Dodaj do ulubionych

Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza jazda

• Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 01.05.12, 21:13
      "Diesle PSA uważam, za jedne z najlepszych (obok włoskich jtd), a współpracę którą nawiązało BMW z PSA utwierdza mnie w tym fakcie."

Cóż, ja w ogóle nie uważam 4 cylindrowych dizli za warte uwagi, ale skoro lubisz takie traktory, to spoko.

"Mam takie pytanie (może dla Ciebie trudne) czy model A4 uważasz za premium? jeśli tak/nie to dlaczego?""

Nie, nie jest dla mnie trudne bo w przeciwieństwie do Ciebie A4 jeździłem ;-). Jesteś zapewne jednym z tych co uważa, ze kupując Octavie załapałeś się po prostu na tańszego 100% Golfa?

Kilka przykładów tego co jest w A4 a nie ma np. w Passacie:
      - 334 konny sillnik benzynowy
      - diesel mocniejszy niż 170 koni
      - 3 litrowy diesel V6
      - AWD Torsen
      - zestaw audio Bang & Olufsen
      - kilkadziesiąt rodzajów skóry i alcantary w różnych kombinacjach do wyboru
      - trzystrefowa klimatyzacja
      - 7 biegowy automat
      - cyfrowy tuner telewizyjny
      - 8 typów kierownicy

I można tak jeszcze długo...

O tak podstawowych rzeczach jak różnica wykończenia i wyciszenia już nawet nie wspominam..

Czy te wymienione wyżej opcje, które są w A4, a nie ma ich w Passacie, Avensisie czy innym Magentisie wystarczą Ci za przykład różnic między markami i ich postrzeganiem?

Takie możliwości wyposażenia to właśnie główna rzecz, która różni marki premium od popularnych. Audi, BMW czy nawet Volvo od takiego VW różnią sie tym, że jak będe chciał mieć biały samochód, do tego drewno, czerwoną skórę z niebieskim obszyciem, audio z 15 głośnikami i 300 konną benzynę z napędem AWD i 18 calowe felgi to oni mnie nie odprawią z kwitkiem. Spróbuj tego w Skodzie ;)..
    • Gość: Danyy Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.olsztyn.vectranet.pl 02.05.12, 06:18
      @pat
      "Cóż, ja w ogóle nie uważam 4 cylindrowych dizli za warte uwagi, ale skoro lubisz takie traktory, to spoko."
      Świat i technika poszła do przodu, więc nie wszystko musi klekotać jak 1.9TDI ... (chociaż i słynne V6 VW nieziemsko klekotały)

No super, mam wielką możliwość wyboru wyposażenia samochodu - WOW, tak samo mogę powiedzieć, że firma Adidas proponuje mi setki modeli (i kolorystyk) obuwia - czy są one uważane za towar premium? Nie, nawet kimś wyjątkowym się nie poczujesz po ich kupnie, a lans w nich wypada jedynie w remizie. A zakup obuwie np. od Prady, Hugo Possa czy Giorgio - wtedy już masz poczucie wartości. Czujesz różnice? Towary tzw. Premium nie są dla przeciętnego Kowalskiego. Dla mnie jedynie A8 jest modelem od początku do końca premium, reszta udaje większego brata.
    • Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 02.05.12, 10:27
      "Świat i technika poszła do przodu, więc nie wszystko musi klekotać jak 1.9TDI ... (chociaż i słynne V6 VW nieziemsko klekotały)"

1.6 HDI klekota podobnie. Nie wspominając już o bokserze dieslu Subaru i innych tych wynalazkach.

"mogę powiedzieć, że firma Adidas proponuje mi setki modeli (i kolorystyk) obuwia - czy są one uważane za towar premium?"

Po pierwsze, w Polsce marka Adidas jest uważana za luksusową - były na ten temat ostatnio badania - m.tokfm.pl/Tokfm/1,110227,11471308,Luksusowa_marka__Polacy__Adidas_i_Black_Red_White.html :).

Po drugie, marka Adidas proponuje Ci setki ubrań w jednej niszy. Nie słyszałem o garniturze albo sukienkach wieczorowych od Adidasa. Czujesz różnicę? Poszukaj wśród marek popularnych odpowiedników takich samochodów jak Audi A5 Coupe, BMW 5GT, BMW X6 itd..

"Nie, nawet kimś wyjątkowym się nie poczujesz po ich kupnie, a lans w nich wypada jedynie w remizie"

No ale o czym to jest dyskusja? Pytałeś czy Audi jest dla mnie premium - podałem kilka obiektywnych przykładów, dzięki którym tą markę można za taką uznać.

Jeden poczuje się wyjątkowo bo zrobił zakupy w delikatesach, zamiast w Biedronce, a drugi dlatego, że o 3 w nocy mu otworzyli Harrodsa, żeby mógł wybrać szczoteczkę do zębów.

Jeśli na codzień jeździsz Maserati to rzeczywiście Audi A4 nie zrobi na Tobie wrażenia. Jeśli natomiast przesiadasz się z Mondeo czy Avensisa to jak najbardziej.

"hehe.. nie Possa a Bossa ;) roztargnienie:)"

Nie roztargnienie, tylko pozerstwo, nie rób dalej z siebie "eksperta" ;-).

• Gość: coś n/t Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 02.05.12, 15:19

Ktoś tu napisał, że A4 to premium bo blablabla .... Prosze państwa - ponad 90%
      sprzedazy aldi u nas to nie żadne 4x4, V8, cutsomizowane kombinacje skóry etc .... bo ktoś kto by kupował A4 (czyli pseudo-szkodę) i napakował takie wyposażenie musiałby zapłacic kilkaset tys. zł majac dalej cos co zewnętrznie jest kojarzone spseudo-szkodą. Byłoby to mega frajetstwo.
      Ponad 90% realnej sprzedazy to aldi z silniczkami które uświadczysz w szkodach
      czyli 2.0 tdi albo 1.8/2.0 tfsi .... i to się nazywa frajerstwo bez przysłowka mega.

• liczbynieklamia Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza 04.05.12, 08:10
      @pat
      Torsena w Skodzie też nie uświadczysz i można tak długo o tym co różni Audi od innych marek z portfolio VAGa..

Przecież Audi już zrezygnowało z Torsena w najnowszej generacji quattro. Oczywiście zrezygnowało na rzecz mechanizmu sterowanego elektronicznie.

@coś n/t
      Prosze państwa - ponad 90%
      sprzedazy aldi u nas to nie żadne 4x4, V8, cutsomizowane kombinacje skóry etc ....

Otóż to. TAKIE Audi to jeszcze można pod premium podciągnąć, ale mówienie per premium o golasie z materiałową tapicerką, stalowymi felgami i małym R4 pod maską to po prostu jakiś żart.

@zenik
      gołe audi a3 sprzed 6 lat?

To nie jest gołe A3. Gołe A3 nie ma automatu w standardzie.

@Spokojnie
      Nie chce się wierzyć ale tyle samo kosztuje ... Skoda Octavia Scout 2,0 TDI

Scouta Skoda nie ma obecnie w cenniku. Ale za 112 tysięcy kupujesz Superba Combi z 2.0 TDI 170KM, 4x4 i pakietem na bezdroża. Za Alltracka z tym silnikiem musisz dać prawie 150 tysięcy, czyli cenę Superba 3.6 4x4 DSG.
    • liczbynieklamia Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza 04.05.12, 16:52
      @pat
      W której niby generacji Quattro? Haldex był w TT i A3 od zawsze.

Od 6 generacji quattro dla silników umieszczonych wzdłużnie, dostępnej od RS5. S7 też nie ma torsena.

@pat
      Reszta ma torsena. Nawet najnowsze S7.

Jak zwykle wykazujesz się ignorancją i upierasz się przy swoich nieprawdziwych teoriach. Od 2010 roku nowe Audi z silnikami umieszczonymi wzdłużnie nie mają torsenów, tylko nowy mechanizm różnicowy z kołem koronowym. Dotyczy to także S7.
      www.carpoint.com.au/reviews/2012/prestige-and-luxury/audi/audi-s7-launch-review-29965
    • Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.05.12, 17:07
      "Jak zwykle wykazujesz się ignorancją i upierasz się przy swoich nieprawdziwych teoriach. Od 2010 roku nowe Audi z silnikami umieszczonymi wzdłużnie nie mają torsenów, tylko nowy mechanizm różnicowy z kołem koronowym. Dotyczy to także S7."

Co Ty nie powiesz... Stanął Ci?

"Drive is permanently apportioned to all four wheels via the latest version of Audi?s Torsen torque sensing four-wheel drive system."

www.autocar.co.uk/www.autocar.co.uk/CarReviews/FirstDrives/Audi-A7-4.0-TFSI-S7/262313/

"Other new developments include a reworked Torsen four-wheel-drive system, which, like that of the S8, features a self-locking centre differential."

www.autoexpress.co.uk/motorshows/frankfurt-motor-show/271975/audi_s6_s7_and_s8_revealed.html

A tu oficjalna strona Audi. broszura dla A7 2012:

brochures.audiusa.com/brochures/audi.a7.2012/index.html?utm_source=taf&utm_medium=email&utm_campaign=taf

"Rain and snow are greeted with Torsen? Differential: Torque-sensing differential providing 40:60"

..oj, opadł :(.
    • Gość: zenik Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.05.12, 17:22
      "To nie jest gołe A3. Gołe A3 nie ma automatu w standardzie."
      @liczbynieklamia: Poza automatem jest gołe.. :D.

"Otóż to. TAKIE Audi to jeszcze można pod premium podciągnąć, ale mówienie per premium o golasie z materiałową tapicerką, stalowymi felgami i małym R4 pod maską to po prostu jakiś żart."
      @liczbynieklamia: to żart jedynie dla posiadacza Skody, Hyundaia i innych popierdółek, który musi się dowartościować..
      Jeśli ktoś chciał wydać 120 tysięcy na gołe A4 zamiast 80 tysięcy na Renault Lagunę czy Avensisa to bardzo fajnie, że chciał i go stać.
      Premium to nie tylko jest wyposażenie a "feeling" i wizerunek samochodu.. A nikt mi nie powie, że Octavia, samochód przedstawicieli handlowych ma lepszy wizerunek niż Audi albo BMW.. ;).
    • liczbynieklamia Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza 04.05.12, 18:44
      @pat

Jak zwykle mataczysz - piszesz o S7, a na potwierdzenie dajesz linka do katalogu A7, na dodatek w wersji amerykańskiej (tiptronic zamiast S-tronica), a materiały nierzetelnych dziennikarzy to inna sprawa. Można więc sprawdzić u źródła:

www.audiusa.com/us/brand/en/exp/innovation/quattro.html
      "Models with the front longitudinal drivetrain configuration and the Audi S tronic? dual-clutch transmission feature a faster acting, next generation crown gear center differential"

Jaką skrzynię ma S7? Spójrzmy do informacji prasowej:
      www.audi-mediaservices.com/publish/ms/content/en/public/pressemitteilungen/2011/08/31/world_premiere_of.standard.gid-oeffentlichkeit.html

"Power transmission in the Audi S7 Sportback is provided by the dynamic seven-speed S tronic and the quattro permanent all-wheel drive system with a self-locking center differential and torque vectoring."

@zenik
      Poza automatem jest gołe.. :D.

Bzdura. Kierownica wielofunkcyjna i radio też są za dopłatą.

@zenik
      który musi się dowartościować..
      Premium to nie tylko jest wyposażenie a "feeling" i wizerunek samochodu..

Sam sobie zaprzeczasz - skoro ludzie kupują premium dla jego wizerunku, to właśnie oni muszą się dowartościowywać samochodem.

@zenik
      to żart jedynie dla posiadacza Skody, Hyundaia i innych popierdółek

Gdybym dzisiaj miał wybrać, czy wolę jeździć gołym A4 czy Hyundaiem Equusem, to bez milisekundy wahania wybieram koreańską popierdółkę zamiast auta "premium".
    • Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 04.05.12, 19:15
      "Jak zwykle mataczysz - piszesz o S7, a na potwierdzenie dajesz linka do katalogu A7"

Kto tutaj mataczy.. Napisałeś, cytuję "Od 2010 roku nowe Audi z silnikami umieszczonymi wzdłużnie nie mają torsenów". To jak to w końcu jest? Audi A7 to pewnie model z 1999?

A "nierzetelnym" dzienniakrzom ufam na pewno bardziej niż Twoim wywodom ;).

"na dodatek w wersji amerykańskiej (tiptronic zamiast S-tronica)"

S-Tronic nie ma nic do rzeczy. Audi RS3 też ma S-tronica a do tego Haldex.. Swoją drogą, kiedy wyszło RS3? Czyżby w 2011? Oj, teoria wszechwiedzącego eksperta znów się sypie w piach..

"Gdybym dzisiaj miał wybrać, czy wolę jeździć gołym A4 czy Hyundaiem Equusem, to bez milisekundy wahania wybieram koreańską popierdółkę zamiast auta "premium"."

A zamiast kupić 0,5l Vittela idziesz do Biedronki po 5 litrowy baniak kranówki, coż, gospodarce potrzebni są tacy pożyteczni idioci :-).
    • liczbynieklamia Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza 04.05.12, 20:21
      @pat
      Audi A7 to pewnie model z 1999?

Audi A7 w Europie też nie ma Torsena:
      www.audi-mediaservices.com/publish/ms/content/en/public/pressemitteilungen/2010/09/04/headline_audi_in_new.standard.gid-oeffentlichkeit.html

"The quattro permanent all-wheel drive system is state of the art. Featuring a crown-gear center differential and torque vectoring, it is particularly flexible and dynamic.".

@pat
      Ach przepraszam apropo RS3, nie doczytałem o ułożeniu silnika.

Gdybym nawet pominął informację o wzdłużnym umieszczeniu silników nie miałoby to znaczenia, bo Audi z silnikami poprzecznymi nie mają i chyba nigdy nie miały dyferencjałów Torsen.

@pat
      A zamiast kupić 0,5l Vittela idziesz do Biedronki po 5 litrowy baniak kranówki

Ta analogia jest kompletnie bez sensu - nie piszę o kupnie 10 Hyundaiów i10 zamiast 1 Audi A4, tylko o kupnie Equusa wyposażonego w silnik V8, automatyczną skrzynię biegów, skórzaną tapicerkę, nawigację satelitarną, itp. zamiast gołego Audi A4, który wszystkich tych rzeczy nie posiada. To tak jak porównanie butelki Nałęczowianki o neutralnym smaku, zapachu, bez szkodliwych substancji i drobnoustrojów do butelki uryny z etykietką Vittel czy Perrier, ze zrozumiałych względów nie posiadających tych jakże pożądanych cech.
    • Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.05.12, 00:25
      "Audi A7 w Europie też nie ma Torsena"

Napisałeś o wszystkich nowych Audi, a nie europejskich nowych Audi ;-).

"To tak jak porównanie butelki Nałęczowianki o neutralnym smaku, zapachu, bez szkodliwych substancji i drobnoustrojów do butelki uryny z etykietką Vittel czy Perrier, ze zrozumiałych względów nie posiadających tych jakże pożądanych cech."

No i dla mnie gołe A4 to jest właśnie taka Nałęczowianka. Ktoś kupił 140 konnego dwulitrowego diesla z ręczna skrzynią bo był gotowy zapłacić za Audi 40k więcej niż za Passata po to, żeby mieć "badge". Masz mniej samochodu i mniej wyposażenia niż w Hyundaiu, ale zapłaciłeś za świadomość posiadania czegoś lepszego - markę, wykonanie, "prestiż" na dzielni i ładnie urządzony salon z ASO z panami w czystych uniformach ;). A i jak go będziesz chciał sprzedać to załatwisz to w tydzień bo chętni będą się ustawiać w kolejkach.

Natomiast kupowanie Hyundaia, a właściwie to Equusa, bo oni się tam chyba nawet wstydzili nakleić na niego swoje logo, to nalewanie do kubka ze Starbucksa domowej "zalewajki" i aspirowanie do czegoś czym ten samochód nie jest..

Wiadomo, w Arizonie, Dakocie czy Wyoming i tym podobnych miejscach ten samochód może się sprzedaje, ale w Europie go nie ma, bo tu jest trochę inna mentalność a i ci co chcą udawać, że zrobili dobry interes bo "nie lubią przepłaca" za logo" aspirują raczej na Skodę Octavię Tour ew. Superba 2.0 TDI, a nie samochód za równowartość 50k $..
    • liczbynieklamia Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza 05.05.12, 10:01
      @pat
      Napisałeś o wszystkich nowych Audi, a nie europejskich nowych Audi ;-).

Prawda, biję się w piersi, jednak fakt, któremu konsekwentnie próbujesz zaprzeczać jest taki, że Audi odchodzi od Torsena na rzecz mechanizmu sterowanemu elektronicznie.

@pat
      zapłaciłeś za świadomość posiadania czegoś lepszego - markę, wykonanie, "prestiż" na dzielni

Czyli ogólnie rzecz biorąc za leczenie własnych kompleksów?

@pat
      ładnie urządzony salon z ASO z panami w czystych uniformach

Może gdybym nie miał Audi, to mógłbyś mi takie kity wciskać.

@pat
      bo oni się tam chyba nawet wstydzili nakleić na niego swoje logo

Nie wstydzili się i nakleili:
      www.hyundaiusa.com/equus/experience/assets/global/gallery/previews/07.jpg

@pat
      to nalewanie do kubka ze Starbucksa domowej "zalewajki" i aspirowanie do czegoś czym ten samochód nie jest..

Świetna analogia, tylko do tezy odwrotnej, bo statystyczne Audi wyjeżdżające z salonu to jest całkiem zwykły samochód ("zalewajka") w opakowaniu "premium" (niech ci będzie już ten Starbucks).
    • Gość: pat Re: Volkswagen Passat Alltrack - test | Pierwsza IP: *.warszawa.vectranet.pl 05.05.12, 13:32
      "jednak fakt, któremu konsekwentnie próbujesz zaprzeczać jest taki, że Audi odchodzi od Torsena na rzecz mechanizmu sterowanemu elektronicznie."

Ochodzi czy nie odchodzi - jakieś 90% wyjeżdzających obecnie z salonu modeli z Quattro nadal ma Torsena, albo ew. Haldex. Zresztą dyskusja była o porównaniu A4 - Passat.

"Czyli ogólnie rzecz biorąc za leczenie własnych kompleksów?"

Kupowanie dobrego jakościowo produktu nie ma chyba nic wspólnego z leczeniem kompleksów. To tak jakbyś sugerował, że miliony ludzi w tygodniu leczy kompleksy i kupuje iPhona (który jest w tym momencie lekko przestarzały) zamiast jakiegoś "wypasionego" dwa razy tańszego HTC. Kupują iPhona bo oczekują pewnego standardu i jakości nawet za cenę tego, że nie ma 5 calowego ekranu i sturdzeniowego procesora.

Jak jednak inaczej niż leczenie kompleksów nazwać kupowanie Hyundaia udajacego S-Klasę za cenę gołego A4. Do tego wszystkiego jeszcze wspomniane HTC za złotówke w promocji, 150 metrowy "apartament" na Białołęce i mamy aspirującego bogacza po polsku.

"Może gdybym nie miał Audi, to mógłbyś mi takie kity wciskać."

Nie wiem do jakiego ASO jeździłeś, ale bywałem w tym na Połczyńskiej A6 3.0 TDI Quattro (czy to jest już premium czy nie bardzo?) i było tam tak jak napisałem ;-).

"Nie wstydzili się i nakleili:"

Tak, z tyłu już jest, Ale na wszelki wypadek tylłu tam bo z przodu i na felgach jest jakiś dziwaczny znak udający Maserat ;).

"Świetna analogia, tylko do tezy odwrotnej, bo statystyczne Audi wyjeżdżające z salonu to jest całkiem zwykły samochód ("zalewajka") w opakowaniu "premium" (niech ci będzie już ten Starbucks)."

Czarne majtki kupione w Pradzie nadal są bardziej premium niż cały garnitur z działu z ubraniami w Tesco ;-). I można tak długo.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka