Dodaj do ulubionych

Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda

• Gość: Atlis Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.11, 11:52
      .. - jestem przekonany, ze kazdy, kto chociaz troche zna sie na samochodach wie, jak rozpoznac belke od wielowahacza. wystarczy przejechac pare nierownosci na luku i wszystko jasne... nawet jak sie jedzie 50kmh.

asdd - focus ma tez start/stop, ESP, MSR, HBA, Hill holder, swiatla przeciwmgielne, jak rowniez czujnik deszczu, automatycznie wlaczane swiatla, elektroniczna szpere i klime dwustrefowa... caly czas mam wrazenie, ze nawet w cennik nie spojrzales :P

jak pisalem w swojim pierwszym poscie, focus jaki zamowilem to 77.5tys zl. cennikowa cena tego samochodu to 83tys + alarm, metalik, dojazdowka, felgi 17" itp, razem udalo mi sie zbyc cene o ponad 8tys w momencie, kiedy ford dopiero rozpoczyna sprzedaz modelu i promocja na pierwsze 50 sztuk byla 6tys zl i na ktora sie nie zalapalem. pewnie by bravo kosztowalo o pare tysiecy mniej niz focus, ale jest to poprostu tanszy samochod, wiec nie ma co sie dziwic. w zeszlym roku mi sprzedawca proponowal nowy C5 comfort 1.6THP za 78tys zl. cennikowa cena 110+tys. ale gorzej wyposazona, mniejsza avensis bez szans na znizke w przedziale 86-93tys zl...

co do diesli, moge ci tylko powiedziec, ze z doswiadczenia 2.0 D-4D bije TDI i HDI kultura pracy na glowe. Avensis z tym silnikiem jest niesamowicie cichy. C5 z 2.0HDI klekotala strasznie kiedy nia jezdzilem. Sluzbowo jezdze Passatami 2.0TDI (ostatnie dwie generacje + FL) i nawet CR nie ma w porownaniu z D-4D szans.

nie jezdilem natomiast zadna z nowych jednostek o pojemnosci 1.6 (TDI, Mjet, HDI). lubie benzyne, diesla kupilem bo rocznie jezdzilem w przedziale 50-60tys km i mi sie oplacalo. teraz znow do benzyny wracam i 1.6 Ecoboost jezdzi super. 1.4TSI uwazam za zbyt maly silnik do samochodu o wadze okolo 1300-1400kg nie mowiac o 1.2TSI. 1.8TSI w Jettcie nie ma. jest tylko 1.2TSI, 1.4TSI i 2.0TSI. niestety szczegolnie na 1.4TSI ludzie narzekaja - silniki sa zawodne. jezdzilem nim tylko w Scirocco, wersja 122k - w tym samochodzie zdecydowanie za slaby. podobny problem byl tez z Astra - 1.4T 140k - slaby - wina wagi astry, 1.6T 108k paliwozerny. niesamowicie natomiast jezdzi Nissan Juke 1.6T 190k - jest tylko jedno ale - samochod jest waski i wysoki - 180kmh, noga z gazu i samochod myszkuje po autostradzie jak waz, ale jazda po zakretach z nim jest poprostu niesamowita, tylko droga musi byc dobra, bo tylek potrafi odskoczyc (czytasz .. - to problem belki)...
    • Gość: asdd Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.11, 12:49
      btw. też lubie benzynke i gdyby nie różnica w spalaniu czyt. koszta na pewno kupiłbym benzyniaka dużo większa frajda z jazdy no i ten dźwięk ;]

Co do c5 bardzo fajny samochód z fajnym zawieszeniem. Ogólnie citroeny moim zdaniem dobre samochody tylko szkoda, że taki mały wybór jednostek benzynowych ;p

A co do twojego zakupu focusa nie chciałeś poczekać na DS4 ?:P

Co do jetty to tak jak mówię nie sprawdzałem czy jest dostępny 1.8tsi nie ma go jak mówisz to błąd moim zdaniem za duży przeskok jest między 1.4 a 2.0 ;< 1.4 padło,a 2.0 znowu fajny mocny ale trochę już pali ;]
      Co do tych twoich pasatów jakieś problemy mieliscie z tymi tdikami czy cisza? i jakie przebgiegi jak możesz podać ;p
      Dzięki pozdrawiam
    • Gość: Atlis Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 07.03.11, 13:46
      DS4, C5 - nie ufam francuzom, ale C5 jest super.

TDI - zmieniamy samochody co 2-3 lata, zwykle nie maja wiecej niz 70-80tys przejechane i generalnie problemow z silnikami brak z tego co wiem. Zdarzaly sie raczej problemy z elektronika, kierownice sa standardowo nie prosto, byly dziwne dzwieki w ukladzie wydechowym... Mamy tez A6, u nich tez nic oprocz otartych plastykow (MMI, sterowanie szybami) po paru kilometrach. O i jak stoja 2 tygodnie, to padaja akumulatory...

Samochody sa staranne serwisowane, wiec nie dziwi mnie, ze przy tak relatywnie malych przebiegach nie ma usterek.

TSI - 1.4TSI i 1.8TSI maja rowno po 160k, wiec przeskoku teoretycznie nie ma. Problem w tym, ze 1.8 jest wystarczajaco duzym silnikiem, by pociagnac prawie 1.5t, turbo w tym przypadku gra tylko druga role. 1.4 sie natomiast musi napracowac, dlatego w wersji 160k nie ma tylko turbo, ale tez kompresor... Z tego co wiem, VW nie bawem skonczy produkcje 1.4TSI i zastapi ja (i chyba 1.8TSI tez) nowy silnik 1.6TSI.
    • Gość: asdd Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.adsl.inetia.pl 07.03.11, 14:33
      aa myślałem, że jest tylko 1.4 tsi w wersji 122km do wyboru do jetty nie chciało mi się spojrzeć ;p ale to nie zmienia faktu, że 1.8 tsi byłby dużo lepszą alternatywą ;]

Co do francuzów miałbym problemy z zaufaniem jeżeli chodzi o reno, które źle wspominam, peugeota bym nie kupił bo mi się nie podobają no może z jednym wyjątkiem. Ale za to cytrynę bym brał w ciemno, a zwłaszcza C5 bardzo przyzwoite auto ;] I jeżeli miałbym kupować auto z tego segmentu to wybór byłby między c5,mondeo i superb (kombi). Skoda ze względu na to, że jest to naprawdę porządne auto za dobre pieniądze no i może jeszcze przez to, że mam sentyment do tej marki i zaufanie.
      Zobaczymy co im wyjdzie z tej jednostki 1.6 może będzie coś fajnego ;]
    • Gość: Gość Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.dynamic.chello.pl 08.03.11, 01:17
      Widziałem już nowego focusa na żywa bo stoi w salonach. Ogólnie nie jest źle ale rewelacja to nie jest. Wrażenia w środku, czyli tam gdzie kierowca spędza najwięcej czasu, nie za ciekawe. Czarny dół i szara góra czyli ogólnie mdło. Mogli się bardziej postarać z wnętrzem. Niby jest ok ale całość jakoś smutno się prezentuje, zwłaszcza ze standardowym radyjkiem i ręczną klimą. Plastik, szarość dominuje. Megane lub nowe C4 wyglądają w środku dużo lepiej, a niestety ford znów przesadził z oszczędnością przy projektowaniu wnętrza. I nie podoba misie to, że lewym kolanem celuję w bardzo nisko umieszczone pokrętło świateł. Jakby co przy czołowym zderzeniu można się trochę zdziwić.
    • Gość: Atlis Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.internetdsl.tpnet.pl 08.03.11, 08:53
      Powiem szczerze, ze pierwszy raz widzialem w salonie tylko Titanium i nie mialem watpliwosci co do materialow, wszytko wyglada elegancko. Natomiast pare dni temu w salonie, w ktorym ja zamawialem auto, pojawil sie tez samochod w wyposazeniu Trend i tez zwatpilem. Roznica w materialach miedzy Ambiente/Trend i Titanium jest spora. Szczegolnie szaro-czarny material na siedzeniach mi osobiscie przypomnial tandete C4 (nie ostatni model)...
    • Gość: Gość:bimbo Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.ip.netia.com.pl 08.03.11, 10:23
      No cóż w poprzednim modelu focusa różnica między wersją gold a silver i resztą też była widoczna. W zasadzie przykro było brać cokolwiek innego niż gold. Ale teraz przy tych różnicach w cenie trend/sport pewnie będzie najbardziej popularny. Wersja Titanium fajnie wygląda choć rzeczywiście trochę szaroburo i smutno. Domyślam się zatem jak padlina jest w niższych wersjach.
    • Gość: helle Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 08.06.11, 15:28
      Zgadza się że zbrzydł Focus i szkoda że mogli lepiej zaprojektować. Ale jest super autem jesli chodzi o zawieszenie i uklad kierowniczy to rewelacja. I jest jednym najbardziej zaawansowany kompaktem na swiecie. Jesli chodzi o assist parking, czujnik przeciw zderzenia i wiele zaawansowanych technologii lista dluga. Ale szkoda ze brzydki. Widzialem sportowego Focusa to super wyglada ale musialby byc sportowy tuning. Seryjny odpada.
    • Gość: Gość Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: 91.224.144.* 28.07.11, 12:41
      Wszystkich "fachowców" co pisoczą na Focusa proponuję udać się do Forda i spróbować jazdy próbnej. Później wsiądziecie w swoje Kiee, Golfy i inne cudeńka a zobaczycie, że tego co robiliście Focusem przy prędkościach rzędu 80-90 km/h nawet przy prędekości max 30-40 km/h w swoich cackach nie zrobicie. Gawędziarze erotomaoni którzy nawet kawałka piersi kobiecej nie widzieli.
    • Gość: :) Re: Ford Focus 2.0 TDCi | Pierwsza jazda IP: *.artnet.pl 11.01.12, 12:12
      Nowy focus jest zajebisty, wspaniale się prowadzi. Ci co piszą, że słaby - jeżdżą zapewne 10-letnimi szrotami VW lub BMW. Auto w sedanie w wersji titanium jest po prostu piękne, we wnętrzu siedzi się w nim z przyjemnością. Turbodoładowana benzyna 150 koni w zupełności wystarczy. No i ten zapach-nowości fabrycznej tego się nie kupi w żadnym sklepie :) Ma jeden minus - konsola jest tak wyprofilowana tak, że pasażer z przodu może narzekać na brak miejsca na kolana, zwłaszcza jak ma długie nogi, chyba że mocno odsunie fotel do tyłu :) Auto kosztowało po rabatach 87 tys :). No ale co ja będę malkontentom gadał, oni wiedza lepiej.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka