Dodaj do ulubionych

Jaka aktualna sytuacja na "Gierkówce"?

12.06.12, 12:40
Czeka mnie w lipcu/sierpniu wyjazd w południowe okolice Warszawy (z okolic Wrocławia).

Prośba o informację z placu budowy ósemki.
Na stronie Generalnej Dyrekcji napisali, że 30 czerwca kończy się kilka rzeczy i zostanie tylko obwodnica Sycowa oraz Emilianów-Rawa Maz. Jechał ktoś z Was ostatnio tą trasą?
Obserwuj wątek
    • szarykot Re: Jaka aktualna sytuacja na "Gierkówce"? 12.06.12, 16:37
      A musisz jechać Gierkówką? Ja w Sycowie spadam na Ostrzeszów, Błaszki, Poddębice, Łęczycę i w Łowiczu wskakuję na dwójkę. Fakt, jeżdżę późnym wieczorem i na Białystok (więc nie wiem, czy ci to podpasuje na połudne Warszawy), ale bardzo dobrze się tamtędy jeździ. Ruch na bocznych dróżkach praktycznie zerowy, a nawierzchnia co najmniej przyzwoita.

--
      ШэрыКoт
    • mejson.e Dwa tygodnie temu... 28.06.12, 19:57
      ... jechałem z Częstochowy do Warszawy.
      Do Piotrkowa O.K., potem jedn pas prawie non stop. Wątpię, by skończyli do końca wakacji.
      Pomyślałem o alternatywie (ale jeszcze nie wypróbowałem) - z południa do Piotrkowa "gierkówka", potem DK1 do Łodzi, potem A2 do Warszawy.

Jak ktoś wypróbuje, proszę o info! ;-)
      --
      Pozdrawiam,
      Mejson
      Rok (Nie)Bezpiecznego Życia
      • simon_r Re: Dwa tygodnie temu... 29.06.12, 16:56
        alternatywą jest to co już napisałem zjazd w prawo na Opoczno i przez Drzewicę do Grójca. Pusto i wygodnie. Trochę ponad 2 godziny i jesteś w Wwie z Piotrkowa.
        Jak pojedziesz A1 do Łodzi to potem musisz się przedrzeć przez Łódź do Strykowa na A2... a to nie jest łatwe. No i duuużo dalej.
        --
        ------------
        Grecja Turcja i inne relacje z podróży
        • magdalena-20 Jechałam dzisiaj... 29.06.12, 21:06
          Drodzy podróżnicy, jechałam dzisiaj z Warszawy do Częstochowy tzw. Gierkówką, którą pieszczotliwie nazywam trasą katowicką ( przez co zarzucono mi, że się nie znam, bo drogi mają numery, a nie nazwy ;-))) Ale do rzeczy. Mimo dłuuuuuuugiego zwężenia, ciągnącego się od Radziejowic do Piotrkowa droga jest całkowicie przejezdna. Owszem na zwężeniu jedzie się w kilku miejscach slalomem, czasami nieco wolniej, ale ogólnie jest ok. Trasę pokonałam w 3 godziny, nie było żadnych korków i utrudnień w postaci walca, koparki czy innej zawalidrogi ;-) Dodam, że jechałam w dogodnej porze, między godziną 10-13. No i jak ktoś tu podpowiadał cały czas w towarzystwie świetnej muzy ;-)) Jednym słowem polecam tą trasę zamiast szukania objazdów. Sama kiedyś szukałam alternatywnej drogi, ale mi przeszło i jeżdżę trasą katowicką vel Gierkówką vel jedynką, ósemką......
          Jeszcze dodam na koniec swoje obserwacje z budowy drogi. Wydaje się na pierwszy rzut oka, że końca nie widać, ale naprawdę prace idą pełną parą i postęp jest duży (obserwacje czynię mniej więcej co dwa-trzy tygodnie). Tak więc jest duża szansa, że wkrótce pojedziemy super ścieżką ;-) I tego się trzymajmy!
          Pozdrawiam, uśmiechy!

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka