nissan almera n16- czego się spodziewać ?

21.01.12, 20:00
Witam,

Kupiłam nissana almerę n16, silnik 1.5, na gaz, rocznik 2000.

Czego się mogę spodziewać po tym samochodzie ? jakie są jego zalety a jakie wady ?

Będę nim jeździła do pracy ( dziennie będzie przebywał drogę ok 50 km)
    • jamesonwhiskey Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 22.01.12, 00:48
      mysle ze mozesz spodziewac sie absolutnie wszytkiego
      ale w pierwszej kolejnosci zajmij sie tym stukaniem w przednim lewym kole
      • mojemieszkanie24 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 22.01.12, 10:28
        he he :) nie stuka nic oprócz tego co trzeba. Chodzi mi bardziej o jego wady, zalety widzę
        • romad2447 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 22.01.12, 11:30
          mojemieszkanie24 napisała:

          > he he :) nie stuka nic oprócz tego co trzeba. Chodzi mi bardziej o jego wady, z
          > alety widzę

          Jezeli auto ma 12 lat to nie ma zadnch wad,moj 2003 Nissan Altima ma tak pordzewiale podwozie ,ze musze go wymienic na nowe.
        • qqbek Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 22.01.12, 12:42
          Jeździłem kiedyś Almerą N15... z wad mógłbym wymienić: drogie części (ale było to przed naszym wejściem do UE, teraz podobno jest dużo taniej) i ABW (absolutny brak wyposażenia-była to "polska salonówka", nawet radio musiałem dokupić).
          Poza tym samochód wdzięczny i znośnie się prowadzący.
    • piotr33k2 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 22.01.12, 16:28
      te autka tego modelu i tych roczników uchodza raczej za bezawaryjne ale w benzynie ,nie wiem jak w gazie bo z tym nigdy juz tak bezproblemowo nie jest .
      • qqbek A ty jesteś... 22.01.12, 19:54
        ...w licencjacie, czy tylko w maturze.
        Kufa fiks... nauczcie się pisać po polskiemu... już nie chcę po polsku... wystarczy mi po polskiemu.
        W benzynie, w dziadku z Wehrmachtu... w dupie Maryni... nauczcie się w końcu analfabeci!
        • boomslang99 Re: A ty jesteś... 23.01.12, 09:53
          Mnie też to drazni ale takie wytykanie to walka z wiatrakami. Trzeba zaakceptować forumową nowomowę, to w końcu nie kanał polonistyczny.
          A co do głównego wątku, autorka zaprezentowała ciekawą kolejność - najpierw kupiła auto a teraz pyta czego można się po nim spodziewać... Myślę, że teraz wszystko wyjdzie w praniu, ot co.
    • stanczyk-5 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 23.01.12, 09:34
      "Almera" benzyniak,anonimowe i niezauwazalne auto
      ale lepsze niz wiekszosc z tego segmentu,kupuj.
      • athi1287 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 08.08.12, 12:20
        Jeśli chodzi o najważniejsze zalety i wady nissana almery n16, mogę polecić artykuł regiomoto.pl/portal/auta-uzywane/testujemy-uzywane-nissan-almera-n16-konkurent-corolli-i-golfa
    • silje78 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 08.08.12, 15:29
      miałam taką pszczółkę od nowosci od 2001r. silnik taki jak twój, inst. BRC wpakowana w 2002r. pierwsze co zrobisz to podnieś klapę i sprawdź stan (lub obecnosć) belki poprzecznej, która jest zamocowana do podłużnicy i ma min za zadanie podtrzymywać chłodnicę. jest to jeden z szybciej znikajacych elementów podwozia, koszt wymiany ok 600-700zł. kolejna sprawa to tym razem wczołaganie się pod samochód, choc wystarczy rzucic okiem na stan progów. jak jeszcze nadają sie do czegokolwiek to zalecam konserwację. chlorokauczuk świetnie spełni swoja funkcję. jeśli poprzedni właściciel tego nie robił to warto zrobić konserwacje podwozia.
      rewelacyjne zawieszenie (przez 10,5 roku miała wymieniony lewy i prawy sworzeń z przodu). twardość auta skutecznie nauczy cię omijania dzir i garbów na jezdni :D . w srodku średnia ilość miejsca, nie wiem czy jeździsz sama czy z dzieckiem, jeśli z dzieckiem to komfort w foteliku 9-18 wątpliwy, chyba że przed dzieckiem nikt nie siedzi.
      co do plusów to jedno z najmniej awaryjnych aut w naszej rodzinie. przez ponad 10 lat wymieniliśmy lewy/prawy sworzeń. hamulce robione raz (przód i tył). spalanie w mieście będziesz miała na poziomie 11-12l (w gazie). silnik lubi brać olej, ale nie musi. awaryjne (ponoc) są skrzynie biegów, wsłuchuj sie w zgrzyty itp, ale niestety wysoki jest koszt nowej, nawet do 2,5tys złotych.
      ja byłam zadowolona z tego samochodu i przez dwa lata wzbraniałam się przed sprzedażą, ale właśnie belka i patałach, który rozp... mi silnik "zmotywowali" mnie do wymiany auta na nowe.
      inna sprawa, że jest to samochód 12-;etni, w którym wszystko ma prawo się psuć :/ zależy też jak był do tej pory eksploatowany.
      • ulubiony19 Re: nissan almera n16- czego się spodziewać ? 08.08.12, 22:20
        A ile przez te 12 lat Nissan przejechał?
    • tyms twoj nick to spam ? 09.08.12, 08:50
Inne wątki na temat:
Pełna wersja