Dodaj do ulubionych

Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ?

07.08.09, 11:24
Witam
Jako żywo zainteresowny tematem przedszkoli w Józefowie czytam sobie
nowy nr naszej gazetki józefowskiej. W informacjach z ostaniej sesji
rady miasta jest info o tym, iz miasto wyasygnowało dodatkowo
470.000 pln na uruchomienie oddziału przedszkolnego w przedszkolu nr
1. Czy to chodzi o to przedszkole w tym wynajętym na 2 lata budynku
przy Leśnej ? Bo jak tak to nieźle 20.000 dodatkowo na miesiąc do
wynajmowanego prywatnego lokalu. Mam nadzieję, że to jeszcze jakiś
inny oddział no chyba, że mamy tyle kasy w mieście że pół miliona to
nie problem.
Obserwuj wątek
      • frank_7 Re: Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ? 07.08.09, 12:31
        No może i tak. Ostatnio przejeżdżałem obok tego domu i tam to nawet
        okien nie ma, nie mówiąc o placu zabaw i innych bajerach dla
        dzieciaków, więc nie widzę jakoś szansy otwarcia tego przedszkola we
        wrześniu. Generalnie remont/budowa w pełni a burmistrz już listy
        przyjętych ogłosił, no chyba, że to na wrzesień 2010.
        • zuzakm Re: Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ? 07.08.09, 15:07
          no bo nie wiem kto wpadł na taki genialny pomysł aby wynająć na przedszkole
          zabytkową wille która jest w remoncie. ja rozumiem żeby tam był dom kultury, coś
          w tym rodzaju ale przedszkole to jakiś dziwny pomysł...szkoda tego budynku poprostu.
          a jeszcze nie dawno willa ta byla na sprzedaż hmm
            • jurij12 Re: Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ? 18.09.09, 11:30
              odgrzewam ten temat
              za chwile kończy się wrzesień i teoretycznie ma ruszyć "nowy"
              oddzial przedszkola o którym mowa powyżej,

jak tam wyglada sytuacja? jest szansa ze to ruszy 1 paździenika TEGO
              ROKU?
              okna widziałem już wstawione,

/może jest plan że dzieci w pierwszym miesiącu od otwarcia będą sie
              bawić w budowlańców i sami sobie wykańczać swoje pokoiki wink mojemu
              synkowi na pewno by się spodobalo, podstawow narzędzia juz
              kupiliśmy.../
              • marcin_dziedzic Re: Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ? 18.09.09, 12:07
                niektórym to się nie dogodzi... równie dobrze burmistrz mógł się wypiąć i
                powiedzieć - sorry nie damy rady, mamy trudną sytuację budżetu, działki się nie
                sprzedają, wpływy z podatków mniejsze, nie damy rady otworzyć przedszkola -
                przeczekajcie ludzie - poszukamy, pomyślimy.

Żeby wyremontować, a przede wszystkim przystosować budynek dla potrzeb
                przedszkola, nie wystarczy wstawić okien i pomalować ścian. Wszystko musi mieć
                odbiory, atesty, odpowiednie proporcje itepe. Pewnych spraw się nie przeskoczy.
                Nad przedszkolem na Ługach od kilku miesięcy pracuje codziennie 20 - 30 osób.
                Niby dużo i powinni się uwinąć w mgnieniu oka prawda? Ale się okazało, że
                korytarz za wąski bo normy się zmieniły, a to coś innego, a to jeszcze Sanepid,
                a to inny urząd. Cieszcie się, że wasze dzieciaki znajdą swoje przedszkole, bo
                nie każdy ma tak dobrze.
                • jurij12 Re: Dofinansowanie nowego oddziału przedszkola ? 18.09.09, 12:45
                  jak zwykle punkt widzenia zależy od punktu siedzenia,

to nie jest kewstia dogodzenia czy nie dogodzenia...

skoro ktos w miesie podjął juz taką decyzję ze bedzie nowy oddział i
                  przekazal ta informacje rodzicom dzieci które zostaly tam
                  zakwalifikowane to niech tak bedzie,

mialo byc od pazdziernika to sie szykujemy na pazdziernik, jakby mi
                  ktos powiedzial ze przedszkola nie bedzie w ogole to bym wcale na to
                  nie czekal i szukal alternatywnego rozwiazania nie tylko na wrzesień
                  ale na caly czas...
                  ot i tyle...
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka