Dodaj do ulubionych

Kraftfahrzeugbrief - prośba o poradę

14.02.11, 09:27
Witam Serdecznie,
wypatrzyłem w komisie w Reichu fajne autko. W związku z tym mam pytanie odnośnie czerwonych tablic wyjazdowych i briefu. Jeśli otrzymam od handlarza brief samochodu (mały i duży) to według niemieckiego prawa bedę musiał oddać go w niemieckim urzędzie podczas wyrabiania czerwonych tablic. Jeśłi dobrze zrozumiałem niemiecki tekst w urzedzie tym otrzymam nowy. Czy w nowym briefie zawarte są te same informacje co w starym i czy ma on taką sama postac jak ten stary? Czy taki brief wyrobiony w Amcie jest honorowany przez nasze urzędy?

Drugie pytanie- czy podczas wyrabiania czeronych tablic opłacone ubezpieczenie jest ważne także na terytorium PL?
Czy jeśli autko ma ważnu niemicki tuv muszę robic przegląd podczas wyrabiania tych tablic i czy muszę robic przegląd po przyjezdzie do kraju? Czy nasze urzedy honorują niemieckie przeglądy? Zawsze to by była jakas oszczędność.
Dzięki za porady, pozdrawiam
Obserwuj wątek
          • szela81 Re: Kraftfahrzeugbrief - prośba o poradę 14.02.11, 12:19
            albo żółte tablice... przecież do nich nie trzeba TUV
            tylko trzeba pamiętać, że żółtki są na 3 dni i i tylko na dojazd do domu
            ubezpieczenie też
            ogólnie nie ma problemu, jeździ się gdzie trzeba ale w razie wypadku jak ktoś skuma to mogą być jaja
            • michaelm3 Re: Kraftfahrzeugbrief - prośba o poradę 15.02.11, 00:57
              szela81 napisał:

> albo żółte tablice... przecież do nich nie trzeba TUV
              > tylko trzeba pamiętać, że żółtki są na 3 dni

Żółte tablice sa wazne przez 5 dni. A interpretacja zapisu o braku koniecznosci wykonywania przegladu w Polsce zalezy niestety od wydzialu komunikacji w ktorym bedziesz rejestrowal samochod. Zamiast tego moga zazadac od ciebie np. zaswiadczenia ze stacji diagnostycznej potwierdzajacego date produkcji auta czy dopuszczalny nacisk na poszczegolna os (?)
    • nie-tak Re: Kraftfahrzeugbrief - prośba o poradę 15.02.11, 22:44
      Piszesz o czerwonych tablicach, chcesz z nimi jeździć cały rok?
      Niedawno podawałam linki do kolorów tablic i okresu ważności ich rejestracji. Zółte są krótkoterminowe (5 dni), czerwone nie dłużej jak 12 miesięcy.
      Co do niemieckiego przeglądu, sprawdza zgodność numerów karoserii i silnika z dowodem rejestracyjnym, zdrapią niemieckie plakiety i to wszystko. Ubezpieczenie ma tak długo ważność na ile dni je wykupisz, jest ważne też na terenie Polski.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka