Dodaj do ulubionych

Kontrolka oleju w Daewoo Lanos

08.05.12, 13:28
Od wczoraj świeci mi się kontrolka oleju w samochodzie. Niby jasna sprawa, każda dalsza podróż to samobójstwo dla silnika ale...podejrzewam, że to awaria komputera, bo kiedyś już tak miałem, gdy siadł mi zupełnie akumulator. Wówczas ni z tego nie z owego zaczęła się palić kontrolka poduszki powietrznej. Dziś przed jazdą sprawdzałem bagnetem poziom oleju i jest max, silnik chodzi jak zawsze, poza tym kilka dni temu miałem podobny problem z akumulatorem (też siadł do zera) i wiążę tę kontrolkę z tym faktem. Może ktoś ma podobne doświadczenia z Lanosem a może robię jakiś straszny błąd a kontrolka oleju nie mogła się rozregulować wskutek awarii kompa. Proszę o radę.
Obserwuj wątek
      • wigton2 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 08.05.12, 19:03
        Ok, skoro tak się Pan na tym zna, proszę mi napisać dlaczego podczas jazdy kontrolka oleju miga na przemian z kontrolką drzwi (wszystkie pary drzwi pozamykane), potem kontrolka drzwi i tylko ona świeci się stale, potem kontrolka drzwi znika i stale zaczyna się świecić kontrolka oleju. Niech mi Pan to wytłumaczy z łaski swojej i nie pisze, że głupoty wygaduję
        • chlodny_ Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 08.05.12, 22:07
          sugeruje zadac pytanie na forum lanosa - daewooforum.pl
          moze kiedys, ktos mial podobny problem..... na pocieszenie powiem ze tez mam lanka i czasami moje auto mnie zadziwia - poprzedniej zimy bral olej na potege a na wiosne rownie nagle przestal - w sumie 4 litry wlalem...... obecnie ubywa mi plynu chlodniczego - podejrzewalem uszczelke ale to nie to, wiec leje i jezdze dalej...... heh ;-)
        • wsk175 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 08.05.12, 23:16
          1 conveyor- napisał już sporo ważnych rzeczy
          2 nie jestem wróżką
          3 skoro akumulator "pada" to raczej jest jakiś tego powód
          4 poszukaj zwarcia w okolicach deski rozdzielczej
          5 czy ostatnio nie było jakiegoś "grzebania" w instalacji (np radio)
    • conveyor Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 08.05.12, 22:17
      Lampka kontrolna cisnienia oleju jak sama nazwa wskazuje, pokazuje niskie cisnienie oleju a nie niski poziom oleju, a to dwie rozne rzeczy. Poza tym o ile mi wiadomo to w lanosie nie jest podlaczona pod zaden komputer a pod prosty czujnik cisnienia, wiec zadne awarie komputerow nie maja na jej dzialanie wplywu. W twoim przypadku pewnie awarii ulegl czujnik i cisnienia oleju jest dosc, ale zamiast siedziec i filozofowac na forumach, rusz d.upe do mechanika zeby sprawe wyjasnic. Ja pewnie wybralbym sie do mechanika na lawecie, ale tylko dlatego ze lubie swoj samochod, ty mozesz zrobic jak chcesz.
      • wigton2 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 09.05.12, 14:33
        Dziękuję za rady. Oczywiście, CONVEYOR, że pojadę do mechanika, ale posty pisałem wtedy, gdy kompletnie nie miałem czasu tam podjechać. Nie pisz więc o ruszaniu "d.upy"(po co ta kropka?), tylko udowodnij, że jesteś na trochę wyższym poziomie intelektualnym. Dziękuję Ci przy okazji za merytoryczne info co to może być i że kontrolka to ciśnienie a nie poziom oleju
        • conveyor Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 09.05.12, 16:08
          To mnie troche dziwi, zapala sie najwazniejsza kontrolka w samochodzie, ktora ma za zadanie ostrzec ze silnik pracuje bez oleju i za chwile ulegnie zniszczeniu a wlasciciel twierdzi ze nie ma teraz czasu zajrzec do mechanika, moze pojutrze a moze za tydzien? Ja w takiej sytuacji wciagam samochod na lawete i wioze do warsztatu.
    • fredoo Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 09.05.12, 16:47
      Padła słuszna uwaga, że komputer nie ma tu nic do rzeczy. Tak zresztą musi we wszystkich samochodach. tak ważnej rzeczy nie podłącza się pod koputer.
      To miganie naprzemian z kontrolka drzwi może oznaczać, że jakaś masa nie kontaktuje w zegarach. Diagnistyka jest prosta:
      Najpierw sprawdzamy czujnik Ohmomierzem- Powinien robić awarcie do mast po uruchomieniu silnika. Jak jest dobrze to sprawdzamy instalację:
      Dotykanie konektorka czujnika do masy powinno zapalać i gasić kontrolkę. I juz wiemy.
      • wigton2 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 09.05.12, 21:11
        Dzięki za fachową poradę FREDOO, prawdopodobnie się wstrzeliłeś (znajomi sugerowali podobnie), niestety, za cienki merytorycznie jestem, żeby sprawdzić to sam. CONVEYOR, nie miałem czasu podjechać do mechanika ale chyba oczywiste, że NIE JEŹDZIŁEM w tym czasie samochodem nigdzie indziej. Od stania chyba nic się dzieje, jutro jadę.A przy okazji, czy ktoś zna warsztat z rozsądnymi cenami w Warszawie?
        • wsk175 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 10.05.12, 13:02
          Z niecierpliwością czekam na dalszy ciąg sagi o lanosie.
          Najpierw gośtek zadaje pytania , co mu się zepsuło. Po ch,,, ta wiedza , skoro sam sobie z tym nie poradzi, a nikt mu wia forum fizycznie nie pomoże? Teraz pyta , gdzie z tym pojechać.
          Przewidywane następne pytania:
          -jaką trasą tam dojechać?
          -wysr... się przed podróżą, czy nie?
          -ile to może kosztować?
          -gdzie najlepiej rozmienić kasę?
          itd, itp
          ........z Warszawy.............
          • wigton2 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 10.05.12, 13:30
            Ludzie są jednak niereformowalni a słoma z buciorów zawsze wylezie prędzej czy później, często niestety prędzej, choć oni i tak tego nie widzą. Nic dodać nic ująć. Gdybym wiedział co jest, nie pytałbym a normą jest, że większość pytających na forach nie ma wystarczającej wiedzy o mechanice pojazdowej, choć, jak widać, mamy egzemplarze wymiatające w temacie, dla których jesteśmy prymitywni (cóż za klasa, chylę czoła). Fora poświęcone poszukiwaniom warsztatu, w którym nie oszukają i nie zedrą dla tego kogoś to zjawiska od czapy, pewnie sam jest b. uczciwy i nie wie, ze różnie bywa.
    • wigton2 Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 12.05.12, 00:18
      Sprawa załatwiona, winny był jedynie czujnik oleju. Dziękuję wszystkim, którzy starali się pomóc. Dzieki Wam wiem, że kontrolka oleju nie odpowiada za jego poziom a ciśnienie, że jego ikonka nie pozostaje w żadnej relacji z akumulatorem jak np ikonka poduszki powietrznej. Zamykam temat. Wigton
    • derff Re: Kontrolka oleju w Daewoo Lanos 14.05.12, 09:29
      Uszkodzenie czujnika jest dość częste i ma dwa objawy albo nie przełącza właściwie styku czyli nie gasi kontrolki albo działa prawidłowo tylko cieknie czyli przepuszcza olej.
      Te pierwszą wadę sprawdza sie Ohmomierzem zapalając i gasząc silnik.
      Spadek ciśnienia oleju prawie nigdy nie następuje nagle tylko stopniowo. Najpierw kontrolka zaczyna się zapalać na wolnych obrotach przy rozgrzanym silniku i zjawisko się pogłębi.
      To oznacza że silnik jest do remontu.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka