Dodaj do ulubionych

hyundai zaczyna się cenić

22.01.10, 22:30
Nowy SUV za 205 tys.
hyundai.pl/ix55.php
chyba lekko przesadzili
chyba, że będzie zaraz rabat na 30 tys. ;)
Obserwuj wątek
    • do.ki ...to po co przeplacac? 22.01.10, 23:23
      po co wydawac pieiadze na X5 (jak to na innym watku wspomniano)?

Tu u nas Hyundai Santa Fe juz pare lat dobrze sie sprzedaje (=czesto go widac na drodze). Teraz pewnie bedzie jeszcze lepiej.
    • v-6 Re: hyundai zaczyna się cenić 23.01.10, 14:47
      tocqueville napisał:

> Nowy SUV za 205 tys.
      > chyba lekko przesadzili

Ee, nie sądzę. Po pierwsze, nowy jest w Polsce, w USA sprzedawany jest (skutecznie) od 2006 roku pod nazwą Veracruz. Z pewnością był też oferowany na innych rynkach, ale nie wiem gdzie. Po drugie, ma nowoczesnego turbodiesla V6, 6-biegowy automat, 280,5 cm. rozstawu osi, 3 rzędy siedzeń, ksenony itp. To się po prostu nie da taniej zrobić, nawet w Korei. Zauważ, ile kosztują równorzędne auta w niemieckim wykonaniu.
      Co prawda napęd 4WD ma prosty i tani, ale takie czasy. OSZCZĘDNOŚĆ. I paliwa, i kosztów. Nawet drogi Lexus zrezygnował ze stałego AWD w nowym rx-ie. Ba, subaru w outbacku 2010 cichcem wprowadziło dołączany napęd 4WD w nowej wersji ze skrzynią CVT, też mającej oszczędzać paliwo. Ten samochód nie jest (jeszcze?) oferowany w Polsce.
      Reasumując: uwzględniając powyższe wydaje się, że ten hyundai jest całkiem tani ...
      Pozdrawiam
      v-6

• carfan Re: hyundai zaczyna się cenić 23.01.10, 19:59
          Nie przypuszczałem, że zbliżona cena. Wprawdzie do codziennego użytkowania to
          chyba poręczniejszy byłby Tiguan, a jak w trudniejszym terenie to Touareg.
          Hyundai miałby szansę powodzenia jakby był tańszy.
          • jbl25 Re: hyundai zaczyna się cenić 23.01.10, 21:17
            A przy tym XC60, które jest 100x ładniejsze, od 137 tyś. Przy takiej cenie
            Hyundai konkuruje min z XC90, który jest fajnym, sprawdzonym wozem, z 7
            miejscami. Doceniam starania Hyundai, ale naprawdę wolałbym xc90 niż ix55.
            • eg.olsen Re: hyundai zaczyna się cenić 25.01.10, 12:26
              Ze dwa lata temu porownywalem Santa Fe z XC-90. Zrobilem troche jazd
              obydwoma. I wzialem Santa Fe. Od XC-90 odrzucil mnie silnik i
              skrzynia (ja testowalem jeszcze 163 KM i 5-biegowy automat) oraz
              manewrowanie w miescie. Poza tym kolega (wlasciciel XC-90) opowiadal
              horrory o serwisie i awaryjnosci.
              Teraz po dwoch latach chyba bym zrobil to samo (tylko bym zabral z
              Volvo fotele i system audio).

Ale, ze Touareg tanszy, no, no, no
      • k5 Re: hyundai zaczyna się cenić 24.01.10, 05:40
        W USA ceny veracruz(2010) zaczynaja sie od 28000 dolarow. Najbardziej wypasiona
        wersja ze wszystkim i z szesciocylindrowym silnikiem kosztuje 37500. Wyglada
        wiec na to, ze w Polsce tanio nie jest...
        • sakhal Re: hyundai zaczyna się cenić 24.01.10, 07:06
          C'mon, obudziles sie dopiero?
          Czego bys nie porownal z rynkiem USA, to wychodzi u nas strasznie drogo.

Taka Mazda CX-7 zaczyna sie od 23tys (plus tax, powiedzmy srednio 10%)
          a aktualnie maja jeszcze promocje 0% raty przez 4 lata (!!)
          A u nas?.....
      • v-6 Może i macie rację ... 23.01.10, 22:07
        roney03 napisał:

> kto w Europie wyda 50tys euro na koreanski samochod

Nie śledzę na bieżąco cen SUV-ów, wydawało mi się, że taki europejski luksus wyniesie ze 250, jak nie 300 tys. zł.
        Co do volvo xc60 to mnie też się podoba, zresztą jest chyba liderem sprzedaży w Polsce. Ale powiedzenie, że "zaczyna się od 137 tys." nic jeszcze nie znaczy. Hyundai ma wszystko, łącznie ze skórą, szyberdachem, 3-strefową klimatyzacją i pamięcią kolumny kierownicy. Jest też większy, może zabrać 7 pasażerów. No i te 240 KM "w dizlu". Pewnie że większości osób xc60 wystarczyłoby aż nadto, ale jednak te dodatki swoje kosztują, także w autach europejskich, z reguły gołych na dzieńdobry.
        Pozdrawiam
        v-6
        • roney03 Re: hyundai zaczyna się cenić 24.01.10, 10:54
          Tak sie sklada ze ix55 wystepuje tylko w dwoch wersjach wyposazenia bez
          mozliwosci konfiguracji i tylko z jednym silnikiem - 3.0td
          W Niemczech najtansza wersja to 43tys euro wiec nie sadze zeby gdzies w UE
          oferowano go za 30tys
          • arnoldboczek Re: hyundai zaczyna się cenić 24.01.10, 22:05
            najbardziej ostatnio rozbawiła mnie reklama tej marki w radiu Zet
            bodaj gość się pyta jakaś marka ? "Hyundai , bardzo konkretna marka
            proszę pana " czy jakoś tak, "bardzo konkretna marka", dobre sobie,
            nawet ani Mru- Mru lepiej by tego nie wymyślili...
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka