Dodaj do ulubionych

W kupie siła. Internauci bojkotują stacje paliw

IP: *.ssp.dialog.net.pl 29.11.11, 08:00
Wiadomość została usunięta ze względu na złamanie prawa lub regulaminu.
Obserwuj wątek
    • feel_good_inc W kupie siła. Internauci bojkotują stacje paliw 29.11.11, 08:02
      O borze!
      Czy naprawdę są jeszcze idioci, którzy wierzą w takie łańcuszki?

Po pierwsze: na wszystkich stacjach w okolicy i tak macie paliwo tego samego dostawcy, więc zatankowanie na stacji z innym znaczkiem niczego nie zmieni.

Po drugie: jeżeli nie zatankujecie jednego dnia, to i tak zrobicie to później. W bilansie miesięcznym nie będzie różnicy.

Po trzecie: ech, nie chce mi się strzępić klawiatury - jeżeli ktoś do tego momentu nie zrozumiał, to żadne fakty nie zakłócą mu światopoglądu.

No ale fakt medialny jest, redaktor się wykazał. Moje gratulacje!
    • von_seydlitz Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:02
      Niektóre stacje bojkotuję wytrwale od 10 lat..... jest jakiś efekt?

niewielki.....

Wiem gdzie jakie maja ceny i na trasach które znam i tankuję najtańsze..... i co? i Nic.....
    • cezar61 Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:04
      A może lepiej zbojkotować socjalistycznych polityków? Przecież to podatki decydują o cenie paliwa.
    • Gość: gość Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: 212.160.230.* 29.11.11, 08:20
      W oryginale jest " nie kupujmy paliw od trzech firm paliwowych:". Ciekawe czemu zmienili tekst?!
    • cerebralshunt Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:21
      ja bojkotuje te ankiete!
    • Gość: lolek Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 29.11.11, 08:23
      Brakuje jeszcze na początku: "przeczytaj do końca, to nie jest spam ani łańcuszek". Po otrzymaniu takiej wiadomości od razu bym zablokował nadawcę. Jaki jest sens bojkotowania stacji skoro wszystkie mają paliwo z 2 tych samych rafinerii i bardzo małe możliwości manewrów jeśli chodzi o marżę? O zawartości podatków w cenie paliwa już nie wspomnę
    • Gość: asd Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.bnet.pl 29.11.11, 08:26
      BP i Statoil, tak jest w oryginalnym mailu

na BP nigdy nie tankuję, na Statoil zreszta też ... wiec jakby od dawna bojkotuje

a niestety ludziom sie nie chce wlaczac do takich akcji... ponarzekac natura polska, ale sprzeciwić się to my tylko potrafimy sąsiadowi i donosić do skarbówki

i warto dodać, całkowite nietankowanie prowadzi do kolejnego urojonego kryzysu, oni nas trzymają mocno za gardła.... nie tankujesz, zdrożeją produkty w sklepach, media będą straszyły apokalipsą, rząd będzie apelował o tankowanie dla wspólnego dobra ... tutaj potrzeba bardzo dużej konsekwencji i cierpliwości w działaniu, niestety w tłumie zawsze ktoś się wyłamię, to z egoizmu, to z głupoty i z róznych wymyślonych pretekstów
    • Gość: Tm Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.zdnet.com.pl 29.11.11, 08:28
      Ja nigdy nie kupuję na najdroższych stacjach typu BP, Statoil. Na Orlenie zdarzyło mi się kupić podczas tej przedwyborczej akcji gdy obniżyli do 5,09. Ale co z tego? By dało to jakiś skutek potrzeba szerszej, zmasowanej akcji. I może też ci którzy nie muszą jechać autem by się przesiedli na komunikację miejską, tak by sprzedaż paliw wyraźnie spadła.
    • liczbynieklamia Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:32
      @gość
      W oryginale jest

A skąd wiesz, że akurat ty znasz oryginał? Przecież ten łańcuszek był miliony razy powielany przez różnych idiotów, przez część z nich pewnie przepisany, bo schowek systemowy to dla nich nieznane narzędzie.

Cena paliwa nie jest wysoka przez stacje paliw, tylko przez podatki. Nawet gdyby stacje odsprzedawały paliwo w cenie zakupu (czyli ze stratą), to spadek cen byłby praktycznie nieodczuwalny.
    • Gość: . Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.play-internet.pl 29.11.11, 08:34
      BY AKCJA ODNIOSLA JAKIKOLWIEK SKUTEK NALEZALOBY BOJKOTOWAC ORLEN I LOTOS-to sa monopolisci na naszym rynku!
    • Gość: diosko Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: 91.212.223.* 29.11.11, 08:35
      Ci co wymyslają te łańcuszki nie mają pojęcia o zasadach rynku paliwowego w Polsce. Po pierwsze paliwo w naszym kraju pochodzi tylko z ORLENU bądź LOTOSU. Pozostałe koncerny kupują od nich paliwo w hurcie. Poza tym ruch klientów indywidualnych jest tylko ułamkiem przychodów ze sprzedaży na stacjach. Reszta to odbiorcy flotowi, czyli firmy to ci klienci musieliby przestać tankowac aby coś się zmieniło, Dla lepszego zrozumienia to tak jak z Poczta Polską klienci indywidualni to 30 % klientów reszta to tzw. klienci masowi (telefonie kom., TP, urzędy, energetyka, gazownie, firmy itp. ) Więc ten bojkot to po prostu porażka
    • Gość: xxxx Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.mofnet.gov.pl 29.11.11, 08:39
      Załurzmy (specjalnie błont ortograf., bo poziom myślenia oddający tamtych), że dzięki akcji Polaków firmy BP i Statoil wycofają się z Polski. W tej sytuacji Orlen i Shell będą jeszcze bardziej dyktować ceny. Problem wysokich cen paliw to wysoka akcyza i VAT, także wysoka w krakjach, którym UE nie narzuca bo są poza Unią (Szwajcaria, Norwegia, Chorwacja, Serbia, Turcja), w dodatku więc również krajów, gdzie ludzie zarabiają jeszcze mniej. Polska z ceną paliw ok. 1,20 euro jest mekką taniego paliwa w Europie (pomijając były ZSRR).
    • thorngorn Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:44
      Nie wiem jak inni ale u mnie zablokowano możliwość oddania głosu w sondażu. A pozatym spójrzcie na datę artykułu :)
    • swawolny_dyzio Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:44
      Ja już zbojkotowałem stacje i zrezygnowałem z jazdy autem. Pieprzę nabijanie kabzy tym złodziejom skoro radzę sobie bez samochodu. W prawdzie wcześniejsze wstawanie boli i dłużej zajmuje dotarcie do pracy ale to i tak niska cena niż 550 zł miesięcznie
    • Gość: sapper Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.ip.netia.com.pl 29.11.11, 08:45
      Tak naprawdę ludzie tankują na takich stacjach do których mają najbliżej. Jeżeli mam pod domem BP to nie będę jechał na drugi koniec miasta żeby zatankować na Orlenie z powodu jakiegoś protestu.
    • Gość: zenek Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: 195.93.250.* 29.11.11, 08:48
      Od miesiąca jeżdżę busem i jest ok. Polecam
    • Gość: mieciu Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.11, 08:50
      pitolocie wszyscy ,, ten sam mail krąży od kilku lat tylko cene zmieniacie .. Polak jaki jest każdy wie i i tak gów.o z tego wyjdzie...
    • Gość: mazurrr_ek Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.mofnet.gov.pl 29.11.11, 08:52
      W tym roku polską benzynę kupiłem ze dwa razy; cały czas kupuję ruską przywożoną z obwodu kaliningradzkiego - teraz "chodzi po 4,00-4,20 PLN . I jest lepsza od naszej.
    • Gość: Tomek Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.internetdsl.tpnet.pl 29.11.11, 08:53
      Uważam że dużo sensowniejszym pomysłem było by bojkotowanie/nie głosowanie na polityków którzy zwiększają cenę paliwa.
      Przypominam że szeryf Tusk już pod koniec roku zafunduje nam podwyżkę o 26-28 gr na litrze diesla(to nie pierwsza podwyżka Tuska), tylko dla tego że nie potrafi zreformować Polskiej administracji która rośnie od przejęcia przez niego rządów, jak dotychczas wzrost o 1/6. Trzeba to jakoś nadrobić, a że podwyższyć akcyzę nawet ja bym potrafił to mamy efekt.

DO ZOBACZENIA PRZY DYSTRYBUTORZE WYBORCO!!!
    • fragles102 Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal 29.11.11, 08:58
      Kiedy POmioty zrozumiecie że to nie koncerny POdnoszą ceny tylko tusk
    • Gość: N_PL Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.tarnow.mm.pl 29.11.11, 09:00
      na statoilu i tak maja ch...owe paliwo bo auto na pelnym baku robi 60 km mniej niz gdy tankuje na shelu
    • Gość: gość Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.bauer.pl 29.11.11, 09:04
      A ja uważam, że roszczeniowa postawa i narzekanie obywateli w niczym nie pomoże. Proponuję wziąć się do pracy, a samochody kupować na miarę swoich możliwości. Na BP i Statoilu od kilkunastu dni 95-ka stoi po 5,49 zł/l i jakoś nie widzę, żeby były z tego powodu pustki na stacjach... Raczej odwrotnie, w godzinach popołudniowego szczytu trzeba czekać na wolny dystrybutor. Czyżby wszyscy zalewali po 50 zł?

Życzę Polakom nie tańszej benzyny, ale lepszych zarobków.
    • Gość: młody Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: *.tvsat364.lodz.pl 29.11.11, 09:05
      Bojkotujcie polityków, bo to oni odpowiadają za mega drożyznę na stacjach! Warto przeczytać jakim podatkami obłożono paliwo: www.bankier.pl/wiadomosc/Dlaczego-paliwo-w-Polsce-jest-drogie-2307776.html
    • Gość: Bartek Re: W kupie siła. Internauci bojkotują stacje pal IP: 78.133.245.* 29.11.11, 09:19
      Gratuluje... ale może tak ktoś by się zastanowił kto tak naprawdę zarabia na paliwie. Tak, PAŃSTWO. Ponad 50% ceny to różne podatki. Przykładowa analiza:
      szczesniak.pl/2024
      Teraz już wiadomo do kogo kierować pretensje...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka