Dodaj do ulubionych

Michelin Pilot to najlepsze opony.

02.03.02, 16:08
Właśnie w telewizorni coś takiego usłyszałem. Czy wasze doświadczenia
potwierdzją taką opinię?
Obserwuj wątek
      • Gość: ARAFAT Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. IP: *.vx.pl 03.03.02, 00:04
        Skończmy przepychanki słowne i podyskutujmy na poziomie. Michelin Pilot to
        bardzo dobra opona aczkolwiek we wszelkich testach z jakimi sie spotkałem
        wypada przecietnie wykazujac wyzszość w jednej kategorii np. w prowadzeniu na
        suchej nawierzchni lub stopniu scieralności. mimo wygórowanej ceny warto je
        kupić ponieważ cechuje sie wysoką jakością wykonania (rzadko kiedy na
        michelinach łapie sie gumę - było nawet tak że michelin dawał gwarancje do
        łysego co swiadczy o wysokiej jakości) Zastanawiające jest że są opony które
        przynajmniej w testach są znacznie lepsze np. w hamowaniu, szumach toczenia
        itd. Możesz kupić inna oponę w podobnej cenie która bedzie lepsza prawie
        wszędzie np. continental premium Contact, Bridgestone potenza re 720 czy
        absolutnie rewelacyjny Dunlop 9000 (najlepsza opona na rynku) oczywiście także
        Goodyear ma do zaproponowania model Eagle ventura (duza niestety cena ale
        niezła opona. Warto się zastanowić nad tzw. markami drugiego rzędu takimi jak
        Kleber, Bf Goodrich (amerykańska marka należaca do Michelina) Fulda, czy
        Falken. Bardzo dobrą opona ze wspomnianych jest goodrich profiler oraz Kleber
        Dynaxer. Jak chcesz więcej się dowiedzieć to polecam www.reifendirekt.de
        (bezkonkurencyjne ceny!) po wejsciu na opone wejdz na details o produkcie a
        potem do porównań ADAC tam znajdziesz testy opon z ostatnich paru lat w
        wiekszości rozmiarów.
        • Gość: ARAFAT Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. IP: *.vx.pl 03.03.02, 00:12
          Zjezdziłem rózne opony. najlepsze wrażenie pozostawił (pozostawia): Kleber
          Viaxer, Michelin Energy MXT, Continental Premium Contact, Pirelli 3000, Kleber
          krisalp3, Sava Eskimo3 - tania rewelacja ze Słowenii, Bf Goodrich. Opony które
          rozczarowały: Continental Summer contact, oraz Eco contact, Michelin Alpin
          (głównie za głośność. Klebery mają jedna wadę wszystkie są wrażliwe na zmiane
          obciążenia. Ale mimo tej słabości w relacji cena jakośc są nie do pobicia.
            • Gość: ARAFAT Re: Sawa Eskimo IP: *.vx.pl 03.03.02, 18:51
              Pamietaj to nowa opona zaprojektowana przez Goodyeara (sava została częścią
              goodyeara) Jest to nowy model. kiedyś opony Stomilu też były fatalne... A co do
              twojej sytuacji Marku to różnice w oponach bywają niewielkie (np. 1 -2 metry ze
              100 a jeśli to był poważny wypadek (domniemywam to nie mozna chyba było żądać
              cudów od opony) Opisz tą sytuacje co to była za opona jakie warunki. Jest to
              modelnumer 3 z indeksem H do 210. byc może masz rację że opona była fatalna
              przynajmniej mi służy ona świetnie.
              Pozdrawiam
              • Gość: Marek Re: Sawa Eskimo IP: *.atlanta-06-07rs.ga.dial-access.att.net 03.03.02, 23:38
                Glowny zarzut jaki mam do tej opony to miekka sciane boczna - strasznie trudno
                bylo auto wyprowadzic z poslizgu. Z drugiej strony nie sadze by jakakolwiek
                opona xxx/65 R 14 zachowalaby sie lepiej w sytuacji w ktorej samochod przy 100
                km/h zostaje obrocony o 90 stopni... Zaliczylem row, scialem dwa znaki drogowe
                (uwaga na droge podporzadkowana i wielka tablice z napisem Warszawa prosto),
                wyciagnalem samochod z rowu by zaliczyc row po drugiej stronie drogi i sciac
                znak "uwaga na niebezpieczne zakrety". W koncu jakos Brave opanowalem i
                stanalem.
    • arturx2 Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. 03.03.02, 10:10
      Trudno powiedzieć czy to było sponsorowane. Janusz Kulig stwierdził w czasie
      testów nowych GoodYear F1 że są zbliżone w zachowaniu do opon wyczynowych (i
      takie stwierdzenie już mi "zalatuje" sponsoringiem) ale że dorównują Michelinom
      Pilot. Powiedział ponadto że Continentale i Bridgestony są wyraźnie gorsze.
      Zaciekawiło mnie to, bo nie mam zbytnich doświadczeń i jeżdżę na
      oponach "salonowych". A tu takie jednoznaczne opinie - to tak jakby powiedzieć
      że auto A jest najlepsze i dorównuje autu B. A są przecież jeszcze C, D itd.
      Jeśli nawet (w jakichś kategoriach) gorsze, to różnice są przecież minimalne i
      często subiektywne.
    • joasia1 Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. 03.03.02, 14:27
      ADAC - test opon letnich
      175/65R14
      szczegolnie godne polecenia:
      Firestone F 590 FS
      Bridgstone B 330 EVO
      Pirelli P 3000 Energy
      Hankook K 701
      Uniroyal Rally 680
      godne polecenia:
      Continental EcoContakt EP
      Goodyar GT 3
      Michelin Energy XT 1
      Semprit Sport Life
      Vredestein T-Track
      Barum Brillantis
      Kleber Viaxer AS
      Maloya Crono 465
      Marangoni Trio

195/60R15
      szczegolnie godne polecenia:
      Continental Premium-Contact
      Bridgestone Turanza ER 70
      Pirelli P 6
      Uniroyal Rally 540
      godne polecenia:
      Michelin Energy XH 1
      Semperit Speed Comfort
      Firestone Firehawk 700 FS
      Goodyear Eagle NTC 5
      Nokian NRH 2
      Barum Bravura
      Fulda Carat Attiro
      Hankook K 406
      Toyo Roadpro R 610
    • Gość: JanG Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. IP: *.swietochlowice.dialup.inetia.pl 03.03.02, 15:30
      arturx2 napisał(a):

> Właśnie w telewizorni coś takiego usłyszałem. Czy wasze doświadczenia
      > potwierdzją taką opinię?

Jeśli w tiwi coś takiego mówią, to znaczy, że:
      1) Nie mają o tym pojęcia, bo jakość opon zależy od tak wielu czynników, że nie
      da się udowodnić, które są najlepsze.
      2) Program był sponsorowany.

Moje doświadczenia i obserwacje potwierdzają opinię o tym, że prawdziwe jest i
      pierwsze i drugie.

• Gość: hocest Re: Michelin Pilot to najlepsze opony. IP: 217.153.90.* 04.03.02, 10:23
      jeżdżę na Michelinach Pilot Alpin
      mam 195/65/15
      opona naprawdę warta swojej ceny
      zapłaciłem około 330 złotych ZA sztukę na wierzcie mi że zrobiłem miesięczny
      research po wszystkich możliwych serwisach i wszedzie radzili mi właśnie
      Micheliy
      jestem z nich bardzo kontent
      w szczególności b./ dobrze spisywały się w tych wielkich sniegach
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka