Dodaj do ulubionych

Alfa MITO - kobieta prosi o porade...

18.04.12, 00:27
Witam
Bardzo podoba mi się wlaśnie ten model Alfy. Planuje jego zakup.Świetnie mi sie jeździło na jezdzie próbnej... Bedzie to mój pierwszy samochód. Chciałabym oczywiscie kupic używany. Jeździłam po auto-komisach i natchnełam się na model 1.4 benzyna przejechane 80km (ktos go wygrał i wstawił do komisu) rok 2011 (grudzien). Wyposazenie: ABS, el. szyby, centralny zamek, poduszka powietrzna, radio / CD, wspomaganie kierownicy, immobiliser, komputer - PODSTAWOWE. Gwarancja 23 miesiace.
Tak jak czytacie brak klimatyzacji - czy jest bardzo potrzebna Waszym zdaniem?? Trudniej jest później takie auto sprzedac???

Cena tego samochodu 39 tys po negocjacji zeszli do 35tys moze uda sie za 33 tys.... ale jak myślicie opłaca się?????? Czy lepiej dołożyć kupić np. starsza z 2009/2010 r. ale z lepszym wyposazeniem???

Prosze o porade......... Pzdr
Obserwuj wątek
      • setim Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 00:45
        fuiio napisał:

> Po co komu klima? Ważne żeby się błyscało. Czy się opłaca?? Co za pytanie wogól
        > e ?? pewnie!! Opłaca się jak cholerra

Juz ci lepiej???? Pytam poważnie a jak nie masz nic mądrego do napisania to lepiej nic nie pisz - odpowiadz na twoim poziomie. Pzdr i dobrej nocy i czekam na "normalną" poradę....
    • mariusz-ef Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 08:10
      jeśli auto ci się podoba a brak klimatyzacji nie stanowi problemu, to bierz
      80 km to żaden przebieg (czyżby auto podemonstracyjne? zawsze wydawało mi się, że dealerzy muszą prezentować auta z min. 2 poziomu wyposażenia, gdzie klima zawsze już jest.... no ale nie ważne)

Jeśli w dobrych pieniądzach kupisz (33 k) to później nie będziesz miała skrupułów by ją taniej sprzedać, a cena czyni cuda, czego też doświadczasz na własnej skórze (decydując się na auto bez klimatyzacji).

Czy klimatyzacja jest potrzebna... dla jednych tak, ale inni dają sobie radę bez niej. Z której grupie jesteś?

Tylko nie daj się zwieść - współczesne samochody są tak zbudowane, że otwarcie szyb podczas jazdy nie sprawi, że wnętrze jakoś znacząco się wychłodzi (aerodynamika aut). Będzie głośno, ale nie będzie chłodno.
        • qqbek Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 09:28
          nioma napisała:

> ja bym juz samochodu bez klimatyzacji nie kupila. za skarby swiata :)

Czyli jesteś w tej samej grupie, w której mieszczę się i ja.
          Powiem więc tak - Alfa MiTo to śliczny wózek na zakupy. Podejrzewam, że w związku z tym dalszą trasę widzieć będzie kilka razy do roku, reszta to zaś jazda po mieście.
          Wszystko zależy więc od "tolerancji termicznej" przyszłej właścicielki.
          Ja jestem zimnolubny i nie wyobrażam sobie lata w mieście bez klimatyzacji. Są ludzie, którzy nawet mając "klimę" na pokładzie nie używają jej (bo albo nie potrzebują, albo im żal cztery litery ściska na myśl o ciut wyższym spalaniu) i też żyją.
          Problemów z odsprzedażą raczej nie będzie, klimatyzacja kosztuje trochę jako opcja w tańszych autach w salonie, przy odsprzedaży tak ważnej roli już nie gra (przynajmniej na razie).
          Wszystko zależy więc od indywidualnych upodobań przyszłej właścicielki. Ja bym wolał chwilę dłużej poszukać i kupić coś z klimatyzacją (choćby ręczną a nie automatyczną) jednak.
      • czujny_obywatel Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 10:40
        "> jeśli auto ci się podoba a brak klimatyzacji nie stanowi problemu, to bierz"

Ty taki głupi jesteś, czy po prostu złośliwy. A może sam nie masz klimy i jad siejesz po forach. Jak koleżanka jest zielona, niedoświadczona, to co tam może wiedzieć. Podoba się, ale nie wie co ją czeka więc dobrzy i normalni ludzie (tacy jak JA :) ) starają się jej dobrze poradzić, a nie wysłać ją w maliny.

• czujny_obywatel Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 10:35
      setim, nie bądź debilką, nie daj się podpuścić. Nir rób życiowego głupstwa.

SAMOCHODY BEZ KLIMY SĄ OBECNIE W POLSCE NIESPRZEDAWALNE !!!!

Nikt normalny takich samochodów nie kupuje, ani nowych ani używanych. Bez klimy to można nabyć malucha za 500 złotych, a nie samochód za kilkadziesiąt tysięcy.

Piszesz, że to twój pierwszy samochód, i tak od razu chcesz wtopy. Jak można jeździć samochodem bez klimy, kiedy za oknem upał 40 stopniowy, a w środku pojazdu i 60 stopni potrafi być. Tak się nie da jeździć ani na trasie, ani w miejskich korkach. Nie piszę tu nawet o czymś takim, drobiazg, jak odparowywanie szyb podczas deszczu czy opadu śniegu.

Jak kupowałem swoje wozy, to i owszem spotykałem je w wersji bez klimatyzacji, w doskonałym stanie itp itd. Właściciele chcieli mi e odsprzedać za 2/3 rynkowej ceny, później nawet za 50%. Przyznawali się, płacząc, że nikt nie chce od nich odkupić wozu bez klimy.

Setim, nie bądź durna, NIE KUPUJ AUTA BEZ KLIMY !!!!!!!!!!!!!

• alfik7 Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 11:43
      W Polsce klimę użyjesz czasem w czerwcu i lipcu (może jeszcze w sierpniu), kiedy temperatury na zewnątrz wyraźnie przekraczają 20 stopni a Ty masz dłuższą trasę do zrobienia, ze sporymi prędkościami.
      Do tego są sytuacje (np. krótkie odcinki w mieście), że pomimo żaru na zewnątrz (i parówy w środku), klimy nie włączysz w trosce o własne zdrowie.
      Z małym silnikiem klima będzie dużym obciążeniem w czasie jazdy.

Teraz odpowiedz sobie, jak często ją włączysz.

Moim zdaniem fajnie klimę mieć ale jak nie ma to nic wielkiego się nie dzieje (chyba, że robisz wspomniane trasy w czasie upałów).

Tak w ogóle tu same spece piszą co jeszcze niedawno maluchami jeździli i żyją a teraz bez klimy i kompletu poduszek to samochód nie rusza z miejsca :/
      • czujny_obywatel Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 11:49
        Jasne, jasne. Telewizor może być czarnobiały, myć się można w miednicy grzejąc wodę, ogrzewać mieszkanie można paląc w piecu itp itd.

Można kupić używany samochód bez klimy za 100, 1000, 2000 pln. Jakiegoś malucha, poloneza, golfa I czy II

ale DO K....N...... NIE KUPUJE SIĘ NOWEGO CZY PRAWIE NOWEGO SAMOCHODU, ZA KILKADZIESIĄT TYSIĘCY ZŁOTYCH !!!!!!!!!!!!!!!!!!! BEZ KLIMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! TAKICH DURNIÓW JUŻ NAWET W POLSCE NIE MA
      • qqbek Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 11:54
        alfik7 napisał:

> W Polsce klimę użyjesz czasem w czerwcu i lipcu (może jeszcze w sierpniu), kied
        > y temperatury na zewnątrz wyraźnie przekraczają 20 stopni a Ty masz dłuższą tra
        > sę do zrobienia, ze sporymi prędkościami.

Gucio prawda.
        Słowa człowieka, który nigdy nie miał (lub nie używał) klimatyzacji.
        Pal licho trasę, wtedy można szyby trochę opuścić jak klimatyzacji nie ma.
        Postój w korku w mieście bez klimatyzacji, to pogadamy (rzecz jasna, gdy odlepisz się już od fotela).

> Do tego są sytuacje (np. krótkie odcinki w mieście), że pomimo żaru na zewnątrz
        > (i parówy w środku), klimy nie włączysz w trosce o własne zdrowie.

To wyłącza się ją na 2-3 minuty przed dojazdem na miejsce, żeby powoli się przystosować.
        Poza tym nikt nie każe nastawiać od razu klimatyzacji na "max", ja u siebie ustawiam temperaturę 4-5 stopni niższą niż na zewnątrz i nigdy, a to nigdy, nie przeziębiłem się jeszcze (a samochody z klimatyzacją mam od ponad 10 lat na stanie).

> Z małym silnikiem klima będzie dużym obciążeniem w czasie jazdy.

Klimatyzacja dużym obciążeniem dla silnika to była w CC900 Soleil. Nawet w 60-konnym, poprzednim aucie żony nie było za bardzo czuć załączania się sprężarki (inna sprawa, że tamten samochód jeździł głównie po mieście).

> Teraz odpowiedz sobie, jak często ją włączysz.

Codziennie.
        Nawet na jesieni i na wiosnę, gdy mi szyby zaparują, to w 10 sekund w ten sposób wysuszę.

> Moim zdaniem fajnie klimę mieć ale jak nie ma to nic wielkiego się nie dzieje (
        > chyba, że robisz wspomniane trasy w czasie upałów).

Moim zaś podstawa to mieć klimatyzację i podgrzewane lusterka... dwie rzeczy bez których dziś samochodu nie kupię.

> Tak w ogóle tu same spece piszą co jeszcze niedawno maluchami jeździli i żyją a
        > teraz bez klimy i kompletu poduszek to samochód nie rusza z miejsca :/

Maluchem jeździłem na kursie, w 1995 roku.
        Ostatni raz wsiadłem do Malucha na egzaminie praktycznym.
        Klimatyzacja nie jest fanaberią, lecz niezbędnym mi elementem wyposażenia.
        Przyjmuję do wiadomości, że niektórzy potrafią się bez niej obejść, ja jednak nie potrafię.
    • czujny_obywatel Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 11:57
      Setim,

Weź też pod uwagę, że wszyscy normalni ludzie, w naszych warunkach klimatycznych chcą mieć w aucie klimę. Dlatego słuchaj opinii normalnych użytkowników samochodów.

Na forach bywają również właściciele komisów samochodowych, dilerzy z salonów, którzy na swoich placach mają samochody bez klimy i nie wiedzą co z nimi zrobić. Nikt nie chce takich wozów, a za darmo oddać nie mogą. Piszą więc, że po co klima, to tylko moda, używa się najwyżej przez 2 miesiące w roku, samochód więcej pali itp itd.

Nie wierz w te bzdury.

Klimę używa się przez cały rok, praktycznie we wszystkie słoneczne dni od końca kwietnia do października.

JAK KTOŚ RAZ MIAŁ SAMOCHÓD Z KLIMĄ, TEN NIGDY W ŻYCIU NIE PRZESIĄDZIE SIĘ NA SAMOCHÓD BEZ KLIMY.

• qqbek Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 12:04
        czujny_obywatel napisała:

> JAK KTOŚ RAZ MIAŁ SAMOCHÓD Z KLIMĄ, TEN NIGDY W ŻYCIU NIE PRZESIĄDZIE SIĘ NA SA
        > MOCHÓD BEZ KLIMY.

Ten argument kończy, moim skromnym zdaniem, dyskusję na temat zasadności posiadania klimatyzacji w samochodzie.
        Raz kupiłem samochód z klimatyzacją, kolejnego bez klimatyzacji od tamtej pory już nie kupiłem (a kupiłem ich łącznie cztery).
        • milos75 Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 12:12
          Nigdy szczerze mówiąc nie miałem samochodu bez klimy, ostatni bezklimowy to był Fiat Uno rodziców 20 lat temu. Dlatego nie tylko sobie nie wyobrażam ale i nie bardzo pamiętam jak to jest mieć auto bez klimy. Natomiast zastanawiam się nad czym innym. Skoro cena tej Alfy, przebieg, stan itd. są tak atrakcyjne to można sprawdzić ile kosztowałoby założenie do niej klimy - choćby ręcznej. Jeżeli nie jest to więcej niż powiedzmy 3 tys. zł to można rozważyć zakup Alfy i montaż klimy po zakupie. Ale trzeba dobrze rozpoznać temat jeszcze przed jej ewentualnym zakupem.
          • czujny_obywatel Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 13:26
            Profesjonalne założenie klimy w popularnym samochodzie to bardzo duża rzeźba. W samochodach grupy VW, takich jak A4, Golf IV, V , Octavia kosztuje to około 4000 pln (manual, climatronic + 1000 więcej). Jest ze dwie firmy w Polsce, które to robią, profesjonalnie, w tej cenie i z gwarancją.

W ASO taka usługa będzie kosztować ponad 10 000 pln.

Jeżeli chodzi o Alfę, czyli bardzo nietypowy samochód, który ma bardzo drogie części, to już tylko chyba pozostaje ASO Alfy. Nie zdziwiłbym się, gdyby tam za założenie klimy zażyczyli sobie i ze 20 000 pln.

• nioma Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 12:31
          qqbek> ja to samo, pierwszy samochod byl bez klimy (kupowalam wg wyznacznika im taniej tym lepiej), wszystkie kolejne tylko z klima. Przy przegladaniu ofert od razu odrzucalam te, ktore klimy nie mialy.
          Mieszkam w Warszawie, klimatyzacji uzywam praktycznie codziennie, jesli temperatura przekracza 20 stopni. A wiec czesto juz od maja.
          Oczywiscie, ze mozna miec samochod bez klimatyzacji, radia, abs, wspomagania kierownicy etc. Tylko dlaczego? Dlaczego nie kupic samochodu, ktory ma te wszystkie ulatwienia?
    • coper_pl Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 14:11
      Klimatyzacja to w tej chwili powinno być wyposażenie podstawowe jak wspomaganie kierownicy czy ABS, nawet kosztem powiedzmy elektrycznych szyb i to tych z przodu.
      To nie jest urządzenie tylko dla wygody, ale i zwiększające bezpieczeństwo - podróżujesz w komfortowych warunkach - nie męczysz sie tak szybko za kółkiem.
      Nie kupuj tego samochodu. Rzeczywiście cena zachęcająca, ale moim zdaniem nie warto.
      • piotr33k2 Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 14:50
        z tymi alfami jest zawsze problem jak cos nawali (a nawali napewno bo to delikatne awaryjne samochody) a nie serwisujesz w autoryzowanym warsztacie . natomiast samą klima bym sie nie przejmował i nie histeryzował gdy jej nie ma ,są okna, zimny nadmuch itd.jeżdziłem kilka ładnych lat bez klimy i można spokojnie dac rade ,a i teraz gdy mam rzadko uzywam . a tak w ogóle to za taka kase mozesz miec duzo dużo lepsze miej awaryjne autko choć starsze ,lepiej wyszukac jakas np. honde jazz benzynka ,autko super dla kobiety i nie tylko, mało pali ,bezawaryjne zwawe trwałe itd itp. i napewno mniej kosztowne w obsłudze eksploatacyjnej ,nie musisz w drogim firmowym serwisie wymieniac ,wszystko ci zrobi dobry solidny choc zwykły warsztat samochodowy .
      • rraaddeekk Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 20.04.12, 23:57
        Właśnie to moze być ciekawe.. ile razy otwieraliscie w samochodzie szyby inne niż ta po stronie kierowcy?
        Po stronie kierowcy otwieram szybę, gdy biorę bilet parkingowy lub autostradowy, ale innych szyb jeszcze nigdy nie otwierałem - nie mam takiej potzreby, chociaż wsyztskie 4 są sterowane elektrycznie.
    • fuiio "Normalna porada" 18.04.12, 17:43
      Alfa bez klimy to najlepszy możliwy wybór bo:
      1.Możesz w ciepły dzień wyhodować sobie superbobry pod pachami a wygląda na to ,że lubisz.
      2.Po wyhodowaniu owych bobrów w piekny ciepły dzień zaznaczysz swój teren fantastycznym zapachem spod pach..(dwóch)
      3.Być może zapoznasz innego amatora włoskich wyrobów samochodopodobnych bez klimatyzacji..poznacie się po charakterystycznym zapachu...
      4.Stworzycie szczęśliwy dobrze dopasowany związek oraz superaromat prawie taki sam jak w autobusie pracowniczym do huty warszawa za późnego gierka
      Powodzenia
    • conveyor Re: Alfa MITO - kobieta prosi o porade... 18.04.12, 18:09
      Jestem troche zdziwiony, bo wydawalo mi sie ze w podstawowej wersji byla klima manualna, ale jesli jest to wersja Junior to faktycznie klimy nie ma. Ja na twoim miejscu bym go nie bral, za to dolozyl z 10 tys. i kupil nowego, z 2011 r. w wersji Progression. Taki wlasnie w kolorze czerwonym, za 44 tys stoi u jednego z warszawskich dealerow.
    • jeepwdyzlu nie kupuj 21.04.12, 15:37
      nawet jak Ty nie potrzebujesz klimy
      to inni owszem
      więc bez niej auta nie odsprzedasz...

Poza tym
      szukaj auta z silnikiem od 120 KM wzwyż
      1,4 80 KM będzie masakrą

co do mądrości typu:
      z tymi alfami jest zawsze problem jak cos nawali (a nawali napewno bo to delikatne awaryjne samochody) a nie serwisujesz w autoryzowanym warsztacie . natomiast samą klima bym sie nie przejmował i nie histeryzował gdy jej nie ma ,są okna, zimny nadmuch
      ---
      to nieprawda
      mito to punto w innej obudowie - czyli auto solidne
      ciao
      jeep
      • czujny_obywatel Jasne, że nie kupuj 28.04.12, 13:34
        I co łyso wam podpowiadacze. Temperatury po 30 stopni w cieniu i jak tu jeździć wozem bez klimy !!!!

SETIM

Napisz, co w końcu kupiłaś. Jak kupiłaś ten złom bez klimy TO SIĘ AUTENTYCZNIE WŚCIEKNĘ

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka