Dodaj do ulubionych

Czy da się tak zrobić? Prośba o pomoc.

17.10.10, 15:20
Witajcie,

chcę kupić nowy samochód. Z racji tego, iż jestem przed 25 rokiem życia, chcę go kupić na tatę, aby mieć zniżki. Jestem z Białegostoku, samochód, który upatrzyłam jest pod Lublinem.

Z racji tego, iż tata niestety nie może wyjechać z domu na dłużej, mam pytanie, czy da się zrobić tak, że ja pojadę sama - kupię samochód na mnie - wrócę do domu i odsprzedam natychmiast samochód tacie, aby zarejestrować go na niego?

Czy to jest legalne i czy nie jest obciążone jakimiś kosztami dodatkowymi?

Dziękuję z góry za odpowiedź i przepraszam, jeśli komuś pytanie wyda się głupie :)

Agnieszka
Obserwuj wątek
    • qqbek Re: Czy da się tak zrobić? Prośba o pomoc. 17.10.10, 15:24
      agnes.blue napisała:

> Witajcie,
      >
      > chcę kupić nowy samochód. Z racji tego, iż jestem przed 25 rokiem życia, chcę g
      > o kupić na tatę, aby mieć zniżki. Jestem z Białegostoku, samochód, który upatrz
      > yłam jest pod Lublinem.
      >
      > Z racji tego, iż tata niestety nie może wyjechać z domu na dłużej, mam pytanie,
      > czy da się zrobić tak, że ja pojadę sama - kupię samochód na mnie - wrócę do d
      > omu i odsprzedam natychmiast samochód tacie, aby zarejestrować go na niego?
      >
      > Czy to jest legalne i czy nie jest obciążone jakimiś kosztami dodatkowymi?

Jest legalne. Jedyne co dodatkowo będziesz musiała zrobić, to dwukrotnie zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych (ty od umowy ze sprzedającym, tata od umowy z Tobą). Tata nie będzie miał najmniejszych problemów z rejestracją pojazdu... o ile zrobi to w przeciągu 30 dni od daty nabycia pojazdu przez Ciebie.
    • tocqueville temat 17.10.10, 15:28
      a po co odsprzedawać?
      kupujesz na siebie, a potem darowujesz tacie 50% auta i jesteście współwłaścicielami (masz zniżkę)
      można się jeszcze bawić w upoważnienie notarialne przed zakupem - ze tato wyraża zgodę na zakup także w jego imieniu
      albo jedziesz do kupca z umową kupna już podpisaną przez tatę (potem dokłądasz swój podpis)
      w każdym razie odsprzedaż tacie jest ostatnim pomysłem
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka