wwf1234
14.10.12, 01:36
Po okresie używania samochodu służbowego muszę wybrać jakiś ciekawy samochód dla siebie do użytku prywatnego. Będzie on używany głównie po mieście (przebiegi w granicach 10 -15 000km rocznie)
Niestety, ale trochę wypadłem z rynku i nie do końca wiem, co się teraz najbardziej opłaca kupić.
Z racji tego, że w firmie mamy służbowe Skody Fabie uważam, że Skoda robi bezawaryjne samochody. Ja jeździłem najpierw, fabią jedynką i zrobiłem nią 120 000km w 3 lata. Silnik 1.4 85Km spisywał się świetnie i nie miałem z nim żadnych problemów. W 2009 roku dostałem już nowszy model i nim również przejechałem do tej pory 115 000km. W tym przypadku, mimo że silnik był w wersji 1.2 70Km 3 cylindrowy + LPG mi się źle tym samochodem nie podróżowało. Samochód nigdy nie stanął, nigdy nie miał jakiejś awarii.
Powiem wręcz, że gdyby nie wygląd tego samochodu to pewnie bym poszedł do salonu i kupił taki sam, jaki miałem z firmy.
No i tutaj dochodzimy do sedna sprawy.
Byłem w salonie oglądnąć model Octavia, z zewnątrz ten model zawsze mi się podobał, we wnętrzu również myślę, że prezentuje się przyzwoicie. Ale nie mam porównania do innych producentów.
Model, na który bym się decydował to kombi z silnikiem 1.6 MPI w wersji elegance z następującymi dodatkami: lakier metalic, instalacja gazowa, pakiet biznes, ksenony, 2 letnie promocyjne ubezpieczenie ( cena 2400zł brutto).
Za to wszystko salon chce 70 000zł brutto,. Cena myślę, że jest konkurencyjna.
Gwarancja, Ubezpieczenie na 2 lata, czyli gdyby się nic złego nie działo to koszty utrzymania zamkły by się w paliwie oraz wykonanym 2 razy przeglądzie w ASO Skody (koszt wizyty z forum Octavii to około 1000-1500zł a można go zrobić nawet taniej zaopatrując się w olej i filtry we własnym zakresie).
Silnik 1.6 MPI wybrałem, ponieważ jest to prosty, nieskomplikowany silnik 8 zaworowy, który spokojnie bez awaryjnie powinien służyć przez 5, 6 lat użytkowania auta. Do tego bardzo dobrze znosi LPG. Wyposażenie wybrałem jak najwyższe, ponieważ uważam, że wnętrze musi być miłe dla oka.
Ale proszę o radę czy warto kupić ten model za 70 000zł. Z tego, co mi powiedział sprzedawca nowa Octavia będzie wchodzić do salonów w marcu lub czerwcu przyszłego roku. Czekać na nowy model nie mam zamiaru a po tym, co się wydarzyło z fabią oraz nowym Passatem uważam, że wygląd samochodu może być gorszy a ceny wyższe.
Może warto coś dołożyć i kupić np. Hondę Civic, Opla Astrę, Kie Ceed, I30, Forda Focusa lub Nissana. Oglądałem Hondę Accord i Opla Insignię. Oczywiście ceny podchodzą po 95 000zł i nawet z tego względu nie można tych samochodów porównywać do Octavii.
Skoda Octavia to już starsza technologia, a chciałbym poznać wasze zdanie na temat czy warto jeszcze wydać na nią 70 000zł brutto.
Przepraszam za bardzo długi post oraz zapraszam do dyskusji.
Proszę o nie wypowiadanie się w tym temacie kolegi o nicku misiaczek1281