Dodaj do ulubionych

"Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa?

25.03.12, 14:31
Mąż ma komplet zniżek na OC, ja nie mam nic, żadnego pojazdu zarejestrowanego na siebie. Prawo jazdy niecałe 3 lata. Kiedyś coś słyszałam, że mąż może mi "przepisać" swoje zniżki nie tracąc ich. Na jakiej zasadzie to się robi? Chcemy kupić samochód, czy umowa musi być spisana na mnie? Gdzie i jak się załatwia takie sprawy?
Obserwuj wątek
      • piotr33k2 Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 25.03.12, 18:34
        przeciez mówi że nie ma nia zadnego samochodu zarejestrowanego ani nie jest współwłascicielem na żadnej umowie . musisz byc na umowie wpisana żeby byc potem wpisana do dowodu rejestracyjnego żeby zniżki ci sie liczyły i koniec kropka i żadna ustawa o podziale majatkowym czy wspólnocie małożenskiej nie ma tu nic do rzeczy bo to sa zupelnie inne sprawy.
      • w_r_e_d_n_y Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 26.03.12, 00:41
        mustafa81 napisał:

> nie musisz byc wspolwlascicielem, znizki w malzenstwie przechodza z ustawy.
        > Idz do agenta z meżem i dowodem rej i polisa na jego auto , ze swoim dowodem r
        > ej i agent wsio zalatwi

glupcze, sam siebie mozesz osmieszac, ale w jakim celu innych chcesz wpedzic w koszty ?
        • mustafa81 Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 26.03.12, 15:09
          wredny idz do agenta hestii lub hdi i sie dopytaj zanim zaczniesz kogos obrazac, gdzy zona kupi na siebie auto nie majac znizek moze korzystac ze znizek meza . Zreszta znam osobiscie takie przypadki ale slyszalem tez o ubezpieczycielach ktorzy tego odmawiaja. Zasada jets taka ze to co kupione w malzenstwie jest wspolne mimo ze auto formalnie na dowodzie nalezec bedzie tylko do zony, to znizki moze juz meza brac, oczywiscie swoje zwyzki za wiek prawko tez zaplaci.Jesli na dowodzie beda oboje wspolwlasicielami to maja znizki meza i ewentualne zwyzki zony lub meza i teraz gdy maja jeszcze inne auto i jak dojdzie do szkody to znizki leca z 2 aut
          • only_the_godfather Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 26.03.12, 16:48
            Wredny dobrze Ci poradził idź poczytaj o prawie majtkowym bo to co napisałeś "Zasada jets taka ze to co kupione w malzenstwie jest wspolne" jest bzdurą. Jest masa majątkowa męża, masa majątkowa żony i wspólna masa majątkowa. Tak więc nie wszystko jest wspólne. Po za tym sam napisałem że tylko niektórzy ubezpieczyciele honorują coś takie że bez wpisania do dowodu dają zniżki. U większości jednak trzeba być współwłaścicielem auta. Jeśli auto będzie tylko na jedno z małżonków to w przypadku podziału majątku będzie dochodzone z której masy majątkowej było kupione.
            • mustafa81 Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 26.03.12, 20:41
              w dowodzie wlascicielami sa pan A( ma znizki) i chrzesniak pan B (lat 19 prawko od 3miechow), dostana zniki i zwyzki jak wyzej, a teraz podstaw sobie małenstwo wychodzi na to samo, a teraz wyobraz sobie ze pani A kupila auto bedac w malzenstwie z Panem A nie majac rozdzielnosci majatkowej. Pan A napisal krotkie pismo ze pani A to jego żona i nie maja rozdzielnosci i wyobraz sobie ze ubezpieczyciel Z u ktorego pan A ma swoje auto ubezpieczpne dal z tego tytulu Pani A znizki Pana A, widzialem to na wlasne oczy. Chocby Pan a kupil auto dla zony za swoje pieniadze to przynajmniej do rozwodu - podzialu majatku sa wspolwlasicielami i maja takie sama prawa i obowiazki-chyba ze rozdzielnosc. Nie mowie ze wszyscy ubezpieczyciele toszanuja i praktykuja ale w obrebie jednego jest to do zrobienia.
              • only_the_godfather Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 26.03.12, 21:10
                Jeżeli pan A kupił auto żonie to jest to prezent a wtedy zalicza się do jej masy majątkowej. Jeżeli pan A ma samochód który kupił z własnej masy majątkowe (miał pieniądze ze spadku, czy jakiejś nagrody związanej z praca zawodową)to również jest to tylko i wyłącznie jego własność mimo iż państwo A nie mają rozdzielności majątkowej. Co innego jeśli za te pieniądze auto które będzie miało wpisana współwłasność w dowodzie.
                Nie wiem co sobie ubezpieczyciel wymyśla ale jeden uzna drugi nie uzna i tak dalej. Jak jest współwłasność w dowodzie to wtedy każdy ubezpieczyciel uznaje.
                Po za tym nie wiem czy zniżki ubezpieczeniowe podciągają się pod wspólne prawa i obowiązki bo idąc tym tokiem rozumowania jak pan A dostanie punkty to i pani A powinna dostać.
    • trickster83 Re: "Kopiowanie" zniżek OC- jak to działa? 01.04.12, 12:10
      musisz być wpisana do dowodu rejestracyjnego jako współwłaściciel, wtedy przejmiesz zniżki swojego męża. ale lepiej pracować na swoje konto, ofert tanie na rynku znajdziesz bez problemu. Teraz zniesiono różnice płci i kobiety płacą za OC tyle samo co mężczyźni. Jednak możesz liczyć na zniżki, np. jak masz dziecko poniżej 12 rok, etc. radze ofert porównać np. w multiagencji, gdzie mają duży wybór. Ja korzystam z Centrum ubezpieczeń komunikacyjnych, są konkretni i jak do tej pory się nie zawiodłem na obsłudze.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka