Dodaj do ulubionych

Czy LPG się jeszcze opłaca?

05.08.12, 12:14
Moim zdaniem nie warto zakładać instalacji LPG.
Unia chce podnieść akcyze na LPG...więc cena LPG wzrośnie o 30% do 4 zł :)

Instalacja kosztuje 3000 zł.
a jeśli ktoś jeździ niewiele np. 300 km miesięcznie to licząc LPG wg. starej ceny: 8 litrów x 2.8 zł x 3 (300km) = 67 zł + 30 zł benzyna na rozruch = 97 zł LPG a benzyna 111 zł za 300 km...24 zł oszczędności miesięcznie na LPG...czyli instalacja zwraca się za 100 miesięcy czyli ponad 8 lat...jeśli jeździmy 600 km miesięcznie to instalacja zwraca sie za 4-5 lat...a jak w międzyczasie podniosą akcyze na LPG to nigdy się nie zwróci ! :) POWODZENIA :)
Obserwuj wątek
    • qqbek Jak się jeździ 300km miesięcznie... 05.08.12, 12:33
      ...czyli 3600km rocznie, to najbardziej opłaca się rower.
      Ja z buta robię ponad 400km stałych tras miesięcznie (dziennie jakieś 12km, lekko licząc- w dni powszednie 6km z i do pracy, w weekendy dłuższe spacery z psem [3x45min zamiast 3x25min]). Jedyny gaz, który bierze udział w tym procesie, to mieszanina metanu i siarkowodoru, pod warunkiem, że coś mniej strawnego jadłem dzień wcześniej.

Powiem to tak - ja robię 1200-1500km miesięcznie samochodem i to jest granica opłacalności instalacji LPG (ja nie założyłem jeszcze). Jak misiu robi 300km miesięcznie, to bardziej się opłacą wrotki lub rower.
    • trypel Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 05.08.12, 12:34
      misiaczek1281 napisał:

> a jeśli ktoś jeździ niewiele np. 300 km miesięcznie

do tej pory myslałem że niewiele to jest 1000-1500 km /msc
      poniżej po prostu nie opłaca sie posiadać żadnego auta :) co tez powtarzam mojej konkubinie (10 tys km w 22 msc)
      a tu prosze są tacy co 300 robią :)

wtedy faktycznie gaz sie nie opłaca, ani auto, ani nawet polo 26 letnie.
      Opłaca sie rower (rowerem macham jakies 300/msc) albo mpk.

PS 2,6 pln +30% = ok 3,4 pln a nie 4 pln.
    • nom73 Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 05.08.12, 17:12
      misiaczek1281 napisał:

> Moim zdaniem nie warto zakładać instalacji LPG.
      > Unia chce podnieść akcyze na LPG...więc cena LPG wzrośnie o 30% do 4 zł :)

Unia sobie może. Ceny reguluje rynek a nie unia, to nie czasy komuny gdzie ceny były umowne. :-)
      Ja na każde 100km oszczędzam 10zł, rocznie to ok. 1800zł (8lat to ok. 14 tys. zł).

Wczoraj po 8 latach pękły mi plastikowe trójniki, które wstawili gazownicy w obieg nagrzewnicy. Wywaliło płyn, silnik zagrzał się 120*C, na szczęście miałem 10m do parkingu, dotoczyłem się z rozpędu. :-)
      Wymieniłem na metalowe (9zł za szt., plastikowe po 7zł). Lepiej za w czasu wymienić, bo moja sąsiadka nie miała tyle szczęścia i pękły jej na autostradzie przy 120km/h, silnik się przegrzał, remont 2000zł, ale mechanik nie dał gwarancji na naprawę. Zatarł się po miesiącu całkowicie.
      Nie rozumiem jak można oszczędzać 4zł na instalacji za 2000zł? :-)
      • jeepwdyzlu coraz mniej 06.08.12, 10:23
        unia sobie może. Ceny reguluje rynek a nie unia,
        ------------------
        Niestety nie.
        Ceny paliw w Polsce i innych europejskich krajach zależą głównie od wysokości podatków.
        Niskie ceny gazu - zbliżają się do końca.
        Od 2013 będzie duuuuża podwyżka.
        Zatem misiaczek - w jakiejś części ma rację.
        Oczywiście jego pierwszy post jest zmanipulowany (np koszt benzyny na rozruch)
        Natomiast jedno jest pewne:
        gaz ma sens w dwóch przypadkach - sporych przebiegów - do dyskusji jak szybko ma się zwrócić koszt - ale przyjmując 4-6 tys zaczynamy oszczędzać po przejechaniu 20-30 tys km: i drugi przypadek - duże benzyny typu v8 czy v6 w ciężkich autach typu hummer - zamiast palić 20 litrów wachy palimy 25 gazu...

Całą kalkulację trafi szlag, jeśli gaz poszybuje do 3,5 czy 3,7 lub więcej...
        jeep
        • misiaczek1281 Re: coraz mniej 06.08.12, 10:30
          jeepwdyzlu napisał:

> unia sobie może. Ceny reguluje rynek a nie unia,
          > ------------------
          > Niestety nie.
          > Ceny paliw w Polsce i innych europejskich krajach zależą głównie od wysokości p
          > odatków.
          > Niskie ceny gazu - zbliżają się do końca.
          > Od 2013 będzie duuuuża podwyżka.
          > Zatem misiaczek - w jakiejś części ma rację.
          > Oczywiście jego pierwszy post jest zmanipulowany (np koszt benzyny na rozruch)
          > Natomiast jedno jest pewne:
          > gaz ma sens w dwóch przypadkach - sporych przebiegów - do dyskusji jak szybko m
          > a się zwrócić koszt - ale przyjmując 4-6 tys zaczynamy oszczędzać po przejechan
          > iu 20-30 tys km: i drugi przypadek - duże benzyny typu v8 czy v6 w ciężkich aut
          > ach typu hummer - zamiast palić 20 litrów wachy palimy 25 gazu...
          >
          > Całą kalkulację trafi szlag, jeśli gaz poszybuje do 3,5 czy 3,7 lub więcej...
          > jeep

Dzięki że przyznałeś mi rację...:) Cena gazu pójdzie w górę...nie wiadomo tylko o ile i kiedy...
          Benzyna na rozruch - nie wiesz co to takiego? Auto na LPG odpala się na benzynie a po osiągnięciu pewnej temperatury silnik przełącza się na gaz LPG :) Dlatego do ceny gazu dodałem 30-40 zł miesięcznie (zależy jak często ktoś odpala auto)
          • jeepwdyzlu Re: coraz mniej 06.08.12, 10:38
            misiaczek przyznałęm rację generalnej zasadzie - że gaz pójdzie w górę i to jest nieuniknione - co wie każdy obserwujący rynek energetyczny w POlsce.
            Twoja kalkulacja oparta na 300 km przebiegu była bez sensu, zużycie paliwa - też przeszacowujesz. Nie doliczasz natomiast niedogodności z gazem: przeglądy, zbiorniki, regulacje, zakazy parkowania w podziemiach, szukanie stacji za granicą (w niektórych krajach) itd...
            jeep
            • misiaczek1281 Re: coraz mniej 06.08.12, 11:40
              jeepwdyzlu napisał:

> misiaczek przyznałęm rację generalnej zasadzie - że gaz pójdzie w górę i to jes
              > t nieuniknione - co wie każdy obserwujący rynek energetyczny w POlsce.
              > Twoja kalkulacja oparta na 300 km przebiegu była bez sensu, zużycie paliwa - te
              > ż przeszacowujesz. Nie doliczasz natomiast niedogodności z gazem: przeglądy, zb
              > iorniki, regulacje, zakazy parkowania w podziemiach, szukanie stacji za granicą
              > (w niektórych krajach) itd...
              > jeep

300 km to tylko przykład...gdybym zrobił kalkulację z 500 km miesięcznie to byś napisał że też nie ma sensu bo ludzie jeżdżą 1 000 km miesięcznie...Tu nikomu nie dogodzisz bo każdy jeździ inaczej:)
              Przeglądy, regulacje to żaden problem...o każdy samochód trzeba dbać...wymieniać filtry, części...ale OK...przegląd instalacji konieczny...ale nie musisz panicznie szukać za granicą stacji z LPG żeby zatankować....Z parkowaniem w podziemnym garażu też nie ma problemu....możesz zaparkować 200 metrów dalej i dojść spacerkiem:)
              Jeśli za granicą skończy ci się gaz w zbiorniku to nie musisz panicznie szukać stacji z LPG... Samochód automatycznie przełączy się na benzynę i jedziesz dalej aż do najbliższej stacji :)
              • jeepwdyzlu Re: coraz mniej 06.08.12, 11:49
                misiaczku
                skąd u Ciebie przekonanie, ze wszyscy obecni na tym forum to idioci?
                prezentujesz "prawdy objawione" uczestnikom forum Auto.
                My tu wiemy tyle co Ty a najczęściej więcej...
                Nieco pokory chłopie a komentarz "można pójść spacerkiem" możesz sobie w dupę wsadzić.
                Zastanów się czemu irytujesz WSZYSTKICH tu obecnych?
                Może to nie nasza wina?
                eot
                j.
                • misiaczek1281 Re: coraz mniej 06.08.12, 12:01
                  jeepwdyzlu napisał:

> misiaczku
                  > skąd u Ciebie przekonanie, ze wszyscy obecni na tym forum to idioci?
                  > prezentujesz "prawdy objawione" uczestnikom forum Auto.
                  > My tu wiemy tyle co Ty a najczęściej więcej...
                  > Nieco pokory chłopie a komentarz "można pójść spacerkiem" możesz sobie w dupę w
                  > sadzić.
                  > Zastanów się czemu irytujesz WSZYSTKICH tu obecnych?
                  > Może to nie nasza wina?
                  > eot
                  > j.

Nikogo nie nazwałem idiotą...przeciwnie...to ty używasz niegrzecznych zwrotów jak: "możesz sobie w d.... wsadzić" ...i nie jestem twoim chłopcem !
                  i nie wywyższaj się ....My tu wiemy więcej? Hehe :) a to dobre :)
                  • jeepwdyzlu misiaczek rules! 06.08.12, 13:51
                    przepraszam
                    zagalopowałem się
                    oczywiście misiaczku że Ty wiesz wszystko
                    najlepiej
                    np na temat gazowania aut, właśnie dlatego, że nie masz samochodu na gaz
                    albo aut na kredyt
                    bo nie masz kredytu
                    albo nowych aut
                    bo nie masz nowego auta
                    Popełniłem błąd i proszę o wybaczenie.....
                    jeep
                    • misiaczek1281 Re: jeepwdyzlu rules! 06.08.12, 15:26
                      jeepwdyzlu napisał:

> przepraszam
                      > zagalopowałem się
                      > oczywiście misiaczku że Ty wiesz wszystko
                      > najlepiej
                      > np na temat gazowania aut, właśnie dlatego, że nie masz samochodu na gaz
                      > albo aut na kredyt
                      > bo nie masz kredytu
                      > albo nowych aut
                      > bo nie masz nowego auta
                      > Popełniłem błąd i proszę o wybaczenie.....
                      > jeep
                      >

Nigdy nie napisałem że wiem o LPG wszystko...ale skoro tak mówisz to pewnie tak jest :)
                      Nieważne co piszesz...ważne że przestałeś brzydko pisać czyli mój poprzedni post odniósł sukces:) haha
                  • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 10:29
                    samspade napisał:

> Misiaczek wszystkich mierzy swoją miarą i dlatego wszystkich traktuje jak idiot
                    > ów.

Nieprawda...Nikomu tu nie powiedziałem : "idioto"....A może to ty masz za niskie mniemanie o sobie? Wyjdź z domu do ludzi, uśmiechnij się a poznasz nowych kolegów,porozmawiasz o motoryzacji to może Cię polubią i kompleksy znikną ....powodzenia :)
                    • jeepwdyzlu Re: coraz mniej 07.08.12, 10:58
                      Misiaczek wszystkich mierzy swoją miarą i dlatego wszystkich traktuje jak idiotów.

Nieprawda...Nikomu tu nie powiedziałem : "idioto"
                      ---------------
                      misiaczek
                      nie trzeba używać słowa kretyn czy idiota, żeby kogoś tak traktować
                      Niestety - Ty traktujesz forumowiczów z wyższością i pobłażaniem, nie zauważając, że absolutnie wszystkich tym rozbawiasz...
                      koniec
                      jeep
                      • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 14:06
                        jeepwdyzlu napisał:

> Misiaczek wszystkich mierzy swoją miarą i dlatego wszystkich traktuje jak idio
                        > tów.
                        >
                        > Nieprawda...Nikomu tu nie powiedziałem : "idioto"

a Ty jaką miarą mnie mierzysz? spójrz w lustro :) Hehe
                        > ---------------
                        > misiaczek
                        > nie trzeba używać słowa kretyn czy idiota, żeby kogoś tak traktować
                        > Niestety - Ty traktujesz forumowiczów z wyższością i pobłażaniem, nie zauważają
                        > c, że absolutnie wszystkich tym rozbawiasz...
                        > koniec
                        > jeep
                        • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 14:13
                          misiaczek1281 napisał:

> jeepwdyzlu napisał:
                          >
                          > > Misiaczek wszystkich mierzy swoją miarą i dlatego wszystkich traktuje ja
                          > k idio
                          > > tów.
                          > >
                          > > Nieprawda...Nikomu tu nie powiedziałem : "idioto"
                          >
                          > a Ty jaką miarą mnie mierzysz? spójrz w lustro :) Hehe
                          > > ---------------
                          > > misiaczek
                          > > nie trzeba używać słowa kretyn czy idiota, żeby kogoś tak traktować
                          > > Niestety - Ty traktujesz forumowiczów z wyższością i pobłażaniem, nie zau
                          > ważają
                          > > c, że absolutnie wszystkich tym rozbawiasz...
                          > > koniec
                          > > jeep
                          >
                          >

bo widzisz kolego...ja mam taki styl bycia...pisze inaczej - ciekawiej i dlatego nie ginę w tłumie...a inni mi zazdroszczą i wyzywają od idiotów pokazując swoją słabość...
                          W pewnym sensie jestem lepszy od niektórych bo piszę na temat a jednocześnie nie obrażam i nie wyzywam od idiotów...a przy tym wzbudzam emocje i dlatego osiągam po 200 wpisów w moim wątku...cóż z tego że ktoś ma ogromną wiedzę skoro pisze nudno i nie potrafi jej sprzedać? :)
                          Teraz już kumasz na czym polega magia świata internetu ? Patrz i ucz się:) Hehe
                          • jeepwdyzlu Re: coraz mniej 07.08.12, 14:38
                            bo widzisz kolego...ja mam taki styl bycia...pisze inaczej - ciekawiej i dlatego nie ginę w tłumie...a inni mi zazdroszczą i wyzywają od idiotów pokazując swoją słabość...
                            W pewnym sensie jestem lepszy od niektórych bo piszę na temat a jednocześnie nie obrażam i nie wyzywam od idiotów...a przy tym wzbudzam emocje i dlatego osiągam po 200 wpisów w moim wątku...cóż z tego że ktoś ma ogromną wiedzę skoro pisze nudno i nie potrafi jej sprzedać? :)
                            Teraz już kumasz na czym polega magia świata internetu ? Patrz i ucz się:) Hehe
                            ----------------------------------
                            dziękuję za wskazówki Miszczu....
                            bardzo dziękuję...
                            oświecony - jeep
                            • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 14:48
                              jeepwdyzlu napisał:

> bo widzisz kolego...ja mam taki styl bycia...pisze inaczej - ciekawiej i dlateg
                              > o nie ginę w tłumie...a inni mi zazdroszczą i wyzywają od idiotów pokazując swo
                              > ją słabość...
                              > W pewnym sensie jestem lepszy od niektórych bo piszę na temat a jednocześnie ni
                              > e obrażam i nie wyzywam od idiotów...a przy tym wzbudzam emocje i dlatego osiąg
                              > am po 200 wpisów w moim wątku...cóż z tego że ktoś ma ogromną wiedzę skoro pisz
                              > e nudno i nie potrafi jej sprzedać? :)
                              > Teraz już kumasz na czym polega magia świata internetu ? Patrz i ucz się:) Hehe
                              >
                              > ----------------------------------
                              > dziękuję za wskazówki Miszczu....
                              > bardzo dziękuję...
                              > oświecony - jeep

Pisze się Mistrzu :)
                              Proszę bardzo :)
                              Gdybyś czegoś jeszcze nie wiedział to wal jak w dym...chętnie doradzę :)
                              Mistrz :)
                                • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 15:43
                                  jeepwdyzlu napisał:

> Mistrzu pisze się do Mistrza
                                  > ty jesteś miszcz
                                  > z małej litery
                                  > nie odpisuj
                                  > ciao
                                  > jeep

ale czemu jestem miszcz? Źle się czujesz i tak mnie chcesz poniżyć żeby lepiej się na duchu poczuć? Fajny jesteś koleś:)
                                  Ja mam lepsze sposoby na dobre samopoczucie : napij sie kawy z mlekiem...to pomaga:)
                                  a to czy odpiszę zależy ode mnie nie od Ciebie - decyduj o sobie nie o innych:)
                    • samspade Re: coraz mniej 07.08.12, 19:01
                      Napisałem wyraźnie że ludzi traktujesz jak idiotów a nie że ich tak nazywasz. Jest to spora różnica. Co do reszty Twojego bełkotu, nie mierz innych swoją miarą.
                      • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 19:11
                        samspade napisał:

> Napisałem wyraźnie że ludzi traktujesz jak idiotów a nie że ich tak nazywasz. J
                        > est to spora różnica. Co do reszty Twojego bełkotu, nie mierz innych swoją miar
                        > ą.

Nikogo nie traktuje jak idiote...po prostu inni nie zawsze mają rację :)
                        Cóż....mylić się jest rzeczą ludzką :)
                        • samspade Re: coraz mniej 07.08.12, 19:45
                          Więc pisz dalej. Może raz napiszesz coś z sensem i nie będziesz się mylił.
                          Bo jak na razie piszesz głupoty raz za razem.
                          A to cena za AC wzięta z kosmosu. A to bzdury o zmniejszaniu spalania jeżdżąc na luzie. A to błędnie wyliczone odsetki od kredytu. Czy teraz przykład od czapy, że rzekomo LPG się nie opłaca.
                          A jakbyś nie wyróżniał się wystarczająco trollując poprzez pisanie głupot to dodatkowo piszesz boldem.
                          Bez odbioru
                          • misiaczek1281 Re: coraz mniej 07.08.12, 21:06
                            samspade napisał:

> Więc pisz dalej. Może raz napiszesz coś z sensem i nie będziesz się mylił.
                            > Bo jak na razie piszesz głupoty raz za razem.
                            > A to cena za AC wzięta z kosmosu. A to bzdury o zmniejszaniu spalania jeżdżąc n
                            > a luzie. A to błędnie wyliczone odsetki od kredytu. Czy teraz przykład od czapy
                            > , że rzekomo LPG się nie opłaca.
                            > A jakbyś nie wyróżniał się wystarczająco trollując poprzez pisanie głupot to do
                            > datkowo piszesz boldem.
                            > Bez odbioru

Bo widzisz..to ty źle odczytujesz mój przekaz...cena za AC to tylko przykład...w każdej firmie są inne wyliczenia i inne ceny... Nigdy nie napisałem że LPG się nie opłaca tylko że się nie opłaca gdy ktoś mało jeździ....a cena LPG rzeczywiście wzrośnie i się przestanie opłacać całkowicie gdy podniosą akcyzę - takie są plany Unii...a dziś się jeszcze opłaca jeździć ale instalację jeśli dziś założysz to nie wiem czy się zwróci gdy cena pójdzie w góre:) !
                            Czytaj ze zrozumieniem to pogadamy bo tylko hau hau słyszę Buuuuuuhahahahahaa !

bez odbioru również
    • fredowski ty sprawdź 05.08.12, 17:34
      misiaczek1281 napisał:

>
      > Instalacja kosztuje 3000 zł.
      > a jeśli ktoś jeździ niewiele np. 300 km miesięcznie to licząc LPG wg. starej ce
      > ny: 8 litrów x 2.8 zł x 3 (300km) = 67 zł + 30 zł benzyna na rozruch = 97 zł LP
      > G a benzyna 111 zł za 300 km...24 zł oszczędności miesięcznie na LPG...czyli in
      > stalacja zwraca się za 100 miesięcy czyli ponad 8 lat...jeśli jeździmy 600 km m
      > iesięcznie to instalacja zwraca sie za 4-5 lat...a jak w międzyczasie podniosą
      > akcyze na LPG to nigdy się nie zwróci ! :) POWODZENIA :)

czy ci sie zycie oplaca
    • chris62 Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 06.08.12, 14:23
      misiaczek1281 napisał:

To nie zakładaj....

Nie baw się w wróżbitę ....

> Instalacja kosztuje 3000 zł.

Czasem niej czasem więcej...

> a jeśli ktoś jeździ niewiele np. 300 km miesięcznie

To zapewne Ty?

>to licząc LPG wg. starej ceny...

Kiepsko liczysz i na próżno bo każdy ma swoje własne wyliczenia niekoniecznie dla 300 km/miesiąc no ale to Twój problem.

• misiaczek1281 Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 06.08.12, 15:28
        chris62 napisał:

> misiaczek1281 napisał:
        >
        > > Moim zdaniem nie warto zakładać instalacji LPG.
        >
        > To nie zakładaj....
        Nie zakładam :)
        >
        > > Unia chce podnieść akcyze na LPG...więc cena LPG wzrośnie o 30% do 4 zł :
        > )
        >
        > Nie baw się w wróżbitę ....
        To nie wróżby...to prawdziwe plany Unii :)
        >
        > > a jeśli ktoś jeździ niewiele np. 300 km miesięcznie
        >
        > To zapewne Ty?

Tak ! To ja i co?:) super nie?:)
        >
        >
        > >to licząc LPG wg. starej ceny...
        >
        > Kiepsko liczysz i na próżno bo każdy ma swoje własne wyliczenia niekoniecznie d
        > la 300 km/miesiąc no ale to Twój problem.

To ty kiepsko dogadujesz...:)
        >
    • a_weasley Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 07.08.12, 22:57
      Misiaczek1281 napisał:

> Unia chce podnieść akcyze na LPG...

Primo: w dużo poważniejszych sprawach Unia ostatnio co miesiąc coś chce zrobić i guzik z tego wychodzi.
      Secundo: na 17 lat, przez które jeździłem wozami na gaz (teraz jeżdżę dieslem), przez ostatnie 10 informacje o rychłej radykalnej podwyżce akcyzy na gaz wracały jak bumerang co roku.
      Tertio: w związku z tym odpowiedź pytanie, czy na dzień dzisiejszy LPG się opłaca, musi wynikać z tego, co jest, a nie z tego, co ewentualnie może się wydarzyć.
      Quarto: założenia dodatkowe sprawiają, że pytanie powinno brzmieć "Czy LPG się opłaca komuś, kto jeździ 300 km miesięcznie i to wyłącznie na bardzo krótkich trasach" (bo tylko wtedy ten litr benzyny na 4 l gazu jakoś tam z daleka widzi się z rzeczywistością).
      Quinto: LPG jest dla ludzi, którzy umieją liczyć. Czyli nie dla takich, którym 111 minus 97 wychodzi 24.
    • tyms najtaniej wychodzi 09.08.12, 09:07
      jak kupisz uzywany chinski skuter za 700 zl i uzywana instalacje LPG za 600 wlozysz do plecaka podepniesz sie do silnika przewodem elastycznym takim od kuchenek

postawisz skueter na fajnych uzywanych felgach (80 zł) i zrobisz niska glebe (20 zl) do tego swiatla LED z alegro (15zl)

bedzie tanio i sukces pod dyskteka murowany
      • misiaczek1281 Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 09.08.12, 21:54
        hamid2010 napisał:

> instalacja gazowa zróci się szybciej niż myślisz
        > www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/auto/zobacz-kiedy-zwroci-sie-instalacja-lpg,9_33408.html

Jaaasne...."Oznacza to, że sam koszt instalacji zwróci się po przejechaniu dystansu od 15 do 30 tysięcy kilometrów."

Ja jeżdżę 6 tys.km rocznie więc instalacja zwróci mi się dopiero za 5 lat...pod warunkiem że nie podniosą ceny gazu :) a za 5 lat sprzedam auto i nic nie zarobię na tym gazie Hehehe :)
        • misiaczek1281 Re: Czy LPG się jeszcze opłaca? 09.08.12, 21:55
          misiaczek1281 napisał:

> hamid2010 napisał:
          >
          > > instalacja gazowa zróci się szybciej niż myślisz
          > > www.mowimyjak.pl/technologie-i-auto/auto/zobacz-kiedy-zwroci-sie-instalacja-lpg,9_33408.html
          >
          > Jaaasne...."Oznacza to, że sam koszt instalacji zwróci się po przejechaniu dyst
          > ansu od 15 do 30 tysięcy kilometrów."
          >
          > Ja jeżdżę 6 tys.km rocznie więc instalacja zwróci mi się dopiero za 5 lat...
          > pod warunkiem że nie podniosą ceny gazu :) a za 5 lat sprzedam auto i nic nie z
          > arobię na tym gazie Hehehe :)

>
          sorry...do tego doliczmy cenę benzyny na tzw. rozruch i wtedy zwróci się za 7 lat :) Hehe
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka