Dodaj do ulubionych

Seat Altea XL vs Seat Alhambra

15.10.12, 14:30
Zastanawiamy sie nad jednym z tych 2 modeli. Rodzina 2+2.... Mozecie cos doradzic?
Jazda codzienna do pracy + wyjazdy do rodziny raz na 2 tyg...
Macie jakies doswiadczenia?
Obserwuj wątek
    • jurek2000 Re: Seat Altea XL vs Seat Alhambra 16.10.12, 16:45
      margolinas1 napisała:

> Zastanawiamy sie nad jednym z tych 2 modeli. Rodzina 2+2.... Mozecie cos doradz
      > ic?
      > Jazda codzienna do pracy + wyjazdy do rodziny raz na 2 tyg...
      > Macie jakies doswiadczenia?

Jeśli masz wozić tym swoją rodzinę to decyduj się na tego który jest bezpieczniejszy...koszty związane z eksploatacją raczej stawiałbym na Twoim miejscu na dalszym planie...ale sam musisz zdecydować.
      Sam jeżdżę seatem (ale Leonem) i bardzo sobie chwalę :)
      Pozdrawiam i życzę udanego wyboru
    • pejotpe4 Re: Seat Altea XL vs Seat Alhambra 17.10.12, 07:53
      Rok temu kupowałem nowe auto i różne samochody brałem pod uwagę. Ponieważ moje dzieci nie potrzebują już wózka, oraz moje przebiegi to 90% jazda do pracy, to wybrałem kompakta - może i większe auta są praktyczniejsze w trasie, ale w mieście trudniej jest znaleźć miejsce do parkowania a i samo spalanie boli dotkliwie...
        • rimowal123 Re: Seat Altea XL vs Seat Alhambra 17.10.12, 22:12
          Generalnie kup to co będzie w lepszym stanie technicznym. O tej alhambrze niewiele wiem, za to alteę XL kupiłem nową. Przekonało mnie do zakupu obszerne wnętrze, co przy długości auta 447cm nie jest takie oczywiste. 4 dorosłe osoby mają komfortowo dużo miejsca jak na tę długość samochodu, a bagażnik jest obszerny i bardzo ustawny. Zaletą jest również podwozie analogiczne do golfa 5. Niezłe zawieszenie a przy tym bardzo trwałe. Zauważyłem, że nawet maksymalnie załadowany samochód obniża się bardzo nieznacznie, a auto pozostaje w dalszym ciągu bardzo stabilne i pewne w prowadzeniu. Plastiki wnętrza czasami sprawiają wrażenie niskiej jakości ale są dobrze spasowane. Sporo drobiazgów dla dzieci typu roletki chowane w drzwiach i stoliki w oparciach, fajne rynienki po bokach tylnej kanapy ;). Mała i gruba kierownica oraz wygodna pozycja za kierownicą - lepsza niż w wielu innych samochodach. Silnik 1.6 jest trochę za słaby moim zdaniem na tę masę i wyższe niż w kompaktach nadwozie. Może skutkować to wyższym hałasem a to odbiera komfort podróżowania.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka