockiej. (a co to właściwie jest to to zielone z wygibasami)

    Gdzie jest należne miejsce dla mojego Józefowa?
    • surmia Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 15.01.21, 19:14
     Ja nie miałam przyjemności doświadczenia zaistnienia na mojej ulicy tablic z numerami, herbem itp., co potwierdza, że nie cały Józefów miał jednolite tablice. Może stąd ta inicjatywa.

     Jak się mieszka w jakiejś luksusowej lokalizacji, gdzie są odpowiednie tablice, z pewnością też wygodne ławki, kosze itp., to można mieć pretensje o niegospodarność. Bo już się wszystko ma. A tu okazało się, że nie każdy może doświadczać tych luksusów.
     Dlatego teraz będzie (być może) po równo!
     I w dodatku inaczej niż wszędzie indziej.
     • datlas Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 15.01.21, 20:55
      Chce Pani powiedzieć, że władze miasta zaniedbując Pani część naszej miejscowości w wyposażeniu w tabliczki (nieważne starego czy nowego typu), faworyzując wschodni Michalin w nowe tabliczki tworzy w naszej okolicy swoiste Beverly Hills, a ulica Sobieskiego to jakiś snobistyczny Sunset Boulevard?

      Tym bardziej powinna się Pani zainteresować co to za inicjatywa z tą wymianą tabliczek i dlaczego doświadcza Pani - jako mieszkanka - takiej nierównoprawności w infrastrukturze naszego miasta, w kierunkach rozwoju Józefowa, w oferowanych usprawnieniach i wygodach dla jego mieszkańców oraz jego gości?

      A może za tą całą akcją kryje się skuteczność radnego/radnej z tego terenu?
      • feelek Re: Wymiana tablic z nazwami ulic (na skrzyżowani 24.02.21, 22:57
       Myślę, że macie Państwo dosyć przemyśleń, kompetencji, aby wykreować spośród siebie ARM: Alternatywną Radę Miasta. Jak najprędzej się za to weźcie, ukonstytuujcie...

       Macie narzędzia w ręku: w J. jak gdziekolwiek indziej można powołać rady sołeckie, sołtysów: Rycic, Emilianowa, Górek, Błot, Michalinów, Józefowów, Jarosława Północnego i Południowego, powołać Rady Osiedli, podzielić adekwatnie pieniądze z podatków.

       Do dzieła Państwo! Powodzenia w budowie ulic, chodników, przedszkoli, żłobków...

       Jedyne, co stanie wam na drodze, to SKO, RIO, KAS, NIK...
       Także jakieś lokalne forum, co zawsze będzie wszystko wiedzieć lepiej od was.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka