Dodaj do ulubionych

szukamy niebanalnego auta do 20k

19.09.11, 11:38
witam,
ksiezniczka wyrazila chec zakupu samochodu, nie chce sie jednak zbyt finansowo naprezac i ok 20k bedzie w sam raz, jakie mamy warunki brzegowe:
- samochod ma byc niebanalny tzn inny niz wszystkie,
- moze byc 2 osobowy albo 2+2
- samochod uzytkowany w warszawie ale raczej nie jako dojazd do pracy + 1-2x w miesiacu trasa ok 400km + wakacje
- niech bedzie sportowy ale zeby nie palil wiecej niz 10l/100km, w miare tanie czesci
- w miare bezpieczny
- solidny i niezawodny (low maintenance)
- żadne mini(ona chce stare mini :P)
- nie ma uprzedzen co do kraju pochodzenia :)
tak mysle ze niezle moze byc 924/924s/944 ale niekoniecznie musi to byc youngtimer,

co wy na to?
discuss
Obserwuj wątek
    • szymizalogowany lepiej się nie naprężać... 19.09.11, 11:49
      bo rzeczywiście jeszcze kleks strzeli i nachy tsza zmieniać

ja bym brał 200SX w takim budżecie - jak złożysz drugie tyle to dłubniesz go na 300 koni i możesz nawet Skodzinę Mameji objechać.
    • ralfo2 Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 11:53
      toyota mr2
      alfa gtv
      volvo c70
      accord coupe 2.0
      kappa coupe
      prelude

ciezko o niebanalne auto ktore pali do 10l
    • dr.buzz Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 13:26
      > tak mysle ze niezle moze byc 924/924s/944

tak, to beda napewno tanie w eksploatacji auta...
    • maboo Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 13:51
      Wychodząc od wymagań: bezawaryjne, relatywnie tanie w utrzymaniu, mało palące jak na moc (moc ma być bo jest mowa o sportowości), niebanalne ale jednak typowe auto bez egzotycznych części, to przychodzi mi do głowy autko które częściowe bardzo dobrze spełnia wymagania, a częsciowe nie ;-)

Honda Civic 6 generacji, VTi, wersja nadwozia wedle uznania.

Będzie szybko i prawie sportowo, będzie bardzo ekonomicznie jak na tą moc, części dość typowe, statystycznie bezawaryjnie, tylko jedna ale mimo wszystko dość banalnie dla przeciętnego człowieka. Ktoś kto siedzi w Hondach zrozumie wyjątkowość VTi, reszta ludzi nie bardzo.

Inny przykład (mniej konkretny), to cos z Alf, będzie nie banalnie, oryginalnie, może być rasowo i prawie sportowo, tylko ta statystyczna awaryjność może (ale nie musi) popsuć humor.

Idąc dalej, to moje propozycje to typowe autka z raczej mniej typowymi silnikami, a was pewnie interesowałoby coś nie typowego z wyglądu z typowym silnikiem i mechanika pod spodem. Dlatego proponowałbym popatrzeć co egzotycznego w sensie rzadko spotykaniego w europie, ale jednak produkowanego tez na rynek europejski oferują VW, opel, ford, Fiat, itp. Wtedy może tak VW EOS (nie wiem czy mieści sie w budżecie), z jednej strony oryginalnie, az drugiej typowa mechanika pod spodem. Dla kobiety (z góry przepraszam) może jakas Tigra, ale to ani oryginalne ani sportowe o osiągach nie wspominając.

Powodzenia w szukaniu.
    • k0los Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 14:15
      @szymizalogowany
      ty to widac lubisz sie naprezac, po co jej 300kucy?taki 300konny SX to akurat samochod na codzien, bezproblemowy i tani w utrzymaniu

@ralfo
      mr2 nie podoba jej sie
      gtv - noo... dzieki za tip, zapomnialem o tym
      volvo nie lubie i drogie czesci
      accord zbyt normalny
      kappa troche duza ale fajne auto
      prelude - tez fajna ale taka chyba zbyt normalna zobacze

fakt ciezko ze spalaniem ale to ma byc jedyne auto i lepiej zeby bylo praktyczne troche

dzieki za ciekawe propozycje!

@dr.buzz
      924 z 2.0 VW nie jest drogie w utrzymaniu, zapewniam Cie

@ maboo
      civic jest fajny ale niestety za normalny :( to jest podobno warunek konieczny naszego quizu
      z alfami ja jestem na tak ale specjlistyczne zaprzyjaznione warsztaty mam 400km od domu a nie chce żeby sie ksiezniczka pieklila na mnie poza tym o alfe trzeba dbac troche i lubic a ono bedzie stalo na dworze a ksiezniczka jest strasznie zalatana, troche szkoda, ale nad ta gtv to sie jeszcze zastanoslicie wie :D

tigra to nie bo nie lubie opla ale moze puma? ja to bym bral clio 2.0 sport ale on jest cytuje "taki zwykly", aha akurat - ale na to nie ma argumentu
      och ciezka sprawa a obojetnie co bedzie to bedzie moja wina jak zwykle...
      mi sie podoba 944 tylko to faktycznie bedzie troche droższe w utrzymaniu, zawieszenie tył?tam juz nie ma belki jak 924...chyba
      a moze fiat coupe, mi sie podoba ale ta elektryka..
      nie bedzie łatwo
      :/

• szymizalogowany Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 14:41
        > och ciezka sprawa a obojetnie co bedzie to bedzie moja wina jak zwykle...

och tak to jest jak się jej nie nauczy że ma otwierać paszcze w jednym celu tylko a tak to się co najwyżej może uśmiechać
    • robert888 odpowieć jes jedna - mazda MX5 19.09.11, 14:29
      • k0los Re: odpowieć jes jedna - mazda MX5 19.09.11, 15:11
        mx5 super ale jej sie nie podoba - wiec nie :P
        poza tym nie ma garazu :(
        • simon_r To może solniczka??? 19.09.11, 16:11
          Znaczy Honda Del Sol... za te pieniadze można znaleźć niezły egzemplarz.
        • loyezoo Re: odpowieć jes jedna - mazda MX5 20.09.11, 22:00
          Co ma do tego garaż?Ostatnio była do kupienia piękna mx5 z hardtopem.Za te pieniądze to super wybór.
    • conveyor Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 14:29
      Ewentualnie AR GT, np: otomoto.pl/alfa-romeo-gt-xenon-skora-2-0-jts-okazja-C15716316.html tylko ta akurat jest walnieta lekko z przodu.
      • k0los Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 15:09
        conveyor napisał:

> Ewentualnie AR GT, np: otomoto.pl/alfa-romeo-gt-xenon-skora-2-0-jts-okazja-C15716316.html tylko ta akurat jest walnieta lekko z przodu.
        >

oj a co tak tanio?
        lubie w AR ten spadek wartosci galopujacy...ale bez przesady..?
        • conveyor Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 15:22
          Zle ze tanio? Kupujesz zeby jezdzic i cieszyc sie z fajnego auta czy zeby odsprzedac z zyskiem?
          • szela81 Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 16:27
            tanio bo rozbita, pewnie pod tymi połamanymi plastikami kryje się parę "niespodzianek" na np plus minus 8000 i cena się robi rynkowa :]

fiat coupe jeśli nie miał uszkodzonej wiązki elektrycznej to nie ma co się obawiać - i to jego bym polecał w tych pieniądzach pięknego się z niemiec przywiezie bo w pl to raczej zmęczone (sam się rozglądałem)

albo bmw z3, podstawowe silniki mieszczą się w 10 l (ale ja jestem RWD zboczony ;) )
            • conveyor Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 16:48
              To tylko pierwszy z brzegu przyklad, a koszty nie sa jakies kosmiczne, bo GT jest oparta na podzespolach AR 156 i 147.
              • k0los Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 18:43
                no tak, piekna ale niestety ksiezniczka wyjechala na wakacje a tak oferta szybko zniknie pewnie, troche jestem zdumiony cena bo na allegro takie chodza >25k a to nie wyglada na takie uszkodzenie, dzieki za swietny link
                • bartel69 Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 21:23

mysle ze to niebanalne autko i podoba sie kobieta zwłaszcza księżniczką ;)

otomoto.pl/mercedes-benz-sl-280-slc-okazja-C18591594.html
                  • k0los Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 19.09.11, 23:10
                    wow niezly, tylko problem ze troche go szkoda jako wiekszy wozek na zakupy i spalanie obawiam sie ze bedzie powaznie przekraczalo 10l/100km.. ale dam ksiezniczce pod rozwage.. :)
      • jestklawo Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 20.09.11, 09:58
        > ta akurat jest walnieta lekko z przodu

ona jest walnięta już w Polsce, przez obecnego właściciela. Ciekawe jak wyglądała zaraz po transporcie z vaterlandu.
        Ciekawe, że facet dobrowolnie rezygnuje z prawie połowy wartości takiego auta
        • k0los Re: szukamy niebanalnego auta do 20k 20.09.11, 19:32
          no własnie dokladnie mam takie same odczucia...
    • wypasior niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 09:15
      mnie osobiście śmeszą próby szpanowania starymi gratami w wersji usportowionej

po wioskach jeździ pełno takich niebanalnych aut... za kierownicą jakiś chodzący wynalazek czy inny przegrany kozak
      • hutchence Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 10:20
        Nie przesadzaj. Po wioskach jeżdżą "niebanalne" auta za dużo mniejsze pieniądze i w większości są to strupy. Za 20k można znaleźć fajne i zadbane auto. Np. Fiestę ST.
        • maboo Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 12:27
          Watek się rozwinął i bardziej czuje o co chodzi Twojej księżniczce, więc proponuję do rozważenia (wypisuje z głowy, bez zwracania uwagi na kasę):
          -Chrysler PT Cruiser
          -Mini
          -Audi TT
          -BMW Z3
          -Fiat Barchetta
          -Smart ForFour
          -Hondę CRX delSol
          -Hyundai Coupe
          -Mazda MX5

Absolutnie nie chce nikogo obrażać i chęci jeżdżenia oryginalnym samochodem jest jak najbardziej godna pochwały. Tylko, że w 99% za taka chęcią ida zawsze konkretne modele, bo chęć bycia oryginalnym bazująca na prawdziwym czuciu motoryzacji objawi się właśnie konkretnymi "chcicami" motoryzacyjnymi. Oryginalnośc Twojej księżniczki, trochę mi zalatuje "blacharstwem" (bez obrazy). Uważam, że rozsądek jest zawsze potrzeby i tą oryginalność trzeba skonfrontować z posiadanym budżetem, znajomościa danej marki, umiejętnościa jej naprawiania, bo mając banalną Hondę za 15tyś, wiem że potrzebuję 1 tys na opony, 200 na olej, itp i STATYSTYCZNIE w 16,2tyś zamknie mi sie budżet na autko, a mając... (i tu bądź chłopie mądry żeby Cie forum nie zjadło ;-)) Alfę za 15tyś, potrzebujesz do niej kolejnych 5tyś, na wariator, maglownice, zawieszenie, gumki, wyblaknięty znaczek, itp. i wtedy mimo że autko jest tez za 15tys to potrzebujesz dużo więcej kasy aby ono jeździło.

Reasumując, oryginalność jak najbardziej TAK, ale pamiętaj o tym, że to ty będziesz jechał ją holować, szukał warsztatu, ściągał części z "Pakistanu", szukał warsztatu, który wie jak to odkręcic, itp. itd. Więc ja osobiście polecam oryginalność typu Honda Civic VTi, bo wolę jeździć cichociemnym autkiem, niż lansowac sie niewiadomo czym a pod maską 1.6 jak w połowie M3 ;-).

PS. Korzystam z przykładów Hondy i Alfy bo stereotypowo pasują do przypowieści i jako ich uzytkownik moge sobie po nich pobrykac bez oskarżeń o hondziarstwo lub alfiarstwo ;-)

PS2.Pozdrawiam i jeszcze raz no-offence w kwesti "blachary" ;-)
          • jestklawo Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 12:46
            maboo napisał:

>Alfę za 15tyś, potrzebujesz do niej kolejnych 5tyś, na wariator, maglownice, zawieszenie, >gumki, wyblaknięty znaczek

alfa z ogłoszenia nie ma wariatora, zapomniałeś dopisać koszt wymiany rozrządu, tarcz hamulcowych, oleju, filtrów, opon, świec i płynu do spryskiwacza. Dobrze byłoby wymienić też sprzęgło i płyn hamulcowy/sprzęgła. Linki hamulca ręcznego też należałoby sprawdzić i porządnie obejrzeć wydech

> jako uzytkownik alfy

przypuszczam, że wątpię

• maboo Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 13:50
              > > jako uzytkownik alfy
              > przypuszczam, że wątpię

Ty wątpisz a ja wiem ;-) Zgrzeszyłem z Alfa 159 SW 1.9JTDm 150KM.

Plusy:
              -Bardzo fajnie sie prowadzi;
              -Nie psuła się jak Alfa ;-)

Minusy:
              -Wymiana maglownicy przy 70 tyś i paru elementów przy okazji w zawieszeniu;
              -Świeżo przed zakupem poprzedni właściciel wymienił kolektor ssący;
              -Schrzaniony bagażnik w postaci wysokiego progu w sensie dosłownym, po otwarciu klapy ciężko było wieźć cos wystającego - po prostu bagaznik typu "wanna" z dostępem tylko od góry;
              -Żeby w 3 letnim samochodzie znaczek firmowy wyblakł, to jest nieporozumienie. Zauważyłem to też w innych egzemplarzach.

Subiektywizmy:
              -Ten samochód to nie jest kombi, tylko (SportWagon ;-)), więc na dłuższa metę nie spełniał moich wymagań. Kupiłem posługując sie częsciowo sercem, i nadal ogólnie lubię to autko, ale niestety rozsądek nie pozwala mi na nie;
              -Nie chce dizla - po prostu wolę benzynę (ta Alfa to był akurat mój pierwszy i na razie ostatni dizel)

Reasumując ten off-topic, bardzo fajne autko, które trzeba lubić i jak ktos nie potrzebuje prawdziwego kombiaka i jest mu po drodze z Cuore Sportivo, to polecam.
          • k0los Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 19:44
            poczulem sie w obowiazku do obrony honoru ksiezniczki, jako ze blachara to ona zupelnie nie jest, ona chce miec fajne w miare szybkie auto ktore bedzie toche inne niz wszystkie.. ja bym bral 924s/944 i ona wlasciwie tez sie niby zgadza ale jeszcze szukam bo i tak nie mam nic innego do roboty, ja bym bral clio sporta ale jej sie nie podoba bo jest zbyt zwyczajny ... to kombinujemy, nie chce zeby jezdzila starym mini bo wyglada to chyba troche niebezpieczne :/, co do serwisu to akurat nie jest problem bo znam miejsca tylko ze w gorach... na razie bardzo mi sie podoba AR GTV ale własnie mnie straszysz , mysle ze jesli trafic dobra, zadbana GTV to sie odwdzieczy a ladna... jeszcze nie sprawdzalem czesci ale np w przypadku normalnego 924 jest bardzo dobrze no nic zobaczymy co ksiezniczka powie jak wroci z wakacji...
            • frax1 Re: niebanalny wóz za banalne pieniądze 20.09.11, 20:53
              SLK 230K. Mogę polecić, mam właśnie w takich celach. Do zadbanego egzemplarza pewnie będziesz musiał ciut dołożyć, ale za 25 już możesz znaleźć. Mam coś takiego i trasy kilka tysięcy kilometrów w wakacje nie są problemem. Spalanie jest znośne na tyle że można jeździć na długich dystansach. Utrzymanie jest niedrogie a i części łatwo dostępne. Przewaga na MX jest taka, że bez problemu zapakujesz się na 2 tyg. wakacje :)
              Pozdrawiam!
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka