Dodaj do ulubionych

Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo

• Gość: Gość -turkuc.. Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: 83.2.242.* 29.11.09, 12:59
      Oj..jedni to pasjonaci - decha - -brejk -decha.. i buchchacha..mam starego 10-latka (4,70 długi..) z dwulitrówka ..i MOGĘ spalic 12..ale wole ciut delikatniej i mieszcze sie w 8..Akurat jadac na 2-2500obrotów -i TAK mam ciąg łykając Audiki i "sportowe"BMW 1,6..o ludowych autach nawet nie mówiac
      MOMENT OBROTOWY nisko - to naprawdę piekna rzecz..Popieram madrych i inteligentnie korzystajacych z ATUTÓW auta..
    • Gość: m Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: 188.33.143.* 29.11.09, 15:13
      105 Koni z silniczka 1,2 to nie jest wysilony silnik? do niedawna 105 KM miały silniki 1,6....ciekawe ile taki malutki silniczek 1,2 TSI wytrzyma? 150 tys.km? 200 tys.km? czyli 10 lat :) Starsze silniki mają po 300 tys.km i jeszcze długo pociągną bo nie musiały się tak wysilać wysoką mocą 100 KM i kręcenie go do wysokich obrotów przy których osiąga się moc to zabójstwo dla takiego małego silniczka...
    • Gość: olo Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.09, 22:08
      Jeździłem miesiąc polówką 1,2 ale poprzednia wersja - auto praktycznie nowe z wypożyczalni. Spalanie po prostu wyszło tragicznie. Fakt nie oszczędzałem auta ale na trasie z Poznania do Wawy ( w tym 200 km autostrada ) , trochę po Wawie i powrót palił ok. 7,5-8 litrów. Jak na takie małe auto to chyba ciut dużo ( na autostradzie leciałem ok. 160 km/h , później już raczej wolno bo wiadomo jaka dalej droga )
    • Gość: gościówka Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.09, 23:00
      Sporo tu na forum żołnierzy firmy VW. Oprócz tego widzę, że równie dużo jest osób znających się na inżynierii silnika które po prostu mają wiedzę i pokazują zagrożenia dla nabywców. Pozdrawiam. Spędziłam 34 lata za kółkiem aut pochodzących z wielu rewolucji technicznych. Postęp dostrzegam. Jest potrzebny. Pamiętam jednak zawsze o tym, że oprócz postępu istnieją prawa fizyki, które działają od tysięcy lat - niezmiennie. I to one zawsze weryfikują postęp i wynalazki - po pewnym czasie. Życzę nam wszystkim by taka weryfikacja była mało bolesna dla naszych portfeli.
    • Gość: Race Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.chello.pl 02.12.09, 19:17
      Kolego "m" jak Ci szkoda na benzynę to kup sobie Polo Bluemotion 1,2 spalisz średnio 3,3 litra ropy i masz jeden problem z głowy. Pozostałe fobie musisz leczyć u lekarza bo na skąpców i miłośników starych gratów upierających się że kupowanie nowych aut nie ma sensu albo że spalanie 8 litrów w mieście to dużo wiele nie da sie poradzić ;-)
      Pomyśleć że spalam (Golf GTI 1,8 T 180 KM) średnio 11 litrów, w mieście ok. 13-14 a w trasie 8-9 i wydaje mi się że nie ma tragedii ;-)
    • Gość: f. Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.acn.waw.pl 30.12.09, 12:25
      Jeżdzę fiatem linea 1,4 turbo jet 120KM a więc z silnikiem analogicznym do tsi produkowanych przez VW. 5 litrów polo 1,2 tsi może spalić w trasie, z pewnością nie przy dynamicznej jeździe miejskiej. Moja linea w mieście pali:
      a) stosując zasady ecodrivingu 7,5 l
      b) przy dynamicznej jeździe z kręceniem wysoko czasem na zimnym silniku nawet do 10 litrów.
      Tak więc wiele zależy od stylu jazdy. Zmieniając biegi przy 2500 obr./min oraz starając się jeździć na jak najwyższym przełożeniu naprawdę może pozytywnie zaskoczyć na stacji benzynowej. Radocha z jazdy niesamowita. Nie trzeba cały czas wachlować skrzynią. Max moment dostępny już od 1750 obr/min. Zdecydowanie polecam. Wysoka kultura pracy silnika to niewątpliwy atut jednostek t-jet oraz tsi. Poza tym auta z ww silnikami nadal są tańsze od jednostek wysokoprężnych.
    • Gość: krisk Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: 195.117.155.* 28.04.10, 11:54
      Realna cena Polo 1.2 tsi w miarę wyposażonego w Comfortline to 59kPLN,
      zwykłe 1.4 85 KM to ok. 54 kPLN. U kolegi 1.2 Tsi jeżdzi jako demostracyje i pali ok 8l przy dynamicznej jeżdzie i uwaga bierze olej od nowości. Branie oleju to nie tylko przypadłość 1.2 TSI. Osobiscie kupiłem 1.4 , 85 KM zupełnie wystarcza , a śpie trochę spokojniej.
    • Gość: Savanna_SRC Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.raciborz.vectranet.pl 15.03.12, 12:57
      Widać AUTA jak LUDZIE ... różni są ...
      Moje Polo 1,2 TSI po 16 tysiącach ma średnie spalanie 5,67 a oleju nie bierze .
      Udało się osiągnąć na drogach lokalnych i krajowych -> 4,5 l / 100 km ( mały ruch )
      W czasie lutowych mrozów na krótkich dojazdach w mieście wyszło 7,5 l/ 100km
      ( 4-5 km jazdy , postoj na mrozie + czas na skrobanie szyb i znowu kilka km .... )
    • Gość: LEONIK Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.164.rako-lan.pl 30.01.13, 19:57
      Ja mam Leona z 2011r z 1.2 TSI 105KM i jestem zadowolony z dynamiki silnika. Po wypowiedziach które czytam wnioskuję że większość jeździ starymi TDIkami 90KM i nigdy nie jeździli 1.2 TSI- bo ich po prostu niestać . Są to najnowszej generacji silniki które poprzez swoje gabaryty mają zmniejszyć wagę auta a osiągi mają i są są na wysokim poziomie-wiem co piszę. Pewnie że nie jest to auto wyścigowe, ale wszystkich znajomych których przewoziłem moim Leonikiem nie mogli uwierzyć że jest to silnik 1.2, każdy mówił piepszy sz to nie jest 1.2 105KM to jest min.120KM, a ja mówię nie to jest silnik1.2 105KM. Ja jestem zadowolony z tego silnika, a reszta mówiących o małej żywotności tego silnika i braku mocy niech dalej jeżdżą swoimi starymi TDIkami w przekonaniu że ich Diesle są najlepsze.
      Polecam auta z tymi silnikami- naprawdę warto
      • Gość: Kolo Re: Turbomaluch, czyli 1.2 TSI w Polo IP: *.wrproxy.com 19.08.13, 13:51
        Kolego może i masz rację, że 1.2 TSI 105KM to dobry silnik, powiem więcej w zeszłym tygodniu zamówiłem sobie skodę Roomster z tym właśnie silnikiem.

Powiem Ci szczerze, że nie powinieneś rozliczać kogoś czy go stać, czy też nie. To sprawa zbyt osobista!
        Jeśli kogoś stać na stare TDI jego szczęście, ale powiem ci kolego, że to stare TDI przeżyje 2x ten silniczek 1.2 TSI (NIE JESTEM ZWOLENNIKIEM TDI, DCI.... i nie chwalę swojego).
        Podsumowując:
        Po poziomie twojej wypowiedzi wnoszę, że jeszcze bardzo dużo masz rat do spłacenia za tego swojego Seacika!!!
        Pozdrawiam i życzę sukcesów w zyciu prywatnym i zawodowym

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka