Dodaj do ulubionych

Skoda Fabia RS - karty odkryte

IP: *.ikb.de 02.03.10, 13:32
nie potrafie sobie wyobrazic potencjalnego odbiorcy tego auta...

do tej pory bylo to, male, tanie, oszczedne autko dla kazdego i to mialo sens. Sportowe wersje powinny byc cool, a Fabia poprostu nie jest cool, ona jest OK i tyle!
Obserwuj wątek
    • Gość: Gość Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.10, 14:13
      Szkoda, że wrzucili jej aż 180KM. Biorąc pod uwagę, że taki sam silnik ma Polo GTI i Ibiza Cupra, to cena pewnie też nie będzie od nich bardzo odbiegała? więc po co kupować Skodę?

SEAT Ibiza FR 1.4T 150KM z 7-biegowym DSG kosztuje w tej chwili 72000zł. Z chęcią zobaczyłbym Fabię z silnikiem 1.4T ok. 130-140KM i manualną skrzynią biegów. Taki samochód miałby szanse kosztować pewnie jakieś 60000zł. To nadal dużo, ale takie autko byłoby moim zdaniem idealne na miasto ? jakieś 8.5 sek do 100km/h, wysoki moment już od 1300-1500 obrotów i nie za duże spalanie.

Teraz najmocniejsza wersja Fabii ma 105KM i to z silnika wolnossącego. 10 sek do 100km/h i 153Nm przy 3800 obrotach w zupełności wystarczają, ale nie zachwycają. Zostanie nam więc wybór, albo (najprawdopodobniej) droga wersja RS, która będzie niewiele tańsza od całkiem ładnego GTI i agresywnej Cupry (oba dostępne na dodatek w wersji 3d), albo tańszy 1.6, który nie da aż tak wiele przyjemności z jazdy. S(z)koda.
    • Gość: monty Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: *.icpnet.pl 02.03.10, 15:04
      "siedzenie ustawione pod kątem prostym" .... to akurat jest najbardziej zbliżone do właściwej pozycji za kierownicą...
      Staszek Skodziarz zapewne należy do tej grupy lamerów, którzy preferują "leżankową" pozycję za kółkiem, zimny łokieć i auta jedynej słusznej marki na "B" sklepane z trzech rozbitków zza Odry...
      pojechałbyś koleś na jakikolwiek kurs doskonalenia jazdy stopnia podstawowego a nie wypisywał androny a Staszkach i Jadźkach..
    • Gość: Yaa Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: *.warszawa.mm.pl 02.03.10, 15:07
      Skodziarze, jak już niedawno pisałem, mają swoje powody by kupować auta tej marki (najkrócej: tanie, proste auto, niedrogie, trwałe, łatwo odsprzedać). Sam jeżdżę innymi samochodami, ale ich rozumiem.
      A taki @saab, albo @Staszek Skodziarz. Jak ich zrozumieć? Saabiarze charakteryzują się pogardą dla innych? A Staszki to kto? 30-latki bez wąsów w audi? Nigdy się nie zestarzeją? ich żony nie zamienią się w stare zrzędy? Czy na pewno?

Podsumowując - wolę kierowcę Skody snoba czy idiotę.

A co do auta... jak przypuszczam, nie jest do sprzedaży, tylko do cennika i newsów. Ma poprawiać wizerunek.
    • Gość: airmatic Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: 91.193.41.* 02.03.10, 15:24
      Jak dla mnie - duże zaskoczenie, że Fabia RS debiutuje akurat przy okazji face liftingu całej gamy czeskich maluchów. Niejeden miłośnik Skody zwracał uwagę, że w nowej generacji brakuje najbardziej drapieżnej odmiany.
      Druga niespodzianka to fakt, że topowa wersja Fabii nie jest napędzana silnikiem wysokoprężnym. To dobrze i źle zarazem, bo RS zdążył sobie wyrobić opinię "oszczędnej rakiety" - auta zrywnego, ale i taniego w utrzymaniu. Niemniej, w tego typu "wozach" benzyniak czuje się najlepiej.
      Rozwiązaniem powinno być zatem zastosowanie tej samej strategii marketingowej co w Octavii RS. Jest diesel, jest i benzyna. Co kto woli...
      PS. Ja wybrałbym TDI
    • Gość: sprfgt Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: 91.193.41.* 02.03.10, 15:37
      Do @airmatic

Widzę jeszcze jedną zaletę RS-a: kto by chciał ukraść taki samochód? Polo GTi w rękach faceta przed 30-tką mogłoby budzić zawiść, żółta Ibiza Cupra - trochę zbyt dużo pretensonalności. "Yariska" TS to z kolei wyłącznie damskie GTI (facetowi wstyd się w NIEJ pokazać), MiTo GTA będzie ekstremalnie droga, a Abarth Punto Evo - nazbyt zjawiskowe (a do tego dostępne w paru punktach w Polsce - błąd).

Na koniec - są tacy, którym jednak design Fabii nie przeszkadza aż tak bardzo, by porównywać go do rzeczy brzydkich. Jeśli ktoś lubi ten model i chciałby mieć najmocniejszą odmianę z odrobiną pazura, to jest!
      I jeśli ktoś nie chce aż tak prowokować, ale chce koniecznie "móc przycisnąć" za rozsądne pieniądze, może brać w ciemno.
      PS. Trochę znam Fabię II i jest to całkiem dobry samochód. Gdyby trochę tej jakości miało Clio II...
    • Gość: Gość Re: Skoda Fabia RS - karty odkryte IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.03.10, 15:57
      @Staszek Skodziarz
      Ech, jak mnie śmieszą osoby które się wyśmiewają z siedzenia ustawionego pod kątem prostym. Jak już wspomniał monty, dużo bliżej takiemu ustawieniu do prawidłowego, niż np. leżance stosowanej przez tak wielu właścicieli E36stek. Ręka na górze kierownicy, oczywiście wyprostowana w łokciu... Takie osoby śmieją się z innej pozycji za kierownicą... do pierwszego wypadku... a ja się śmieję, jak lekarze mi opowiadają, jak się taką rękę później składa...
      Może jeszcze jesteś jednym z tych osobników, którzy śmieszy jeżdżenie w zimie bez kurtki? Bo w swojej puchowej kurteczce masz zapewnioną świetną swobodę ruchu... Marsz na kurs jazdy, tam ci wszystko wyjaśnią (np. organizowany przez... Skodę)
      Oczywiście nie zaprzeczę, że trochę racji masz z klientelą Skody. Młodzi ludzie wolą kupić albo mocno używane BMW, albo trochę mniej używanego VW, albo nowy samochód, ale trochę bardziej ekscytującej marki. Dlatego często lądują w nich starsze osoby, z którymi dość ciężko współpracuje mi się na drodze... Na szczęście Octavia ma stałych klientów w postaci przedstawicieli handlowych. Jak widzę takiego w lusterku, to się usuwam, bo wiem, że jak tego nie zrobię, to mnie i tak wyprzedzi prawym pasem. Jak może się gdzieś wryć, to to zrobi. I to czyni ich kierowcami z którymi dobrze się współpracuje. Są przewidywalni. I na dodatek chodzi im o to, żeby jak najszybciej dostać się z punktu A do B. Natomiast starsi Panowie w Fabiach Kombi są często nieprzewidywalni. Wpierw tamują ruch jadąc lewym pasem 70km/h przez 2km, by potem niespodziewanie, w momencie w którym wszyscy ich wyprzedzają prawym pasem, przypomnieć sobie, że w Polsce istnieje ruch prawostronny.
      Z niewielkiego doświadczenia, jakie zdobyłem jeżdżąc po Krk wiem, że najgorzej dogaduje mi się właśnie z kierowcami Fabii Kombi i starych Audi (80, choć powoli także najstarsze A4) w wersjach silnikowych 1.9TDi, albo 2.2E.
      Wracając jednak do tematu samej Fabii. Jak mówię, nie wiem, dlaczego chcą twardo konkurować z GTI i Cuprą, jak mogliby zrobić dużo tańszy, ale nadal szybki samochód. Jak to powinna zrobić Skoda.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka