Dodaj do ulubionych

po lepszej klasy używkę: do Belgii!

06.03.12, 18:52
A dlaczego? Bo na rynku zapanowala panika po tym jak rząd zapowiedział bardzo duże podwyższenie obciążeń fiskalnych aut o wysokiej cenie katalogowej i dużej emisji. Właściciele X5, Cayenne, nawet Land Cruiserów V8 czy A6 3,0 TDI pozbywają się aut byle szybciej.
Mniejsza o tym co ja sądzę o takiej polityce, zresztą nie mogę tego napisać bez pogwałcenia netykiety i dobrego obyczaju. Podrzucam Wam jako tip. :-)
Obserwuj wątek
      • do.ki Re: po lepszej klasy używkę: do Belgii! 07.03.12, 03:45
        no nie, bedzie tego wiecej niz "pare stowek" podatku do zaplacenia. Nie wnikajac juz w szczegoly belgijskiego systemu fiskalnego (tego nie da sie skrotowo wytlumaczyc, no chyba ze ograniczymy sie do stwierdzenia, ze to kompletna paranoja), nawet za takie autko jak moje, a ktoremu daleko do 100000 euro ceny katalogowej (podatek ma byc naliczany od ceny katalogowej takze dla aut uzywanych, max bonifikata z tytulu wieku auta to 30%) do zaplacenia w roznego rodzaju podatkach bedzie ok. €2000 wiecej. Trudno, przezyje.
        • sowietolog Re: po lepszej klasy używkę: do Belgii! 07.03.12, 04:49
          Cóż, wali się dotychczasowy system długu i kreacji pieniądza, a demografia nie wskazuje na możliwość sanacji. Zatem kasiora będzie koszona coraz agresywniej i wulgarniej, vide wątek Szymiego o ViaTOLLu czy mój o nowym super-radarze w Varsovie... ;-)

Natomiast Belgia ma własne problemy. Czy to z państwowością jako taką czy to z tym ichnim bankiem, Dexią (czy jak im tam na imię Burek było...), muszą go już po raz drugi czy trzeci ratować przed bankructwem. Z belgijskich podatków, hehe... Nadzieja w tym, że państwo się rozpadnie, i Walonię wchłonie Francją, Flandrię natomiast Niderlandy. Dlatego radzę "uczyć" się zawczasu franc. i holenderskiego systemu podatkowego... ;-)
          • do.ki Re: po lepszej klasy używkę: do Belgii! 07.03.12, 21:26
            > Natomiast Belgia ma własne problemy. Czy to z państwowością jako taką czy to z
            > tym ichnim bankiem, Dexią (czy jak im tam na imię Burek było...)

Prostuję: w sprawie Dexii chodzi przede wszystkim o to, że Francuzi po bratersku nas wycyckali. To byl piękny skok na kasę wielu Belgów i żaden francuski bandzior nie pójdzie za to siedzieć.

> ... Nadzieja w tym, że państwo się rozpadnie, i Walonię wchłonie Francją

To by była dla Francji adekwatna kara za ten numer z Dexią.

> Flandrię natomiast Niderlandy

O nie! Niech nie próbują, bo zostanę flamandzkim nacjonalistą i stanę na barykadzie.

> Dlatego radzę "uczyć" się zawczasu franc. i holenders
            > kiego systemu podatkowego... ;-)

Trudno przewidzieć który zdechnie pierwszy.

Ale najbardziej jęczą ci moi koledzy, którzy pomykają Aston Martinami. :-)

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka